Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie preparaty do usuwania sadzy

juzef22 16 Lis 2008 11:43 45909 11
  • #1 16 Lis 2008 11:43
    juzef22
    Poziom 12  

Witam
    Jakie są dostępne na rynku preparaty do usuwania sadzy i tłuszczu z powierzchni glazury,fug i ściany pokrytej farbą emulsyjną.
    Chodzi o czyszczenie ręczne.

• #2 16 Lis 2008 13:14
    Magister_123
    Poziom 31  

Witam.
    Posiadasz piec CO zwykły lub na miał i komin bez wkładu?
    Moja ciotka też męczyła się z tymi plamami. Zamontowała wkład i nałożyła nowy tynk po usunięciu starego w miejscu gdzie występowały plamy i problem znikł.

• #3 16 Lis 2008 13:52
    juzef22
    Poziom 12  

Nie posiadam pieca CO na miał.
    Sadza na ścianach we wszystkich pomieszczeniach to efekt pozaru w jednym z nich.
    Chcę wstępnie usunąć nadmiar zanieczyszczeń.

• #4 16 Lis 2008 14:29
    Magister_123
    Poziom 31  

Z chemii nic nie znam. Może szlifowanie ścian?

• #5 16 Lis 2008 14:58
    juzef22
    Poziom 12  

Znalazłem w internecie środki firmy Karcher
    -RM 750
    -RM 69 ASF
    czy ktoś je stosował? jaka jest ich skuteczność

• #6 16 Lis 2008 19:26
    serwal
    Poziom 20  

Sadze z fug raczej ciężko usunąć
    Ale na początek na powierzchniach zmywalnych spróbuj jakiegoś drogiego i dobrego płynu do mycia naczyń (Luwik, Ajax itp) o zawartości środków powierzchniowo czynnych powyżej 30%, sprawdza sie też pasta BHP mydlano -detergentowa lub pasta do prania Komfort. Z tym że nakładasz to ręcznie z niewielkim dodatkiem wody i zmywasz wodą. Sprawdzone przy czyszczeniu z sadzy małych powierzchni zmywalnych.
    Jeśli chcesz ciśnieniowo pianownicą to poszukaj czegoś do czyszczenia komór wendzarniczych ale te środki są bardzo agresywnie żrące (pH około 12 - 14) oparte na ługu sodowym i trzeba je dokładnie zmyć z powierzchni. Jest niebezpieczeństwo że mogą uszkadzać lamperie lub inne powierzchnie.
    Powodzenie bo pracy masz sporo

• #7 16 Lis 2008 20:16
    kalasz20
    Poziom 25  

Mogę jeszcze zasugerować produkt HG Hagesan Czysta Łazienka - pianka , butelka z spryskiwaczem , sam miałem zadymienie w swieżo co wyremontowanej łazience , niestety materiałów porowatych do stanu idealnej czystosci nie przywrócisz , u mnie fugi są ciemniejsze. Ale dosyć dobrze czyściło z sadzy lekko porowate płytki.
    Pozdr

• #8 17 Lis 2008 11:01
    juzef22
    Poziom 12  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi .

Zrobię tak:
    Wstępnie usunę nadmiar sadzy mechanicznie gęstą szczotką, następnie użyję jakiegoś preparatu myjącego a fugi spróbuję doczyścić stosując wytwornicę pary.
    Napiszę jakie będą efekty tych działań.

• #9 19 Lis 2008 15:07
    juzef22
    Poziom 12  

Zgodnie z planem zabrałem się do usuwania nadmiaru sadzy ze ściany i sufitu szczotką na sucho .Pierwotna głęboka czerń zmieniła się na kolor szary to dobry znak mniej będzie się mazało przy zmywaniu.
    c.d.n.

• #10 20 Lut 2009 18:04
    juzef22
    Poziom 12  

Wypróbowałem kilkanaście preparatów dostępnych w handlu detalicznym. Na każdym z nich producent opisywał jego wprost cudowne właściwości które rosły wraz ze wzrostem ceny produktu. Szkoda że to opisywane cudowne działanie nie przekłada się na realną walkę z brudem.
    Bez znaczenia czy preparat kosztuje kilkanaście złotych czy kilkadziesiąt w moim teście efekt był zawsze taki sam brud się mazał a nie zmywał jednym słowem wyrzucona kasa.
    A teraz nutka optymizmu.
    Znalazłem produkt z którego jestem zadowolony i to nie w jakiejś wielkiej sieci handlowej ale w małym sklepie z farbami i materiałami budowlanymi. Jest to "Emi7 koncentrat" w 1litrowym opakowaniu w cenie ok 14zł i o dziwo zmywa sadzę powtarzam zmywa a nie rozmazuje.
    Przy pomocy Emi7 zmyłem sadzę i inne brudy powstałe przy pożarze z powierzchni szyb i białych plastikowych okien. Bez problemu umyłem glazurę , fugi nie są jeszcze całkiem białe ale do nich zabiorę się jeszcze raz tym razem z ciepłą wodą. Terakota na podłodze umyta fugi czyste. Powierzchnie lakierowane umyte do czysta. Jedyna wada to zbyt obfita piana ale to szczegół.
    A tak wygląda Emi7

http://obrazki.elektroda.net/95_1235148759.jpg

• #11 20 Lut 2009 23:21
    Chris_W
    Poziom 36  

W niektórych przypadkach można użyć wybielaczy na bazie podchlorynów. Trzeba wtedy solidnie wietrzyć i uważać na niektóre materiały (metale,tkaniny,barwniki) aby nie zniszczyć - ale efekt jest taki że robi 'biel' która może grać główną rolę w reklamie proszku do prania.
    Dodatkowo odkaża i dezynfekuje powierzchnię.
    Aha - nie chodzi mi o ACE, lenor, vanish itp. ale o techniczny podchloryn sodu - do rocieńczania w wodzie.

• #12 18 Kwi 2017 11:45
    Magnus99
    Poziom 9  

Sprawdziłem polecany EMI 7 płyn, koncentrat przy próbie umycia dachówki ceramicznej z sadzy. Mocno zmoczoną dachówkę szorowałem szczotką, niestety ów preparat to totalna lipa i mimo usilnych starań na dachu nie było widać najmniejszego śladu działania EMI 7. Jak coś jest do wszystkiego to na ogół jest do niczego, i ta zasada sprawdziła się przy preparacie EMI 7. Sprawdził się za to preparat TENZI Gran smog, jednakże podczas nanoszenia preparatu trzeba zachować daleki idące środki ostrożności, podczas kontaktu ze skórą czuć jak preparat parzy.
    Co wartym jest podkreślenia to że Tenzi jest tańszy od EMI 7.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme