Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gdzie kupić lufę do wiatrówki ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Gdzie kupić lufę do wiatrówki ?
Autor
Wiadomość
robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#1 Post autora tematu 17 Lis 2008 21:11   

Gdzie kupić lufę do wiatrówki ?

Jak w temacie, kaliber 5,5 mm, długość powyżej 40 cm, oczywiście nową i gwintowaną? Zamierzam pobawić się w przeróbkę chińskiego badziewia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lis 2008 21:11   

Powrót do góry

Mr.K
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: kraj kwitnącej lipy

Post#2 17 Lis 2008 22:10   

Re: Gdzie kupić lufę do wiatrówki ?

To nie to forum zobacz tuLink
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#3 Post autora tematu 17 Lis 2008 22:40   

Mr.K napisał:
To nie to forum zobacz tuLink

A jaki to ma związek z modyfikacją wiatrówki z 4,5 na 5,5 mm ?
Większy kaliber -> cięższy śrut -> lepsza celność i siła przebicia przy zmodyfikowaniu tłoka i sprężyny.
Powrót do góry

Mr.K
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: kraj kwitnącej lipy

Post#4 17 Lis 2008 23:49   

A taki:
Modyfikacja wiatrówki z 4,5 na 5,5mm szlifowanie lufy i już mamy 5,6mm!
Większy kaliber-> lepsza amunicja-> lepsza celność i siła przebicia przy zmodyfikowaniu tłoka i sprężyny, wstawiając zamek z bocznym zapłonem.
Dz. U. Nr 19, poz. 240
Powrót do góry

wujek1986
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Białystok

Post#5 18 Lis 2008 01:42   

Cytat:
Większy kaliber -> cięższy śrut -> lepsza celność i siła przebicia przy zmodyfikowaniu tłoka i sprężyny.

I większe kopnięcie, zaczepy tłoka z tytanu. Sprężyna z wolframu itp, itd a i tak w nie w tą stronę idziesz.
Poczytaj te forum co dałem link, tam może koledzy Cię uświadomią.
Jak dalej idziesz w zaparte to odpowiedz czemu nikt nie używa 5,5 mm na zawodach HFC?
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#6 Post autora tematu 18 Lis 2008 09:13   

"wujek1986" i "Mr.K", czemu offtopujecie?Nie pytam czy wolno i czy to ma sens, tylko gdzie kupić lufę, a wy wyjeżdżacie zaraz że będę broń ostrą z tego robił. Nie za dużo sobie wyobrażacie przypadkiem?
Powrót do góry

lord_blaha
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Shenzen

Post#7 18 Lis 2008 21:10   

Mam taki pomysł- uderz do jakiegoś tokarza- przecież takie rzeczy chyba można na tokarce zrobić, prawda?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2008 21:10   

Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#8 Post autora tematu 18 Lis 2008 21:20   

lord_blaha napisał:
Mam taki pomysł- uderz do jakiegoś tokarza- przecież takie rzeczy chyba można na tokarce zrobić, prawda?

Właśnie problem - raz to jak wywiercić dziurę długą na 50 cm i zachować współosiowość otworu, a dwa jak wygładzić i zrobić gwint?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2008 21:20   

Powrót do góry

Lechu_AF1
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 18 Lis 2008 21:37   

Co do współosiowości otworu zrobionego na tokarce to się nie martw, bo właśnie tokarka służy do robienia takich rzeczy. Trzebaby tylko znaleźć wiertło 50cm, a jeśli nie będzie to dorobić, ale widziałem takie żeczy i to nie jest niemożliwe.
Co do gwintu to proponuje metodę elektroerozyjną, tzn. pokrywasz ścianki przewodu lufy np. stearyną czy woskiem i robisz przeciągarkę z listewek (podobna, ale niewspółmiernie prosta wersja dedykowanej przeciągarki do gwintu). Koronka na końcu żerdzi wydrapuje rowki w wosku odsłaniając goły przewód lufy.
Zalewasz następnie lufę elektrolitem, wkładasz elektrodę tak żeby nie stykała się ze ściankami (może to być drut przechodzący przez całą długość) i podajesz napięcie. Po jakimś czasie posuwająca się korozja wyeroduje odsłonięte miejsca. W razie potrzeby trzeba będzie wylać elektrolit, usunąć nadmiar tlenku żelaza (ale nie zdrapując wosku) i powtórzyć trawienie. Po oczyszczeniu otrzymasz lufę gwintowaną, niestety gwint nie będzie wzorowej jakości, natomiast i taki gwint i tak będzie lepszy od gładkiego przewodu.

Zamiast elektrolitu można użyć kwasu, ale jest to droższa i trudniejsza metoda.
Powrót do góry

alpher
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Mississauga

Post#10 18 Lis 2008 21:39   

Mozesz poszukac tzw rury bez szwu ang "seamless" 1/8 cala i rozwiercic/gwintowac na 5.5mm.
Ale chyba taniej by wyszlo kupic jakas chinska wiatrowe cal 22 to wlasnie 5.5mm.
Osobiscie do walki z wiewiorami skunksami innym badziewiem uzywam
pistoletu na CO2 wlasnie kaliber 22 (5.5mm) i nie nazekam ani na celnosc
ani tym bardziej na "power" :D :D
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#11 Post autora tematu 20 Lis 2008 09:37   

Lechu_AF1 napisał:
Co do współosiowości otworu zrobionego na tokarce to się nie martw, bo właśnie tokarka służy do robienia takich rzeczy. Trzebaby tylko znaleźć wiertło 50cm, a jeśli nie będzie to dorobić, ale widziałem takie żeczy i to nie jest niemożliwe.

Zapewniam kolegę że to wręcz science fiction - wywiercenie otworu o głebokości nawet 20 cm jest nie lada wyzwaniem. Wiem, bo jeszcze w zamierzchłych czasach szkolnych próbowałem, zawsze następowało skrzywienie otworu - oś wiertła odchodziła od osi wałka w którym się wierciło. Możliwe że to była tylko wina źle zaszlifowanych płaszczyzn tnących czoła wiertła czy nierówmierności posuwu, faktem jest że otwór wylotowy zawsze wychodził poza osią przedmiotu.

Jeszcze raz powtarzam - nie interesuje mnie kaliber .22", tylko 5,5 mm,( pomimo że to to samo), zwykła wiatrówka, i oryginalna lufa, nie jak zrobić, tylko gdzie kupić. Wszelkie dywagacje na temat tego jak z tego strzelać ostrą amunicją moga się źle skończyć , ponadto nie interesuje mnie to zupełnie.
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#12 20 Lis 2008 10:06   

Wszelkie części do wiatrówek, można bez problemu kupić u naszych południowych sąsiadów. W Twoim przypadku to trochę daleko.
Wiatrówka po czesku to vzduchovka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2008 10:06   

Powrót do góry

lord_blaha
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Shenzen

Post#13 20 Lis 2008 10:21   

To może przez Aukro.cz? Taka czeska odnoga allegro, swego czasu sprzedawali tam nawet TT z małym nawiertem jako "niezdolne do strzelania"...
Aha, "kaliber"- "kalibr" :)
Powrót do góry

goldwinger
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#14 20 Lis 2008 21:55   

Robokop, ja widzę nieźle się tu uśmiać można
Nawet jak znajdzieś to i tak do jakiegoś chinola, a jeżeli trafisz od np. weihraucha to cena Cię zniechęci.
Co chcesz modyfikować?
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#15 Post autora tematu 20 Lis 2008 22:17   

Jakieś coś (chyba chinka) z dolnym naciągiem. Oryginalna lufa jest gładka, krótka i krzywa. Sprzęt dośc leciwy, w sensie użytkowania, mam kilka kilo śrutu w drzwiach od stodoły :)

PS. Goldwinger, ktoś doniósł ?
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#16 Post autora tematu 26 Lis 2008 19:31   

Zamykam, kupiłem na alledrogo.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Gdzie kupić lufę do wiatrówki ?
Strona 1 z 1