Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW 1.9TDI - pytanie o znaki rozrządu.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> VW 1.9TDI - pytanie o znaki rozrządu.
Autor
Wiadomość
endriu.kom
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Jel. Góra

Post#1 Post autora tematu 18 Lis 2008 11:58   

Sharan 1.9TDI 110PS 98rok.
Wymieniam rozrząd na starym pasku ustawiłem wałek rozrządu na liniał (zdjęcie 1) oraz pompa zablokowana. Natomiast nie bardzo wiem gdzie szukać znaku na wale W tym silniku robię to pierwszy raz więc wolę się zapytać. Mógłbym sobie zaznaczyć farbą ustawienie kół ale to nie o to chodzi. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć gdzie są znaki na wale?.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2008 11:58   

Powrót do góry

zębatka
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: świętokrzyskie

Post#2 18 Lis 2008 12:08pomocny post - solucja   

Re: VW 1.9TDI - pytanie o znaki rozrządu.

znak jest na kole zamachowym np 0 lub kreska i musi sie pokrywac ze znakiem obudowy skrzyni, znak widac przez nieduzy otwirej ktory moze masz zaslepiony plastikowa zaslepka, walek rozrzadu ustaw tak zeby krzywki 1 cylindra byly w gorze i wtedy wsadz linial, a znak na kole pompy musi nie pokrywac ze znakiem na pompie i wtedy blokujesz specjalnym kolkiem kolo pompy
Powrót do góry

lortprodisz
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: legnica

Post#3 18 Lis 2008 21:37   

w koło pompy wtryskowej posiada otwór jak również łapa mocująca pompe -blokujesz trzpieniem koło w momencie zgrania sie otworów ,w obudowie skrzyni biegów ,przy bloku znajduje sie zaslepka,pod nią sa dwa otwory wiekszy i mniejszy -jak dobrze sie przypatrzysz w wiekszym od strony bloku silnika jest strzałka w kierunku koła zamachowego ,jezeli tłok 1 cylindra bedzie w górnym skrajnym punkcie to w strzałka bedzie pokrywała sie ze znakiem na obwodzie koła zamachowego-mozna wykrecić świece zarową z 1 cylindra i wlozyć odcinek drutu np1mm i krecąc powoli wałem {kluczem nasadowym obracać alternator}sprawdzić w jakim położeniu jest tłok
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2008 21:37   

Powrót do góry

endriu.kom
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 Post autora tematu 19 Lis 2008 23:19   

A ja ciągle mam wrażenie, że mówimy o innych silnikach...
Z racju, że czekam na simering do pompy podciśnienia mam czas na przyglądnienie się tym znakom na kole od wału. Doszedłem do tego, że na kole pasowym jest nacięcie i ono musi się znajdować po między punktem A a punktem B (foto). I po zablokowaniu wałka roz. oraz pompy właśnie nacięcie na kole pasowym które jest przykręcane do wału zgrywa się idealnie po między punktek A i B.
Powrót do góry

adam7009
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 20 Lis 2008 09:53pomocny post - solucja   

dokładny znak jest jednak na kole zębatym od strony skrzyni biegów i wg niego trzeba ustawic.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2008 09:53pomocny post - solucja   

Powrót do góry

endriu.kom
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 Post autora tematu 20 Lis 2008 20:53   

No faktycznie był tam znak i pokrywa się z tymi znakami jak na powyższych zdjęciach. Autko już zrobione :) .
Dzięki.
Powrót do góry

sanmar
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 08 Paź 2010 08:49   

Witam

Czy mógłby ktoś dokładniej opisac tylko jak się wymienia rozrząd i dokładnie jak jest z tymi znakami i blokowaniem pompy w silnikach VW Golf 1.9 TDI
Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
Powrót do góry

toku74
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 08 Paź 2010 12:24   

sanmar: wał na gmp - otwór w obudowie sprzęgła, znak "0" zgrany ze strzałką,
pompa na bolcu " na godz. jak się nie mylę 2. a wałek rozrządu... no właśnie. i tu do endriu się też tyczy. wałek blokujesz listwą, ale przed montażem nowego paska luzujesz koło pasowe, bo jest płynne, naciągasz pasek i dopiero wteddy dokręcasz to koło. inne ustawianie to takie " każdy robi swój znak farbą i jakoś to będzie".
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> VW 1.9TDI - pytanie o znaki rozrządu.
Strona 1 z 1