X

VW 1.9TDI - pytanie o znaki rozrządu.

endriu.kom 18 Nov 2008 11:58
  • #1 18 Nov 2008 11:58
    endriu.kom
    Level 24  
    Helpful post? (+4)
    Sharan 1.9TDI 110PS 98rok.
    Wymieniam rozrząd na starym pasku ustawiłem wałek rozrządu na liniał (zdjęcie 1) oraz pompa zablokowana. Natomiast nie bardzo wiem gdzie szukać znaku na wale W tym silniku robię to pierwszy raz więc wolę się zapytać. Mógłbym sobie zaznaczyć farbą ustawienie kół ale to nie o to chodzi. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć gdzie są znaki na wale?.
  • Helpful post
    #2 18 Nov 2008 12:08
    zębatka
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    znak jest na kole zamachowym np 0 lub kreska i musi sie pokrywac ze znakiem obudowy skrzyni, znak widac przez nieduzy otwirej ktory moze masz zaslepiony plastikowa zaslepka, walek rozrzadu ustaw tak zeby krzywki 1 cylindra byly w gorze i wtedy wsadz linial, a znak na kole pompy musi nie pokrywac ze znakiem na pompie i wtedy blokujesz specjalnym kolkiem kolo pompy
  • #3 18 Nov 2008 21:37
    lortprodisz
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    w koło pompy wtryskowej posiada otwór jak również łapa mocująca pompe -blokujesz trzpieniem koło w momencie zgrania sie otworów ,w obudowie skrzyni biegów ,przy bloku znajduje sie zaslepka,pod nią sa dwa otwory wiekszy i mniejszy -jak dobrze sie przypatrzysz w wiekszym od strony bloku silnika jest strzałka w kierunku koła zamachowego ,jezeli tłok 1 cylindra bedzie w górnym skrajnym punkcie to w strzałka bedzie pokrywała sie ze znakiem na obwodzie koła zamachowego-mozna wykrecić świece zarową z 1 cylindra i wlozyć odcinek drutu np1mm i krecąc powoli wałem {kluczem nasadowym obracać alternator}sprawdzić w jakim położeniu jest tłok
  • #4 19 Nov 2008 23:19
    endriu.kom
    Level 24  
    Topic author Helpful post? (-1)
    A ja ciągle mam wrażenie, że mówimy o innych silnikach...
    Z racju, że czekam na simering do pompy podciśnienia mam czas na przyglądnienie się tym znakom na kole od wału. Doszedłem do tego, że na kole pasowym jest nacięcie i ono musi się znajdować po między punktem A a punktem B (foto). I po zablokowaniu wałka roz. oraz pompy właśnie nacięcie na kole pasowym które jest przykręcane do wału zgrywa się idealnie po między punktek A i B.
  • Helpful post
    #5 20 Nov 2008 09:53
    adam7009
    Level 36  
    Helpful post? (+1)
    dokładny znak jest jednak na kole zębatym od strony skrzyni biegów i wg niego trzeba ustawic.
  • #6 20 Nov 2008 20:53
    endriu.kom
    Level 24  
    Topic author Helpful post? (0)
    No faktycznie był tam znak i pokrywa się z tymi znakami jak na powyższych zdjęciach. Autko już zrobione :) .
    Dzięki.
  • #7 08 Oct 2010 08:49
    sanmar
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam

Czy mógłby ktoś dokładniej opisac tylko jak się wymienia rozrząd i dokładnie jak jest z tymi znakami i blokowaniem pompy w silnikach VW Golf 1.9 TDI
    Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
  • #8 08 Oct 2010 12:24
    toku74
    Level 30  
    Helpful post? (+5)
    sanmar: wał na gmp - otwór w obudowie sprzęgła, znak "0" zgrany ze strzałką,
    pompa na bolcu " na godz. jak się nie mylę 2. a wałek rozrządu... no właśnie. i tu do endriu się też tyczy. wałek blokujesz listwą, ale przed montażem nowego paska luzujesz koło pasowe, bo jest płynne, naciągasz pasek i dopiero wteddy dokręcasz to koło. inne ustawianie to takie " każdy robi swój znak farbą i jakoś to będzie".
  Search 4 million + Products
Browse Products