Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

VW 1.9TDI - pytanie o znaki rozrządu.

endriu.kom 18 Lis 2008 11:58
  • #1 18 Lis 2008 11:58
    endriu.kom
    Poziom 24  

Sharan 1.9TDI 110PS 98rok.
    Wymieniam rozrząd na starym pasku ustawiłem wałek rozrządu na liniał (zdjęcie 1) oraz pompa zablokowana. Natomiast nie bardzo wiem gdzie szukać znaku na wale W tym silniku robię to pierwszy raz więc wolę się zapytać. Mógłbym sobie zaznaczyć farbą ustawienie kół ale to nie o to chodzi. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć gdzie są znaki na wale?.

• Pomocny post
    #2 18 Lis 2008 12:08
    zębatka
    Poziom 12  

znak jest na kole zamachowym np 0 lub kreska i musi sie pokrywac ze znakiem obudowy skrzyni, znak widac przez nieduzy otwirej ktory moze masz zaslepiony plastikowa zaslepka, walek rozrzadu ustaw tak zeby krzywki 1 cylindra byly w gorze i wtedy wsadz linial, a znak na kole pompy musi nie pokrywac ze znakiem na pompie i wtedy blokujesz specjalnym kolkiem kolo pompy

• #3 18 Lis 2008 21:37
    lortprodisz
    Poziom 9  

w koło pompy wtryskowej posiada otwór jak również łapa mocująca pompe -blokujesz trzpieniem koło w momencie zgrania sie otworów ,w obudowie skrzyni biegów ,przy bloku znajduje sie zaslepka,pod nią sa dwa otwory wiekszy i mniejszy -jak dobrze sie przypatrzysz w wiekszym od strony bloku silnika jest strzałka w kierunku koła zamachowego ,jezeli tłok 1 cylindra bedzie w górnym skrajnym punkcie to w strzałka bedzie pokrywała sie ze znakiem na obwodzie koła zamachowego-mozna wykrecić świece zarową z 1 cylindra i wlozyć odcinek drutu np1mm i krecąc powoli wałem {kluczem nasadowym obracać alternator}sprawdzić w jakim położeniu jest tłok

• #4 19 Lis 2008 23:19
    endriu.kom
    Poziom 24  

A ja ciągle mam wrażenie, że mówimy o innych silnikach...
    Z racju, że czekam na simering do pompy podciśnienia mam czas na przyglądnienie się tym znakom na kole od wału. Doszedłem do tego, że na kole pasowym jest nacięcie i ono musi się znajdować po między punktem A a punktem B (foto). I po zablokowaniu wałka roz. oraz pompy właśnie nacięcie na kole pasowym które jest przykręcane do wału zgrywa się idealnie po między punktek A i B.

• Pomocny post
    #5 20 Lis 2008 09:53
    adam7009
    Poziom 36  

dokładny znak jest jednak na kole zębatym od strony skrzyni biegów i wg niego trzeba ustawic.

• #6 20 Lis 2008 20:53
    endriu.kom
    Poziom 24  

No faktycznie był tam znak i pokrywa się z tymi znakami jak na powyższych zdjęciach. Autko już zrobione :) .
    Dzięki.

• #7 08 Paź 2010 08:49
    sanmar
    Poziom 16  

Witam

Czy mógłby ktoś dokładniej opisac tylko jak się wymienia rozrząd i dokładnie jak jest z tymi znakami i blokowaniem pompy w silnikach VW Golf 1.9 TDI
    Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

• #8 08 Paź 2010 12:24
    toku74
    Poziom 30  

sanmar: wał na gmp - otwór w obudowie sprzęgła, znak "0" zgrany ze strzałką,
    pompa na bolcu " na godz. jak się nie mylę 2. a wałek rozrządu... no właśnie. i tu do endriu się też tyczy. wałek blokujesz listwą, ale przed montażem nowego paska luzujesz koło pasowe, bo jest płynne, naciągasz pasek i dopiero wteddy dokręcasz to koło. inne ustawianie to takie " każdy robi swój znak farbą i jakoś to będzie".

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty