X

przekaźnik pompy paliwa VW POLO

18 Nov 2008 18:07 ADadamsja
  • #1 18 Nov 2008 18:07
    adamsja
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Hejka
    Mam pewien problem związany z VW POLO 93 r. z 1 pkt wtryskiem. Samochód jak jest zimny bez problemu odpala. Niekiedy cała drogę do pracy przejadę bez problemu (35 km w jedna stronę). Natomiast niekiedy zdarza się, że samochód gaśnie. Nie ma reguły. Gaśnie po 5, 15 czy 30 min jazdy. Podjechałam do elektryka i powiedział że prawdopodobnie przekaźnik się skleja lub styki są zaśniedziałe, gdyż w momencie gdy samochód gaśnie pompa nie podaje paliwa.
    Mam pytanko - GDZIE JEST TEN PRZEKAźNIK? Znalazłam 6 przekaźników pod deską rozdzielczą. Po odłączeniu któregoś pompa dalej działa (z tego wniosek, że żaden z nich nie jest do pompy).
    Kto mi wskaże miejsce przekaźnika??
    Może macie jeszcze inne pomysły dotyczące awarii samochodu?

Pozdrawiam Asia
  • #2 18 Nov 2008 18:36
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne
    Helpful post? (0)
    Przekaznik nr 12 w skrzynce (167)
    Czasmi za taką usterkę może odpowiadać cewka zapłonowa,czujnik Hala, swiece lub inne elementy VN .
  • #3 19 Nov 2008 08:07
    adamsja
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedź. Jednakże uważam, że za tą usterkę nie może odpowiadać cewka zapłonowa oraz świece. Samochód gdy gaśnie na 100% jest z tego powodu, że pompa nie podaje paliwa. Po pewnym czasie jak samochód trochę postoi normalnie odpala i można dalej jechać w trasę.

Mam pytanko odnośnie czujnika Hala. Jak sprawdzić, czy to akurat czujnik należy wymienić?
  • #4 19 Nov 2008 20:22
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne
    Helpful post? (+1)
    Jednak spotkałem sie na forach z takim objawem ,że cewka po rozgrzaniu nie dawała VN a po ostygnieciu
    było VN ;)
    Co do czujnika to trzeba by kręcić wałem i patrzec czy iskra przeskakuje.
    Niestety takie usterki sa trudne do wykrycia.
    Przy długim kręceiu rozrusznikiem ,przy braku iskry czuc benzynę wiec wtedy wiadomo ze paliwo jest podawane.
  • #5 19 Nov 2008 20:29
    andrzej lukaszewicz
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    A czy kolega ma wersję z oryginalnym "immobilizerem" polegającym na zapaleniu sie diody(po zamknięciu) przy cycku zamka w drzwiach kierowcy?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products