Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z licznikiem w VW PAssat B5,proszę o pomoc ;(

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Problem z licznikiem w VW PAssat B5,proszę o pomoc ;(
Autor
Wiadomość
wicher123
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Nysa

Post#1 Post autora tematu 19 Lis 2008 09:38   

Witajcie,posiadam VW PAssata B5 rok 98(listopad 97) 1.9TDI AHU.Licznik z niebieskim już podświetleniem z PEŁNYM FIS,z nawigacja starego typu .Otóż FIS nie działa(nic nie wyświetla,umarł,jest czarny) i nie działa też potencjometr do zwiększania lub zmniejszania podświetlenia licznika,licznik jest podświetlony na minimalna skalę.Powiem jeszcze że sam potencjometr jest sprawny bo on działa na nawiewy,regulować można nim światła nawiewów a licznik już nie za bardzo,nie reaguje na potencjometr :(
Od Ponad roku szukam takiego licznika na allegro itp itd i NIE ZNALAZŁEM,szok.
Może macie pomysły co może być nie tak?Może znacie firmy które się tym zajmują w okolicach Opola,Wrocławia?Już do kilku dzwoniłem i niestety nie zajmują sie tym.
W ASO koszt takiego licznika to ponad 2tyś więc odpuściłem sobie.Może ktoś mi tutaj,poradzi,pomoże??Naprawdę będe wdzięczny,już ponad rok szukam,czytam i nic :(
Pokażę też foto moojego licznika jak on wygląda,może ktoś też miał podobną przypadłość,podobno to jest dość częste jeśli chodzi o pełen FIS :(

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2008 09:38   

Powrót do góry

Patrox
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: wrocław

Post#2 19 Lis 2008 23:10   

Re: Problem z licznikiem w VW PAssat B5,proszę o pomoc ;(

Miałem podbną przypadłość, odłącz akumulator na 5 minut i potem podłącz. Jesli nie pomorze to sorki. Ale musisz znaleźć graty od innego fisa i niech ktoś Ci naprawi.
Powrót do góry

wicher123
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 20 Lis 2008 09:04   

Patrox napisał:
Miałem podbną przypadłość, odłącz akumulator na 5 minut i potem podłącz. Jesli nie pomorze to sorki. Ale musisz znaleźć graty od innego fisa i niech ktoś Ci naprawi.

A powiedz mi,jak odłącze akku i podłącze,muszę później jakoś włączyć ten FIS czy on sam zaświeci?Wiem że w manetce mam przyciski ale nie działają,nimi się włącza wyłącza FIS?
Powrót do góry

wicher123
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 Post autora tematu 22 Lis 2008 22:21   

Niestety odłączenie akumulatora nic nie pomogło :( Nadal czarny FIS,nawet nie zaświeci ;(
Powrót do góry

sladi
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: świetokrzyskie

Post#5 22 Lis 2008 22:30   

to pozostało ci kolego kupic taki sam i podskoczyc do kogos kto sie zna na rzeczy w liczniku jest immo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2008 22:30   

Powrót do góry

wicher123
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 22 Lis 2008 22:34   

sladi napisał:
to pozostało ci kolego kupic taki sam i podskoczyc do kogos kto sie zna na rzeczy w liczniku jest immo.

Echh immo to nie problem,problem kupić taki licznik,już ponad rok szukam i nie mogę znaleść :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2008 22:34   

Powrót do góry

tomasz sadowski
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: swidwin

Post#7 23 Lis 2008 22:59   

jeżeli mogę doradzić to znajdz dobrego elektronika i niech sprawdzi co się da ja takiego gościa mam i naprawiał mi przeróżne rzeczy począwszy od centralki alarmowej do sterowników od szyb i modułów komfortu
Często jakaś pierda siądzie a koszt niewielki i nie trzeba szukać kolejnego roku pozdrawiam
Powrót do góry

magg23
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 24 Lis 2008 00:07   

Poszukaj na http://forum.vw-passat.pl/ jest dużo na temat pasatów. Ale z tego co wiem rocznik 98 nie miał pełnego fisa.
Powrót do góry

wicher123
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 Post autora tematu 24 Lis 2008 10:20   

magg23 napisał:
Poszukaj na http://forum.vw-passat.pl/ jest dużo na temat pasatów. Ale z tego co wiem rocznik 98 nie miał pełnego fisa.

Na forumum passata jestem ;) i nici, FIS chyba musiał być w 98r bo mam wersję z navi(fakt tą pierwszej generacji,nie działającej w PL ale wyświetlane wszystko było właśnie w FIS w liczniku)

Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

Właśnie wróciłem od jednego naprawdę dobrego elektronika(to chyba już ostatnia szansa) i o dziwo stwierdził,że da się to zrobić ale będe mieć licznik z wersji Passata po FL,moje ździwienie sięgnęło zenitu,pytam,że przecież mój passek jest z 98roku więc chyba się nie da,on się uśmiechnął,mówiąc da się,da,zobaczysz ale zapłacisz mi za licznik 350zł,licznik od FL z pełnym FIS.Od razu dorabiam sobie dodatkowy kluczyk i za przekodowanie zapłacę 200zł.W środę zostawiam mu auto na 1 dzień i niby mam mieć i dodatkowy kluczyk z kodem immo od niego i licznik z Passata FL z FIS.Za całość 550zł.Myślę,że warto lecz wciąż nie chcę mnie się wierzyć ,że taka przekładka licznika się uda.Z tego co czytałem na różnych forach to nie jest możliwe , więc zgłupiałem.
Co Wy na to?
Powrót do góry

wicher123
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 30 Lis 2008 21:20   

No dobrze,więc mam jeszcze jedno pytanie.Jeśli kupie np taki licznik (bez FIS) o numerach 3B0919881(mojego nr.3B0 919 890 M) to też mogę go podłączyć i będe mieć wszystkie wskazania na liczniku?Olej,ABS itp itd?Teraz mam zgryz bo mój licznin nie wyświetla mi prawie żadnych informacji bo FIS spalony a bez tego jakoś ciężko psychicznie mnie się jeżdzi,czy zwykły licznik nawet bez FIS pokazywać mi będzie te najważniejsze Info?Ewentualnie mogę kupić 1/2FIS z oznaczeniem 3B0919.. ? Ten pół fis będzie informacje wyświetlać?
Proszę o porady ,nie będe kupować za ponad 2 tyś licznika w ASO a na allegro widzę sporo liczników z 1/2 FIS lub bez FISa z numerami 3B0919xxx śmiało mogę któryś z nich kupić,byle by był do TDI i z przed FL??
Powrót do góry

strzalaaa
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: warka

Post#11 03 Gru 2008 00:24   

da rade, tylko ktoś kumaty musi zaprogramować Ci nowe zegary w aucie...
Powrót do góry

wicher123
Poziom 11
Poziom 11

Post#12 Post autora tematu 03 Gru 2008 08:38   

Kupiłem zwykły licznik 3B0 919 861J.Znajomy mi mówił,że jeśli mam komp w aucie(a mam bo jest Navi mała i mam manetki z przyciskami reset itp.) to będe mieć wskazania tam gdzie jest zegar odnośnie spalania paliwa itp itd. On tak ma.Kilka osób mówiło mi jednak,że trzeba kupić taki licznik z funkcją MFA,teraz zgłupiałem,faktycznie nic z tego nie będzie,wskazań kompa mieć nie bede na liczniku,tylko i wyłącznie licznik z funkcją MFA?Kurde licznika z Pelnym FIS bez Can szukałem półtora roku i nic,z MFA też nie widziałem,to takie rarytasy są??Jak to naprawdę jest,kto ma rację,Będe mieć wskazania tam gdzie jest zegar na tym liczniku 3B0 919 861J majać oczywiście komp. w samochodzie czy nie?Jeśli nie to chyba też nie ma co myśleć o jakiejś przebudowie licznika?Trzeba kupić z MFA tak?Echh jakie to skomplikowane
Licznik 3B0 919 861J kupiłem z kodem immo więc elektronik nie powienien mieć problemów z zamianą liczników i kluczykami prawda?Znam immo starego licznika i nowego który kupiłem.
Kurde ponad półtora roku walcze z problemem,a tylko chciałbym mieć info. odnośnie spalania itp itd, echhh
P.S
Napisałem do sprzedawcy licznika 3B0 919 861J z zapytaniem:
Odpowiedział
WSZYSTKIE DANE TZW MFA BEDA WYSWIETLANE WIEC BEZ OBAW:-)
POZDRAWIAM
Więc się cieszę,jak dojdzie to do elektronika ,mam nadzieję,że mi to ładnie podłączy
Powrót do góry

ptaszek1975
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lubaczów

Post#13 03 Gru 2008 10:00   

Kolego takie liczniki się naprawia.Masz forum i zapytaj w dziale liczniki.
www.viaken.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2008 10:00   

Powrót do góry

wicher123
Poziom 11
Poziom 11

Post#14 Post autora tematu 03 Gru 2008 10:38   

ptaszek1975 napisał:
Kolego takie liczniki się naprawia.Masz forum i zapytaj w dziale liczniki.
www.viaken.pl

U mnie nie ma co naprawiać,ścieszka cała spalona jest,poprzedni właściel sam próbował to naprawić i spaprał robotę :(
Licznik był już u wielu specjalistów,niestety musiałem kupić zwykły,który ma podobno pokazywać w miejscu zegara Info z komputera.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Problem z licznikiem w VW PAssat B5,proszę o pomoc ;(
Strona 1 z 1