Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki wybrać akumulator?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Jaki wybrać akumulator?
Autor
Wiadomość
iMp3t
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Gdańsk

Post#1 Post autora tematu 20 Lis 2008 13:05   

Jaki wybrać akumulator?

Witam,
mam Poloneza Caro 1995r silnik Rover 1.4 (103 km) 170tys przebiegu, i chciałbym się dowiedzieć o jakiej pojemności najlepiej kupić akumulator?
Jeżeli ma to jakieś znaczenie to od razu piszę, że jeżdże tylko po mieście i to na krótkie odległości.
Podałem wszystkie dane, bo nie wiem które mogą mieć jakiś wpływ na dobry wybór :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, iMp3t.
Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: POZNAŃ

Post#2 20 Lis 2008 13:39   

Re: Jaki wybrać akumulator?

Taki na który Cię stać. Ja mam w samochodzie Jenox`a i nie narzekam. Grunt, że nowy, bo stara centra to 3 dni trzymała, a ładowanie wzorowe. Pamiętaj by po zakupie bezpośrednio go naładować prostownikiem(w sklepach nie bardzo o to dbają i w większości przypadków aku ma tylko dawkę na jeden rozruch). Po pół roku sprawdź ilość kwasu w celach i ewentualnie uzupełnij by wszystkie były zanurzone, wodą destylowaną.
Powrót do góry

gromleon
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 20 Lis 2008 13:43   

Około 55 Ah powinien być w sam raz . Ale niestety firma też ma znaczenie ale tu nic nie podpowiem. Co do obsługi akumulatora to teraz większość jest bezobsługowa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2008 13:43   

Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 20 Lis 2008 13:51   

Nie wymyślaj, że większość jest bez obsługowa bo tak nie jest. Większość tanich dostępnych w sklepie mają zwyczajne korki(jest to absolutnie wymacalne), mimo że pisze na nich bez obsługowy. Dopiero idealnie szczelny akumulator jak na przykład futura jest w pełni bez obsługowy.
Powrót do góry

dariusz1
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Łomża

Post#5 20 Lis 2008 13:57   

Witam
Niedawno zmieniłem akumulator i kierowałem się ceną, i żałuje, żaden się nie sprawdził tak jak polska centra w naszych warunkach. Kupiłem warte i to nie to samo co Cętra niestety.
pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2008 13:57   

Powrót do góry

barthezz
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 20 Lis 2008 14:03   

Fakt przyznam jedną rację-stara 8 letnia centra plus, do której nikt nigdy nie zaglądał kręciła lepiej i szybciej niż nowy jenox. Ale niestety dostała zwarcia między płytami i akuś powiedział papa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2008 14:03   

Powrót do góry

gromleon
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 20 Lis 2008 14:33   

Nie ma się co denerwować używałem już kilka akumulatorów w różnych pojazdach i wniosek jest taki ze nawet jeśli akumulator był obsługowy to i tak nie dolewałem wody (sprawdzałem poziom teraz już nie ) w ciągu 2 trzech lat nic nie dolewałem bo nie było potrzeby a tanie akumulatory i tak w tym okresie traciły pojemność żebym nie wiem jak o nie dbał. Stąd moje stwierdzenie. Ubywanie wody zauważyłem tylko w cięższych maszynach typu ciągnik ale tam są inne warunki pracy.
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#8 20 Lis 2008 14:58   

Dwa lata temu byłem zmuszony wymienić akumulator ( starość ) kupiłem Centra Futura CF01 bezobsługowy , jestem z niego bardzo zadowolony i nie mam żadnych problemów , w zimie kręcił jak wściekły . :D
Pozdrawiam .
Powrót do góry

ZGG
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: suwałki

Post#9 20 Lis 2008 16:34   

Wbrew opiniom różnych mądrych inżynierów polecam im większa pojemność tym lepiej. Alternator ma tak potężny zapas mocy, że naładuje każdy nawet największy akumulator .Do tego samego napięcia czyli 13,8-14,2wolta. A gdy kręcimy rozrusznikiem to większy akumulator ma lżej,i wytrzyma dłużej. A nawet gdy jest już słaby, to jeszcze ma tyle mocy żeby sobie poradzić. Też mam jenoxsa,kupiłem z przeceny, bo stał chyba z pół roku. ledwie nim odpaliłem.Ale mam już trzeci rok i jeszcze kręci.Zależy tylko ile chcesz tym polonezem jeżdzić .
Powrót do góry

kylo228
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Lublin

Post#10 24 Lis 2008 10:19   

Kupiłem akumulator Centra Futura po kilku dniach sam z siebie mi się rozładował ,jeździłem do serwisu aby sprawdzić czy samochód nie rozładowuje okazało się że samochód nie rozładowuje , dzwoniłem do sabatu w Lublinie ,przyjechali i go zabrali,następnego dnia przywieźli, potrzymał mi dwa dni i znowu padł ,chodziłem do sklepu aby go wymienili i nie chcieli wymienić a gwarancja jest na 3 lat .Nie rozumiem na co jest ta gwarancja chyba tylko na to żeby była.Teraz muszę kupić drugi, ale CENTRY nie chcę znać i widzieć !!!!!
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#11 24 Lis 2008 13:59   

kylo228 napisał:
Kupiłem akumulator Centra Futura po kilku dniach sam z siebie mi się rozładował ,jeździłem do serwisu aby sprawdzić czy samochód nie rozładowuje okazało się że samochód nie rozładowuje , dzwoniłem do sabatu w Lublinie ,przyjechali i go zabrali,następnego dnia przywieźli, potrzymał mi dwa dni i znowu padł ,chodziłem do sklepu aby go wymienili i nie chcieli wymienić a gwarancja jest na 3 lat .Nie rozumiem na co jest ta gwarancja chyba tylko na to żeby była.Teraz muszę kupić drugi, ale CENTRY nie chcę znać i widzieć !!!!!

Po prostu kolego masz pecha , na Twoim miejscu ja bym nie popuścił tylko dochodził swoich praw do końca , reklamować do skutku a jak potrzeba to i nawet trochę ich postraszyć . Używam akumulatorów CENTRY od wielu lat i uważam , że jest dobrą firmą jeszcze nigdy nie miałem problemów z ich wyrobami . :oops:
Pozdrawiam .
Powrót do góry

dariusz1
Poziom 14
Poziom 14

Post#12 25 Lis 2008 14:53   

Podejrzewam że w tam gdzie go kupowałeś porostu go naładowali i kwita, odwieźli ci akumulator naładowany, oni szczypią się z wysyłaniem sprzętu do serwisu bo płaca za transport. tego trzeba się domagać stanowczo, choćby z zasady ze takie masz prawo, w końcu zapłaciłeś za akumulator. inna rzecz postaw go na dzień po naładowaniu bez podłączania, powinno mu spaść napięcie gdzieś do 13,5 -13,6 v po kilku godzinach i to jest normalne. jeśli jest mniej niż 13 v powiedz to w sklepie i domagaj się reklamacji.
Powrót do góry

jurekN
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Zamość

Post#13 25 Lis 2008 18:14   

Ja mam Futurę 55Ah dwa lata i nie mam z nim najmniejszych problemów,
rok czasu jeździłem z nim polonezem 1,4 16V.
Powrót do góry

zk2003
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 25 Lis 2008 20:03   

Nie można dawać się zbyć-skoro zapłaciłeś pieniadze ma to działać,albo pieniążki z powrotem.Prawda jest taka że coraz wiecej zdarza się awaryjnych-nawet sklepy rezygnują z aku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2008 20:03   

Powrót do góry

zbys27
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 25 Lis 2008 20:16   

Widzę że dużo osób narzeka na akumulatory Centry , ja mam 4 lata i bez żadnej obsługi i doładowywania jest sprawny. Ostatnio też sprawdzałem miernikiem i wszystko było w porządku. Osobiście polecam te akumulatory.
Powrót do góry

petarda0
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gdańsk, dwa rzuty beretem od Neptuna

Post#16 02 Gru 2008 00:36   

Mam 5 letni Centra futura 60 Ah w poldku i dopiero teraz zaczął słabo kręcić a w zasadzie tylko cykl miejski więc sądzę że nie ma powodów do narzekań, na pewno przy centra futura polecam dokładnie przeczytać instrukcję bo jest istotna uwaga dotycząca napięcia ładowania.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Jaki wybrać akumulator?
Strona 1 z 1