Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakie kolumny aktywne na wesela, bankiety itp. ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Jakie kolumny aktywne na wesela, bankiety itp. ?
Autor
Wiadomość
witamin
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Wa-wa

Post#1 Post autora tematu 20 Lis 2008 20:32   

Jakie kolumny aktywne na wesela, bankiety itp. ?

Witajcie,

Postanowiłem zasięgnąć opinii specjalistów ;)
Tak jak w temacie - poszukuję kolumn aktywnych (raczej nowe) celem nagłośnienia imprez do 150 osób. Niestety mam na to ograniczone środki - ok 3 tys. pln (do 3,5 max.)

Co możecie polecić? Będę zobowiązany za opinie wszelakie...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2008 20:32   

Powrót do góry

DanielzaplatA
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Bukówiec Górny

Post#2 20 Lis 2008 22:10   

Re: Jakie kolumny aktywne na wesela, bankiety itp. ?

Myslę że śmiało można by tu polecic kolumny RCF niestety tylo co ty masz to troche za moło... Zobaczmy co powiedzą koledzy...
Powrót do góry

auroxik
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Brzeziny

Post#3 20 Lis 2008 22:51   

Na coś takiego fajniutkiego to troche za mało ale nie jest źle:)

za ta cene dostaniesz np cos takiego http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Kolumny-estradowe/LDM-PLP-312A.html

Taniej nie ma niestety co celowac jedynie dolozyc;)
Powrót do góry

witamin
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 21 Lis 2008 13:31   

Dzięki za odpowiedzi. RCFy wiem, że są dobre, lecz sporo przekraczają mój budżet. Szczerze mówiąc, nie wiedzieć czemu, pomijałem te LDM a teraz wydają mi się ciekawą propozycją zwłaszcza, że inne kolumny tej marki grają dość przyzwoicie. . Coś czuję, że to właśnie na nie padnie wybór ale najpierw trochę moich rozważań n.t. tańszych plastików z niższej półki… Mianowicie przez jakiś czas brałem pod uwagę zakup tańszego sprzętu, żeby można było za pozostałe $ doinwestować w inne niezbędne akcesoria. Lecz wszystko po kolei:

LANEY CX-15A – Totalna budżetówka. Tak ja w dwóch przypadkach poniżej – zastosowanie/wykonanie głównie w mojej głowie oparte na gdybaniu ;) Laney robi chyba jakieś nie najgorsze piece gitarowe.

BEHRINGER EUROLIVE B215A – słyszałem sprzeczne opinie, z jednej strony że jak na taką kwotę to fajna kolumienka i brzmi „nieźle”, z drugiej że jest to przykład „antykolumn”, że psują się często i jest problem z serwisowaniem/wymianą ich ze względu na to, że nie wiadomo kto jest ich przedstawicielem w Polsce. Słyszałem je w akcji i od biedy mogły by być.

DAP AUDIO K-115A – nie znam zupełnie – z tego co wyczytałem DAP robi niezłe końcówki mocy, więc sądzę, że i kolumnę zrobił by nie najgorszą (tylko i wyłącznie moje przypuszczenie)

GEMINI GX-1501 – nowość z czerwca 2008 http://www.geminidj.com/gx1501.html
Przyznam szczerze, że chodził mi ten sprzęcik przez jakiś czas po głowie, ale… ponieważ jest to nowość nic nigdzie nie można znaleźć na jego temat. Ktoś na forum już raz się o nie pytał. Tak jak wyżej – czyste gdybanie – Gemini robi przyzwoite mikrofony nisko budżetowe, więc kolumienka też może być ciekawa… może ;)

Teraz trochę wyżej:

ALTO MS 15A lub ALTO PS 4 LITEPACK – podobno brzmią fajnie, składane z jakiś tam markowych włoskich głośników (przepraszam – nie pamiętam nazwy.. B&G?) i markowych komponentów. Marka niekiedy polecana. BTW – co to jest moddeler (stosowany w tych kolumnach)? Jakiś rodzaj equalizera z pre definiowanymi ustawieniami?

dB TECHNOLOGIES Opera Live 402 lub 405 – podobnie j.w. – słyszałem w akcji – całkiem całkiem..

SAMSON DB500A – podobno fajna paczka – spotkałem takie opinie, choć te na forum tego nie odzwierciedlają

I koronne – MACKIE SRM 450 – z racji, że ich cena spadła (1900zł) (wprowadzenie V2 na rynek) – mógłbym pewnie je zakupić zbierając ostatnie „zaskórniaki” i trochę się zapożyczając – chociaż wolał bym tego uniknąć. Znam, ostatnio miałem nimi do czynienia na sporej imprezie (6 szt.) – uważam je za dobry produkt.

Kilka dni temu rozmawiałem z akustykiem ze sklepu, który kolega auroxik zaproponował powyżej. Stwierdził on, że praktycznie większość z tego co wymieniłem tutaj jest „made in china” a jedynie Alto, db Technologies no i Mackie są robione na markowych komponentach – chociaż ostatnio znalazłem że Mackie to też China. Hmmm nasuwa się pytanie – czy wszystko co tam jest produkowane jest od razu złe?
Jak widzicie moja wiedza na temat sprzętu audio jest znikoma, ale proszę podzielcie się opiniami na temat tego/takiego sprzętu, chociażby i dla potomnych – ja pewnie postawię na te LDMy. Nie zapomnijcie napisać o Gemini – przez jakiś czas nieźle mi zaprzątały myśli ;)
A propos proponowanych LDM… czym w praktyce (poza szczegółami techniczno - konstrukcyjnymi) różni się wersja 12” od 15”? Może warto trochę dopłacić i mieć 15?
Powrót do góry

pat10
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 25 Lis 2008 23:30   

wydaje mi się ze 12" i 15" to rozmiar głosnika który siedzi w środku...

ja uzywam kolumn pasywnych LDM PLP 515 ktore maja po 500W mocy i nie mam na co narzekac za taka cenę.

Tez rozwazalem kupno aktywnych kolumn ale ostatecznie zdecydowalem sie na pasywne wyzej wymienione do tego końcowke mocy peavey cs1400 i mały mixer phonica...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2008 23:30   

Powrót do góry

witamin
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 25 Lis 2008 23:39   

Hmmm to oczywista oczywistość że w 15 siedzi 15" głośnik na dole ;) Pytałem raczej o względy praktyczno-brzmieniowe...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2008 23:39   

Powrót do góry

pat10
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 26 Lis 2008 00:01   

faktycznie palnąłem oczywista oczywistość, przepraszam....

jesli chodzi o brzmienie to trzeba posluchac zeby miec porownanie, to tez jest oczywistosc ale inaczej nie da sie tego sprawdzic... ja niestety nie slyszalem 12" wiec nie pomoge...
Powrót do góry

DYLU BADBOY
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gliwice

Post#8 26 Lis 2008 00:18   

Istnieją pełnopasmowe paczki na 12" z sporą ilością basu, ale na pewno nie jest to LDM.
Nawet 315 nie może się szczycić jakimś mocnym basem.
Powrót do góry

witamin
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 28 Lis 2008 13:12   

hmmm... byłem dzisiaj w sklepie i słuchałem zarówno te 12" jak i 15" - faktycznie brzmią fajnie ale basem nie grzeszą - trzeba by go było trochę podkręcić mimo, że do swojej działalności mocnego "bum" nie potrzebuję. Brzmieniowo bardziej mi się podobała 15" ale ze względu na gabaryty, wagę oraz mobilne zastosowanie skłaniał bym się raczej ku 12 - temat do przemyślana - jakie macie doświadczenie w tej kwestii? Dźwiganie 32kg dużego pudła na statyw uśmiecha mi się średnio...

DYLU BADBOY - jaką inną 12" (ew. 15") polecał byś?
Powrót do góry

DYLU BADBOY
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gliwice

Post#10 28 Lis 2008 13:35   

To nie lepiej lżejsze pasywne kolumny + końcówka 2U o wadze kilkanaście kg?

Przy tym będziesz miał większe pole do popisu, bo aktywne zestawy są droższe.
Powrót do góry

witamin
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 28 Lis 2008 14:19   

Jak dla mnie - nie lepiej. Wybór mój padł na aktywne już spory czas temu i poruszajmy się w tym obszarze proszę. Obecnie jestem w rozterce czy wybrać 12 czy 15 - różnica niby nie taka duża ale będzie to transportowane zwykłe sedanem. Ponawiam pytanie - co byś(cie) zaproponował/li z innych 12 czy 15?
Powrót do góry

gófer
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Miedzyrzecz

Post#12 28 Lis 2008 19:16   

A nie rozważałeś w ogóle aktywnych zestawów typu nadstawki na 8' + bas na 15? Taki zestaw da znacznie pełniejsze brzmienie dołu, i dobrą średnice. Jedynie natężenia mogą być nieco słabsze, ale podobno na weselichach nie trzeba kruszyć ścian :)
Powrót do góry

witamin
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 Post autora tematu 28 Lis 2008 20:16   

Szczerze mówiąc nie rozważałem takiego zestawu - z doświadczeń moich wynika że do wodzirejowania + muzyka z odtwarzaczy dobre 2 szerokopasmówki się sprawdzają (gdyby jednak nie sprawdziły by się - pewnie z czasem dokupił bym jakiś sub do tego), ale możesz coś zaproponować w tym temacie - będę wdzięczny :)
Powrót do góry

DjMapet
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Siemianowice

Post#14 28 Lis 2008 22:00   

Do wodzirejowania szerokopasmówki na 12" wystarczą, ale przy odtwarzaniu muzyki basu będzie brakować.
Zgadzam się z góferem co do zestawu aktywnego 8"+15"
Jeśli koniecznie aktywne, to zestaw w skład którego wchodzą satelity+ sub.
Proponuję zestaw Sound house ONE, lub lepszy, sound house TWO. Znajdziesz je na tej stronie:
http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Zestawy-naglosnieniowe/sort/2a/page/3/
Te zestawy są firmy Power Works, ale podobno na licencji HK Audio.
Poszukaj, widziałem te zestawy gdzieś trochę taniej.
Zestaw Sound House ONE słyszałem. Nie jest to superrewelacja, ale do twoich zastosowań wystarczy.
Poszukaj też na Allegro. Niekiedy tanio można trafić oryginalne zestawy HK Audio,lub SAS LDM-a.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lis 2008 22:00   

Powrót do góry

witamin
Poziom 3
Poziom 3

Post#15 Post autora tematu 28 Lis 2008 23:37   

Nie szukam superrewelacji - wtedy brał bym pewnie coś od polanowskiego ;) - szukam rozsądnego sprzętu za niewielką sumę - tak żebym nie musiał się wstydzić.

DjMapet - dziękuję za propozycję. Na ten zestaw HK Audio zwróciłem też uwagę w międzyczasie. Nie wiecie gdzie mógłbym go posłuchać na żywo w Warszawie? Wyszukałem również coś takiego - Sirius Sonic 1 http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnienie/Zestawy-naglosnieniowe/SIRUS-SONIC-1.html - przyznaję bez bicia, że o firmie słyszę pierwszy raz - możecie coś o nim powiedzieć?

Jak te i podobne zestawy wypadły by przy plp-315a i podbitym basie? Może jednak warto zakupić plp-312a i z czasem dołek do niego (choć tu diametralnie wzrastają koszty i gabaryty; 315 wydają mi się za duże jak na satelity)? Ewentualnie dołożyć i zakupić wspominany i chwalony SAS-700?

Edit: wybaczcie bo to może być śmieszne pytanie: Swoją drogą jak to jest - skoro wspomniany HK audio ma na subie pasmo od 50 Hz, czy sas-700 od 38Hz to czy z tych zestawów będzie dużo więcej niskich brzmień od dobrze wyregulowanej 315 (od 36Hz)? Wiem że w zestaw jest praktycznie 3 drożny ze względu na 2 drożne satelity, ale to jest raczej odczuwalna różnica w średnicy i na górce. Ktoś coś nagina w parametrach czy jak?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Estrada Co Kupić -> Jakie kolumny aktywne na wesela, bankiety itp. ?
Strona 1 z 1