X

Piec dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania - co wybrać?

22 Nov 2008 08:59 TEteorom
  • #1 22 Nov 2008 08:59
    teorom
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Chce zakupic piec dwufunkcyjny z zamknieta komora spalania.
    Vaillant TurboTec pro VUW 242, immergas eolo star 23kw lub kupic drozszego junkersa ? Moze ktos polecic. Ja slyszalem ze te akurat vaillanty po jakims czasie glosno zaczynaja dmuchac, z kolei w immergasie dlugo sie na serwis czeka .
  • #2 22 Nov 2008 13:44
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Możesz śmiało kupić Vaillanta,jeżeli jest dobrze zainstalowany i odpalony przez serwis,to nie będzie z nim problemów.To solidna marka.
  • #3 22 Nov 2008 21:41
    Nargo
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Vaillant, Junkers, Viessmann.
    te firmy maja dosyc fajny serwis w kraju
    sam osobiscie serwisuje Viessmanna i wiem ze smam 24h na stawienie przy kotle do usterki na gwarancji
    Wazne kazdy kociol dobrze pracuje jesli jest regularnie czyszczony, regulowany i kontrolowany na widoczne zuzycie elementow w trakcie eksploatacji.
  • #4 16 Feb 2010 12:25
    jarlew1
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    zeus victrix 20 to bardzo dobry wybór, Koszt za dwa miesiące przy temperaturze 20 stopni to około 800 zł z podgrzaniem wody urzytkowej. Ja jestem bardzo zadowolony.
  • #5 17 Feb 2010 01:20
    DARIUS67
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (+4)
    Jako serwisant namawiam Cię na Vaillant-a ale wersja PRO oznacza prosty w budowie czyli z tańszych elementów. Ale wersja PLUS z ręką na sercu polecam (dobrze zbudowany solidna robota ,potężny wymiennik ciepłej wody precyzyjna regulacja CWU). Rozważając zakup kotła turbo pamiętaj że do tego kotła potrzebujesz komin dla kotła turbo. Polecam lekturę na tym forum.
    Jaki Junkers jest droższy od Vaillanta?
    Polecam Vaillant TurboTec plus VUW 242.
    A może kocioł kondensacyjny, wystarczy tylko trochę dołożyć i masz naprawdę dobry kocioł. VCW PLUS 296/3-5,
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products