Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pendrive podzielony na 2 partycje i ochrona zapisu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Pendrive podzielony na 2 partycje i ochrona zapisu
Autor
Wiadomość
ElektroTME
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: szcz

Post#1 Post autora tematu 24 Lis 2008 01:36   

Witam, dostałem niedawno reklamowego pendrive Camel "Discovery more" 512MB podzielonego na dwie partycje,

1 dysk wymienny ok 490MB - z nią jest wszystko ok

2 dysk Autorun ok 5MB - zabezpieczony przed zapisem, ma tam jakieś tapety i autoruna, który mi otwiera go nachalnie przy każdym włożeniu pena, jest to denerwujące.

Pytanie: czy jest w sieci taki program który usunął by drugą partycje, lub połączył ją z pierwsza i odblokował zabezpieczenie przed zapisem?
dodaje to że nie znam producenta, poniewarz pendrive jest reklamówką firmy

Moderowano przez marek216:
Na forum są narzędzia do sprawdzania pisowni. Błędy ortograficzne nie są tolerowane. Ostrzeżenie.

Powrót do góry

DriverMSG
Moderator - Komputery Serwis

Miasto: Prowincja Liege

Post#2 24 Lis 2008 03:10   

Re: Pendriver podzielony na 2 partycje i ochrona zapisu

Sprawdź tym programem - mi pomógł - tylko pamiętaj że on ci sformatuje Pendrive.
http://u3uninstall.s3.amazonaws.com/U3Uninstall.exe
Powrót do góry

ElektroTME
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 24 Lis 2008 12:13   

Niestety program nawet nie wykrył urządzenia.

Próbowałem poprzez windowsowskie narzędzie "Zarządzanie dyskami"
i mimo oczekiwaniom, pendraive jest wykrywany jako dwa oddzielne dyski, a nie jako partycje 1 i 2 jednego dysku.

Czy jest jakaś metoda połączenia tych dysków, lub ewentualnie usunięcia jednego, tego jednego (dysk 2) mechanicznie, np: poprzez przerwanie ścieżki na płytce pendrajwa?
Powrót do góry

DriverMSG

Post#4 24 Lis 2008 18:38   

Lepiej spróbuj go wyzerować taj jak to się robi z dyskami twardymi .
Powrót do góry

ElektroTME
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 25 Lis 2008 16:20   

Próbowałem, nie przynosi to rezultatu, występuje błąd zapisu na dysk.

Czy da rade jakoś zresetować pamięć Flash? Kiedyś słyszałem że wystarczy jakieś nóżki zewrzeć na pamięci, tylko które?
Powrót do góry

DriverMSG

Post#6 25 Lis 2008 18:38   

ElektroTME napisał:
Próbowałem, nie przynosi to rezultatu, występuje błąd zapisu na dysk.

Czy da rade jakoś zresetować pamięć Flash? Kiedyś słyszałem że wystarczy jakieś nóżki zewrzeć na pamięci, tylko które?

Jeśli jest taki sposób to na 100% każdym modelu byłoby inaczej .
Poszukaj lepiej programu do zarządzania partycjami pamięci Flash .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2008 18:38   

Powrót do góry

ElektroTME
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 Post autora tematu 25 Lis 2008 20:13   

Niestety, mam wrażenie że nie da rady usunąć tego zabezpieczenia programem, ale pewnie da radę mechanicznie, zna się ktoś na tym?
Powrót do góry

d-t-x
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Poznań

Post#8 28 Lis 2008 04:28   

Bez problemu poradziłem sobie z tym problemem przy pomocy programu Paragon Partition Manager Pro V8.0. Poprostu usunąłem tą partycję i z głowy. Co prawda pozostało po niej około 12MB nieprzydzielonego miejsca, ale to nie jest jakiś znaczący ubytek pojemności.
Powrót do góry

ElektroTME
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 Post autora tematu 28 Lis 2008 15:44   

Niestety, dysk jest zabezpieczony przed zapisem.

Poza tym poprawka: pendrive podzielony na 2 dyski, dysk 2 zabezpieczony przed zapisem

żadnym programem tego nie da rady usunąć, nawet ^^ :/

Dlatego pytam po raz kolejny, czy da radę jakoś zrobić to mechanicznie, np: wymazać pamięć za pomocą zwarcia nóżek, albo usunąć nóżkę odpowiedzialną za ten sektor pamięci.
Może da się coś zrobić z tym drugim scalakiem który pełni rolę komunikacji z portem USB?

Niby mały problem, ale jednak potrzeba dużej wiedzy aby go rozwiązać.
Powrót do góry

fluffy
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Wrocław

Post#10 12 Lis 2009 12:37   

Re: Pendrive podzielony na 2 partycje i ochrona zapisu

Mam identycznego pendriv'a, próbowałem już kilkadziesiąt programów formatujących, czyszczących itp. pamięci flash ale żaden nie daje pożądanego efektu, myślę że jest to wina firmware'u ale nie znalazłem nic w sieci na temat nagrywania firmware na pamięci USB, czy może ktoś już sobie poradził z tym problemem ?
Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#11 12 Lis 2009 12:52   

fluffy napisał:
Mam identycznego pendriv'a, próbowałem już kilkadziesiąt programów formatujących, czyszczących itp. pamięci flash ale żaden nie daje pożądanego efektu, myślę że jest to wina firmware'u ale nie znalazłem nic w sieci na temat nagrywania firmware na pamięci USB, czy może ktoś już sobie poradził z tym problemem ?

Czy wśród tych kilkudziesięciu programów był może GParted ? Nagrywa się go na CD , z niego bootuje komputer i zarządza partycjami z którymi inne programy nie radzą sobie . Proponuję jednak wcześniej poczytać jakiś poradnik , bo można sobie twardy dysk zamiast pendrive sformatować :D
Powrót do góry

slvestr
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 12 Lis 2009 13:08   

Chipgenius wskaże jakim programem przeprogramować flash Pendriva.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lis 2009 13:08   

Powrót do góry

fluffy
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Wrocław

Post#13 17 Lis 2009 12:30   

Nie próbowałem GParted ale czy byłby on w stanie pomóc jeśli pendrive jest widziany jako dwa osobne dyski ? Wrzucam screen'y z chipgenius.
Pendrive podzielony na 2 partycje i ochrona zapisu Pendrive podzielony na 2 partycje i ochrona zapisu
Powrót do góry

lukaczmarek
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Bąków

Post#14 11 Mar 2010 14:01   

czy komuś udało sie rozwiązać ten problem? mam pendrive z orange 2GB podzielony na 2 partycje widziane jako 2 dyski. Żaden z powyższych programów nie działa. gdzie w chipgenius pokazuje jakim programem formatowac?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2010 14:01   

Powrót do góry

ElektroTME
Poziom 14
Poziom 14

Post#15 Post autora tematu 11 Mar 2010 14:05   

Mi też nie udało się rozwiązać tego problemu, teraz nawet nie mam już tego pendrajwa. Bardzo dobry program do różnych operacji z dyskami to Acronis Disk Director Suite, w sieci również testowa wersja po polsku. Spróbuj tym narzędziem, i napisz o efektach.
Powrót do góry

Poziom 23
Poziom 23

Miasto: NYC

Post#16 11 Mar 2010 14:17   

w tym penie sa na stale zapisane dwie partycje , wydaje mi sie ze wyedytowano w jakis sposob kosc flash w taki sposob ze sa one dzielone przez FW samego pena - meczylem to przez linuxa wszystkimi dostepnymi programami i nic z tego ;-(
Powrót do góry

Rerusso
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Zielona Góra

Post#17 11 Mar 2010 14:33   

A czy nie są to faktycznie dwa peny w jednej obudowie razem z hubem USB?
Powrót do góry

lukaczmarek
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Bąków

Post#18 11 Mar 2010 16:17   

rozberałem go niestety nie ma tam żadnego przełącznika blokady ani nic takiego. dwa układy scalone i jakieś rezystorki. powyższy program też nie daje rady. można by olać to łącznie ich w jedną partycje byle by dało się go sformatowac a niestety mimo wielu staran nic sie działa. Myśle ze trzeba było by cos fizycznie w nim pogrzebac ale co i tak to nie wiem
Powrót do góry

ElektroTME
Poziom 14
Poziom 14

Post#19 Post autora tematu 11 Mar 2010 16:24   

Nie znam się jeszcze na tym sprzęcie, ale prawdopodobnie jeden z tych układów (większy) to kość pamięci, można ją dowolnie dzielić itd.
Drugi to układ dzięki któremu widzimy 2 dyski, taki sam jest w większości pendrajwów, więc musi być on jakoś programowalny, lub też mieć możliwość ustawienia jakiś opcji podziału pamięci na dyski itd. Druga możliwość, to że układ ten nie jest programowalny a pamięć ma na stałe(fabrycznie) wgrane dane i podział na dwie partycje. Ale mimo wszystko wydaje mi się że jest możliwość scalenia partycji, jak nie programowo to sprzętowo.

Najlepiej by było jak by się wypowiedział tutaj jakiś fachowiec i wyjaśnił nam jak to naprawdę jest.
Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#20 11 Mar 2010 20:23   

Jeden z chipów to kontroler , drugi to pamięć flash . Pierwszy zajmuje się komunikacją USB z Hostem oraz zapisem i odczytem pamięci . Odpowiedni firmware pozwala na sztywne podzielenie pamięci na dwa dyski , programy do partycjonowania nic z tym nie zrobią :|
Zdarzają się również pendrajwy logicznie podzielone na dwie partycje , wtedy pod Windowsem jest dostęp tylko do jednej , mimo że druga nie jest ukryta . W takim przypadku partmanagery poradzą sobie z połączeniem partycji .:D
Powrót do góry

ElektroTME
Poziom 14
Poziom 14

Post#21 Post autora tematu 11 Mar 2010 20:30   

Czyli to jak system widzi dyski zależy od rodzaju wgranego firmware, teraz pytanie czy jest możliwość przeprogramowania takiego firmware? Raczej nikt nie będzie tego robił, ale chciałbym wiedzieć.
Powrót do góry

DEFFCON
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: UK

Post#22 12 Kwi 2010 09:59   

Wlasnie trafil mi sie taki pen i ma 2 partycje 1 wieksza i mozna z nia robic co sie chce bez problemowo natomiast druga mala jest nie do ruszenia ciekawi mnie tylko w jaki sposob zostaly wrzucone tam pliki gdyz obecnie nie mozna ani ich usunac ani dodac nowych :)
Zaden program nawet pod linux nie da rady tej partycji wykasowac czy chociazby usunac dane.
Moze ktos zna sposob na pozbycie sie tej partycji ?
Powrót do góry

joda
Poziom 8
Poziom 8

Post#23 08 Maj 2010 16:53   

Odnośnie Pena ORANGE 2 GB sprawę załatwił ten soft http://flashboot.ru/files/public/SMI/SMI_SM32x_J0323_100309.rar A co do innych modeli należy użyć Chip Genius odczytać Chip Vendor i Chip Part-Number i na ich podstawie odszukać odpowiedniego softu. Sekcja "zwłok" jest tu jak najbardziej nieuzasadniona a rozbieranie może tylko zasiać w nas niepewność czy aby czegoś nieuszkodziliśmy sprzętowo.
Powrót do góry

teakz
Poziom 3
Poziom 3

Post#24 30 Cze 2010 17:23   

Witam.
Ruszałem tego pena alcoremMP itp. autorun już nie wyskakuje, ale z 512mb zrobiła się połowa z racji badblockow.
Czy posiadacze camela z autorunem mogą sprawdzić, czy faktycznie da się wypełnic pena do 500mb? Bo nie wiem czy te 512 to fake czy coś popsułem hyh
Program pokazuje 512:
Powrót do góry

jarek19731
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Kielce

Post#25 09 Lip 2010 23:37   

Odnośnie Pena ORANGE 2 GB prosze kolege "joda" o instrukcje jak i co z tym programikiem
Dzieki
Powrót do góry

Kaylo
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Lublin

Post#26 14 Lip 2010 20:23   

jarek19731 ja właśnie pobrałem ten plik z linka który podał joda.
Otworzyłem plik "sm32Xtest" włożyłem pendriva, program go wykrył kliknąłem START, chwila czekania i po kłopocie. :)
Powrót do góry

brutal1985
Poziom 1
Poziom 1

Post#27 15 Lip 2010 11:39   

A co zrobić jeśli po uruchomieniu programu, pendrive nie został wykryty??
Powrót do góry

rafalnir
Poziom 1
Poziom 1

Post#28 16 Lip 2010 11:57   

Witam, tak jak napisał kolega joda jeśli pendrive nie zostanie wykryty należy użyć Chip Genius odczytać Chip Vendor i Chip Part-Number i na ich podstawie odszukać odpowiedniego softu. Można po odczytaniu przez program Chip Genius kliknąć na dole link do stronki w której mamy potrzebne programy pod nasz chip. Pozdrawiam jak coś to piszcie na email rafalnir(malpa)poczta.onet.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2010 11:57   

Powrót do góry

nyczaj100
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kielce

Post#29 22 Wrz 2010 18:46   

Kaylo napisał:
jarek19731 ja właśnie pobrałem ten plik z linka który podał joda.
Otworzyłem plik "sm32Xtest" włożyłem pendriva, program go wykrył kliknąłem START, chwila czekania i po kłopocie. :)

Program pomógł (w Windows 7 musiałem uruchomić w trybie zgodności z Windows XP SP3). Problem w tym, że teraz pendriwe wykrywany jest jako dysk lokalny a nie jak przed operacją jako przenośny. Co zrobić w tym lub innym programie, by znów był wykrywany jako dysk wymienny, czyli tak jak każdy pendriwe?
Powrót do góry

joda
Poziom 8
Poziom 8

Post#30 29 Wrz 2010 01:39   

Witam. Spróbować tego odnośnie ORANGE 2GB by był widziany jako wymienny. http://www.flashboot.ru/files/public/SM32x_G1219.rar
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Pendrive podzielony na 2 partycje i ochrona zapisu
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.115 seconds

elektroda.pl temat RSS