X

Seat Ibiza 1,4 . Problem

grzdal 26 Oct 2002 15:22
  • #1 26 Oct 2002 15:22
    grzdal
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Jestem posiadaczem Seata ibizy 1.4 jednopunktowy wtrysk 1997 rok
    Mam następujące problemy z autkiem.
    1. Jak wykasować komunikat " INN o2" o przegladzie
    2. Gdzie znaleść schemacik elektryczny do tego autka lub naprzykład opisówkę nz CD
    3. No i chyba najważniejszy problem. Po uruchomieniu silnika przez chwilę silnik pracuje normalnie by po 2 sekundach obroty spadają do około 300 na 1 sekundę po czym wracają do normy.
    Cp to może być ?
    Za wszelką pomoc dziękuję z góry
    Darek
  • #2 27 Oct 2002 10:50
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Co do tych obrotów - jeżeli problem nasila się zimą lub na zimnym silniku winny może być olej. Miałem coś podobnego w fiacie Uno. Niby głupota, ale poprostu silnik dostawał "obciążenia" i zwalniał a nawet gasł. Tylko na zimnym silniku. Winny może terz być np. podciśnieniowy regulator konta wyprzedzenia zapłonu - jeśli taki masz.

Od razu mówię, że nigdy nie miałem styczności z seatem.
  • #3 27 Oct 2002 17:33
    elekt
    Level 12  
    Helpful post? (-1)
    NIE BEDE PISAC BO JEST TO POKOPANE OBEJRZYJ I PROBOJ.CO DO OBROTOW MOZE BYC TO POTENCJOMETR,LUB SILNIK KROKOWY SPROBOJ ZROBIC DIAGNOZE STEROWNIKA
  • #4 01 Dec 2002 15:05
    jn
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    adaptacja przepustnicy Vagiem
  • #5 01 Dec 2002 21:56
    Autorol
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    HA, mój brat ma VW z tym silnikiem i ma ten sam obiaw, nawet czasami jak da na luz to gasnie( na rozgrzanym silniku, to olej chyba odpada)czasem trzy razy mu obroty opadną na chwileczke, by pózniej stabilnie kręcic 800obr/min, przebieg 55tys więc troche mało, sam jestem ciekaw? 0X
  • #6 01 Apr 2003 22:00
    gulinski
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Takie usterki chm. Ktos kiedyś coś bąkną gzieś o wpływie lambdy-podgzewanie i gwałtownych zmianach podciśnienia . należy sprawdzić tłumiki w ukł podciśnienia
  • #7 01 Apr 2003 22:28
    Removed
    Helpful post? (0)
    trzeba zrobić adaptację
  • #8 01 Apr 2003 22:43
    CKsrv
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Nie znam sie na Seatach ale w innych znanych pojazdach takie cos moze miec wiele róznych przyczyn nawet czujnik temp silnika (nie ten od wstazan na desce oczywiscie!!!) zobaczyc trzeba duzo rzeczy np przeplywomierz powietrza no i chyba przede wszystkim MAPeta - czujnik podcisnieniowy.
  • #9 04 Apr 2003 20:15
    baldhead
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Jeśli chodzi o komunikat o przeglądzie, to w mojej Ibizie 1,0i kasowałem go (podglądnąłem ten patent w serwisie, w trakcie przeglądu) wciskając jednocześnie dwa przyciski: kasowania licznika i ustawiania zegara. Ostatnio robiłem to dosyć dawno temu, ale pokombinuj trochę - na pewno się uda.
    Aha, moje auto nie ma obrotomierza, nie wiem jak wygląda tablica w Ibizie z silnikiem 1,4 ......
  • #10 16 May 2003 14:07
    grzdal
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    No i w końcu rozwiązałem problem.W serwisie nazywa się to adaptacja przepustnicy 8O + czyszczenie układu wtrysków.
    U zaprzyjażnionego mechaniaka po podłączeniu do komputera pojawił się błąd 71 tj. potencjometr przy przepustnicy powietrza w układzie zapłonowymn. To tyle.
    U Zabłockiego w Łodzi / salon SEATA/ ta usługa kosztowała mnie 100zł z rachunkiem.
    AUTKO ODZYSKAŁO DRUGĄ MŁODOŚĆ
    I TO JEST ROZWIĄZANIE PROBLEMU
    Pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products