Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opony bieżnikowane - ktoś używa?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Opony bieżnikowane - ktoś używa?
Autor
Wiadomość
lukpers
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: lublin

Post#1 Post autora tematu 24 Lis 2008 17:04   

Opony bieżnikowane - ktoś używa?

Witam,
Może się ktoś wypowiedzieć na temat użytkowania opon bieżnikowanych. Kiedyś słyszałem, że takie opony są bardziej narażone na bicie i wybulenia, ale nigdy sam na takich nie jeździłem więc jestem ciekaw co inny sądzą o nich. Dostępne są one za ok 80zł/szt,a muszę kupić 4szt, najtańsze fabryczne nowe (nie bierznikowane) jakie znalazłem to MILESTONE lub GOODRIDE za ok 120zł/szt. Nie wiem czy jest sens oszczędzać.

Pozdrawiam
Lukas
Powrót do góry

robokop
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#2 24 Lis 2008 17:14   

Re: Opony bierznikowane? Ktoś używa?

Na przyczepkę to i owszem, na samochód nie polecam, tym bardziej na przednią oś.
Powrót do góry

AR1000
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 25 Lis 2008 00:24   

Używał i nie poleca!. Jaki rozmiar za te 120zł ?. W czerwcu tego roku kupiłem BARUM BRAVURIS 185/60R14 za 121zł z założeniem i wyważeniem, opony nowe wszystkie 4 szt z 2008 roku. Nowe to nowe szczególnie opony parę groszy nie gra roli, przy nowych masz spokój przez 5 lat jak masz przebiegi roczne rzędu 12-14 tyś km.
Pozdrawiam.A.
Powrót do góry

spektra
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#4 25 Lis 2008 12:29   

Żadne bieżnikowane. Problemy z wyważeniem. A poza tym bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nie wyobrażam sobie oszczędzenia paru złotych na bezpieczeństwie własnym i innych użytownikach dróg.
Popieram przedmówców.
Powrót do góry

lukpers
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 25 Lis 2008 12:45   

AR1000 napisał:
Używał i nie poleca!. Jaki rozmiar za te 120zł ?. W czerwcu tego roku kupiłem BARUM BRAVURIS 185/60R14 za 121zł z założeniem i wyważeniem, opony nowe wszystkie 4 szt z 2008 roku. Nowe to nowe szczególnie opony parę groszy nie gra roli, przy nowych masz spokój przez 5 lat jak masz przebiegi roczne rzędu 12-14 tyś km.
Pozdrawiam.A.

Rozmiar to 175/70 R13, tylko zapomniałem dodać, że mają być to opony zimowe.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2008 12:45   

Powrót do góry

MatOstry
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 25 Lis 2008 21:25   

Witam! tak się składa że pracuje przy wymianie opon:) pierwsza sprawa to taka że opony bieżnikowane nadają się najlepiej na zimę. Ludzie nadal myślą że te opony są złe ponieważ szybko się niszczą mają większą podatność na wystrzał itd blablabla ale to było kiedyś teraz są nowe technologie ale opony też są różne zależy od firmy w której opona była regenerowana ale cena 80zł za sztukę jest dobra. A co do wywarzania to nie spotkałem się z czymś takim że opony bieżnikowanej niemożna wyważyć lub źle się wyważa, a może akurat felga była krzywa lub sie zapomniało oczyścić z brudu:P dodam jeszcze ,że opony zmieniam nie od dziś i przy wywarzaniu koła z oponą bieżnikowaną czy nową niema różnicy większą rolę odgrywa tu felga. A jeśli mogę polecić firmę opon bieżnikowanych to Glob-Gum
Powrót do góry

AR1000
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 25 Lis 2008 23:08   

Re: Opony bieżnikowane - ktoś używa?

To może szanowny kolega powie co ta opona przy bieżnikowaniu dostaje nowe oprócz gumy z zewnątrz (technologia) może osnowę a może w jaki sposób wzmacnia się te części składowe opony które mają już przejechane 50 lub więcej tyś. km i raczej już im starczy. Nowe to nowe a ceny opon teraz nie są naprawdę wysokie a rozmiar 175/70 R13 to raczej nie kłopot.
Pozdrawiam.A.
Powrót do góry

spektra
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 26 Lis 2008 01:39   

MatOstry napisał:
Witam! tak się składa że pracuje przy wymianie opon:) pierwsza sprawa to taka że opony bieżnikowane nadają się najlepiej na zimę. Ludzie nadal myślą że te opony są złe ponieważ szybko się niszczą mają większą podatność na wystrzał itd blablabla ale to było kiedyś teraz są nowe technologie ale opony też są różne zależy od firmy w której opona była regenerowana ale cena 80zł za sztukę jest dobra. A co do wywarzania to nie spotkałem się z czymś takim że opony bieżnikowanej niemożna wyważyć lub źle się wyważa, a może akurat felga była krzywa lub sie zapomniało oczyścić z brudu:P dodam jeszcze ,że opony zmieniam nie od dziś i przy wywarzaniu koła z oponą bieżnikowaną czy nową niema różnicy większą rolę odgrywa tu felga. A jeśli mogę polecić firmę opon bieżnikowanych to Glob-Gum

Witam.
Jeśli oponka poszła do bieżnikowania, to już miała swój przebieg i powinna podlegać utilizacji a nie ponownemu ulepszaniu. Dasz mi gwarancję na taką oponę? Jeśli mam zapłacic za "nową" nalewkę 80 zł to ze względu na własne bezpieczeństwo wolę wydać 100 zł więcej i mieć nową oponę na którą mam gwarancję. Nie wiem czy ktoś kto jeździ furą za 30 -50 tyś będzie oszczędzał 400 zł. Ja nie należę do takich ludzi. Zmieniam opony po średnio trzech sezonach, bo to nie te opnony z przed lat, gdy robiło się na nich 100kkm. Obecnie średnio 50 kkm. Bezpieczeństwo własne i osób które wożę przedewszystkim.
Pozdrawiam
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#9 26 Lis 2008 14:04   

Głupoty gadacie, chcesz gwarancję dają rok bez łaski. Akurat tak się skłąda że utrzymuję w ruchu maszyny w zakładzie bieżnikowania i znam temat od podszewki. Sprawa jasna i nie ma co ukrywać że przebieg zrobimy na nich mniejszy i przyczepność jest trochę gorsza, ale bajki o wystrzałach itp. zostawcie dla dzieci. (nie mówie oczywiście o wyjątkach partackiej roboty)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2008 14:04   

Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#10 26 Lis 2008 14:40   

Do kolegi spectra. Przecież pytający nie zaleca koledze kupna takiej opony. On chce znać poglądy na ich jakość a nie walory ekonomiczne. Gwarancje na opony bieżnikowane owszem są. Nic nie wiemy w jakim aucie mają byc zastosowane. Brak miejsca na wywody, lecz przy nieco ograniczonych oczekiwaniach można stosować bez obaw o bezpieczeństwo.
Powrót do góry

AR1000
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 26 Lis 2008 22:34   

goldwinger napisał:
Głupoty gadacie, chcesz gwarancję dają rok bez łaski. Akurat tak się skłąda że utrzymuję w ruchu maszyny w zakładzie bieżnikowania i znam temat od podszewki. Sprawa jasna i nie ma co ukrywać że przebieg zrobimy na nich mniejszy i przyczepność jest trochę gorsza, ale bajki o wystrzałach itp. zostawcie dla dzieci. (nie mówie oczywiście o wyjątkach partackiej roboty)

A co to za argument to utrzymanie maszyn :lol: A dla porządku za przebieg i przyczepność odpowiada konstrukcja opony, skład mieszanki gumowej z jakiej jest wykonana i warunki(sposób) użytkowania.
A gwarancje to teraz dają na wszystko.
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#12 26 Lis 2008 23:26   

A taki to argument że znam technologię tego procesu a z tego co widzę to Ty nie za bardzo.
Myślisz że skąd taka niska cena, z racji tego że karkasa nie muszą robić, zapewniam że nie
Powrót do góry

juzef22
Poziom 11
Poziom 11

Post#13 27 Lis 2008 00:23   

Kilka lat temu dostałem w prezencie opony zimowe z kolcami.
Opony pochodziły ze skandynawi stąd kolce które zresztą wydłubałem.
Po 5 sezonach okazało się ze oznaczenia na oponach wskazują na to że są to opony bieżnikowane . Opony wyglądają tak jak kilka lat wcześniej
bez śladów rozwarstwień czy innych uszkodzeń dodam że nigdy nie było problemow z ich wyważaniem czy biciem.
Na zimowych oponach jeżdzę od 20 lat zawsze na nowych i gdyby nie to oznaczenie nigdy bym nie przypuszczał ze te są bieżnikowane.
Powrót do góry

WITEK1952
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Olsztyn

Post#14 27 Lis 2008 22:55   

Witam serdecznie.

Dodano po 4 [minuty]:

Witam serdecznie.W Niemczech spotykałem się z praktyką bieżnikowania opon na bieżnik zimowy.To ma pewnie rację bytu bo prędkości są mniejsze niż w okresie letnim.Sam po chudych latach komuny gdzie kupno nowych opon było niemożliwe i jeździłem na bieżnikowanych( Warszawą) teraz wolę dołożyć i kupić nowe.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lis 2008 22:55   

Powrót do góry

Dexter23pl
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Zawiercie

Post#15 27 Lis 2008 23:07   

Ja kupiłem 4 opony zimowe + felgi. Znajomy to przywiózł z niemiec. Wyglądały zupełnie jak nowe. Rozmiar 175-70 14". Założyłem je w tamtą zimę i jeździłem całą zimę, wiosnę, lato, jesień aż do teraz. Nie wyszła na nich żadna buła itp, a auto stało zawsze na dworze. zrobiłem na nich około 7 tyś km. Jedyny mankament to taki że powyżej 140km/h odczuwalne było na kierownicy bicie. A tak poza tym to nie zauważyłem innych nie prawidłowości.
Powrót do góry

andrzej lukaszewicz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mszczonów

Post#16 27 Lis 2008 23:15   

Kupiłem kiedyś za grosze dwie opony zimowe bieżnikowane dobrej znanej firmy polskiej(niestety nie pamiętam nazwy) robione na starych "michałach". Przejechałem cztery sezony zimowe (łącznie ok 20 tys km) i gumy są w bardzo dobrym stanie- niewielkie zużycie bieźnika, zadnych bić itd. Oczywiście założyłem je na tył dla pewności.
Normalnie nie kupiłbym takich opon, ale cena była niska, i nie zawiodłem się. Auto mam tylnonapedowe, 145 KM i lubię czasem przycisnąć
W tej chwili jest tak duży wybór opon, ze można kupić nowe w rozsądnych cenach, nieraz mniej znane marki a lepsze od tych przereklamowanych.

Dodano po 7 [minuty]:

Przypomniało mi się - firma nazywa sie Markgum
Powrót do góry

eloelokuprower
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdańsk

Post#17 27 Lis 2008 23:52   

Witam
W żadnym wypadku nie kupujcie bieżnikowanych ani tanich opon, różnice są bardzo duże, już raz kupiłem tanie opony i miałem na nich dwa wypadki, zarówno pierwszy jak i drugi był spowodowany brakiem przyczepności na zakręcie, opony te na mokrym jadą gdzie chcą! ledwie co uszedłem z życiem. Do dziś mam pamiątkę, jeżdzę na wózku inwalidzkim...
Powrót do góry

lukpers
Poziom 8
Poziom 8

Post#18 Post autora tematu 28 Lis 2008 01:45   

Witam ponownie,
Trochę popytałem i okazuję się że zwolenników jest tyle ile przeciwników używania takich opon więc po namyśle kupiłem fabryczne na przód i używane na tył (continentale, 6-7mm więc jeszcze posłużą trochę).

Co do stwierdzenia które uzył eloelokuprower
Cytat:
"...brakiem przyczepności na zakręcie, opony te na mokrym jadą gdzie chcą! "

Niedawno przeczytałem w autoświecie test opon zimowych i z testów jakie przeprowadzali okazało się, iż opony zimowe najbardziej nadają sie do śniegu i błota pośniegowego, na mokrej i suchej nawierzchni o wiele lepsze są letnie nawet przy niskich temperaturach.

Pozdrawiam
Powrót do góry

trout86
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: z gór

Post#19 21 Mar 2013 16:55   

jestem z gór,często jeżdzę po nieodsnieżonych drogach i nie ma lepszych opon jak bieżniki na zimę, są miekkie i trzeba się z tym liczyć że jak jest ciut cieplej to w zakręty nie wchodzi się ze zbyt dużą prędkością. poza tym żeby stracić panowanie nad kierownica na zakręcie to trzeba sie postarać.... na zimę tylko bieznik. 2 lata później na tył i na przód znowu 2 nowe i tak co 2 lata
Powrót do góry

Venarnarco
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Mława

Post#20 24 Mar 2013 10:34   

Z doświadczenia powiem, że bieżnikowane opony na zimę owszem, wiadomo niższe prędkości a w głębokim śniegu na nich jeszcze nie utknąłem. Natomiast na lato nie polecam, przy mokrej nawierzchni zero hamowania. Obecnie jednak wole dołożyć parę groszy i kupić nawet używki w dobrym stanie.
Powrót do góry

gsekulski
Poziom 15
Poziom 15

Post#21 24 Mar 2013 15:22   

Słuchaj ja bieżnikowanych Ci odradzam. To jest jak z regenerowanym turbo, już nie to samo. Ja sobie kupuje używane, za 110 za sztukę kupiłem zimówki Bridgestony 195/65 R15 i bieżnik jak nówki miały, już 3 sezony przejeździły i 2 najmniej jeszcze pojeżdżą:) za tyle samo kupiłem letnie Matadory i również bieżnik super mają. Z moich znajomych każdy kupuje takie i sobie chwalą. Zazwyczaj sprzedawcy dają jakąś gwarancję, chociaż ja nie spotkałem się z felerną jeszcze.
Powrót do góry

trout86
Poziom 3
Poziom 3

Post#22 24 Mar 2013 16:49   

a ten rozmiar to do jakiego autka?? wg mnie 65 na zime ciut za niska...

gsekulski a na jakiej podstawie odradzasz??
Powrót do góry

gsekulski
Poziom 15
Poziom 15

Post#23 24 Mar 2013 17:09   

Kolega w A4 miał i nie był zadowolony. Teraz również używki sobie kupuje. Moge nie mieć racji ale uważam, że lepiej kupić używane i mieć spokój:)
Powrót do góry

trout86
Poziom 3
Poziom 3

Post#24 24 Mar 2013 17:17   

ja mam dom prawie na szczycie góry(860mnpm) i zarówno ja jak i inni ludzie na innych przysiółkach nie chcą słyszeć o innych jak bieżniki.

uwierz mi że jakbyś nie wiedział ja czym jeździsz to byś różnicy nie odczuł a nawet byś powiedziął że lepiej. pojeździj Ty a nie kolega
Powrót do góry

gsekulski
Poziom 15
Poziom 15

Post#25 24 Mar 2013 19:06   

Skoro już teraz ich nie kupuje to raczej nie odpowiadały mu. A konkretnie miał zastrzeżenia do szybkiego zużywania się oraz ślizgania po większym rozgrzaniu się opon. Z resztą takie jest moje zdanie, być może mylne. W każdym bądź razie opona to bezpieczeństwo i zamiast 80zł uważam że rozsądniej jest dać 100zł za używaną markową która przechodziła testy i stanowi większe bezpieczeństwo oraz jest przewidywalna:) żadna bieżnikowana nie zastąpi fabrycznie odlewanej i sama cena powinna o tym świadczyć:)
Powrót do góry

Mati1690
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Złotoryja

Post#26 24 Mar 2013 19:15   

Kupując bieżnikowaną oponę tak naprawdę nie kupujesz tego za co płacisz tzn ta opona nie jest taka jaka była , guma użyta jest całkiem inna niż ta która używa firma produkująca daną oponę tak wiec ta opona nie spełnia tych norm które spełniała na początku.
do czego zmierzam tania opona i ta z najwyższej półki po bieżnikowaniu jest taka sama
Powrót do góry

arti13
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Moje 6m2...

Post#27 24 Mar 2013 20:08   

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2070971&highlight=
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2013 20:08   

Powrót do góry

trout86
Poziom 3
Poziom 3

Post#28 24 Mar 2013 20:51   

w nowej placisz za caaały stelaż,wzmocnienia a w bieżnikowanej na "gumę". to,że się zużywa szybciej to rzecz jak najbardziej naturalna gdyż jest miększą mieszanką
Powrót do góry

grzechna34
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: wieluń

Post#29 18 Sie 2013 13:12   

ja nie jestem z gór ale jeżdże też na bieżnikowanych tak na przodzie i na tyle i jak na razie się nie zawiodłem i nie ma problemu z wyważeniem i potwierdzam że zimą trzymają bardzo dobrze
Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#30 21 Sie 2013 16:03   

spektra napisał:
Zmieniam opony po średnio trzech sezonach, bo to nie te opnony z przed lat, gdy robiło się na nich 100kkm. Obecnie średnio 50 kkm. Bezpieczeństwo własne i osób które wożę przedewszystkim.
Pozdrawiam

Tak, najlepiej zmieniać co sezon. Uwierzyłeś w bujdy sprzedawców którzy chcą sprzedać Ci nowe jak często się tylko da. A prawda jest taka, że szanowani producenci opon jak Michelin piszą, że spokojnie można eksploatować oponę nawet 10 lat.
Michelin napisał:
Jako środek ostrożności należy przyjąć, że opony używane przez co najmniej 10 lat po dacie produkcji (zobacz jak odczytywać oznaczenia na boku opony) powinny być wymienione na nowe

Podkreślam "jako środek ostrożności" i "powinny". Nikt nie pisze, że muszą być wymienione.

spektra napisał:
Jeśli mam zapłacic za "nową" nalewkę 80 zł to ze względu na własne bezpieczeństwo wolę wydać 100 zł więcej i mieć nową oponę na którą mam gwarancję. Nie wiem czy ktoś kto jeździ furą za 30 -50 tyś będzie oszczędzał 400 zł. Ja nie należę do takich ludzi.

Podzielam Twoją opinię o ile mówimy o tego typu aucie. A jesli ktoś jeździ "furą" za 2000zł i nie chce drugie tyle wydać na opony zwłaszcza że auto i tak pewnie rozsypie się w kilka lat?

Ja ze swojej praktyki powiem tak:
- na zimę kiedyś miałem takie i dawały radę. Auto stare, zima - i tak nikt o zdrowych zmysłach w takich warunkach i takim autem nie jeździ szybko.
- na lato kupiłem wtedy opony chińskie. Najtańsze jakie znalazłem i w sumie byłem bardziej zadowolony jak z tych zimowych bieżnikowanych. Były całkiem niezłe. Słyszałem że zimowe chińskie twardnieją i są tragiczne. Być może. Ale te letnie były OK.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Opony bieżnikowane - ktoś używa?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny