Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy można jechać autem nieprzerejestrowanym na siebie ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Czy można jechać autem nieprzerejestrowanym na siebie ?
Autor
Wiadomość
area51
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: nevada

Post#1 Post autora tematu 26 Lis 2008 18:53   

Czy można jechać autem nieprzerejestrowanym na siebie ?

Witam mam kilka pytań :
Pierwsze to. Jeśli kupiłem auto przykładowo dziś i posiada ono ubezpieczenie oc to ile mogę na nim jeździć ?
Drugie to .Czy mogę auto nieprzerejestrowane jeszcze na siebie ubezpisczyć na siebie?
Trzecie to:Ile mozna jezdzic takim nieprzerejestrowanym autem od daty zakupu ?
Czwarte to: Czy jeśli chciałbym sprzedać taki nieprzerejstrowany na mnie samochód (mam na myśli przepisanie umowy na której jestem ja i były własciciel pojazdu na kolegę i byłego właściciela tak jak ja bym nigdy nie posiadał tego auta wiem że kiedys sie tak robiło ale czy teraz jest to mozliwe?[/tex]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2008 18:53   

Powrót do góry

tom.jak
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 26 Lis 2008 19:12   

Re: Czy można jechać autem nieprzzerejestrowanym na siebie ?

1. możesz jeździć do końca ważności ubezpieczenia jeżeli masz zamiar kontynuować ubezpieczenie w tej samej firmie
2. Tak możesz ubezpieczyć auto niezarejestrowane na siebie
3. Masz 30 dni na przerejestrowanie auta
4. Musisz mieć pisemne potwierdzone upoważnienie sprzedaży auta od właściciela. Jeżeli nowy nabywca spisze odpowiednią umowę z właścicielem figurującym w dokumentach to nie powinno być źle
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2008 19:12   

Powrót do góry

area51
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 Post autora tematu 26 Lis 2008 20:08   

4. Musisz mieć pisemne potwierdzone upoważnienie sprzedaży auta od właściciela. Jeżeli nowy nabywca spisze odpowiednią umowę z właścicielem figurującym w dokumentach to nie powinno być źle[/quot

Jestem włascicielem pojazdu choć go jeszcze nie przerejestrowałem ani nie podbiłem umowy w urzędzie chciałbym go sprzedac koledze lecz tam gdzie go kupilem jest spory kawałek drogi jeśli spiszę umowę tak jak by kupił to kolega zamiast mnie ? oczywiscie były własciciel sie zgadza ale telefonicznie czy mozna tak zrobic?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2008 20:08   

Powrót do góry

wqq
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Ostróda

Post#4 26 Lis 2008 20:31   

Witam

Powiem tak

Jeśli spisałeś umowę ze sprzedającym i on już wyrejestrował samochód w wydziale komunikacji to musisz zrobić opłatę skarbową, następnie spisujesz drugą umowę z kolegą który chce odkupić od ciebie samochód. Jako sprzedającego wpisujesz siebie i wraz z dokumentami oddajesz koledze również tą pierwszą umowę którą spisałeś z pierwszym właścicielem wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty skarbowej.
Jedyny haczyk to wpisanie takiej samej lub niższej ( tylko bez przesady ) ceny zakupu-sprzedaży samochodu.

Kiedyś tak się robiło i myślę, że teraz też to przejdzie.

Pozdrawiam
Powrót do góry

area51
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 Post autora tematu 27 Lis 2008 00:00   

Re: Czy można jechać autem nieprzerejestrowanym na siebie ?

O to mi chodziło dziekuję za odpowiedzi
Powrót do góry

putin2208
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#6 28 Lis 2008 20:24   

Re: Czy można jechać autem nieprzerejestrowanym na siebie ?

Masz 1 miesiąc na przerejestrowanie auta.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Czy można jechać autem nieprzerejestrowanym na siebie ?
Strona 1 z 1