X

Czy można jechać autem nieprzerejestrowanym na siebie ?

area51 26 Nov 2008 17:53
  • #1 26 Nov 2008 17:53
    area51
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam mam kilka pytań :
    Pierwsze to. Jeśli kupiłem auto przykładowo dziś i posiada ono ubezpieczenie oc to ile mogę na nim jeździć ?
    Drugie to .Czy mogę auto nieprzerejestrowane jeszcze na siebie ubezpisczyć na siebie?
    Trzecie to:Ile mozna jezdzic takim nieprzerejestrowanym autem od daty zakupu ?
    Czwarte to: Czy jeśli chciałbym sprzedać taki nieprzerejstrowany na mnie samochód (mam na myśli przepisanie umowy na której jestem ja i były własciciel pojazdu na kolegę i byłego właściciela tak jak ja bym nigdy nie posiadał tego auta wiem że kiedys sie tak robiło ale czy teraz jest to mozliwe?[/tex]
  • #2 26 Nov 2008 18:12
    tom.jak
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    1. możesz jeździć do końca ważności ubezpieczenia jeżeli masz zamiar kontynuować ubezpieczenie w tej samej firmie
    2. Tak możesz ubezpieczyć auto niezarejestrowane na siebie
    3. Masz 30 dni na przerejestrowanie auta
    4. Musisz mieć pisemne potwierdzone upoważnienie sprzedaży auta od właściciela. Jeżeli nowy nabywca spisze odpowiednią umowę z właścicielem figurującym w dokumentach to nie powinno być źle
  • #3 26 Nov 2008 19:08
    area51
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    4. Musisz mieć pisemne potwierdzone upoważnienie sprzedaży auta od właściciela. Jeżeli nowy nabywca spisze odpowiednią umowę z właścicielem figurującym w dokumentach to nie powinno być źle[/quot

Jestem włascicielem pojazdu choć go jeszcze nie przerejestrowałem ani nie podbiłem umowy w urzędzie chciałbym go sprzedac koledze lecz tam gdzie go kupilem jest spory kawałek drogi jeśli spiszę umowę tak jak by kupił to kolega zamiast mnie ? oczywiscie były własciciel sie zgadza ale telefonicznie czy mozna tak zrobic?
  • #4 26 Nov 2008 19:31
    wqq
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam

Powiem tak

Jeśli spisałeś umowę ze sprzedającym i on już wyrejestrował samochód w wydziale komunikacji to musisz zrobić opłatę skarbową, następnie spisujesz drugą umowę z kolegą który chce odkupić od ciebie samochód. Jako sprzedającego wpisujesz siebie i wraz z dokumentami oddajesz koledze również tą pierwszą umowę którą spisałeś z pierwszym właścicielem wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty skarbowej.
    Jedyny haczyk to wpisanie takiej samej lub niższej ( tylko bez przesady ) ceny zakupu-sprzedaży samochodu.

Kiedyś tak się robiło i myślę, że teraz też to przejdzie.

Pozdrawiam
  • #5 26 Nov 2008 23:00
    area51
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (+1)
    O to mi chodziło dziekuję za odpowiedzi
  • #6 28 Nov 2008 19:24
    putin2208
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Masz 1 miesiąc na przerejestrowanie auta.
  Search 4 million + Products
Browse Products