Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

VW Sharan 1,9 TDI - Ładowanie

Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika ->VW Sharan 1,9 TDI - Ładowanie Napisz nowy temat  Temat zablokowany. 
Zobacz najtańsze produkty w kategorii Samochody
Autor
Schowaj lewą kolumnę
Pokaż lewą kolumnę Wiadomość
dzako1
Poziom 9
Miasto: Kraków
dzako1
Poziom 9
Post#1 27 Lis 2008 00:07  Autor tematu   

VW Sharan 1,9 TDI - Ładowanie

Witam
Mam problem z ładowaniem pomocniczego akumulatora tego pod siedzeniem pasażera ,jest to model z silnikiem AFN z ogrzewaniem postojowym 98 r, problem polega na tym że wo gule nie ładuje mi tego akumulatora, jak ściągnę kleme plusową i podłączę miernik to mam tam 12 volt (na kablu )ale po okresie około 1 minuty stopniowo spadnie do zera ,niezależnie czy silnik jest zapalony czy zgaszony jak toś jest zorientowany gdzie można coś szukać to serdecznie proszę o pomoc

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
krecik2003
Poziom 13
Ocena postów: 3
krecik2003
Poziom 13
Post#2 27 Lis 2008 10:02    

Re: VW Sharan 1,9 TDI -

Kolo tego dodatkowego akumulatora powinien byc przekaznik - moze ma brudne styki i nie laczy - trzeba sprawdzic czy przed nim jest napiecie. Przekaznik sie wlacza jak zapalisz motor - wtedy powinno byc na nim ok 14V. A zamiast miernika lepiej wpiac zarowke np 5W lub 10W

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
dzako1
Poziom 9
dzako1
Poziom 9
Post#3 27 Lis 2008 10:38  Autor tematu   

Re: VW Sharan 1,9 TDI - Ładowanie

Tak sprawdzałem ,na tym przekaźniku jest napięcie po zapaleniu silnika załącza i przekazuje prąd dalej ,sprawdziłem bezpieczniki te koło siedzenia są dobre i nie pośniedziałe , na nich też jak jest ściągnięta klema to jest ok 12V ale powoli spada do zera a jak podepnę żarówkę to napięcie od razu zanika ,pojawi się dopiero jak podepnę klemę pod akumulator , wygląda jak by było gdzieś zaśniedziałe przejście ale nie mam schematu i nie wiem gdzie idą te kable .

Proszę uzupełnić tytuł tematu - Regulamin, p.11 [MS]

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
krecik2003
Poziom 13
Ocena postów: 3
krecik2003
Poziom 13
Post#4 27 Lis 2008 10:51Pomocny post    

Sciagnij sobie plik stad:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3561163#3561163

Na rysunku jest pokazany schemat - co prawda nie konkretnie tego modelu ale powinno byc cos podobnie. Trzeba sprawdzic napiecie na styku oznaczonym 87/7 przekaznika J7. Kabel ten (6mm2, czerwony) idzie wprost z glownego akumulatora.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google

Powrót do góry
dzako1
Poziom 9
dzako1
Poziom 9
Post#5 27 Lis 2008 11:47  Autor tematu   

Krecik dzięki śliczne znalazłem ten przekaźnik jest w zespole przekaźników koło bezpieczników choć nie był opisany (taki mały zielony)ale po grubościach kabli doszyłem, nie przekazywał dalej napięcia , po wymianie przekaźnika ładowanie wróciło do normy.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Temat zablokowany.     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Sharan 1,9 TDI - Ładowanie
Strona 1 z 1