X

VW Sharan 1,9 TDI - Ładowanie

27 Nov 2008 00:07 DZdzako1
  • #1 27 Nov 2008 00:07
    dzako1
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam problem z ładowaniem pomocniczego akumulatora tego pod siedzeniem pasażera ,jest to model z silnikiem AFN z ogrzewaniem postojowym 98 r, problem polega na tym że wo gule nie ładuje mi tego akumulatora, jak ściągnę kleme plusową i podłączę miernik to mam tam 12 volt (na kablu )ale po okresie około 1 minuty stopniowo spadnie do zera ,niezależnie czy silnik jest zapalony czy zgaszony jak toś jest zorientowany gdzie można coś szukać to serdecznie proszę o pomoc
  • #2 27 Nov 2008 10:02
    krecik2003
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Kolo tego dodatkowego akumulatora powinien byc przekaznik - moze ma brudne styki i nie laczy - trzeba sprawdzic czy przed nim jest napiecie. Przekaznik sie wlacza jak zapalisz motor - wtedy powinno byc na nim ok 14V. A zamiast miernika lepiej wpiac zarowke np 5W lub 10W
  • #3 27 Nov 2008 10:38
    dzako1
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak sprawdzałem ,na tym przekaźniku jest napięcie po zapaleniu silnika załącza i przekazuje prąd dalej ,sprawdziłem bezpieczniki te koło siedzenia są dobre i nie pośniedziałe , na nich też jak jest ściągnięta klema to jest ok 12V ale powoli spada do zera a jak podepnę żarówkę to napięcie od razu zanika ,pojawi się dopiero jak podepnę klemę pod akumulator , wygląda jak by było gdzieś zaśniedziałe przejście ale nie mam schematu i nie wiem gdzie idą te kable .

Proszę uzupełnić tytuł tematu - Regulamin, p.11 [MS]
  • Helpful post
    #4 27 Nov 2008 10:51
    krecik2003
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Sciagnij sobie plik stad:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3561163#3561163

Na rysunku jest pokazany schemat - co prawda nie konkretnie tego modelu ale powinno byc cos podobnie. Trzeba sprawdzic napiecie na styku oznaczonym 87/7 przekaznika J7. Kabel ten (6mm2, czerwony) idzie wprost z glownego akumulatora.
  • #5 27 Nov 2008 11:47
    dzako1
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Krecik dzięki śliczne znalazłem ten przekaźnik jest w zespole przekaźników koło bezpieczników choć nie był opisany (taki mały zielony)ale po grubościach kabli doszyłem, nie przekazywał dalej napięcia , po wymianie przekaźnika ładowanie wróciło do normy.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products