Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ucięty wąż świetlny, jak to połączyć?

krzycho1708 27 Lis 2008 13:25 15441 13
  • #1 27 Lis 2008 13:25
    krzycho1708
    Poziom 8  

Witam
    Dostałem za darmoche ze 20m węża świetlnego, z tym że ma on ucięty koniec i nie wiem jak złączyć ze sąbą te kable.
    Ucięty wąż świetlny, jak to połączyć?
    Te 3 grubsze żyły idą przez cały wąż od wtyczki, te 2 cieńsze są od żaróweczek(nie LEDów) i tyle wiem, ale jak je złączyć to nie mam pojęcia.
    Jeżeli ktoś się bawił z wężykami i wie jak połączyć te kabeli to proszę o pomoc.
    Z góry dzięki.

• #2 27 Lis 2008 13:48
    Abili
    Poziom 19  

Witam

Tego typu wąż ma na całej długości zaznaczone miejsca gdzie można go ciąć, z tego co pamiętam to co metr. Należy znaleźć to miejsce i dokonać cięcia oczywiście jak najbliżej końca. W miejscu przecięcia powinny być widoczne trzy kable (linka), w które należy wcisnąć złączkę. W oryginale były to trzy bolce z jednej strony zaostrzone i tą stroną wbijało się w wąż a z drugiej strony doprowadzało się napięcie. Jeden styk był wspólny a do dwóch podłączone były dwie sekcje żarówek. Ściśle określone miejsca dokonania cięcia węża spowodowane są tym że żarówki w wężu łączone są szeregowo.

AB

• #3 27 Lis 2008 14:41
    Matitronik
    Poziom 16  

Miałem kiedyś taki wąż i wiem tyle, że potrzebny jest do niego sterownik, który napędza taki wąż aby świecił.
    Tak jak napisał Kolega musisz znaleźć miejsce cięcia i w to miejsce założyć na wąż (po ucięciu) specjalną łączówkę. Można takie dostać w Castoramie (tam kupiłem wąż i sterownik).

• #4 27 Lis 2008 14:46
    krzycho1708
    Poziom 8  

Żeczywiście są miejsca cięcia co 3m.
    To chyba powinno działać bez łączenia tych 3 żył?
    A mi nie działa:|

• #5 27 Lis 2008 15:53
    Matitronik
    Poziom 16  

Napisałem - aby taki wąż świecił, potrzebny jest do niego sterownik.

• #6 27 Lis 2008 16:18
    krzycho1708
    Poziom 8  

Nieprawda, sterownik jest po to aby migał, mrugał etc. ale żeby świecił ciągle to sterownik nie jest potrzebny.Przynajmniej tak wyczytałem.

• #7 27 Lis 2008 16:20
    Matitronik
    Poziom 16  

Musisz w takim razie popróbować. Ja próbowałem swój wąż świetlny zasilać bez sterownika i nie udało mi się to wcale.
    Może wąż jest tak na prawdę spalony?

• #8 27 Lis 2008 20:40
    martenka100
    Poziom 12  

Wąż takiego typu zasilasz w taki sposób : środkowa żyła to biegun wspólny a boczne zasilają osobno co drugą żarówkę , czyli mamy dwa szeregi żaróweczek od miejsca cięcia do drugiego znacznika ( tak w uproszczeniu) .Ta ucięta sekcja gdzie wystają cienkie kabelki jest na straty , należy ją odciąć w miejscu , które powinno być oznaczone . Co do zasilania ... ja się spotkałem z takimi wariantami :~ 230V ,~110V, ~24 V
    Jeżeli jest to wąż na ledach to potrzebny jest kabel z układem prostującym . Sterowniki potrzebne są do uzyskania efektu mrugania w różnych kombinacjach .Polecam koledze sprawdzenie miernikiem . Wystarczy że jedna żarówka jest padnięta w szeregu i cała sekcja nie bedzie świecić .

• #9 22 Gru 2009 18:01
    Tiger_1986
    Poziom 9  

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu a mam problem z podłączeniem węża, kupiłem potrzebną końcówkę z bolcami i wtyczkę do gniazdka, lecz gdy podłączyłem wąż do sieci, świeci tylko co druga żarówka

wąż 3 żyłowy, podpowie ktoś co może być tego powodem?

z góry dziękuję za pomoc

• #10 22 Gru 2009 19:55
    zyzy52
    Poziom 26  

Dla "krzycho1708".
    Tak, jak koledzy pisali. Ucinasz w miejscu cięcia i jeden koniec zaślepiasz, a drugi podłączasz tak, jak żyrandol (jedna żyła wspólna a dwie są gałęziami). Możesz je razem złączyć jeśli nie masz sterownika.

Dla "Tiger-1986".
    Zdarza się,że końcówka się źle wbije i nie chce łączyć. Spróbuj jeszcze raz wbić bolce do węża.

• #11 23 Gru 2009 12:24
    Tiger_1986
    Poziom 9  

próbowałem kilkakrotnie wkładac tą końcówkę z bolcami, i dalej świeci tylko co druga żarówka, może być inna przyczyna tego?

• #12 06 Lut 2010 10:51
    diri91
    Poziom 2  

Ja mam jeszcze inny problem, brat dostał taki wąż świetlny (z żaróweczek a nie diod), który również nie działa. Próbował podpiąć go bez sterownika - niebieski od wtyczki do niebieskiego przy wężu i czarny też od wtyczki do jednego z dwóch czarnych przy wężu i wtedy nie było żadnej reakcji na podpięcie do zasilania, natomiast gdy przepiął czarny od wtyczki do drugiego czarnego przy wężu - "wybił korki" ja nie jestem w tym zbyt obeznany więc jeśli ktoś wie czy z tego coś da się jeszcze zrobić to proszę o pomoc.

• #13 07 Lut 2010 09:22
    Liscior
    Poziom 2  

Witam mam pytanie bo niechce robic nowego tematu a moze ktos odpowie mi tutaj... Mam dwa weze swietlne i chcialbym je polaczyc w jeden czy jest to mozliwe i jak to zrobic??? Weze sa ledowe... Prosze o pomoc. Pan wyzej nawiazal do wezy ledowych i napisal ze potzreba kabla z ukladem prostujacym czy kyos moglby to sprostowac??? o co chodzi....

• #14 10 Gru 2010 06:36
    popey02
    Poziom 7  

odnośnie węża Tiger_1986,
    musisz znaleźć masę tego węża, będzie to przewód który nie jest podłączony z żarówkami(musisz w patrzeć się w wąż i znaleźć taki przewód, jak już najdziesz no łączysz go do wtyczki, pozostałe dwa skręcasz ze sobą i takze łączysz, całość powinna świecić że ho ho ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME