Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

vw polo - auto gaśnie kiedy przechodzi na gaz

niemamnicku 01 Dec 2008 20:32
 • #1 01 Dec 2008 20:32
  niemamnicku
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  witam! mam problem ze swoją polówką... mianowicie mam polo z 96 roku w silniku 1.4, silnik AEE(wtrysk wielopunktowy, kolektor plastikowy). instalacja oczywiście sekwencyjna... i kiedy silnik przechodzi z benzyny na gaz, samochód bardzo często gaśnie... powiedziano mi że może to być wina silnika krokowego... powiedzcie co o tym myślicie. z góry dzięki:)
 • #2 01 Dec 2008 21:11
  wmgaz
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  Więc tak jak i większość czytających myślę że nie jest to normalny objaw sprawnie działającej instalacji......ale tak jak i większość przy tej ilości informacji które kolega podał nie podam koledze rozwiązania jego problemu.......
 • #3 02 Dec 2008 10:00
  niemamnicku
  Level 9  
  Topic author Helpful post? (0)
  nie wiem jakie informacje kolega jeszcze by chciał... instalacja jest niby na gwarancji, bo była założona jakieś 10tys km temu ale chciałem sie dowiedzieć o co może chodzić... oczywiście mam automatyczny reduktor
 • #4 02 Dec 2008 13:59
  gimak
  Level 34  
  Helpful post? (0)
  niemamnicku, a choćby co to za instalacja gazowa.
  Ja eksploatuję dwie różne sekwencyjne instalacje gazowe i nie ma w nich silników krokowych i nie wiem jaką rolę miałyby w nich pełnić. Również nie wiem na czym miałaby polegać rola automatycznego reduktora (czym się różni od zwykłego reduktora.
  Też nie piszesz czy to gaśnięcie silnika ma miejsce przy przejściu benzyna>gaz jest na zimnym czy ciepłym silniku, czy na każdym przejściu.
  Jeżeli na zimnym to może być zanieczyszczony reduktor lub elektrozawór na reduktorze. Jeżeli za każdym razem to może być za bogata mieszanka (nakłada gaz na benzynę) i silnik się dusi, albo jest dziura benzyny już nie ma, a gazu jeszcze nie ma - chyba to pierwsze.
 • #5 25 Dec 2008 20:07
  hodzio
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  Po jakim czasie na zimnym silniku przełącza się na gaz, i przy jakiej temp przełącza się na gaz?
  Search 4 million + Products
Browse Products