Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

serwis pieca gazowego

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> serwis pieca gazowego
Autor
Wiadomość
toyaa
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: wro

Post#1 Post autora tematu 02 Gru 2008 14:24   

serwis pieca gazowego

Dzisiaj przyszedl pan zrobic przeglad piecow gazowych (mam jeden od wody a drugi od ogrzewania polskiej produkcji lata 90)
Problem jaki mialam z piecem od wody to to ze plomien czesto gasl a od ogrzewania ze strasznie buchal plomieniem.
Pan stwierdzil ze powodem jest to ze sie zatkaly i przeczysci je oraz jak twierdzil wyregulowal i naprawil jakies zabezpieczenie termy gazowej i kotla. Wszystko trwalo jakies 15 minut zaplacilam za to 180zl.
Generalnei nie spodziewalam sie az takiej sumy.
Nie znam sie na tym i nie wiem czy to duzo czy malo?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2008 14:24   

Powrót do góry

5bkera
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 02 Gru 2008 14:59   

Re: serwis pieca gazowego

Witam.Wymieniał jakieś podzespoły?. Nieźle !!!! 60zł za 5 minutek!!!
Powrót do góry

toyaa
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: wro

Post#3 Post autora tematu 02 Gru 2008 20:54   

Nie nic nowego mi nie zakladal.
Cos tam tylko czyscil.
Jak powiedzialam mu ze strasznie duzo chce to powiedzial ze i tak malo bierze bo 90 zl za przeczyszczenie a inni po 120zl. Generalnie troche we mnie sie zagotowalo jak uslyszalam ile chce pieniedzy.
Powrót do góry

mirrzo
Moderator - Systemy Grzewcze

Miasto: MOJE Miasto

Post#4 02 Gru 2008 23:38   

Nie za czyszczenie zapłaciłeś, tylko za doprowadzenie do używalności, krótko mówiąc usługa serwisowa. Składa się na to wiele czynników.
Powrót do góry

BrunoJ
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bydgoszcz

Post#5 03 Gru 2008 09:07   

toyaa napisał:
Dzisiaj przyszedl pan zrobic przeglad piecow gazowych (mam jeden od wody a drugi od ogrzewania polskiej produkcji lata 90)
Problem jaki mialam z piecem od wody to to ze plomien czesto gasl a od ogrzewania ze strasznie buchal plomieniem.
Pan stwierdzil ze powodem jest to ze sie zatkaly i przeczysci je oraz jak twierdzil wyregulowal i naprawil jakies zabezpieczenie termy gazowej i kotla. Wszystko trwalo jakies 15 minut zaplacilam za to 180zl.
Generalnei nie spodziewalam sie az takiej sumy.
Nie znam sie na tym i nie wiem czy to duzo czy malo?

W sensie ceny za przeglad i doprowadzenie do stanu uzywalnosci to w normie. Jesli juz to mozna by sie czepiac ze sie pan szybko z tym uwinal, co oznacza ze sie srednio przylozyl. U mnie coroczny serwis jednego kotla trwa minimum godzine, a gdy sie cos dzieje to zazwyczaj dluzej. Ale moze to kwestia konkretnego sprzetu.
Poza tym u Ciebie bylo wprost usuwanie usterek, a to niekoniecznie juz jest tylko przeglad.

pozdrawiam
Bruno

Dodano po 2 [minuty]:

toyaa napisał:
Nie nic nowego mi nie zakladal.
Cos tam tylko czyscil.
Jak powiedzialam mu ze strasznie duzo chce to powiedzial ze i tak malo bierze bo 90 zl za przeczyszczenie a inni po 120zl. Generalnie troche we mnie sie zagotowalo jak uslyszalam ile chce pieniedzy.

Trzeba bylo przed wizyta spytac, ewentualnie obdzwonic jeszcze innych fachowcow zeby porownac. Po robocie to juz sie tylko placi..

pozdr
Bruno
Powrót do góry

marza1234
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Poznan

Post#6 05 Gru 2008 14:38   

Naciągacze,niedouczeni!
U mnie sprawa wyglądała tak,mam termet rok prdukcji 2001.dwufunkcyjny piec gazowy.działalo tylko grzewanie tzn c.o .piec załączal sie i podgrzewał wodę do c.o,woda uzkowa czyli ta w kranie w łazienca czy w kuchni była zimna.zadzwonilam po ''serwis'' przyszedl pan ,ktory rozpoczal od uwagi i oburzenia.(coś w stylu głupia kobieto nie znasz się więc ja tu jetsem mądry)nie omieszkał wykrzyczeć ,że przeglady trzeba robić co rok.rozk zdjął obudowe popatrzył,stwierdził,że to bezpicznik ,,który ponoć wymienił,skasował '22O"!!!!zł wpisal w książkę regulacja,przegląd,naprawa i pojechał A PIEC JAK NIE DZIALAL TAK NIE DZAILA!!!!!dzwonilam ,mial odzwdoni i tyle go bylo widac!!!zadzla pytanie n forum,dostalam odpowiedz,ze to prawdopodobnie jakas inna czesc ,czujnik czy bezpiczni.hchcialabym zapytaz czy sewisanci mysla ,ze maja do czynienia z idiotrami i moga naciagac wszystkich oszukiwac..????
miala ju zdo czynienia i innmyi i po kilku uwagach i rozmowach zachowywali sie inaczej choc na poczatku tez probowali naciagac i wciskac
''kity''wykonywac najdrozsze naprawy i czesci!!!
Powrót do góry

mirrzo

Post#7 05 Gru 2008 20:56   

Oburzona kobieto: marza1234
Jeżeli nie jesteś zadowolona z usługi serwisu, zadzwoń do Termeta w Świebodzicach i przedstaw sprawę. Myślę, że pomogą. Jeżeli kocioł nie działał po wizycie serwisanta, po co płaciłaś? Powinien on wystawić protokół naprawy, chyba że nie był serwisantem autoryzowanym Termeta. Jest jeszcze UOKiK
Powrót do góry

akwedukt
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Post#8 06 Gru 2008 13:41   

Zamówiłem kiedyś usługę regulacji anteny satelitarne.Antena była na tarasie i przez okno z tarasu było widać telewizor ,pan pokręcił i ustawił antenę w 15 minut ,wszystko było ok ,wypił kawę i skasował 150 zł bo tak wszyscy elektronicy biorą .To jest rekord.
Powrót do góry

mirrzo

Post#9 07 Gru 2008 12:11   

Mogłeś kupić na allegro czujnik sygnału antenowego i sam to zrobić. Miałbyś czujnik i możliwość ponownej regulacji na kiedyś i parę groszy na browar.
Powrót do góry

akwedukt

Post#10 07 Gru 2008 14:42   

,,MIRRZO,, to było dwa dni przed sylwestrem a przecież trzeba obejrzeć orędzie prezydenta.Teraz wiem że to jest proste jak drut.Ten dekoder posiada taki bajer na ekranie podający siłę sygnału ale tu chodzi o wiedzę ,naszą też jeśli serwisant kasuje za przegląd kotła kondensacyjnego 180-200 złotych to klijent jest wnerwiony.Utrzymanie analizatora też kosztuje 200-300 euro co dwa lata a sam analizator 6-10 tyś złotych.No to sorry kto zarabia więcej elektronik czy serwisant kotłów gazowych.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2008 14:42   

Powrót do góry

mirrzo

Post#11 07 Gru 2008 21:27   

Widocznie za mało bierzesz. Ja za 200 kondensa nie robię, bo się klient obraża, a utrzymanie analizatora to właśnie tak kosztuje.
Za wszystko możesz zapłacić kartą, ale wiedza jest bezcenna.
Powrót do góry

mauri_b

Miasto: W-wo

Post#12 07 Gru 2008 22:27   

mirrzo, jaki burżuj, za 2 stówy kondensa nie robisz? To za ile?
Powrót do góry

mirrzo

Post#13 08 Gru 2008 07:27   

Burżuj, nie burżuj, ale skoro każda firma (którą obsługuję) płaci za samo uruchomienie więcej, to dlaczego za konserwację miałbym brać mniej ?
Powrót do góry

BrunoJ
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 08 Gru 2008 14:20   

akwedukt napisał:
,,MIRRZO,, to było dwa dni przed sylwestrem a przecież trzeba obejrzeć orędzie prezydenta.Teraz wiem że to jest proste jak drut.Ten dekoder posiada taki bajer na ekranie podający siłę sygnału ale tu chodzi o wiedzę ,naszą też jeśli serwisant kasuje za przegląd kotła kondensacyjnego 180-200 złotych to klijent jest wnerwiony.Utrzymanie analizatora też kosztuje 200-300 euro co dwa lata a sam analizator 6-10 tyś złotych.No to sorry kto zarabia więcej elektronik czy serwisant kotłów gazowych.

Z tym dekoderem to jednak nie jest to samo - o tym ze wskazuje sile sygnalu mozna przeczytac w instrukcji, to nie jest zadna tajna wiedza.
W cyfrze to bys sie o tym dowiedzial na infolinii nawet ;-)
Ja swoja antene po wiaterku sam ustawialem - 15 minut na dachu i tylezsamo z darmowego pakietu z komorki (syn mowil mi co widac na tv)
Przegladu kotla sam sobie nie zrobie, nawet zakladajac ze umiem, bo nie mam odpowiedniego sprzetu (do gazu, spalin itp). U mnie autoryzowany serwis Viessmana bierze 100zl/h + 25 dojazd. Przeglad zazwyczaj trwa wlasnie godzine. Kociol prosty z otwarta komora, ale stawka jest liczona od czasu a nie od trudnosci roboty.

pozdrawiam
Bruno
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Gru 2008 14:20   

Powrót do góry

akwedukt

Post#15 08 Gru 2008 23:19   

Temat się ciekawie rozkręca.
Powrót do góry

s2003
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Różyca

Post#16 09 Gru 2008 05:09   

Płaci się nie tylko za pracę,ale i za wiedzę.Gdybys się na tym znał,to sam byś to zrobił.Jeśli wszystko jest OK to ni masz co narzekać.
Powrót do góry

BrunoJ
Poziom 12
Poziom 12

Post#17 09 Gru 2008 09:54   

akwedukt napisał:
Temat się ciekawie rozkręca.

Ja tylko chcialem przez to powiedziec ze dla klienta (szczegolnie prywatnego) byloby czytelnej gdyby cennik byl znany. Albo roboczo godzina (mozliwe raczej tylko w wiekszej firmie, ktora ma pracownikow na etacie). Albo per usluga, ale dobrze byloby zeby te ceny byly znane wczesniej (dziwny polski nawyk to pytanie o cene po robocie, a nie przy zamawianiu wizyty).
W kazdym razie dla mnie oczywiste jest ze za mniej niz 100zl to chyba malo kto sie do mnie potafyguje na naprawe, w dowolnej branzy. Agrumenty o utrzymaniu analizatorow itp sa rowniez oczywiste. Tylko bardzo mnie ciekawi jak wypadla by ankieta "czy podczas przegladu Twoj serwisant uruchamiam analizator spalin". ;-)

pozdrawiam
Bruno
Powrót do góry

mauri_b

Post#18 09 Gru 2008 10:14   

Jeżeli jest to serwisant, a nie "serwisant", to do przeglądu kotła kondensacyjnego lub olejowego na pewno zrobi analize spalin. Dodatkowo, Immergas wymaga analizy powietrza do spalania nawet przy kotłach TURBO.
Powrót do góry

akwedukt

Post#19 09 Gru 2008 16:03   

Analiza to standard przy kondensacie,ale widziałem serwisanta IMMERGAS z Jarocina który uruchamiał kocioł za pomocą mikromanometru.Zapytany gdzie ma analizator odpowiedział że mam mu d... nie zawracać.A co do analizy przy konserwacji to sorry jak to zrobić na oko.
Powrót do góry

mirrzo

Post#20 09 Gru 2008 19:09   

W Immergazie jest tak, że rzeczywiście do uruchomienia niezbędny jest mikromanometr, a to dlatego, że według jego wskazań ustawia się obroty wentylatora, a co za tym idzie max. moc kotła.
Analizator idzie do pracy kilka chwil później, ale idzie z całą pewnością.
Powrót do góry

mauri_b

Post#21 09 Gru 2008 21:20   

akwedukt napisał:
Analiza to standard przy kondensacie,ale widziałem serwisanta IMMERGAS z Jarocina który uruchamiał kocioł za pomocą mikromanometru.Zapytany gdzie ma analizator odpowiedział że mam mu d... nie zawracać.A co do analizy przy konserwacji to sorry jak to zrobić na oko.

No to mu Immergas za to uruchomienie nie zapłaci.
Powrót do góry

akwedukt

Post#22 09 Gru 2008 23:08   

Oczywiście obroty wentylatora ustawiał z wpiętym mikromanometrem przed armaturą gazową ,analizatora nie zabrał bo mu pewnie kolega nie udostępnił a tylko gotowy wydruk.
Powrót do góry

BrunoJ
Poziom 12
Poziom 12

Post#23 10 Gru 2008 09:23   

mauri_b napisał:
Jeżeli jest to serwisant, a nie "serwisant", to do przeglądu kotła kondensacyjnego lub olejowego na pewno zrobi analize spalin. Dodatkowo, Immergas wymaga analizy powietrza do spalania nawet przy kotłach TURBO.

A do zwyklego atmosferycznego kotla gazowego? z otwarta komora? i z zamknieta (bo to chyba nie zawsze oznacza kondensacyjny, zgadza sie?).
U mnie analizator byl podpiety raz na moje wyrazne zyczenie.
Powrót do góry

mauri_b

Post#24 10 Gru 2008 09:37   

Bruno, do zwykłego, z otwartą komorą nie ma sensu, bo nie masz żadnego wpływu na wynik analizy, natomiast jeśli chodzi o kotły TURBO to tak jak pisałem - do sprawdzenia zasysanego powietrza - czy przypadkiem nie ma w nim spalin. Za widzimisię klienta w postaci analizy do kotła atmosferycznego 100 zł + vat.
Powrót do góry

BrunoJ
Poziom 12
Poziom 12

Post#25 10 Gru 2008 17:53   

mauri_b napisał:
Bruno, do zwykłego, z otwartą komorą nie ma sensu, bo nie masz żadnego wpływu na wynik analizy, natomiast jeśli chodzi o kotły TURBO to tak jak pisałem - do sprawdzenia zasysanego powietrza - czy przypadkiem nie ma w nim spalin. Za widzimisię klienta w postaci analizy do kotła atmosferycznego 100 zł + vat.

hehe, no to mi sie upieklo. Chociaz teraz mysle czy to aby nie byl tylko pomiar temperatury spalin, ale wydaje mi sie ze jednak analizator.
W kazdym razie jak dla mnie kwestia cen jest klarowna. Cena za przeglad - iles (80-100-...), do tego cena za analize spalin (obowiazkowa w niektorych przypadkach w ramach przegladu), do tego ewentualnie cena na konkretna naprawe/wymiane, jesli zakres wykracza to znacznie poza przeglad (proste naprawy typu czyszczenie, regulacje, dopompowanie naczynia itp to rozumiem wlasnie jako przeglad).
Jakos od razu nasuwa mi sie taki przyklad od mechanika samochodowego - poprosilem zeby sprawdzic swiece i w razie potrzeby wymienic (swiece swoje). No to na fakturze mialem - 20zl za sprawdzenie stanu swiec , i 20zl za wymiane swiec :>
W kazdym razie wychodzi ze jesli mamy jakies poczatkowe objawy usterki a dawno kotla nie serwisowalismy, to lepiej zawolac serwisanta na przeglad i to zazwyczaj wystarczy. Chyba ze cieplo "zgaslo", wtedy juz trzeba na szybko wciskac sie w terminarz...

pozdrawiam
Bruno

Dodano po 2 [minuty]:

To jeszcze tak ogolniej w temacie.

Czy mozecie podac stale koszty 'utrzymania' kotla CO w domu? Przeglad kotla (raz w roku?), przeglad kominiarski (raz w roku?), jeszcze cos? Jakies okresowe (co kilka lat? ile?) czyszczenie instalacji CO? Okresowe (co ile) wymiany elektrod, anody w zasobniku, inne?
Pomijam uruchamianie instalacji przed zima (odpowietrzanie, "rozruszanie" termostatow), bo zakladam ze to sobie kazdy sam robi. Jesli nie to pewnie tez jakis koszt jest, ale to raczej hydraulika czysta juz? czy ciagle serwisant CO zrobi?

Dobrze byloby miec takie podsumowanie - zarowno czynnosci jak i statystyczne koszty (usrednione, przykladowe)

pozdrawiam
Bruno
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Gru 2008 17:53   

Powrót do góry

mirrzo

Post#26 11 Gru 2008 07:48   

Utrzymanie kotła i jego "otoczenia" zależy od cen obowiązujących na Twoim rynku.
Powrót do góry

kelto
Poziom 3
Poziom 3

Post#27 27 Wrz 2012 01:30   

bijecie piane....
Jestem serwisanem i powiem że praca jak każda zarobki normalne.
Większość tu piszących widzi tylko jedno - że za godzine pracy serwisan bierze 150 - 200 PLN. Teraz krótka wyliczanka.
ZUS: 960PLN
Telefon: 200PLN
Paliwo: 5,64L (śerdnio dziennie robi się około 150 km. przy spalaniu w mieście 10/100 dziennie trzeba wydać koło 70 x 30 dni) 2100
Inne koszty stał (podatki, vat) to kolejne 800
Co miesiąc trzeba coś z narzędzi dokupić koszt około 150
Kalibracja sprzętu (analizator 450 - jeżeli trzeba wymieniać cele a prawie zawsze trzeba to 1200, detektora gazu 300. Razem 1500 czyli miesiecznie koło 120.
Koszty ekspoatacji samochodu (oleje, filtry, naprawy, itd średnio miesiecznie to kolejne 250.
Mam wynajęt biuro to klejne 500
Razem ja to zliczymy ty wychodzi to mamy prawie 5000.
A gdzie mój zarobek?
Dziennie jestem w stanie obsłużyć 3 - 4 ludzi.

A teraz dalej.
Od wrześnie do grudnia zarabimy nieźle bo na czysto zostaje około 6000 - myśle że każdy serwisan sie ze mnie tu zgodzi. Natomias od stycznie do lipca mamy martwy sezon (o ile pół roku plaży można nazwać sezonem). Tu często bywa tak że mamy zlecenie do drugi trzeci dzień.
To co zarabiamy teraz trzeba odłożyć żeby potem mieć co do gara włożyć.
Średnia roczna wychodzi koło 2500.

A teraz inne koszty.
Zakup analizatora - od 2500
Detektora gazu - 1500
Mikromanometr - 400
Narzędzia typu klucze (moja skrzyna jest warta około 3000)
Koszty szkolej energetyczne, gazowe, ciepłownicznie - po 150 za sztuke czyli komplet 450 (ważne 5 lat)
Autoryzacje hmmm to zależy ja patrzeć dojazdy do firm na własny koszt a szkolenie od bespłatnych do takich po około 1000. Ja rocznie wydaje na doszklanie koło 2500.
Trzeba też zaopatrzyć się w częsci zamienne bo bez tego ani rusz. Ja w magazynie zamrożonej gotówki mam koło 20000.
Jeżeli ktoś się chce ty zacząć zajmować to na dzieńdobry lekką ręką musi wydać koło 15000.

Czy nadal myślicie że jest tak kolorowo?
Jeżeli by tak było to każdy z nas serwisantów co roku jeżdził by nowitki samochodem i opływał w luksusy.

Natomiast jeżeli nadal ktoś myśli że jest w tej branży cudownie to zapraszam do pracy do mnie.... Chętnie nauczę a potem prosze prubować własnych sił na rynku.
Powrót do góry

wawrzeczko_t

Miasto: Wodzisław Śląski

Post#28 27 Wrz 2012 08:44   

Aktualnie (wrzesień 2012) ludzie już jakby mniej biją pianę.
Powrót do góry

kelto
Poziom 3
Poziom 3

Post#29 27 Wrz 2012 21:41   

Owszem ale nadal trafia się cieżka rozmowa pt: "to ile pan zarabia".
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> serwis pieca gazowego
Strona 1 z 1