X
  • #1 03 Dec 2008 10:50
    puzonik48.
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Nie mam możliwości zamontowania okapu kominowego.Proszę o radę jaki wybrać okap podszafkowy?Co osiągnę dzięki montażowi takiego okapu?
  • #2 03 Dec 2008 11:25
    stefan jałowy
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Jeśli chodzi o wybór to oczywiście każdy z filtrem pochłaniającym parę i tłuszcze w niej zawarte.Osiągniesz tylko tyle, że mebelki w kuchni jak i inny sprzęt nie będą się tak szybko brudziły
  • #3 03 Dec 2008 11:32
    puzonik48.
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję ,nie tak bardzo chodzi mi o mebelki ale o zaparowane okna ,jak pochłonie parę to już jest dobrze.
  • #4 05 Dec 2008 17:36
    p.j.b.
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Dodatkowym plusem jest fakt, że nie płacisz za "bajery optyczne". Mała zawartość stali szlachetnej i szkła powoduje, że najbardziej wypasiony mechaniczny kupisz już za c.a. 600-700 PLN (np. AEG DF 6260) a elektroniczny za 1300 (np Siemens LI 48630).

Pozdrawiam
  • #5 05 Dec 2008 17:39
    puzonik48.
    Level 8  
    :D Bardzo dziękuję!Bez okapu moje ona są nieustannie zroszone.
  • #6 26 Jun 2009 21:10
    6969lysy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    puzonik48. wrote:
    :D Bardzo dziękuję!Bez okapu moje ona są nieustannie zroszone.

Okap pracujący jako pochłaniacz nie pochłania pary tylko zapachy !!!!
  • #7 26 Jun 2009 21:23
    puzonik48.
    Level 8  
    Tak ,powiedzieli mi o tym w sklepie i dlatego zrezygnowałam z zakupu.Dziękuję :)
  • #8 28 Jun 2009 18:13
    6969lysy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    puzonik48. wrote:
    Tak ,powiedzieli mi o tym w sklepie i dlatego zrezygnowałam z zakupu.Dziękuję :)
    Z
    Zaparowane okna to problem wentylacji, masz albo za szczelne okna albo problem z kominem.
  • #9 28 Jun 2009 18:20
    puzonik48.
    Level 8  
    Mam ogromne problemy z kominem , ponieważ go nie mam.Sąsiadce z góry przeszkadzał stukot klawiszy klawiaturki,dym papierosowy ,przesuwane krzesełko ,rozmowa telefoniczna itd. wiec w złości wyrwałam rurę z komina a wejście do komina zapiankowałam:cry:Ale kominiarz mnie ściga więc jutro Pan zamontuje mi nowe odprowadzenie z zetką w środku,może nie będzie tak przenosiło dżwięków:D
  • #10 01 Jul 2009 21:05
    6969lysy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    puszczaj jej przez tydzień Rammsteina na maxa to polubi stukot klawiaturki :)))
  • #11 01 Jul 2009 21:13
    puzonik48.
    Level 8  
    Nie :D ja jestem spokojny człowiek z natury.Wyżyłam się trochę na własnym kominie wentylacyjnym :( i wystarczy.Miłego wieczoru i sympatycznych sąsiadów życzę:D
  • #12 01 Jul 2009 21:16
    6969lysy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    a dzięki, mam w miarę tolerancyjnych, jak potrzebujesz porady w temacie okapu to wal jak w dym, mam trochę doświadczenia w tym temacie pozdr :)
  • #13 01 Jul 2009 21:21
    puzonik48.
    Level 8  
    Chciałam mieć okap ze względu na zaparowane szyby ale okazało się że tylko zapachów mogę się pozbyć:cry:W lecie nie ma problemu ale w zimie :?: Straszne są te mieszkania w tym nowym (starym )budownictwie:cry:Ale serdecznie dziękuję za dobre chęci :)
  • #14 02 Jul 2009 09:00
    6969lysy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    powinno być dobrze jak zrobisz porządek z kominem, u mnie też tak było ale powodem był słaby dostęp powietrza z zewnątrz, zamontowaliśmy w oknach wywietrzniki Aereco i od razu się polepszyło, a okap tylko dopełnił dzieła i jest SUPER :)
  • #15 02 Jul 2009 09:05
    puzonik48.
    Level 8  
    Okienek nie ruszę ale mam nadzieję,że ten komin zrobi swoje.Pozdrawiam i miłego dnia życzę:D
  • #16 03 Jul 2009 20:14
    6969lysy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    jak nie będzie dopływu powietrza z zewnątzr to i komin nic nie pomoże :(
  • #17 03 Jul 2009 20:47
    Magg
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Cześć,
    Ja w temacie filtra do okapu (pochłaniacza) Teka ds60. Męczę się, bo na początku kupiłam filtry węglowe, prostokątne. Okazało się, że mam silnik, do którego pasują okrągłe filtry. Kupowałam w sklepie internetowym do konkretnego modelu. Coś się musiało im pomieszać. Teraz jakoś nie mogę tych zamontować, mimo wydawałoby się prostej instrukcji. Mam śmieszne pytanie - czy taki silnik się wyjmuje, czy też trzeba filtry zamontować bez wyjmowania silnika? - jest trochę trudny dostęp... Sorki za to głupkowate pytanie;).
    Moc silnika mam ok. 800-900W, słyszałam, że przy pochłaniaczach ta moc jest w praktyce dużo niższa, czy to prawda?. Nie mogę podłączyć wyciągu kominowego, bo mam automatyczną wentylację w pionie. Zależy mi, by okap pochłonął wszystkie zapachy:D
    Poradzicie amatorce?:-D
  • #18 03 Jul 2009 21:37
    puzonik48.
    Level 8  
    6969lysy wrote:

Ona mają taką szparkę przy odpowiednim ustawieniu klamki,nic innego nie zrobię :) Przecież ludzie mieszkają w tych blokach od 40 lat i jakoś muszą sobie z tym radzić?

Dodano po 38 [sekundy]:

6969lysy wrote:

Okna mają taką szparkę przy odpowiednim ustawieniu klamki,nic innego nie zrobię :) Przecież ludzie mieszkają w tych blokach od 40 lat i jakoś muszą sobie z tym radzić?
  • #19 04 Jul 2009 23:04
    6969lysy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Magg wrote:
    Cześć,
    Ja w temacie filtra do okapu (pochłaniacza) Teka ds60. Męczę się, bo na początku kupiłam filtry węglowe, prostokątne. Okazało się, że mam silnik, do którego pasują okrągłe filtry. Kupowałam w sklepie internetowym do konkretnego modelu. Coś się musiało im pomieszać. Teraz jakoś nie mogę tych zamontować, mimo wydawałoby się prostej instrukcji. Mam śmieszne pytanie - czy taki silnik się wyjmuje, czy też trzeba filtry zamontować bez wyjmowania silnika? - jest trochę trudny dostęp... Sorki za to głupkowate pytanie;).
    Moc silnika mam ok. 800-900W, słyszałam, że przy pochłaniaczach ta moc jest w praktyce dużo niższa, czy to prawda?. Nie mogę podłączyć wyciągu kominowego, bo mam automatyczną wentylację w pionie. Zależy mi, by okap pochłonął wszystkie zapachy:D

Witaj, z tego co widziałem to faktycznie do tego okapu podchodzą okrągłe filtry montowane bezpośrednio na obudowie turbiny. Na pewno do montazu nie wyjmuje sie silnika. Na środku obudowy jest element łączący bo filtr ma otwór montazowy po środku.

Dodano po 1 [minuty]:

Magg wrote:
    Cześć,

Przy zastosowaniu filtrów węglowych w trybie pochłaniacza, wydajność spada o ok 30 %.
  • #20 04 Jul 2009 23:08
    puzonik48.
    Level 8  
    Przez pomyłkę ta odpowiedż trafiła do mnie.Ja jak na razie dorobiłam się komina wentylacyjnego,w poniedziałek mogę zaprosić kominiarza :) na doroczny przegląd.Pan zamontował mi rurę spiro ,może nie będzie tak niosła dżwięku jak ta z PCV.Pozdrawiam dobre doradcze duszki na elektrodzie :D
  Search 4 million + Products
Browse Products