Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 03 Gru 2008 10:50
    puzonik48.
    Poziom 8  

Nie mam możliwości zamontowania okapu kominowego.Proszę o radę jaki wybrać okap podszafkowy?Co osiągnę dzięki montażowi takiego okapu?

• #2 03 Gru 2008 11:25
    stefan jałowy
    Poziom 2  

Jeśli chodzi o wybór to oczywiście każdy z filtrem pochłaniającym parę i tłuszcze w niej zawarte.Osiągniesz tylko tyle, że mebelki w kuchni jak i inny sprzęt nie będą się tak szybko brudziły

• #3 03 Gru 2008 11:32
    puzonik48.
    Poziom 8  

Dziękuję ,nie tak bardzo chodzi mi o mebelki ale o zaparowane okna ,jak pochłonie parę to już jest dobrze.

• #4 05 Gru 2008 17:36
    p.j.b.
    Poziom 9  

Dodatkowym plusem jest fakt, że nie płacisz za "bajery optyczne". Mała zawartość stali szlachetnej i szkła powoduje, że najbardziej wypasiony mechaniczny kupisz już za c.a. 600-700 PLN (np. AEG DF 6260) a elektroniczny za 1300 (np Siemens LI 48630).

Pozdrawiam

• #5 05 Gru 2008 17:39
    puzonik48.
    Poziom 8  

:D Bardzo dziękuję!Bez okapu moje ona są nieustannie zroszone.

• #6 26 Cze 2009 21:10
    6969lysy
    Poziom 14  

puzonik48. napisał:
    :D Bardzo dziękuję!Bez okapu moje ona są nieustannie zroszone.

Okap pracujący jako pochłaniacz nie pochłania pary tylko zapachy !!!!

• #7 26 Cze 2009 21:23
    puzonik48.
    Poziom 8  

Tak ,powiedzieli mi o tym w sklepie i dlatego zrezygnowałam z zakupu.Dziękuję :)

• #8 28 Cze 2009 18:13
    6969lysy
    Poziom 14  

puzonik48. napisał:
    Tak ,powiedzieli mi o tym w sklepie i dlatego zrezygnowałam z zakupu.Dziękuję :)
    Z
    Zaparowane okna to problem wentylacji, masz albo za szczelne okna albo problem z kominem.

• #9 28 Cze 2009 18:20
    puzonik48.
    Poziom 8  

Mam ogromne problemy z kominem , ponieważ go nie mam.Sąsiadce z góry przeszkadzał stukot klawiszy klawiaturki,dym papierosowy ,przesuwane krzesełko ,rozmowa telefoniczna itd. wiec w złości wyrwałam rurę z komina a wejście do komina zapiankowałam:cry:Ale kominiarz mnie ściga więc jutro Pan zamontuje mi nowe odprowadzenie z zetką w środku,może nie będzie tak przenosiło dżwięków:D

• #10 01 Lip 2009 21:05
    6969lysy
    Poziom 14  

puszczaj jej przez tydzień Rammsteina na maxa to polubi stukot klawiaturki :)))

• #11 01 Lip 2009 21:13
    puzonik48.
    Poziom 8  

Nie :D ja jestem spokojny człowiek z natury.Wyżyłam się trochę na własnym kominie wentylacyjnym :( i wystarczy.Miłego wieczoru i sympatycznych sąsiadów życzę:D

• #12 01 Lip 2009 21:16
    6969lysy
    Poziom 14  

a dzięki, mam w miarę tolerancyjnych, jak potrzebujesz porady w temacie okapu to wal jak w dym, mam trochę doświadczenia w tym temacie pozdr :)

• #13 01 Lip 2009 21:21
    puzonik48.
    Poziom 8  

Chciałam mieć okap ze względu na zaparowane szyby ale okazało się że tylko zapachów mogę się pozbyć:cry:W lecie nie ma problemu ale w zimie :?: Straszne są te mieszkania w tym nowym (starym )budownictwie:cry:Ale serdecznie dziękuję za dobre chęci :)

• #14 02 Lip 2009 09:00
    6969lysy
    Poziom 14  

powinno być dobrze jak zrobisz porządek z kominem, u mnie też tak było ale powodem był słaby dostęp powietrza z zewnątrz, zamontowaliśmy w oknach wywietrzniki Aereco i od razu się polepszyło, a okap tylko dopełnił dzieła i jest SUPER :)

• #15 02 Lip 2009 09:05
    puzonik48.
    Poziom 8  

Okienek nie ruszę ale mam nadzieję,że ten komin zrobi swoje.Pozdrawiam i miłego dnia życzę:D

• #16 03 Lip 2009 20:14
    6969lysy
    Poziom 14  

jak nie będzie dopływu powietrza z zewnątzr to i komin nic nie pomoże :(

• #17 03 Lip 2009 20:47
    Magg
    Poziom 1  

Cześć,
    Ja w temacie filtra do okapu (pochłaniacza) Teka ds60. Męczę się, bo na początku kupiłam filtry węglowe, prostokątne. Okazało się, że mam silnik, do którego pasują okrągłe filtry. Kupowałam w sklepie internetowym do konkretnego modelu. Coś się musiało im pomieszać. Teraz jakoś nie mogę tych zamontować, mimo wydawałoby się prostej instrukcji. Mam śmieszne pytanie - czy taki silnik się wyjmuje, czy też trzeba filtry zamontować bez wyjmowania silnika? - jest trochę trudny dostęp... Sorki za to głupkowate pytanie;).
    Moc silnika mam ok. 800-900W, słyszałam, że przy pochłaniaczach ta moc jest w praktyce dużo niższa, czy to prawda?. Nie mogę podłączyć wyciągu kominowego, bo mam automatyczną wentylację w pionie. Zależy mi, by okap pochłonął wszystkie zapachy:D
    Poradzicie amatorce?:-D

• #18 03 Lip 2009 21:37
    puzonik48.
    Poziom 8  

6969lysy napisał:

Ona mają taką szparkę przy odpowiednim ustawieniu klamki,nic innego nie zrobię :) Przecież ludzie mieszkają w tych blokach od 40 lat i jakoś muszą sobie z tym radzić?

Dodano po 38 [sekundy]:

6969lysy napisał:

Okna mają taką szparkę przy odpowiednim ustawieniu klamki,nic innego nie zrobię :) Przecież ludzie mieszkają w tych blokach od 40 lat i jakoś muszą sobie z tym radzić?

• #19 04 Lip 2009 23:04
    6969lysy
    Poziom 14  

Magg napisał:
    Cześć,
    Ja w temacie filtra do okapu (pochłaniacza) Teka ds60. Męczę się, bo na początku kupiłam filtry węglowe, prostokątne. Okazało się, że mam silnik, do którego pasują okrągłe filtry. Kupowałam w sklepie internetowym do konkretnego modelu. Coś się musiało im pomieszać. Teraz jakoś nie mogę tych zamontować, mimo wydawałoby się prostej instrukcji. Mam śmieszne pytanie - czy taki silnik się wyjmuje, czy też trzeba filtry zamontować bez wyjmowania silnika? - jest trochę trudny dostęp... Sorki za to głupkowate pytanie;).
    Moc silnika mam ok. 800-900W, słyszałam, że przy pochłaniaczach ta moc jest w praktyce dużo niższa, czy to prawda?. Nie mogę podłączyć wyciągu kominowego, bo mam automatyczną wentylację w pionie. Zależy mi, by okap pochłonął wszystkie zapachy:D

Witaj, z tego co widziałem to faktycznie do tego okapu podchodzą okrągłe filtry montowane bezpośrednio na obudowie turbiny. Na pewno do montazu nie wyjmuje sie silnika. Na środku obudowy jest element łączący bo filtr ma otwór montazowy po środku.

Dodano po 1 [minuty]:

Magg napisał:
    Cześć,

Przy zastosowaniu filtrów węglowych w trybie pochłaniacza, wydajność spada o ok 30 %.

• #20 04 Lip 2009 23:08
    puzonik48.
    Poziom 8  

Przez pomyłkę ta odpowiedż trafiła do mnie.Ja jak na razie dorobiłam się komina wentylacyjnego,w poniedziałek mogę zaprosić kominiarza :) na doroczny przegląd.Pan zamontował mi rurę spiro ,może nie będzie tak niosła dżwięku jak ta z PCV.Pozdrawiam dobre doradcze duszki na elektrodzie :D

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty