Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Okap podszafkowy. Jaki wybrać? Co osiągnę montując taki?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Okap podszafkowy. Jaki wybrać? Co osiągnę montując taki?
Autor
Wiadomość
puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 03 Gru 2008 10:50   

okap podszafkowy

Nie mam możliwości zamontowania okapu kominowego.Proszę o radę jaki wybrać okap podszafkowy?Co osiągnę dzięki montażowi takiego okapu?
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 03 Gru 2008 10:50   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

stefan jałowy
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: falmirowice

Post#2 03 Gru 2008 11:25   

Re: okap podszafkowy

Jeśli chodzi o wybór to oczywiście każdy z filtrem pochłaniającym parę i tłuszcze w niej zawarte.Osiągniesz tylko tyle, że mebelki w kuchni jak i inny sprzęt nie będą się tak szybko brudziły
Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 03 Gru 2008 11:32   

Dziękuję ,nie tak bardzo chodzi mi o mebelki ale o zaparowane okna ,jak pochłonie parę to już jest dobrze.
Powrót do góry

p.j.b.
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Warszawa

Post#4 05 Gru 2008 17:36   

Dodatkowym plusem jest fakt, że nie płacisz za "bajery optyczne". Mała zawartość stali szlachetnej i szkła powoduje, że najbardziej wypasiony mechaniczny kupisz już za c.a. 600-700 PLN (np. AEG DF 6260) a elektroniczny za 1300 (np Siemens LI 48630).

Pozdrawiam
Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 05 Gru 2008 17:39   

:D Bardzo dziękuję!Bez okapu moje ona są nieustannie zroszone.
Powrót do góry

6969lysy
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 26 Cze 2009 20:10   

puzonik48. napisał:
:D Bardzo dziękuję!Bez okapu moje ona są nieustannie zroszone.

Okap pracujący jako pochłaniacz nie pochłania pary tylko zapachy !!!!
Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 26 Cze 2009 20:23   

Tak ,powiedzieli mi o tym w sklepie i dlatego zrezygnowałam z zakupu.Dziękuję :)
Powrót do góry

6969lysy
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 28 Cze 2009 17:13   

puzonik48. napisał:
Tak ,powiedzieli mi o tym w sklepie i dlatego zrezygnowałam z zakupu.Dziękuję :)
Z
Zaparowane okna to problem wentylacji, masz albo za szczelne okna albo problem z kominem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Cze 2009 17:13   

Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 Post autora tematu 28 Cze 2009 17:20   

Mam ogromne problemy z kominem , ponieważ go nie mam.Sąsiadce z góry przeszkadzał stukot klawiszy klawiaturki,dym papierosowy ,przesuwane krzesełko ,rozmowa telefoniczna itd. wiec w złości wyrwałam rurę z komina a wejście do komina zapiankowałam:cry:Ale kominiarz mnie ściga więc jutro Pan zamontuje mi nowe odprowadzenie z zetką w środku,może nie będzie tak przenosiło dżwięków:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Cze 2009 17:20   

Powrót do góry

6969lysy
Poziom 13
Poziom 13

Post#10 01 Lip 2009 20:05   

puszczaj jej przez tydzień Rammsteina na maxa to polubi stukot klawiaturki :)))
Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#11 Post autora tematu 01 Lip 2009 20:13   

Nie :D ja jestem spokojny człowiek z natury.Wyżyłam się trochę na własnym kominie wentylacyjnym :( i wystarczy.Miłego wieczoru i sympatycznych sąsiadów życzę:D
Powrót do góry

6969lysy
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 01 Lip 2009 20:16   

a dzięki, mam w miarę tolerancyjnych, jak potrzebujesz porady w temacie okapu to wal jak w dym, mam trochę doświadczenia w tym temacie pozdr :)
Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#13 Post autora tematu 01 Lip 2009 20:21   

Chciałam mieć okap ze względu na zaparowane szyby ale okazało się że tylko zapachów mogę się pozbyć:cry:W lecie nie ma problemu ale w zimie :?: Straszne są te mieszkania w tym nowym (starym )budownictwie:cry:Ale serdecznie dziękuję za dobre chęci :)
Powrót do góry

6969lysy
Poziom 13
Poziom 13

Post#14 02 Lip 2009 08:00   

powinno być dobrze jak zrobisz porządek z kominem, u mnie też tak było ale powodem był słaby dostęp powietrza z zewnątrz, zamontowaliśmy w oknach wywietrzniki Aereco i od razu się polepszyło, a okap tylko dopełnił dzieła i jest SUPER :)
Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#15 Post autora tematu 02 Lip 2009 08:05   

Okienek nie ruszę ale mam nadzieję,że ten komin zrobi swoje.Pozdrawiam i miłego dnia życzę:D
Powrót do góry

6969lysy
Poziom 13
Poziom 13

Post#16 03 Lip 2009 19:14   

jak nie będzie dopływu powietrza z zewnątzr to i komin nic nie pomoże :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lip 2009 19:14   

Powrót do góry

Magg
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#17 03 Lip 2009 19:47   

Re: okap podszafkowy_filtr węglowy do okapu

Cześć,
Ja w temacie filtra do okapu (pochłaniacza) Teka ds60. Męczę się, bo na początku kupiłam filtry węglowe, prostokątne. Okazało się, że mam silnik, do którego pasują okrągłe filtry. Kupowałam w sklepie internetowym do konkretnego modelu. Coś się musiało im pomieszać. Teraz jakoś nie mogę tych zamontować, mimo wydawałoby się prostej instrukcji. Mam śmieszne pytanie - czy taki silnik się wyjmuje, czy też trzeba filtry zamontować bez wyjmowania silnika? - jest trochę trudny dostęp... Sorki za to głupkowate pytanie;).
Moc silnika mam ok. 800-900W, słyszałam, że przy pochłaniaczach ta moc jest w praktyce dużo niższa, czy to prawda?. Nie mogę podłączyć wyciągu kominowego, bo mam automatyczną wentylację w pionie. Zależy mi, by okap pochłonął wszystkie zapachy:D
Poradzicie amatorce?:-D
Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#18 Post autora tematu 03 Lip 2009 20:37   

6969lysy napisał:

Ona mają taką szparkę przy odpowiednim ustawieniu klamki,nic innego nie zrobię :) Przecież ludzie mieszkają w tych blokach od 40 lat i jakoś muszą sobie z tym radzić?

Dodano po 38 [sekundy]:

6969lysy napisał:

Okna mają taką szparkę przy odpowiednim ustawieniu klamki,nic innego nie zrobię :) Przecież ludzie mieszkają w tych blokach od 40 lat i jakoś muszą sobie z tym radzić?
Powrót do góry

6969lysy
Poziom 13
Poziom 13

Post#19 04 Lip 2009 22:04   

Re: okap podszafkowy_filtr węglowy do okapu

Magg napisał:
Cześć,
Ja w temacie filtra do okapu (pochłaniacza) Teka ds60. Męczę się, bo na początku kupiłam filtry węglowe, prostokątne. Okazało się, że mam silnik, do którego pasują okrągłe filtry. Kupowałam w sklepie internetowym do konkretnego modelu. Coś się musiało im pomieszać. Teraz jakoś nie mogę tych zamontować, mimo wydawałoby się prostej instrukcji. Mam śmieszne pytanie - czy taki silnik się wyjmuje, czy też trzeba filtry zamontować bez wyjmowania silnika? - jest trochę trudny dostęp... Sorki za to głupkowate pytanie;).
Moc silnika mam ok. 800-900W, słyszałam, że przy pochłaniaczach ta moc jest w praktyce dużo niższa, czy to prawda?. Nie mogę podłączyć wyciągu kominowego, bo mam automatyczną wentylację w pionie. Zależy mi, by okap pochłonął wszystkie zapachy:D

Witaj, z tego co widziałem to faktycznie do tego okapu podchodzą okrągłe filtry montowane bezpośrednio na obudowie turbiny. Na pewno do montazu nie wyjmuje sie silnika. Na środku obudowy jest element łączący bo filtr ma otwór montazowy po środku.

Dodano po 1 [minuty]:

Magg napisał:
Cześć,

Przy zastosowaniu filtrów węglowych w trybie pochłaniacza, wydajność spada o ok 30 %.
Powrót do góry

puzonik48.
Poziom 7
Poziom 7

Post#20 Post autora tematu 04 Lip 2009 22:08   

Przez pomyłkę ta odpowiedż trafiła do mnie.Ja jak na razie dorobiłam się komina wentylacyjnego,w poniedziałek mogę zaprosić kominiarza :) na doroczny przegląd.Pan zamontował mi rurę spiro ,może nie będzie tak niosła dżwięku jak ta z PCV.Pozdrawiam dobre doradcze duszki na elektrodzie :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Okap podszafkowy. Jaki wybrać? Co osiągnę montując taki?
Strona 1 z 1