X
  • #1 04 Dec 2008 13:03
    ozy2001
    Level 28  
    Helpful post? (+4)
    Witam kolegów.

Potrzebuję program który potrafi coś takiego zrobić, lub jakiś nieskomplikowany "przepis". Jak wydrukować bardzo duże zdjęcie na kliku kartkach A4?
    Zdjęcie powiedzmy ma format 150 x 100 cm.

Chodzi o to, żeby je wydrukować na kilku kartkach pociąć, skleić i cieszyć się dużym formatem.

Nie ukrywam, sprawa dość pilna.
    Dzięki i pozdrawiam.
  • #2 04 Dec 2008 13:23
    volt1
    Level 25  
    Helpful post? (-5)
    Większość standardowych sterowników drukarki to potrafi. Wystarczy otworzyć obraz, wybrać drukuj, a gdy wyskoczy okienko drukowania wybrać preferencje. Powinna znajdować się tam opcja wydruku na kilku kartkach.
  • #3 04 Dec 2008 13:43
    ozy2001
    Level 28  
    Topic author Helpful post? (+2)
    Cóż. Nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać.
    Przy użyciu Photoshopa - mam możliwość pomniejszenia obrazka - nie wchodzi w grę, mogę wydrukować jedną konkretną część.

Ps. Numer taki, żeby wsadzić do Worda i wydrukować, też odpada, bo ten program również nie radzi sobie z tak dużym obrazkiem.

Miałem kiedyś programik, ale do było kilka lat temu...
  • #4 04 Dec 2008 14:15
    marek003
    Level 39  
    Helpful post? (+1)
    volt1 wrote:
    Większość standardowych sterowników drukarki to potrafi. Wystarczy otworzyć obraz, wybrać drukuj, a gdy wyskoczy okienko drukowania wybrać preferencje. Powinna znajdować się tam opcja wydruku na kilku kartkach.

Jesteś pewny??
    Większość "standardowych sterowników" owszem potrafi ale umieścić parę stron na 1 kartce a nie część strony na całej kartce.

A co do głównego wątku to potrzebny były chyba jakiś program do robienia fototapet lub czegoś w tym rodzaju. Szukałeś w google?
  • #5 04 Dec 2008 14:32
    Removed
    Helpful post? (0)
    W Corel Draw. Nakładasz siatkę albo pasery (jedno oczko trochę mniejsze od A4) i drukujesz po kolei a potem przycinasz.
  • #6 04 Dec 2008 14:37
    ozy2001
    Level 28  
    Topic author Helpful post? (0)
    Właśnie o coś takiego chodzi - rodzaj fototapety, z tym, że ja już posiadam plik o odpowiedniej wielkości - rozmiar x*y oraz odpowiednia rozdzielczość. Programy do robienia plakatów robią taki numer że powiększają obraz i pojawiają się "kropki" Powiększone zdjęcie jest ładnie widoczne z odległości około 5 metrów. Ja od okna na witrynie mam tylko 1,5 metra, potem ulica za nią wielki żywopłot i chodnik. Jak klient będzie przechodził obok okna to wydrukowany obrazek będzie wyglądał z jego punktu widzenia jak kolorowa mozajka. Z ulicy będzie dobrze widać, ale jest zbyt ruchliwa, a drugiego chodnika nie widać, bo jest ten "Żywopłot"

To z pasami, i cięciem, to średnio widzę - ale jak innego sposobu nie będzie, to trzepa będzie się pobawić.
  • #7 04 Dec 2008 14:58
    Krzyq
    Level 22  
    Helpful post? (+1)
    Może głupie stwierdzenie - ale paint nawet to potrafi. Nie próbowałeś? Podgląd i ustawienia wydruku - duże pliki rozdziela na wiele kartek. W zasadzie każdy program od grafiki to oferował Corel7 sam z siebie duże skalowane obrazy drukował jak transparenty na kilku kartkach bez żadnej konieczności narzucania jakiejś siatki. Pamiętam że w Corelu bardziej się męczyłem z dobrym doskalowaniem zbyt dużego rysunku do A4, ale jak robilismy plakaty i hasła na rocznicę szkoły to drukował bez problemu.
  • #8 04 Dec 2008 17:15
    Removed
    Helpful post? (0)
    ozy2001 wrote:
    To z pasami, i cięciem, to średnio widzę - ale jak innego sposobu nie będzie, to trzepa będzie się pobawić.

Bez cięcia się nie obejdzie bo nie zadrukujesz całej kartki (drukarka ma coś takiego jak obszar nie do druku). A siatka albo pasery (nie pasy) są po to żeby dokładnie dociąć - linijka i nozyk introligatorski wystarczą. Jeśli przytniesz dokładnie nie zauważysz nawet gdzie kartki się łączą.
  • #9 04 Dec 2008 19:15
    leonov
    Level 39  
    Helpful post? (+2)
    Wpisz w google Rasterbator Standalone :D
  • #10 07 Dec 2014 15:56
    Yoo!
    Level 15  
    Positive voted Helpful post? (+10)
    Trochę czasu minęło, ale nie padła konkretna odpowiedź.

Robimy to tak, Paint :arrow: drukuj :arrow: (w oknie drukowanie) Preferencje :arrow: (w okienku preferencje drukowania) Zaawansowane :arrow: drukowanie plakatu wybieramy interesujący nas wymiary i tyle :D
    Nie jest powiedziane, że to tylko w Paincie, ale w każdym programie w ustawieniach drukowania.

Mam nadzieje,że komuś się przyda :)
  Search 4 million + Products
Browse Products