X

Pralka POLAR PDN 885 - programator 738/2 - wyregulowanie

05 Dec 2008 13:28 MIMistrzM
  • #1 05 Dec 2008 13:28
    MistrzM
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Programator 738/2 w pralce Polar PDN 885 był przekręcony na włączeniu.
    W jaki sposób ( bez rozbiórki ) nastawić go ponownie prawidłowo ?
    Obecnie pobiera wodę 1 raz , miesza pranie i wylewa wodę i dalej ok. 2 min pompa pracuje i kończy się cykl.
    [/b]
  • #2 05 Dec 2008 15:12
    marqs-60
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam. Ustaw na ostatnie płukanie i czekaj aż sam dojdzie do końca programu (co by się nie działo) powinno pomóc.Pozdrawiam.
  • #3 05 Dec 2008 15:33
    MistrzM
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję bardzo z góry, wieczorem włączę ( chociaż tak naprawdę to nie wiem w którym miejscu na skali programatora jest ostatnie płukanie ), może "dojdę" po kolei. W poniedziałek odpowiem jaki był efekt.
  • #4 06 Dec 2008 00:15
    Monter Nr3
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    W tej pralce jest programator mechaniczny i przekręcenie podczas pracy nie może spowodować jego uszkodzenia. Najczęściej pęka pokrętło i wtedy co innego masz ustawione a co innego robi programator (na 99%).
  • #5 06 Dec 2008 09:17
    marqs-60
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    W przypadku ręcznego przekręcenia,w wyniku niewyzerowania krzywek szybkich,może zmienić się czas trwania ,,skoków" (programator tzw. czasowy,krzywki szybkie,wolne itd.)wątpliwości- instrukcja PDN-a opisuje to dokładnie.Pozdrawiam.
  • #6 08 Dec 2008 13:28
    MistrzM
    Level 8  
    Narazie nic nie pomogło !
    Do Montera Nr3 Pierwsze zdanie proszę dokładnie przeczytać , bo " przekręcanie podczas pracy nie może
    spowodować jego uszkodzenia ".
    Pokrętło jest dobre !!!

Dodano po 7 [minuty]:

Jak wyzerować krzywki szybkie ?
    W mojej instrukcji obsługi do pralki nie ma żadnego opisu o krzywkach ?!
    Pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

Nie pomogło ! Przestawiałem także co jeden " ząbek" i włącza się tylko pompa oraz mieszanie na 2,5 min, potem przeskok o jeden skok i 2,5 min pracuje tylko pompa , dalej przeskok o drugi ząbek i cykl kończy się . Potem na początkach
    każdego programu 1, 2, 3 ,4 ,5 itd nie włącza się wogóle, tylko na 10 programie
    pompa pracuje tak jak opisałem wcześniej 5 min.Dziś jeszcze sprawdzę kondensator silnika - bo nie ma wirowania. Trafiłem też 4 razy na pobór wody
    ( jednokrotny + wylanie ), wtedy pracuje 10 min ( 4 x 2,5 min ) przesuwa tylko
    o 4 ząbki i kończy na programie nr 5 ( w tym czasie miesza 5 min bez podgrzania , potem odlewa wodę , przesuwa o jeden ząbek , pracuje tylko pompa bez obrotu bębna - przeskok o jeden ząbek - łącznie przekręciła wyjątkowo programator o 4 ząbki ) . Dalej znowu nie włącza się na żadnym początku programów.
  • #7 09 Dec 2008 09:32
    MistrzM
    Level 8  
    Kondensator jest dobry ! Próby dalsze z ustawianiem na różnych programach nie dały wyregulowania programatora.
  • Helpful post
    #8 09 Dec 2008 09:56
    marqs-60
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam. A dokładnie wygląda to tak,ustawić na jeden skok przed pozycją STOP(skok nr. 36) wyłączyć wirówkę i uruchomić pralkę,poczekać aż programator samoczynnie przejdzie na STOP po tej ,,operacji" nastąpi WYZEROWANIE! wszystkich krzywek-żadne inne programy!Pozdrawiam.Ps pisałem o instrukcji serwisowej.
  • #9 10 Dec 2008 12:26
    MistrzM
    Level 8  
    Do marqs-60
    Dzień dobry !
    Przetestowałem na skoku 36 z wyłaczoną wirówką ( to są 2 skoki przed STOP - pierwszym a nie 1 skok jak Pan pisał ) , oraz przetestowałem na skoku
    " jeden przed poz. STOP " ( pierwszym ) - bez żadnej poprawy !!! Nadal po każdej z tych " wyzerowań " nie włącza się pralka na początkach programów ! Przetestowałem także jeden skok przed STOP -drugim i jeden skok przed STOP - końcowym ( z wyłączonym wirowaniem ) i też bez rezultatu wyzerowania !
    Pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

W czasie tych testów w pralce tylko pracuje pompa ( 2 x po 2,5 min. ) , krzywka żółta się obraca.
  • #10 10 Dec 2008 12:42
    marqs-60
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    zajrzyj na P W
  • #11 11 Dec 2008 09:18
    MistrzM
    Level 8  
    Do marqs-60
    Przetestowałem tak jak Pan to robi ( ostatni list ) i bez zmian. Pralka nie uruchamia się na żadnym początku programów , z wyjątkiem 10 ( wtedy miesza w obie strony
    i pompa pracuje,
    potem przeskok o jeden skok i tylko pompa pracuje , wirowania nie ma . Kondensator silnika jest dobry, hydrostat dobry, zawory wody działają, krzywka żółta napędzana przez silnik obraca się. W czasie tych "zerowań " krzywek tylko pompa pracuje 2 x po 2,5 min z przeskokiem o jeden skok po 2,5 min i na zakończenie też ojeden skok .Kończy mi się cirpliwość.
    Pozdrawiam.
  • #12 11 Dec 2008 17:10
    Amika
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Myślę że trzeba będzie chyba wymienić ten programator na nowy... Teraz już nikt nie zajmuje się regeneracją programatorów.
  • #13 11 Dec 2008 18:53
    skryn
    Admin grupy AGD
    Helpful post? (0)
    Amika wrote:
    Teraz już nikt nie zajmuje się regeneracją programatorów.

Zapomniałeś o Koledze:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/profile.php?mode=viewprofile&u=44186
    :wink:
  • #14 18 Dec 2008 13:58
    MistrzM
    Level 8  
    Pralkę naprawiłem , dzięki pomocy marqs-60,
    wyzerowanie programatora - bez rozbierania , pomogło .
    Bardzo dziękuję Panu marqs-60 !
    Dziękuję wszystkim za okazaną chęć pomocy.
    Pozdrawiam .
  Search 4 million + Products
Browse Products