Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

odkurzacz Philips Expression - jak rozkręcić obudowę?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> odkurzacz Philips Expression - jak rozkręcić obudowę?
Autor
Wiadomość
sertk
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 06 Gru 2008 15:41   

odkurzacz Philips Expression - jak rozkręcić obudowę?

Witam
Sprzęt jak w temacie, prawdopodobie do wymiany szczotki, ale mój problem na tym że nie potrafię go rozkręcić!
znalazłem 3 sruby ale to na nic!
Jak ktoś wie niech podpowie
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2008 15:41   

Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Zielona Góra

Post#2 06 Gru 2008 16:43   

Re: odkurzacz Philips Expression

Szukaj zatrzasków nad kółkami i śrub pod włącznikiem.
pozdrawiam
Powrót do góry

artfik
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: "-''

Post#3 06 Gru 2008 17:02   

Witam mniemam że jest to odkurzacz góra 3 letni to raczej szczotki nie poszły a jakie są objawy
Powrót do góry

Usunięty

Post#4 06 Gru 2008 21:32   

Witam,
Tak jak mówił Dzi_dziuś : zatrzaski pod kołami lub pod wyłącznikami (i zwijaczem)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Gru 2008 21:32   

Powrót do góry

sertk
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 07 Gru 2008 14:58   

Re: odkurzacz Philips Expression - jak rozkręcić obudowę?

Witam!
tak naprawdę mam już 5 śrubek, i właśnie coś go trzyma pośrodku, przy klawiszach....
A objawy są takie że przy maksymalnej sile ssania ustawionej na regulatorze spada moc ssania, zaczyna pracować nie-równo (szarpie) i lekko śmierdzi!
Odkurzacz nie ma 1 rou i serwis odmówił naprawy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2008 14:58   

Powrót do góry

dzi_dziuś
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Zielona Góra

Post#6 07 Gru 2008 16:33   

To rzeczywiście mogą być objawy zużycia szczotek. Ale może też być wirnik, zobaczy się po otwarciu. Zobacz te zatrzaski nad kółkami.
pzdr
Powrót do góry

sertk
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 Post autora tematu 20 Sty 2009 13:00   

Wracając do usterki: wirnik ma wypalone brzegi 3 segmentów komutatora oraz krawędzie szczotek. Po włączeniu silnika: całość iskrzy zamykając ogniowy pierścień. Nowy silnik kosztuje 100zł wiec…..

Natomiast wracając do tematu:

Tajemnica tkwi w pokrętle regulacji obrotów! Należy je przekręcić poza skalę w lewo (wyskoczy). Po wyjęciu pokrętła i pokrywki ze skalą znajduję się jeszcze jedna śrubusia! (bardzo ucieszył mnie jej widok :D) Po jej odkręceniu nie ma więcej niespodzianek.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2009 13:00   

Powrót do góry

drgranatt
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 30 Cze 2010 10:15   

Witam,

A jak zrobić to samo gdy w moim modelu FC 8600 nie ma pokrętła regulatora siły ssania tylko zwykła zaślepka i tak siedzi, że nie można jej ruszyć nie uszkadzając jej. Czy jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam
Powrót do góry

humides
Poziom 1
Poziom 1

Post#9 23 Paź 2010 11:58   

sertk napisał:
[...]

Natomiast wracając do tematu:

Tajemnica tkwi w pokrętle regulacji obrotów! Należy je przekręcić poza skalę w lewo (wyskoczy). Po wyjęciu pokrętła i pokrywki ze skalą znajduję się jeszcze jedna śrubusia! (bardzo ucieszył mnie jej widok :D) Po jej odkręceniu nie ma więcej niespodzianek.
Pozdrawiam

sertk, wielkie dzięki za tę wskazówkę !!! :) :) - właśnie bardzo mi pomogła: dostałem ten model (używany) od kumpla 'gratis'; nie chciał go bo zepsute było pokrętło regulacji siły ciągu - ustawione ciągle na minimum. Postanowiłem, że chwilę mu się przyjrzę, ale nie mogłem go rozkręcić. Dobrze, że zerknąłem do netu i trafiłem na Twoją podpowiedź! Troszkę musiałem się z tym pokrętłem nabarować, bo ktoś je poprzednio (ten mój kumpel?) zupełnie jakoś krzywo zamontował i nie chciało wyskoczyć! Ale dało radę ... i co się okazało ... ten mechanizm, którym się przy pomocy tego pokrętła de facto reguluje moc był przekręcony (chyba o 360 stopni)! Skutkiem tego przekręcanie pokrętła nic nie dawało, bo cały czas był tak naprawdę w zakresie poniżej minimum. "Naprawa" polegała na przekręcaniu tego pokrętła wewnątrz o pełen obrót!
Raz jeszcze dzięki - mam teraz zupełnie sprawny odkurzacz ... gratis :)
No i tak się ucieszyłem, że postanowiłem zarejestrować się jako użytkownik i wyrazić w powyższy sposób wdzięczność swą!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> odkurzacz Philips Expression - jak rozkręcić obudowę?
Strona 1 z 1