Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki ciśnieniomierz kupić?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Jaki ciśnieniomierz kupić?
Autor
Wiadomość
RedWing
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 08 Gru 2008 17:09   

Jaki ciśnieniomierz kupić?

Witam

Muszę kupić ciśnieniomierz naręczny (tak to się nazywa?) dla starszej osoby. Niestety nie mam bladego pojęcia czym się kierować przy takim zakupie.
Moje wymagania:
- niezbyt drogi (ok. 100 zł)
- czytelny wyświetlacz
- no i standard: w miarę niezawodny, wytrzymały itp.

Jeśli ktokolwiek jest mi w stanie pomóc, doradzić na co zwrócić uwagę, a czego unikać lub dać namiary co i gdzie konkretnie warto kupić, będę wdzięczny. Dodam jeszcze, że sprawa jest pilna, bo zakupu muszę dokonać w tym tygodniu. Z góry dziękuję.
Powrót do góry

shadow0013
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Katowice

Post#2 08 Gru 2008 17:41   

Re: Jaki ciśnieniomierz kupić?

Przerabiałem ten temat parę lat temu, tak że nie wiem co teraz oferują na rynku, ale przy zakupie zwróć uwagę czy ciśnieniomierz daje sobie radę przy lekkiej arytmii serca. W tym czasie jak ja kupowałem tylko dwa modele ze sprzedawanych dawało sobie radę z arytmią, inne po prostu głupiały. Słyszałem że teraz jest już lepiej, ale przy większej arytmmi i skokach ciśnienia pozostawał tylko ciśnieniomierz z manometrem (rtęciowe trudno dostać) i słuchawkami. Jak masz możliwość to pogadaj z pielęgniarkami (pielęgniarka środowiskowa) które mają do czynienia z osobami starszymi powinny mieć większe rozeznanie o przydatności tego sprzętu sprzedawanego w aptekach. Na osobach młodych każdy z tych ciśnieniomierzy działał baz problemu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Gru 2008 17:41   

Powrót do góry

Ekspert Awa24.pl
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 11 Gru 2008 02:41   

Proszę zobacz sobie ten:
http://www.awa24.pl/product-pol-1534-Cisnieniomierz-Braun-BP1650.html#projector_components_dictionary

Przekracza on trochę budżet,ale jest za to bardzo łatwy w użyciu i niesamowicie dokładny:D
Powrót do góry

Orchidea-8
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#4 15 Mar 2010 15:14   

Witam,

polecam bardzo dobre ciśnieniomierze firmy Mescomp Technologies :

http://www.telecom.mescomp.pl/produkty.php?idSubGrp=8

Te z kolorowym wyświetlaczem mierzą ciśnienie również przy arytmii. Wygodne i łatwe w obsłudze, dają precyzyjne pomiary i są jakościowo wykonane. Gwarancja na aparaty już 4 lata! Cenowo też są OK, polecam!
:D:!::D
Powrót do góry

Stary1952
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Podkarpacie

Post#5 15 Mar 2010 15:43   

Witam .
Od 10 lat używam ciśnieniomierza firmy Hartman , jak na razie sprawuje się idealnie .
Wymieniam tylko co jakiś czas beterie i to wszystko - polecam . :D
Powrót do góry

niutat
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Biłgoraj

Post#6 15 Mar 2010 16:05   

Niedawno kupiłem w Lidlu Sanitas i jestem bardzo zadowolony. Sygnalizuje arytmię, mierzy nawet przez gruby sweter. Za tą cenę (ok 80 zł) bardzo solidny produkt.
Jak będę w domu podam Ci jego typ jak zechcesz.
P.s.
Znalazłem taki na allegro nawet za 60 zł. Typ to SBM29. :wink:
( nr. 892678303)
Powrót do góry

rafał67
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: w-wa

Post#7 15 Mar 2010 17:05   

Do 100 zl to trochę ciężko kupic coś renomowanego, sprawdzonego i co najważniejsze z dostepnym serwisem. Zwróć uwagę na gwarancję na urządzenie i na sam mankiet. Polecam w aptekach Mescomp 211 jak mają promocje mozna kupic poniżej 140 zł, naprawdę warto.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2010 17:05   

Powrót do góry

MEDAN
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Gdynia

Post#8 08 Kwi 2010 21:30   

Witam.
Wspominane Mescompy mają 2 letnią gwarancję i całkiem dobrą jakość (dokładność). Nagromadzenie dodatkowych funkcji może stwarzać jednak problemy w codziennym użytkowaniu. Jeśli jest decyzja o zakupie któregoś z modeli, zapraszam na www.medansklep.pl.
Jako alternatywę można traktować aparaty firmy A&D (aparaty produkowane są w Japonii). Producent oferuje różne modele - półautomatyczne, automatyczne, z dużym mankietem, nadgarstkowe). Bardzo dobrze wypada tu model UA-767 Plus z detekcją arytmii, graficznym wskaźnikiem ciśnienia wg WHO i co bardzo istotne (szczególnie dla starszych osób) - z jednym (1) przyciskiem. Dodam, że aparaty AnD mają tolerancje błędu deklarowaną przez producenta na poziomie zaledwie 2% (Omron np. 3%), bardzo trwały przetwornik ciśnienia i wysoką jakość wykonania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Kwi 2010 21:30   

Powrót do góry

einkillahertz
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: krk

Post#9 26 Lip 2010 09:45   

Myślę, że lekko ponad 100 złotych powinieneś znaleźć coś z beurera. Dosyć dobre ciśnieniomierze robią. A cena/jakość jest naprawdę dobra. Do 100 złotych będzie gorzej jeśli ma być takie bardziej pro. Zajrzyj na electro.pl tam sa takie rzeczy. Z tańszych może coś z boscha? Też dobre.
Powrót do góry

Tom-aszek
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#10 19 Sie 2010 14:08   

Dobry ciśnieniomierz do 100 zł to będzie ci ciężko kupić , ale już około 140 / 150 zł to można trafić całkiem dobry , na wiosnę kupiłej mojej mamie ciśnieniomierz AC 211 Mescomp za 160 zł z dużym czytelnym i kolorowym wyświetlaczem i jest bardzo zadowolona ( pełny automat , 90 pamięci pomiarów ) POLECAM
Powrót do góry

kaputo
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Gliwice

Post#11 19 Sie 2010 14:17   

Ja używam ciśnieniomierza często i mogę powiedzieć coś o czym przedmówcy nie wspomnieli.
Nigdy nie kupię pełnego automatu. Tylko taki pompowany ręcznie. (I tak wszystko tak naprawę robi sam oprócz napompowania).
Chodzi o baterię. W takim bateria wytrzyma kilka lat. Do pompowanego automatycznie to nierzadko lepiej używać akumulatorki.
Taka uwaga. Ktoś kto zastanawia się nad zakupem niech sam rozważy.
Powrót do góry

monicageller
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 20 Sie 2010 13:11   

Ja kupiłam taki dziadkowi: http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/drobneagd/kategoria/?id=189#1 i jest za 133 złote więc cena jest całkiem rozsądna, bo tak jak mówicie, do stówki to ciężko coś porządnego trafić. A z drugiej strony bez sensu też wydawać kasę na coś badziewnego. Mój dziadek często mierzy sobie to ciśnienie, bo ma skoki. I przynajmniej sprzęt mu podziała dobrze. :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2010 13:11   

Powrót do góry

Nexers
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Poznań

Post#13 22 Sie 2010 09:50   

Osobiście nie polecam ćiśnieniomierzy nadgastkowych, gdyż przekłamują lub jak kto woli ludzię źle się z nimi obchodzą. Najlepszym rozwiązaniem są ciśnieniomierze z rękawem i lekarze też polecają tego typu urządzenia.
Osobiście używam AEG 4907 i jestem bardzo zadowolony. Firma dobra i cena przyzwoita.
Powrót do góry

enowak
Poziom 1
Poziom 1

Post#14 29 Sie 2010 01:59   

W mojej aptece pacjenci kupują na ogół ten [url=cisnieniomierz ]http://www.aptekaotc.pl/p/pl/3567/cisnieniomierz_microlife_polautomatyczny_bp3_a80.html[/url] Polecam też tekst o pomiarze ciśnienia na blogu Link
Powrót do góry

platynus
Poziom 3
Poziom 3

Post#15 25 Gru 2010 22:15   

Też właśnie takiego ciśnieniomierza szukam:). Potrzebuję czegoś prostego w obsłudze i nie do końca nowoczesnego, jak właśnie taki naręczny aparat - dla mojej babci. Myślałam o tym http://www.e-lek.pl/101652,cisnieniomierz-soho,100053.html. Mają też tam inny taki aparat, ale ja raczej zdecyduję się na ten.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Co kupić? -> Jaki ciśnieniomierz kupić?
Strona 1 z 1