Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

tylny most w ursus c-330 przekładnia główna

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> tylny most w ursus c-330 przekładnia główna
Autor
Wiadomość
mandragora1984
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post autora tematu 09 Gru 2008 12:21   

tylny most w ursus c-330

Potrzebuje wlaśnie takiego schematu ay stwierdzić czy aby wszystko poszło dobrze bo akurat nie jest ponieważ robiłem hamulce w ciapku i nie została załączona blokada rozrządu i spadła taka tulejka co się wkłada w nią wałek a przytrzymuja nia łapki od blokowania rozrządu i cos chyba poszło nie tak chociąz ci co mi podmagali stwierdzili że udało się założyc to gdy sprawdziłem jak ciągnik jedzie cos zaczęlo walic i jest problem. Ale hamulce działają jak należy. Na tym wałku od hamulców jest założony pierścień i nie wiem czy ta niby tulejka ma dojśc do tego pierścienia czy tez nie a moze został popełniony błąd podczas składania bo jak chcę obrócić koło to mi się blokuje .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2008 12:21   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 09 Gru 2008 12:47   

Re: tylny most w ursus c-330

Mam tylko widok poglądowy całego mechanizmu napędowego. Niestety ale Ci nie pomogę bo nie bardzo wiem o co chodzi z tą tulejką. Załączam skan schematu.

tylny most w ursus c-330 przekładnia główna
Powrót do góry

mandragora1984
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 09 Gru 2008 20:25   

Dokładnie chodzi o tuleje blokady mechanizmu i wynika z tego że wszystko jest dobrze ale blokuje się włącznik blokady a przy zakładaniu było dobrze. A jak bezproblemowo zdjąć koło bo mam wszystkie śruby odkręcone zastosowany wd-40 i nic. Waliłem w to młotem i nie rusza nic.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#4 09 Gru 2008 20:42   

Ogromne mieszasz i prawie nie wiemy o co tobie chodzi. Ale znów co ma zdejmowanie koła do blokady mechanizmu różnicowego? Jak zatem uprzednio wymienialiście/naprawialiście hamulce? Aby dostać się do bębnów i szczęk musieliście rozbierać zwolnice i raczej bez kół. Jeśli były zdejmowane bębny to może coś źle zamontowane tuleje uszczelniające
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Gru 2008 20:42   

Powrót do góry

Andrzej_;)
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 09 Gru 2008 22:26   

cześć :)
Ale co Ci "zaczęło walić" ?
Jesteś pewien że te odgłosy dobiegają z tak zwanej "blokady"?

Czasem jak spadnie sprężyna do napinania szczęk hamulcowych to podczas jazdy do tyłu szczęki lubią hamować i przy tym hałasować.
czasem też po zmianie okładzin na nowe..hamulce lubią blokować w wyniku czego nie można ręką pokręcić.. do czasu kiedy się wszystko ładnie dotrze i ułoży..
Koła ściągasz tak samo jak podczas naprawy hamulców :)
Powrót do góry

przemek1110pl9
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Żakowola Radzyńska

Post#6 14 Sie 2009 15:25   

U mnie w c-330 ciekł olej z pod zwolnicy i rozebrałem i poszedł simering wymieniłem i nie moge zalozyc (cos od blokady) Jesli ktos wie cos o tym to niech pomoże czy idzie tam jakis seger czy coś.
Odpowiadajcie
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 14 Sie 2009 16:18   

ale co niemorzesz żałożyc tam przychodzi blokada na płoś i łapka i spręrzynka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sie 2009 16:18   

Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 14 Sie 2009 22:46   

przemek1110pl9
Witam sprawa jest prosta. Wypadła Ci tuleja, łącząca półoś napędową z obudową mechanizmu różnicowego (tzw.blokada.) Aby ją zalożyć należy odkręcić 4 śruby od górnego dekla. Następnie za pomocą ręki lub druta nakierować tuleje na dzwigienki włączające pedału blokady. Jeżeli uda się to zrobić (a uda się napewno) Przyciskamy pedał blokady i kładziemy na nim jakiś obciąznik. To spowoduje że tuleja nam nie wypadnie. Następnie wsuwamy ostrożnie(nie uszkodzić uszczelniacza) całą półoś napedową i po zabiegu. Blokada założona i wszystko gra.
Powrót do góry

przemek1110pl9
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Żakowola Radzyńska

Post#9 24 Sie 2009 08:56   

Juz wszystko ok. Dziekuje za pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> tylny most w ursus c-330 przekładnia główna
Strona 1 z 1