Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 12 Gru 2008 12:29
    kuba2102
    Poziom 20  

Czesc wam. Mam nadzieje ze dobry dzial wybralem. Patrzylem troche na schematy ale dalej nie jestem pewien co do tego. Kupilem projektor i ma wejscia VGA, S-VIDEO i COMPOSITE. Teraz sie mecze zeby przerobic mojego kabla scart zeby wysylal sygnal na s-video lub composite, umiem przerobic kabel zeby odbieral ale nie zeby wysylal a boje sie na chybil trafil tego robic bo juz kiedys tak z telewizorem cwiczylem i spalilem wyjscie s-video przy mojej grafice. Oto co chce zrobic, z dekodera puscic sygnal przez scart (bo nie ma innego) na composite lub s-video i teraz prosba do was ktore piny beda pasowaly? Mam kabel s-video 4 pinowy i takie samo wejscie czteropinowe jest przy projektorze do ktorego kabel mabyc podlaczony. z gory dzieki za odpowiedz

• #3 12 Gru 2008 21:12
    kuba2102
    Poziom 20  

No sa schematy ale nie taki jak ja potrzebuje. Chodzi mi o to bo tu sa tylko schematy wejsc np do telewizora np s-video do scart a ja potrzebuje schemat na odwrot scart do s-video/composite i jest tu zupelnie inne polaczenie. Wiecie przez ktore piny wychodzi obraz np z dvd?? Jest tu tyle kabli ze nie uda mi sie kazdego sprawdzic.

• #4 13 Gru 2008 00:45
    mirex
    Poziom 43  

Przecież na podanej stronie masz dokładny opis złącza euro, nie wiem więc o co chodzi.
    Jeśli Twój dekoder nie ma wyjścia s-video to nie rozumiem co chcesz osiągnąć. Kombinacje z kondensatorem o wątpliwej skuteczności?
    Chyba, że dekoder ma na euro podane s-video. Poczytaj instrukcję obsługi.
    W innym wypadku pozostaje Ci tylko CVBS czyli composite do wykorzystania.

• #5 13 Gru 2008 12:05
    kuba2102
    Poziom 20  

Dekoder ma tylko i wylacznie wyjscie scart i chce go podlaczyc do projektora n wejscie albo s-video albo composite i jesli tam jest to moglbys mi pokazac ktore to jest dokladnie??

• #7 13 Gru 2008 18:38
    kuba2102
    Poziom 20  

no dobra ale gdzie jest schemat tego konektora bo go nie widze ;/

Dodano po 29 [minuty]:

Dobra. Powie mi ktos prosto jak podlaczyc to, czy bedziecie mnie odsylac na inne stronki? Wytlumacze jeszcze raz chce podlaczyc dvd lub dekoder (na zmiane) do projektora. W dvd mam jedynie wyjscie na scart a w projektorze mam wejscie s-video/composite poprosze o prosty schemat dotyczacy tego.

• #10 13 Gru 2008 20:55
    mirex
    Poziom 43  

Dobra, ostatni raz!
    Projektor ma wejście Composite - jakie? Rozumiem że chinch.
    No to o co chodzi? Gdzie tu jakiś problem? Pin 19 eurozłącza to wyjście sygnału wizji. Wszystko dokładnie narysowane a w sklepach gotowe kable euro -chinch.

Zapomnij o wykorzystaniu wejścia s-video w projektorze jeśli twoje urządzenia sterujące nie mają takiej opcji!
    Do tego, aby zmienić CVBS na s-video potrzebne są specjalne konwertery /urządzenia elektroniczne/. Przejściówka jak na zdjęciu wyżej to tylko półśrodek i wiele urządzeń nie będzie poprawnie z tym pracowało. Nie będzie koloru a jeśli nawet to o jakości nie chcę dyskutować. Tłumaczenie Ci teorii dlaczego tak jest nie ma sensu jak widać z tego co piszesz.

• #11 02 Sty 2009 13:29
    kuba2102
    Poziom 20  

Kupilem sobie juz uniwersalna przesjciowke scart do svdeo i composite. To jesli potrzeba konwentera na s-video to rozumiem ze jak podlaczam do mojego telewizora przewod s-video i idzie on przez przejsciekwe scart to obraz jest przesylany formatem composite?

• #12 22 Lut 2016 16:18
    felov
    Poziom 10  

Miałem ten sam problem. Bez zbędnego tłumaczenia: masa do masy a sygnał do pinu 20 i działa.

• #13 22 Lut 2016 16:35
    PF
    Poziom 19  

felov napisał:
    a sygnał do pinu 20 i działa

Czy 19 ?. :crazyeyes:
    To w końcu w którą stronę to ma iść ?.

No chyba, że piszesz o drugiej stronie kabla SCART.

Schemat kabla scart/s-video/composite, in & out pomoc

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty