Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Skrecenie Kostki- Sródstopia

Main Page -> Forum Index -> Generally ->Skrecenie Kostki- Sródstopia Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
kamilka119
Level 1
kamilka119
Level 1
Post#1 13 Dec 2008 14:10  Topic author   

Skrecenie Kostki- Sródstopia

Wczoraj skręciłam sobie kostke.. pojechałam do szpitala poniewaz strasznie mi sie z tego powodu słabo robiło i mi puchła noga, nie mówiac juz o tym ze nie mogłam na niej stanac.. lekarz kazał mi przez cały weekend lezec i robic zimne okłady.. i dał skierowanie po weekendzie do ortopedy po gips albo szyne. stwierdził skrecenie sródstopia. Boje sie troche jechac do tego ortopedy bo nie wiem co bedzie mi robic. Czy zakładanie gipsu boli? jak go zakładaja? i jak zakładaja szyne? Prosze o pomoc.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
matiajr
Level 15
Helped: 7
matiajr
Level 15
Post#2 13 Dec 2008 14:25    

Re: Skrecenie Kostki- Sródstopia

nie zakładanie gipsu nic nie boli podobnie szyny po prostu obłożą ci kol. nogę watą potem folią a na koniec owiną takim mokrym bandażem który jest pokryty suchym gipsem po chwili gips stwardnieje i tyle boleć może jedynie nastawianie kości ale śródstopia raczej się nie nastawia a tak w ogóle to to forum nie zajmuje się medycyną :D

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
niutat
Level 37
Helped: 285
Post rating: 83
niutat
Level 37
Post#3 13 Dec 2008 14:41    

Witam, kolego matiajr:

"Ogólnie
Jeżeli chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami z życia elektronika wyślij tutaj swoją wiadomość. Tutaj można tworzyć dyskusje nie związane z elektroniką."

Wiec nie czepiaj się dziewczyny :wink: , a poza tym masz oczywiście rację :D , nie ma się czego bać :spoko:

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
lowbird
Level 23
Helped: 36
Post rating: 21
lowbird
Level 23
Post#4 13 Dec 2008 14:47    

Lepiej jak nastawi tą noge i to jak najszybciej, póki sie nie zagoi. Mocne skręcenie czuć do końca życia... strzela, chrupie, lata

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
c4r0
Level 36
Helped: 151
Post rating: 348
c4r0
Level 36
Post#5 14 Dec 2008 12:11    

niutat wrote:
Tutaj można tworzyć dyskusje nie związane z elektroniką."
Prawda, ale musisz przyznać że dziwnie to wygląda jak czyjś pierwszy post na forum elektronicznym dotyczy skręcenia kostki :)

Ja miałem trzy razy dość poważnie skręconą kostkę. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że jeśli to aż tak Cię boli i kiepsko wygląda (opuchlizna, sinizna, może wyrosła Ci "druga kostka" :P ) to postaraj się o jakąś rehabilitację czy innego rodzaju terapię. Sam gips czy szyna sprawi że nie będziesz mogła ruszać nogą, a to samo można właściwie uzyskać i bez gipsu jak się troszkę postarać. A tak jak powiedział lowbird lepiej to dobrze wyleczyć, bo potem do końca życia możesz mieć problemy. Ja tak mam z jedną nogą - niby nic nie boli i jest ok, ale wystarczy krzywo stanąć wchodząc po schodach i kontuzja odnowiona. A co do ewentualnego leczenia samodzielnego polecam polecam żel "reparil" :)

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Generally -> Skrecenie Kostki- Sródstopia
Page 1 of 1

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.063 seconds