Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejne nadstawki w oparciu o przetworniki z kolumny eltron

marian1981.02 14 Gru 2008 21:00 4269 7
  • Witam
    Wiem że, dużo już jest podobnych projektów ale skoro nie można podpinać się pod nie to zakładam nowy temat bo też chcę się pochwalić...
    Są to takie estradówki (nadstawki) zbudowane z głośników Gd30/50 które pracowały kiedyś w kolumnie ELTRON. Do tego jeszcze po 2×GDWK9/80
    Oglądajcie i oceniajcie.
    Dodam że, pierwsze próby odsłuchowe odbędą się na sylwestra.
    Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 15 Gru 2008 00:04
    kimofranek
    Poziom 16  

Witam,
    Ja tam widzę w jednej kolumnie gdwt9/40 bądź gdwt9/80 a w drugiej gdwt9/70. Tak więc raczej to nie kopułki.

Siatki za gęste.

Jaki podział?
    Jakie strojenie?
    Jaka objętość?

pozdrawiam franek

• #3 15 Gru 2008 10:37
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Witam, pierwsze co się rzuca w oczy to tak jak kolega wyżej wspomniał bardzo gęste siatki, proponował bym je zamienić np. na grile lub dać kratę na całą przednią ściankę. Druga rzecz to troszkę brzydko wygląda ten klej z tyłu kolumny (lewej na zdjęciu). Napisz coś więcej od własnych wrażeniach, jakie to ma strojenie, objętość, i podział.

• #4 15 Gru 2008 19:15
    *rogal*
    Poziom 14  

Witam

Ładnie zrobione ale mam pytanie czy te "podwójne" zestawy GDWT nie wysuwają się troszkę nad te GD i jaki zastosowałeś podział?

• #5 15 Gru 2008 21:06
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Nie wiem czemu Wam przeszladza ta krata na głośnikach. Już lepsza taka niż te samochodowe grile, które mają takie oczka, że można ołówki powbijać w membrany przez nie. A jeżeli chodzi o właściwości akustyczne to i tak pewnie nie było by różnicy. W końcu to nie High End tylko estrada.
    Mi się tam bardzo podoba. Takie klasyczne nadstaweczki :D Tylko pisz dokładniej jak z brzmieniem, jakie strojenie itp. szczegóły ;)
    Pozdrawiam :D.

• #6 15 Gru 2008 21:20
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

wiewior_kg - dokładnie jak to sam powiedziałeś "tylko estrada" a może aż? W estradzie liczy się każdy dB a taka bardzo gęsta siatka nieco tłumi. Dlaczego na estradzie wszędzie dają kraty na kolumny a nie takie gęste siatki?? Bo krata nie tłumi dźwięku ponieważ nie jest taka gęsta. Pozdrawiam

• #7 15 Gru 2008 21:36
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Witam
    Co do siatki to gęsta dlatego by w pełni chronić głośnik, jeśli by tłumiła to by takiej nie produkowali, proste?!
    Jeśli chodzi o strojenie to oK. 50Hz a litraż ok. 45l
    Co do wysokotonowych to pomyliłem oznaczenia są oczywiście GDWT...
    Nie testowałem ich jeszcze, czekam na Sylwestra.
    Jeśli chodzi o klej hmmm...Wszystkim wszystko idealnie wychodzi? Zawsze widać jakieś nie dociągnięcia.

• #8 16 Gru 2008 00:09
    wiewior_kg
    Poziom 26  

No bez jaj...
    O ile db taka krata może stłumić ?? 0.00001 db ?? Akurat w tych kolumnach to jest tak istotne...
    Co do "niedociągnięć" to nawet ich nie zauważyłem... To są kolumny do noszenia po imprezach, gdzie są narażone na różne uszkodzenia a nie monitorki do salonu w fornirze...
    A dlaczego dają kraty a nie siatki ?? Bo są twarde i tak łatwo ich nie wgnieciesz, w przeciwieństwie do siatki. Proste.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme