Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przenośny komputer w walizce

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> DIY Zagranica -> Przenośny komputer w walizce
Autor
Wiadomość
mi_ma
Tłumacz Redaktor
Tłumacz Redaktor

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 15 Gru 2008 07:44   

Może projekt wydaje się bezcelowy w dobie tanich i szeroko dostępnych laptopów, ale jednak dla autora miał jakiś sens. jest to komputer zabudowany w walizce, która czyni go w pewnym sensie mobilnym. Dla autora potrzebny był przenośny sprzęt z kilkoma dużymi dyskami twardymi, z czego na dwóch stoją dwa różne systemy, a na trzecim są tylko przechowywane dane. Całość trochę się grzeje, wypuszczając przez wentylatory ciepłe powietrze, jednak nic nie jest nadmiernie gorące. Poniżej kilka zdjęć. Więcej znajdziecie na stronie źródłowej.

Przenośny komputer w walizcePrzenośny komputer w walizce

Źródło http://s120.photobucket.com/albums/o168/imp558/PortableDesktop/

Moje artykuły: (Dodaj)
06 Listopad 2014 Pierwsze urządzenie USB HID na mikrokontrolerze PIC (przewodnik)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2008 07:44   

Powrót do góry

krzycho123
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Poznań

Post#2 15 Gru 2008 14:22   

Re: Przenośny komputer w walizce

Dawno czegoś równie bezsensownego nie widziałem , przecież do każdego laptopa można kupić karte z esata/sata i podłączyć normalne dyski 3,5" .
Przecież to coś i tak bez 220V nie zadziała ?

Jeśli autor jest z tego zadowolony to OK ,ale dla mnie to nie ma się czym chwalić w dobie zintegrowanych płyt z prockami Intel Atom można by to zrobić zupełnie inczaczej że taki pecet zmieściłby się w pudełku po pizzy :)
Powrót do góry

eheaton
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Tarnowskie Góry

Post#3 15 Gru 2008 18:46   

Lubie wszelkie modyfikacje standardowych "puszek" ale jeśli faktycznie potrzebą autora było posiadanie mobilnego sprzętu i dużej pojemności to wystarczy dowolny laptop i interfejs ata/sata <-> usb na alledrogo do kupienia za 30-40pln z aluminiowa obudowa...
Powrót do góry

coberr
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gorzów Wlkp

Post#4 15 Gru 2008 19:41   

nooo - to jest własnie standard w tym popapranym kraju.....

Zawsze znajdzie sie stado malkontentów, potrafiacych tylko truc, marudzic i komentować - za to nie potrafiacych nic wiecej i majacych obie lewe ręcedo wszystkiego - ktore najwyraźniej im wystarczają...

Panowie byc moze projekt jest trochę bez sensu ale moze docenilibyście ogrom pracy, czas jaki włozył autor w wykonanie tego wszystkiego?

niestety wielu w tym kraju tego nie potrafi - w efekcie mamy baranow i idiotów na wysokich stanowiskach, ktorzy nie potrafia nic kompletnie - poza opier.....niem innych.......

Taka jest najwyrazniej mentalność Polaka....

Moderowano przez joy_pl:
Kolego ten post to nic innego jak spam.
Następnym razem proszę się powstrzymać od takich komentarzy, ewentualnie PW/raport.

Powrót do góry

swiftgeek
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Katowice

Post#5 15 Gru 2008 20:54   

może dla SLi
Powrót do góry

mgsk8er
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Warszawa

Post#6 15 Gru 2008 22:04   

Wbrew pozorom wg. mnie taka konstrukcja ma dużo sensu. Jeśli ktoś jest serwisantem i jeździ do kogoś naprawić komputer to najszybciej sprawdzić czy dana część jest uszkodzona podmieniając ją w innym komputerze. Z laptopem taka sztuczka nie przejdzie, a walizka jest wygodniejsza niż targanie pod pachą dużej obudowy.
Powrót do góry

marszalek_duck
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Czarnobyl

Post#7 16 Gru 2008 08:23   

Ale niech mi ktoś wytłumaczy czy to ma jakieś swoje zasilanie??? BO ja tam nic nie widzę czy idzie wszystko z 220??? Jak nie no to to jest zwykła "stolarka" przerobić walizkę i wepchnąć tam wszystko! Każdy umie podłączyć coś w PC.
Powrót do góry

VaM VampirE
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Rzeszów

Post#8 16 Gru 2008 09:51   

Żal czytać wasze posty.
To złe, a laptop lepszy, a zasilanie widać jak krowe na pastwisku! Płytka zasilacza w prawym górnym rogu, pod wentylatorem, widać radiatory.

Takie rozwiązanie ma więcej plusów niż myślicie.

Po pierwsze cena, Części o sporej mocy obliczeniowej czasami gromadzą się w szafie bo nowsze się juz dawno się kupiło, a sare nie miały kupca. Stary monitor LCD czasami też się znajdzie, a koszt takiego rozwiązania może wynosić paredziesiąt zlotych. Walizka i wykończenie. A nie >1000zł na subnotebooka (netbooka), lub >250zł za samo mobo microATX z atomem. Co do atomów, to sam mam eee901 i powiem tyle że atomy to nędzne procesory, wydajność ledwo byle ciągło, linux ratuje sytuacje. A tutaj jest opcja łatwej i taniej rozbudowy, praktycznie dowolnej konfiguracji, procesor mozna władować jaki się chce, dodatkowo dochodzi opcja sprawdzania komponentów.

Może i duże, waga pewnie z 5 kilo, ale tego sie nie nosi w plecaku codziennie na uczelnię.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2008 09:51   

Powrót do góry

web69
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kielce

Post#9 16 Gru 2008 09:52   

Nie rozumiem malkontentów... Wyraźnie jest napisane że autor potrzebuje komputera przenośnego zbudowanego z elementów komputera stacjonarnego. Przenośny, nie znaczy że ma działać podczas przenoszenia i zasilanie 230v jest jak bardziej na miejscu. Naprawa u kienta wymaga czasem testowania pamięci, grafiki, czy karty sieciowej na "pewnej" płycie... Da się laptopem to zrobić? Autor zbudował bo potrzebował, albo taką miał fantazję, a Wy: przecież można kupić... bogaci jesteście, ale nie w doświadczenie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2008 09:52   

Powrót do góry

mdziewie
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 16 Gru 2008 17:28   

Mi się podoba. Wcale nie jest większe od wojskowego laptopa:)
Czy do walizki przed zamknięciem da się włożyć klawiaturę?
Czy Autor nie myślał, żeby dać nad "jednostką centralną" kawałek łatwo zdejmowanej blachy/pleksy/tekstolitu, tak żeby poprawić przeciąg w środku?

Dla bateryjnych malkontentów - do takiej walizki UPSa też można wepchnąć:)
I dwa - laptok z trzema zewnętrznymi dyskami 3.5 cala i zasilaczami do nich (spróbujcie to zasilić przez USB...) będzie na pewno mniej przenośny niż ta walizka.
Powrót do góry

seybr
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Stanomino

Post#11 17 Gru 2008 11:21   

Przyznam się że mi ten pomysł się podoba. Moje zastosowanie, to granie na baletach, czy innych imprezach. Jeżeli ktoś nie ma lapa, a ma PC. Bez problemu można zabrać całą puszkę + monitor. Nie zajmuje to tyle miejsca co normalnie, bezpieczniej można taką rzecz przewieść ;]. PC to PC, tańszy bardziej wydajniejszy. Dobry lap kosztuje trochę, choć najlepsze rozwiązanie spotykane wśród dj`i to MAC. Mówię o graniu z kompa czy sprzęty ala FS.

Ja bym jeszcze obudował górę, żeby nie było widać bebechów PC, oraz zrobił tam mocowanie dla klawiatury.
Powrót do góry

j_r_k
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 17 Gru 2008 19:23   

Na stronie Stone'a Oakvalleya znalazłem podobny projekt. Również komputer w walizce. Nazywa się to SOMBC (Stone Oakvalley's Media BriefCase).

Linki do poszczególnych podstron: wstęp, użyte części, oprogramowanie, zdjęcia podczas składania, zdjęcia gotowej walizki, historia, model 3D.

Link

Powrót do góry

kri100f
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Gdynia

Post#13 17 Gru 2008 23:37   

Pomysl bardzo dobry, u mnie na uczelni widzialem oryginalna przenosna obudowe do PC. Uzywaja ja kolesie, ktorzy jezdza robic pomiary, w ktorych wykorzystuja karty pomiarowe ze zlaczem PCI. Prosze zwrocic uwage na cene ponizszych obudow i wyciagnac wnioski :D
http://www.elmark.com.pl/products/advantech/kategoria.php?kategoria=33
Powrót do góry

oskar_dyjas
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Złotoryja // Wrocław

Post#14 18 Gru 2008 01:13   

Och nie wiem. Wydaje mi się, że taki wynalazek jest przydatny, jednak nie jako laptop, ale właśnie przenośny komputer. Zobaczmy, że laptopy mają jednak niemałe opóżnienie techologiczne. Także, gdyby zamontować w takiej walizce czterordzeniowy procesor, karty graficzne w dualu itp, jest to dużo wydajniejsze niż jakikolwiek laptop. Także chcąc pograć u kolegi w coś nie taszcymy ze sobą niewydajnego laptopa, ani tym bardziej pudła stacjonarnego. Są też malutkie komputery stacjonarne, ale części zintegrowane są w nim mniej wydajne. Ale innych zastosowań, czy możliwości nie widzę, więc jest to niebywale zbyteczne, ale ciekawe.
Powrót do góry

blackrage
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Lublin

Post#15 18 Gru 2008 01:57   

podobny efekt uzyskalibyśmy pakując te bebechy do zwykłej małej obudowy i od góry przykręcając rączkę :]

większość ludzi mówi o przydatności tego rozwiązania w sytuacji wyjazdu "serwisowego" do klienta - wyjmowanie i wkładanie którejkolwiek części do sprawdzenia, z tak upchniętej konstrukcji byłoby raczej niewygodne

co do monitora - jadąc do kogoś naprawiać komputer - zakładam z góry, że ten ktoś ma monitor :]
Powrót do góry

mielik6
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kielce

Post#16 18 Gru 2008 13:01   

blackrage napisał:
podobny efekt uzyskalibyśmy pakując te bebechy do zwykłej małej obudowy i od góry przykręcając rączkę :]

no i jeszcze monitor :)
Powrót do góry

yupiterop
Poziom 3
Poziom 3

Post#17 28 Paź 2012 18:35   

To z kolei mój projekt. Jak ktoś pyta o cel - jest prosty. Stworzenie w pełni modowalnego, samowystarczalnego i przenośnego komputera dla gracza. Na pewno nigdy nie miał on zastąpić laptopa. Prezentowany komputer złożony wiele lat temu obecnie jest szybszy od najmocniejszych laptopów a został złożony za ułamek ich ceny. Dodam, że komputer jest wyposażony w chłodzenie wodne i ogniwa peltiera co umożliwia dobre kręcenie sprzętu. W dodatku możemy w każdej chwili wymienić dowolny podzespół komputera szybciej niż w standardowej obudowie. Standardowo na wszystkie podzespoły przychodzi perforowana czarna blacha i wszystko wygląda estetyczniej. Do środka mieści się oczywiście bezprzewodowa klawiatura i mysz. Obecnie zdjęcie daję jakie jest bo jestem w trakcie dodatkowych modyfikacji. Jeśli komuś brakuje baterii można było by je bez problemu zamontować zamiast chłodzenia wodnego, jednak dla mnie liczy się na 1 miejscu wydajność. Obecnie najwydajniejsze laptopy również nie uruchomią dedykowanej grafiki bez podpiętego zasilacza więc dla mnie bez różnicy. Oczywiście teraz laptopy już są na poziomie, nie jak kilka lat temu, i da się na lepszych uruchomić grę, jednak nadal laptop o podobnej wydajności co ten sprzęt kosztuje ok 10tys zł. Dla mnie liczy się tylko gra na max detalach inaczej to po prostu często nie ta sama gra. A należy przy tym zaznaczyć, że taki sam model karty graficznej w laptopie co zwykłej to zupełnie inne produkty - wiem co piszę bo ostatnio zakupiłem wydajnego laptopa z zamiarem modyfikacji o chłodzenie wodne (co nie stanowiło by większego problemu) i teraz sprzedaję bo okazało się, że laptop z najlepszą i najnowszą grafiką nvidii jest realnie o 30-50% słabszy od mojego dziadka! Może dorównałby mu jakiś SLI z dwoma GTX680m ale to wydatek rzędu 15000zł. Ja złożyłem swój 4 lata temu za 3000 zł (nie licząc wkładu pracy) i nie zmieniłem nic poza kartą grafiki początkowo GTX290 wymienioną obecnie na GTX580 i zmianą dysku na SSD. Komputer do notatek mam w telefonie. Jak widać panowie od Skyfalla trochę zgapili. Ponadto jest to jest to jeden z możliwych modyfikacji komputerów, mam za sobą już kilka, ten jest jednak najbardziej praktyczny. Kiedyś były targi tuniungu komputerów, na których zresztą byłem z innym projektem i można było zdobyć fajne nagrody, szkoda, że pomysł podupadł. Pozdrawiam i zachęcam do tworzenia podobnych projektów.
Powrót do góry

yupiterop
Poziom 3
Poziom 3

Post#18 14 Sie 2013 21:38   

Obiecałem dodać fotki w pełni złożonego kompa więc dotrzymuję słowa. Zamkniętego nie daję bo wygląda jak zwykła walizka, może poza 8 śrubkami mocującymi). Zdecydowałem, że tak będzie najlepiej aby nie zwracał na siebie uwagi. Wszystkie łącza oraz system wentylacji jest tak zaprojektowany, że w walizce nie wycinałem żadnych dodatkowych otworów. Przenośny komputer w walizce Przenośny komputer w walizce Przenośny komputer w walizce Przenośny komputer w walizce Przenośny komputer w walizce
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> DIY Zagranica -> Przenośny komputer w walizce
Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Twitter
Strona 1 z 1