Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dekoder UPC dwa telewizory?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> SAT Technika Satelitarna -> Dekoder UPC dwa telewizory?
Autor
Wiadomość
grombo87
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Sosnowiec

Post#1 Post autora tematu 15 Gru 2008 10:56   

Dekoder UPC dwa telewizory?

Witam wszystkich.:)
Mam problem mianowicie mój ojciec ma dekoder UPC i pod swój tv ma podpięte przez złącze euro właśnie telewizje cyfrową.
UPC umożliwia podpięcie drugiego tv lecz jest to zwykła kablówka analogowa.
Właśnie pytanie jak to podpiąć wszystko?
Z tylu dekodera jest właśnie wyjście na zwykły kabel antenowy, którym można podpiąć 2 odbiornik. Jednak jakość obrazu jest straszna. Buczy, pasy, białe mrówki itp.
Moze ja coś źle robię?
Teraz pytanie jakim kablem to połączyć?
Jakie końcówki?
Jak kabel antenowy powinien być zarobiony?
Ja jestem zielony naprawdę proszę o pomoc.
(A może lepiej było by np kabel, który idzie do dekodera z rozdzielni, ciachnąć, wstawić np trójnik jakiś?
Pomóżcie błagam.
Borykam się z tym już długi czas.
Aha tv to LCD LG, więc nie jego wina.

Dodano po 11 [minuty]:

Jeśli coś zakręciłem lub jest niezrozumiale piszcie wszystko wyjaśnię.
Tylko błagam, pomóżcie laikowi.:(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2008 10:56   

Powrót do góry

lukib1
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Gdańsk

Post#2 15 Gru 2008 11:36   

Re: Dekoder UPC dwa telewizory??Pomocy

Witam!
Dobrze kombinujesz, potrzebny ci niskostratny podzielnik sygnału na kabel koncentryczny, np taki:
http://www.telmor.pl/pl/offer/214
lub dowolny innej firmy.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2008 11:36   

Powrót do góry

grombo87
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Sosnowiec

Post#3 Post autora tematu 15 Gru 2008 11:50   

No pomozcie...Poprostu niech ktos mi powie czy jak w kabel ktory idzie z korytarza wstawie trujnik i jeden kabel pojdzie do mnie a drugi pod dekoder upc czy to bedzie chulac??

Dodano po 2 [minuty]:

Aha i takowy trójnik wstawiam na kabel ktory idzie z korytarza tak??potem jeden kabel pod dekoder drugi zaraz do mnie do pokoju??pytanie czy jak w dekoderze jest wlasnie wyjscie pod telewizje analogowa wlasnie nie lepiej tak podlaczyc??ktory sposb lepszy??jesli podlacze pod dekoder to kabel ma dlugosc 10 m i obraz do bani:(pomozcie jak to ugryzc??dzieki

Dodano po 2 [minuty]:

Czy to nazywa sie spliter dobrze mysle??

Dodano po 8 [minuty]:

tylko mhh tak jak napisales wyzej kolego jasli wstawie ten rozgaleznik na samym poczatku jak wchodzi kabel do mieszkania to czy potem sygnal jaki ma dojsc do dekodera nie bedzie za slaby??dekoder i tv cyfrowa bedzie dzialac??|czy obraz na moim LCD bedzie w miare ok??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2008 11:50   

Powrót do góry

m1ckey
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Kraków

Post#4 06 Sty 2009 22:13   

Rozdzielacz zamontuj przed dekoderem, czyli jeszcze przed podłączeniem do dekodera, będzie lepszy odbiór.
Ja próbowałem tak i tak i wydaje mi się, że dekoder lekko osłabia sygnał analogowy i lepiej obraz wyglada, gdy kabel jest podłączony bezpośrednio z rozdzielacza, bez dekodera po drodze.
Powrót do góry

Agnah
Poziom 1
Poziom 1

Post#5 07 Lut 2009 20:42   

Witam. Zastanawiam się właśnie nad podpisaniem umowy z UPC na telewizję cyfrową i mam chyba ten sam problem - czy można będzie podłączyć pod 1 dekoder dwa telewizory bez dodatkowej opłaty? Z powyższej wypowiedzi rozumiem, ze jest to możliwe? Czy ta informacja jest potwierdzona w praktyce? Czy faktycznie na jednym dekoderze można odbierać kanały na dwóch telewizorach? I czy odbiór jest niezależny tzn. czy na każdym tv można oglądać jednocześnie inne kanały?
Powrót do góry

Doominus
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Okolice Krakowa

Post#6 07 Lut 2009 21:21   

Niet.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2009 21:21   

Powrót do góry

GoRk
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gdańsk

Post#7 19 Paź 2009 13:54   

Dekodery cyfrowe są podłączane przez kabel Euro lub HDMI, podłączenie dwóch telewizorów przez kabel jeden Euro jest teoretycznie możliwe, ale po co komu na dwóch telewizorach oglądanie tego samego kanału z dekodera skoro przez niego zmienia się kanały ;) Oczywiste jest, że od pojawienia się cyfry na każdy telewizor trzeba mieć oddzielny dekoder, żeby przez niego zmieniać kanały osobno dla każdego OTV.
Czyli kończąc te pytania jeden dekoder - jeden telewizor, dodam tylko, że od 2012 analog zniknie i nie będzie już dostępny na pozostałych telewizorach w domu jak dotychczas.
Wstawianie rozgałęźnika, czy też splitera jak to zwał (równomierny podział sygnału) - zabieramy dekoderowi sygnał w granicach od 3do 4 dB. Rozgałęzienie = się strata. Jeżeli mamy w mieszkaniu słaby sygnał tudzież marnie zrobioną instalację na kablach, że tak powiem z drucikiem, a nie porządnych RG6 z grubą żyłą, to straty w sygnale w mieszkaniu na wysokich częstotliwościach są spore i cyfra może nam pikselizować. Rozgałęzienia dodatkowe w mieszkaniu dlatego mogą być strzeleniem sobie samemu gola, jak nie znamy poziomu sygnału, tym bardziej, że nikt nie ma sprzętu, żeby porządnie zarabiać efki i nie powodować start w sygnale. Zawsze można zamówić dodatkowe gniazdko i na porządnych kablach postawić drugi telewizor ;)

Kolega lubi bawić się w archeologa .
Regulamin p.13
Temat zamykam - GKVIDEO

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> SAT Technika Satelitarna -> Dekoder UPC dwa telewizory?
Strona 1 z 1