Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Program do dzielenia partycji

jarek-ja1 15 Gru 2008 20:32
  • #1 15 Gru 2008 20:32
    jarek-ja1
    Poziom 11  

Witam
    Zainstalowałem Viste do kopa stacjonarnego a ,że robiłem to pierwszy raz to trochę namieszałem i nie mogę sobie z tym poradzić więc proszę o POMOC. Mam taki oto problem.System zainstalował mi się na partycji "H" o wielkości 14GB ( o wiele zamało jak dla mnie ) i Partycje "I" 100GB oraz "J" 120 GB.
    Jak i czym można w prosty sposób dodać do C ok 40GB oraz
    Jak zmienić nazwy partycji bez utraty danych i systemu.

• #3 15 Gru 2008 21:06
    jarek-ja1
    Poziom 11  

a jest to po polsku i nie skasuje mi systemu

• #4 15 Gru 2008 21:56
    mat_ed
    Poziom 43  

Przy nieumiejętnym użytkowaniu możesz narobić sobie szkód, zresztą obojętnie jakiego programu być nie użył takie prawdopodobieństwo istnieje.

• #5 15 Gru 2008 22:46
    konekt.net

Poziom 12  

jarek-ja1 napisał:
    Witam
    Zainstalowałem Viste.....
    .
    .
    Jak i czym można w prosty sposób dodać do C ok 40GB oraz
    Jak zmienić nazwy partycji bez utraty danych i systemu.

C nie zmienisz bo jej nie masz :D
    Vista ma możliwość zmiany wielkości partycji bez programów zewnętrznych (panel sterowania>narzędzia administracyjne>zarządzanie komputerem>zarządzanie dyskami), najpierw zmniejsz któryś z dysków I lub J i dopiero rozszerz H
    Co do zmiany nazwy partycji to, bardzo proste, prawy przycisk myszki na partycji > właściwości i nazywasz partycję tak jak chcesz. Chyba, że masz na myśli zmianę oznaczeń literowych partycji, to trochę cięższy temat, najłatwiej zrobić reinstal, a wcześniej odpowiednio ustawić kontroler sata w biosie.

pozdr M.D.

• #6 16 Gru 2008 08:14
    jarek-ja1
    Poziom 11  

FAktycznie dostałem się do zarządzania dyskami w Viscie i mogę zmniejszać i zwiększać dyski pozostałe, ale partycji systemowej nie

• #7 16 Gru 2008 08:16
    NoomRevlis
    Poziom 10  

Zrób sobie najpierw kopię zapasową a potem kombinuj.
    Do tego proponuję Norton Ghost
    Do manipulacji z partycjami PartitionMagic - ten programik jest genialny i szczerze go polecam.

Pozdrawiam!

Moderowany przez marek216:

Sugeruję proponowanie tańszych programów. Nie każdego stać na takie rozwiązania.

• #8 16 Gru 2008 09:38
    jarek-ja1
    Poziom 11  

a który Partitiom magic działa na Viste

Dodano po 51 [minuty]:

próbowałem acronisem 10 da się to zrobić ale mam wersje demo i tylko wirtualnie bez zapisywania.Może wie ktoś skąd można zassać crack lub narmalnie (rzeczywiście ) działającego acronisa?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty