Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Ile dolać wody demineralizowanej do akumulatora bez skali?

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> Ile dolać wody demineralizowanej do akumulatora bez skali?
Author
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post from the author of the topic 15 Dec 2008 23:14   

Ile dolać wody demineralizowanej do akumulatora bez skali?

Witam. Ja w Mazdzie 323F BA Z5 z 1996 roku, mam akumulator TITANA 55041 12V 50Ah 220A. Ma normalne "cele" z odkręcanymi korkami. Niestety na obudowie nie ma podglądu poziomu elektrolitu. W każdej z "cel" wszystkie płytki są w całości zanużone w elektrolicie. Przy odkręconym korku i patrzeniu w "celę" dokładnie z góry, widać w środku celi takie dwie zagięte blaszki grubości 2mm, biegnące naprzeciwko siebie od góry (korka wlewu) w stronę elktrolitu. te blaszki (ich zagięte końcówki w kształcie litery "L") nie są zanurzone w elektrolicie. PYTANIE: Czy to jest granica dolewania wody destylowanej oraz czy te blaszki powinny być zanurzone w elektrolicie? Czy doładowując akumulator prostownikiem, muszą być odkręcone "cele" (korki mają w sobie małe dziurki) Pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 15 Dec 2008 23:14   

Back to top

mariolee
Poziom 14
Poziom 14

Post#2 15 Dec 2008 23:24helpful post - solution   

Re: Ile dolać wody demineralizowanej do akumulatora bez skal

trzymaj się tego poziomu dolej wody do blaszek (L) a co do korków podczas ładowania pod prostownikiem raczej je należy poluzować pozdro

Helpful message? + -

Back to top

Banasiewicz02
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 15 Dec 2008 23:44helpful post - solution   

poziom elektrolitu wyznaczony jest przez te wypustki w kształcie litery L,elektrolit ma pokrywać się z poziomą jej częścią, korki posiadają odpowietrzenie i na dzisiejsze czasy żaden akumulator nie ma hermetycznie zamkniętej obudowy i nie trzeba nic odkręcać tylko po prostu ładować akusia i nic się nie stanie Wink

Helpful message? + -

Back to top

Fortuniarz
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post from the author of the topic 16 Dec 2008 00:53   

Bardzo dziękuję za pomoc.

I tu kurcze, kolejne pytanie.
Jak poziom jest nie na wysokości podstawy blaszki "L", tylko 5-10 mm nad nimi i je zakrywa elektrolit? To od góry jakieś 10 mm do korka. jakie to może mieć skutki (dobre Very Happy czy złe Crying or Very sad), oraz czy lepiej usunąć ten nadmiar do dolnego poziomu blaszek?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 16 Dec 2008 00:53   

Back to top

bruns
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 16 Dec 2008 01:11helpful post - solution   

Zostaw . samo odparuje z czasem .

Helpful message? + -

Back to top

Tracer2
Moderator - Telefony Stacjonarne
Moderator - Telefony Stacjonarne

Post#6 16 Dec 2008 06:11   

Grunt ,żeby płyty były zakryte.

Helpful message? + -

Back to top

magnetic
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 27 Sep 2010 11:22   

ja mam podobną sytuacje, otworzyłem swój akumulator, odkręciłem korki a tam sucho. wydaje mi się że tak nie powinno być, mam 300A akumulator, 6 celowy. Czyli ja rozumiem to tak, wodą destylowaną zalać tak żeby nie było widać tych 'harmonijek' ?

Helpful message? + -

Back to top

Pawel wawa
Admin grupy Samochody
Admin grupy Samochody

Post#8 27 Sep 2010 11:31   

tak

Helpful message? + -

Back to top

gimak
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 27 Sep 2010 13:18   

Ja do lat, w akumulatorach w których mam dostęp do cel, utrzymuję poziom elektrolitu ok. 10mm ponad płytami.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 27 Sep 2010 13:18   

Back to top

maxim.251
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 14 May 2011 22:18   

Re: Ile dolać wody demineralizowanej do akumulatora bez skali?

Tak czytałem wasze posty i powiem wam jedno... Jesteście blisko , ale nie dokońca rozumiecie sposobu działania płyt, kwasu w poszczególnych celach.. A taki jeden pan stwierdził że od kilku lat ma w akumulatorze poziom wody ponad "harmonijkę".... Oby nie lał za dużo. Bo po wyżej, kilka milimetrów pod zakryciem akumulatora są klemy łączące poszczególne płyty, a one są metalowe obojętnie elektryczne, i gdy poziom wody jest tak wysoki że zaczyna podtapiać oby dwie klemy łączące bieguny dodatnich płyt od ujemnych, powstaje zwarcie rozładowujące daną celę. Aby woda nie chlupotała w celi, należy prawidłowo dolewać wody jedynie do poziomu płyt. Tak by te płyty wciąż było widać. Ale by były lekko podtopione. W ten sposób zabezpiecza się cele i ogólnie akumulator przed niedopuszczalnym chlupotaniem.
Sam osobiście przeszukałem wiele serwisów, i przeczytałem wiele prac. I większość osób które wykonało te prace wogule nie ma pojęcia jaka jest zależność między celami, płytami i kwasem ( elektrolitem) A to jest bardzo ważne do dobrego użytkowania akumulatora. Nie wspominając już że nie powinno się dopuszczać do pełnego rozładowania. Lepiej przy pierwszych oznakach osłabienia akumulatora powinno się doładować go by utrzymać stałe napięcie, i po to by nie wywołać zasiarczeniu ogniw co sprawia że one tracą swoje właściwości kumulacyjne.

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> Ile dolać wody demineralizowanej do akumulatora bez skali?
Page 1 of 1
Similar topics
Omega B klimatyzacja. Ile należy dolać oleju? (3)
Akumulator YAK Artica - jak dolać wody ? (4)
audi a4 ciecz chlodzaca - czy można dolać wody? (5)
Akumulator Centra Futura jak dolać wody destylowanej (11)
Varta Blue Energy - Czy można dolać wody destylowananej ? (1)
dolewanie wody do akumulatora bezobslugowego?? (9)
ILE WODY W AKUMULATORZE?? (6)
Czy po dolaniu wody do akumulatora trzeba go podładować ??? (4)
Po dolaniu wody do akumulatora wylewa się elektrolit (30)
Jak długo bez akumulatora? (5)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.051 seconds

elektroda.pl topic RSS feed