Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overclocking, modding, chłodzenie - propozycje zmian

Mery84 16 Gru 2008 21:08 14127 24
  • #1 16 Gru 2008 21:08
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak ostatnimi dniami dało się zauważyć działy jak w tytule czyli:
    - Overclocking
    -Modding
    -Chłodzenie
    Trafiły pod moją opiekę. Podjąłem się opieki tymi działami jako moderator Komputery Serwis mający doświadczenie w tematach poruszanych w powyższych subforach.
    Również nie trudno zauważyć, że działy te w obecnej postaci są ledwo żywe.
    Wiem doskonale, że tematyka jest bardzo specyficzna i nie należy do łatwych. Nie mniej jest spore grono zwolenników podkręcania, przerabiania i ulepszania po naszemu ;). Widzę również kilka osób znających się na rzeczy.

Celem tego ogłoszenia jest poznać propozycje, pomysły osób czytających, odwiedzających oraz poszukujących pomocy jak tchnąć życie w te działy.
    Co chcielibyście zmienić? Co dodać? Czego się pozbyć? Jak sprawić żeby ten kawałek forum stał się interesujący?
    Słucham waszych pomysłów jak wykreować Tuning PC.

• #2 16 Gru 2008 21:40
    ks_fenix
    Poziom 23  

Ja proponuje co jakiś czas zamieszczać znalezione w sieci mody obudów komputerowych zarówno Atx jak i innych(itx i mAtx) wraz z linkiem do źródła. Najlepiej,żeby było to w jednym podwieszonym temacie. Miałoby ono na celu zainspirować moderów do działania.
    Co do overclockingu, to moglibyśmy zrobić jakiś elektrodowy ranking uzyskanych osiągów.
    Pozdrawiam

• #3 17 Gru 2008 14:56
    Mery84

Co do galerii modów to nie wiem jak jest z prawem do linkowania takich stron i zdjęć, które są prywatną własnością.
    Pomysł do rozpatrzenia.
    Co do rankingu O/C to myślałem już nad tym. Chciałbym to zrobić na zasadzie - platforma np. s.939 chłodzenie AC lub WC i rekord np. dla procesora Venice 3000+. Kto pobije wynik jaki będzie w rankingu stosując taką samą metodę chłodzenia - woda,wiatrak trafia na miejsce lidera.
    To tylko szkic i wizja wymaga sporo pracy i organizacji.

• #4 17 Gru 2008 20:25
    ks_fenix
    Poziom 23  

Pomysł z podziałem na socket jest nawet fajny. Można by także zrobić jakiś ranking dla samych modeli procesorów. Np E2160. Tylko pozostaje kwestia zautomatyzowania tego. I najlepiej żeby każdy dał print screena z dowodem. Bo zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że podkręcił z 1GHz na 4GHz i mu hula bez chłodzenia :D.

• #5 17 Gru 2008 20:56
    Sobota
    Poziom 26  

Proponuje stworzyć grupę moderów i overclokerow, czemu tacy zapaleńcy jak ja nie mogą mieć swojej grupy a serwisanci mają. ;-) "Zrobił bym działa FC i inne niekonwencjonalne metody chłodzenia". Galeria WC jak i modów jest bez sensu. Zrobił bym dział "rozwiązania elektroniczne przydatne w chłodzeniu i w modowaniu", schematów takich układów brakuje w sioeci. A że elektroda jest forum elektronicznym w Google pod względem ilości jak i jakości by mogła przodować. Proponuje również stworzyć dział "komputery FAQ" gdzie by można było prezentować gotowe rozwiązania problemów itp, pozwoliło by to zmniejszyć liczbę powtarzających się tematów na tym forum. Komputery to rozległa dziedzina wiedzy, obecnie działów jest zdecydowanie za mało. Nazwy działów są propozycjami roboczymi, mają przedstawiać kierunek zmian który mógł by rozpowszechnić OC które umiera jak i modding.

• #6 18 Gru 2008 14:25
    Mery84

Ranking dla samych modeli procesorów jest niewykonalny.
    Zobacz dla przykładu:
    http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUResult.aspx
    193 modele procesorów dla AM2. Mogę Ci dać link do takiej samej listy dla s.939, 754, socketA.... i to dopiero jest AMD.
    Drugie tyle od Intela.
    Oczywiste, że żeby znaleźć się w rankingu wymagane jest udokumentowanie swoich osiągnięć.
    Screen z CPU-Z i jako potwierdzenie stabilności screenem z SuperPI32M i/lub orthosem po przebiegu 1h na Blend.
    Oczywiście wszystkie screeny widoczne na jednym pulpicie i umieszczone jako jeden zrzut pulpitu.

@Sobota

Grupę zamkniętą na razie nie widzę sensu zakładać. Jest nas tak niewielu, że jak przeniesiemy się do zamkniętej grupy to dział otwarty umrze. Grupę można stworzyć ale nie ma mowy o przenoszeniu się do zamkniętego dla członków subforum.
    Dział chłodzenia niekonwencjalnego jak dla mnie nie ma po co istnieć. Ile osób tam będzie działać? Ja i ty? Po co otwierać subforum dla 5-10 osób? Jeśli w przyszłości dyskusje na ten temat się rozwiną i będzie co robić w takim dziale to owszem będzie można go utworzyć.
    O schematach układów elektronicznych stosowanych w moddingu już sam myślałem. Mam plan ściągnąć do pomocy trochę specjalistów z działów elektronicznych. Czy warto do tego celu tworzyć subforum? Póki co nie wiem. Może przycisnę LEMa i utworzymy subforum - FAQ Overclocking/Modding/Chłodzenie i również do tego FAQ będziemy wrzucać gotowe projekty układów elektronicznych do PC.
    Dział FAQ nim powstanie będzie wymagał opracowania materiałów do niego. Wstępnie podstawy typu poradnik jak zaprojektować chłodzenie obudowy wiatrakami czy jak uporządkować kable w obudowie. Poradnik jaki zasilacz do dobrego O/C. Niestety sam nie napiszę wszystkich poradników i będę potrzebował z tym pomocy.

• #7 18 Gru 2008 15:41
    Sobota
    Poziom 26  

To pisani poradników sam się zgłaszam na ochotnika. :-) Na temat układów elektronicznych miało by to duże powodzenie, póki co polecam stronkę.

• #8 18 Gru 2008 16:06
    Mery84

Zatem jeśli LEM zatwierdzi utworzenie działu FAQ to weźmiemy się do pracy. Gdy nazbieramy trochę materiałów otworzymy dział i przeniosę je gdzie trzeba. Wstępne szkice poradników można by zakładać jako zwykłe tematy w dziale overclocking, zajmiemy się wspólnie ewentualną korektą, a przeniesienie ich do FAQ zajmie mi sekundkę ;).

• #9 18 Gru 2008 16:23
    Sobota
    Poziom 26  

Mery84 napisał:
    Zatem jeśli LEM zatwierdzi utworzenie działu FAQ to weźmiemy się do pracy. Gdy nazbieramy trochę materiałów otworzymy dział i przeniosę je gdzie trzeba. Wstępne szkice poradników można by zakładać jako zwykłe tematy w dziale overclocking, zajmiemy się wspólnie ewentualną korektą, a przeniesienie ich do FAQ zajmie mi sekundkę ;).
    Ok w takiej sprawie pisz na GG lub PW.

• #10 31 Gru 2008 12:41
    Mery84

Kolega dejfit pod tym linkiem:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5927345#5927345
    ma rację. Ogłoszenia są faktycznie przeterminowane a ich treść jest niekompetentna. Trwa opracowywanie nowych ogłoszeń, poradników oraz zbieranie informacji.
    Niestety samemu zajmie mi to zdecydowanie więcej czasu. Do tego poszukuję do współpracy osoby chętnej pomóc z poradnikami dla platformy Intela. Ja jestem biegły w AMD ale intel jest mi niemal obcy. Proszę o kontakt ewentualnych chętnych na PW, a szczegóły przekażę ;).
    Zapraszam do współpracy.

• #11 16 Lip 2009 23:59
    998757
    Usunięty  
  • #12 17 Lip 2009 07:12
    Mery84

Rankingu wyników nie widzę sensu robić. Przegląd naszych możliwości jest już w rankingu SuperPI.

Galeria sprzętu - do tego mam mieszane uczucia nie wiem czy jest głębszy sens robić jakiś temat ze zdjęciami. Jak ktoś coś moduje czy co innego robi to i tak zakłada swój wątek i daje zdjęcia co i jak wygląda.

Jeśli chcesz pomóc to proszę bardzo ;). Np. w FAQ temat o timingach wciąż czeka aż ktoś uzupełni go wykładem dla Intela.

• #13 17 Lip 2009 12:03
    pidpawel
    Red. Komputery FAQ

Cos mi sie wydaje ze temat - galeria juz jest. Nasze obudowy, nasz sprzet sie nazywa.
    Nie mam jak uzyc polskich znaczkow ani znalezc stosownego linka gdyz jestem na wyjezdzie i mam tylko telefon do dospozycji.

• #14 17 Lip 2009 13:13
    998757
    Usunięty  
  • #15 17 Lip 2009 13:49
    Mery84

Timingi:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1203122.html

Co do zakładania jakiejś specjalnej galerii modów to nie widzę sensu. Jest nas naprawdę niewielu w tym dziale i nawet temat - ogłoszenie, który do celów moddingu jest przeznaczony ma niemal zerową zawartość.

• #17 16 Mar 2011 07:36
    kult5
    Poziom 21  

Witam może przydało by się dokleić post z rankingiem past(opisem właściwości), oraz sprawdzonymi wentylatorami.

• #18 16 Mar 2011 18:45
    bartek3033
    Poziom 20  

wiecie to by mogło być dobre, takie rankingi popularności i ocena past, wentylatorów i tym podobnych akcesorii.

• #20 08 Lis 2011 07:56
    iron64
    Spec Overclocking

Kolega Pultan jest tu dość długo, nawet dłużej niż ja, zatem może daj konkretną propozycję rankingu i ogłoś moderatorom, że zajmiesz się tym rankingiem osobiście i idę o zakład, że taką możliwość dostaniesz. Tu nie chodzi o brak pomysłów, a o brak rąk do utrzymania tego. Sam widzisz, że ranking S PI i tak leży odłogiem od jakiegoś czasu (chyba od czasu, gdy kolega Mery znalazł pracę w AVG).

• #21 08 Lis 2011 23:48
    Pultan
    Poziom 30  

Nie wiem kiedy coś z tego wyjdzie, od dwóch miesięcy bawię się w serwisanta więc brakuje czasu na te zabawy i nie wiem co tu wskóram wieczorami

• #22 08 Lis 2011 23:54
    iron64
    Spec Overclocking

No właśnie, każdy coś tam robi i nie zawsze jest czas i chęć na elektrode.

• #23 09 Lis 2011 00:05
    Pultan
    Poziom 30  

Jest źle ale nie aż tak, cały czas sprzęt zbieram żeby zrobić rząd na Hwbocie :) Podejrzewam że w zimę coś się tu wymyśli

• #24 16 Sie 2012 12:18
    2074637
    Usunięty  
  • #25 25 Lut 2013 12:46
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

Anonymous napisał:
    Myślę, że fajnym pomysłem byłoby pisanie dzienników/pamiętników z oc, w których użytkownicy zamiesczaliby konfigurację sprzętu, jak kolejno zostały zmieniane wartości, jak każdy krok wpłynął na osiągi, troubleshooting, problemy, które wystąpiły po dłuższym czasie, etc. Dzięki temu użytkownicy z mniejszą wiedzą na temat oc mogliby czytać czego można się spodziewać po oc, a osobom z mniejszym doświadczeniem, które prowadziłyby taki raport możnaby łatwiej pomóc znając całą historię problemu.

Jest to dobry pomysł tylko ile osób by to prowadziło na początku było by kilka potem coraz mniej i do tego nie każdy pamięta jak u siebie podkręcał.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme