Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sterownik pieca proszę o pomoc

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Sterownik pieca proszę o pomoc
Autor
Wiadomość
marcin1321
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: warsaw

Post#1 Post autora tematu 20 Gru 2008 16:22   

Sterownik pieca proszę o pomoc

Witam.
Dzis przy podlaczaniu nowego sterownika, niechcacy kabel zasilajacy nawiew dotknal obudowy od pieca i zrobilo sie zwarcie, Sterownik aktualnie sie nie wlacza, Czy gwaracja obejmuje tego typu uszkodzenia, czy jest to do wykrycia przez serwis iz to z mojej winy wystapila awaria, i ewentaulnie czy jest to do naprawy w jakis sposob? z groy dziekuje
Powrót do góry

MARIUSZ R
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Ozorków

Post#2 20 Gru 2008 16:35   

Re: Sterownik pieca

Zaczął bym od sprawdzenia bezpieczników w sterowniku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2008 16:35   

Powrót do góry

marcin1321
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 20 Gru 2008 22:30   

Bezpieczniki sa ok.

Dodano po 5 [godziny] 6 [minuty]:

UP Bardzo potrzebuje odpowiedzi.
Powrót do góry

MARIUSZ R
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Ozorków

Post#4 20 Gru 2008 22:36   

Jeżeli nie ma plomby gwarancyjnej spróbował bym go rozebrać ,być może jest tam bezpiecznik na płytce.A tak przy okazji to nawet nie wiem jaki masz typ tego sterownika.Podaj jego dane ,prędzej uzyskasz odpowiedzi od fachowców z tej branży.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2008 22:36   

Powrót do góry

Piotr4P
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 21 Gru 2008 00:10   

Z reguły w takiej sytuacji idzie bezpiecznik w sterowniku i/lub zabezpieczający dany obwód. Czasami może uszkodzić się czujnik USB (dodatkowy przewód z termicznym Wyłącznikiem) montowany wraz z czujnikiem temperatury.
Jeśli jednak wyświetlacz sterownika pracuje, to uszkodzeniu uległ triak odpowiedzialny za pracę wentylatora - bez serwisu się nie obejdzie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2008 00:10   

Powrót do góry

marcin1321
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 21 Gru 2008 02:18   

Sterownik to SK-8000, nie wlacza sie calkowicie, ile moze kosztowac naprawa?? gwaracja nie obejmie tego typu uszkodzenia?? czyli udowodnia mi ze to z mojej winy?
Powrót do góry

pablo 40
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zwoleń

Post#7 21 Gru 2008 10:23   

marcin1321 napisał:
Sterownik to SK-8000, nie wlacza sie calkowicie, ile moze kosztowac naprawa?? gwaracja nie obejmie tego typu uszkodzenia?? czyli udowodnia mi ze to z mojej winy?

Co znaczy niechcący? Kolego majstrowanie z przewodami pod napięciem i włączonym sterownikiem na pewno nie jest objęte gwarancją.
Powrót do góry

janek_66
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Brodnica

Post#8 21 Gru 2008 10:58   

Radziłbym dokładnie sprawdzić bezpiecznik na zasilaniu sterownika. Jeśli uszkodził się np. triak mógł jednocześnie przepalić się bezpiecznik. Warto sprawdzić miernikiem. Jest jeszcze taka możliwość że program mikroprocesora wykrywając uszkodzenie jakiegoś obwodu, wygasza wyświetlacz. Ale te informacje posiada jedynie serwis producenta, czyli warto się z nimi skontaktować.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Gru 2008 10:58   

Powrót do góry

leszczyna
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Busko-Zdrój

Post#9 24 Gru 2008 10:19   

Cześć jeśli masz pojęcie to pomierz napięcia na wyłączniku ,bezpieczniku transformatorze,itd.. pokolei może to tylko wyłącznik ??
Powrót do góry

tom12342
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: strachowice

Post#10 08 Sty 2009 19:25   

Mam prośbe do urzytkowników sterownika kotła krzaczek sk-8000. Mam popalone czujniki : temperatury i zabezpieczenia termicznego, czy ktoś to wymieniał i wie jakie to są i jakie mają parametry.
===============================================
Doczyściłem ten czujnik temperatury jest to lm335.
Moze ktoś wie na jakiej zasadzie działa ten drugi czujnik : zabezpieczenie termiczne 90 *C. czy to są dwa stany np zwarty jak jest ponad 90 stopni a rozwarty normalnie. Prosze o pomoc zimno mi :-)
Wymieniłem ten lm335 i wskazuje temperature podobnie jak termometr analogowy na piecu. W sterowniku mam jeszcze takie uszkodzenie (oprucz tego ze nie mam tego zabezpieczenia termicznego) że jak ma sie włączyćdmuchawa to na sterowniku jest to sygnalizowane ale dmuchawa nie działa. uszkodzenie powstało przez to ze kabel od dmuchawy leżał na piecu i jakoś sie stopił i przywarł do obudowy, wybiło zabezpieczenia w domu. bezpiecznik tez sie spalił w starowniku. I tu pytanie czy jest tam jakiś element wykonawczy jakiś popularny triak, tyrystor do sterowania tej dmuchawy. Co by sie to łatwo wymieniło. Czy serwis pozostaje.
Sama dmuchawa podpięta do sieci działa.
Zmieniłem ten drugi czujnik zabezpieczenie termiczne 90 *C , do 90stopni jest zwarty i wtedy dmuchawa działa (jest on szeregowo z dmuchawą).
Jeszcze mam taki problem że dmuchawa działa cały czas. musi byc tam zwarty ten triak. wacham sie czy rozbierać czy wysyłać do producenta/serwis. Jak cos to jeczce napisze jak poradziłem sobie.
Powrót do góry

tomekkosz
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: krasnystaw

Post#11 12 Gru 2009 19:43   

Witam mam problem trochę innego typu z takim samym sterownikiem. Jak jest włączony i po podpinane wszystkie urządzenia mruga jakby mu ktoś prąd odłączał ale nie zawsze. Jaka to może być przyczyna. Do tego jeszcze temperatura przeskakuje na wyświetlaczu np. o 1 stopień w tą i spowrotem (też jak go naleci). Zaczyna mnie to denerwować czasami mam chęć wrzucić do pieca. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Sterownik pieca proszę o pomoc
Strona 1 z 1