Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows XP prof nie wstaje, restartuje sie przy uruchamianiu

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows XP prof nie wstaje, restartuje sie przy uruchamianiu
Autor
Wiadomość
mateusz885
Poziom 19
Poziom 19

Post#1 Post autora tematu 20 Gru 2008 16:48   

Windows XP prof nie wstaje, restartuje sie przy uruchamianiu

Przyczyna jest problemu jest prosta - dużo resetów zaraz po załadowaniu systemu przez trafioną kość ddr2, którą chciałem dodatkowo zaaplikować. System się obraził i teraz przy starcie pokazuję się okno z wyborem trybu pracy (normalny, awaryjny, awaryjny z obsluga sieci...). Cały problem pamięci był rozważany w wątku: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=426503&st=0&p=6042129&#entry6042129 po nieudolnych próbach odpalenia mojego WD3200AAKS, pewien mistrz od dysków zwany Nirvanowiec przywrócił mi partycje, więc owy dysk teraz można uważać za w pełni sprawny. System który jest zainstalowany resetuje się po wyborze trybu awaryjnego czy to normalnego (zaraz po załadowaniu windowsa (nawet nie pojawia się pulpit).
Jak ożywić ten system, wiadomo jaki teraz mamy okres... nie mam za bardzo chęci na zgrywanie wszystkich danych z partycji C:, formatowania jej i ponownego instalowania systemu, a muszę jutro korzystać z oprogramowania i danych tam się znajdujących.

P.S.
Aktualnie korzystam z dysku szajsunga o powalającej pojemności 6GB
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#2 20 Gru 2008 16:49   

Re: Windows XP prof nie wstaje, restartuje sie przy uruchami

Proszę wykonać instalację naprawczą systemu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2008 16:49   

Powrót do góry

mateusz885
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 20 Gru 2008 16:51   

Oczywiście jeżeli bym potrafił to bym to zrobił. Przy użyciu płyty od XPka, wybieram "R", ale dalej już nie wiem co robić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2008 16:51   

Powrót do góry

RAFi X
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: SJ i PWR

Post#4 20 Gru 2008 16:52   

Jeżeli jest to system XP z SP2 to nie wybierasz "R" podczas przygotowania do instalacji, tylko przechodzisz dalej i wybierasz potem naprawę systemu.
Powrót do góry

mateusz885
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 Post autora tematu 20 Gru 2008 23:12   

Nie widzę żeby dalej gdzieś można było wybrać naprawę systemu, a dochodzę do punktu gdzie instalator prosi mnie o formatowanie dysku...

@edit
Jest to oczywiście ta sama płyta instalacyjna z której został zainstalowany system.

Zapomniałem dodać, że system miał dopiero później zainstalowanego sp2, natomiast teraz stworzyłem płytkę XPprof z SP2 za pomocą nLite. Instalator teraz nie uszkadza partycji itp, wszystko widzi tak jak trzeba, ale nie widzę możliwości instalacji naprawczej... Najwyżej zainstalowania jednego systemu na drugi z utratą danych typu ustawienia użytkowników, moich dokumentów itp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2008 23:12   

Powrót do góry

tronic1
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Police, Alesund-Norwegia

Post#6 20 Gru 2008 23:46   

"1. Uruchamiamy komputer i wkładamy do napędu CD/DVD płytę instalacyjną Windows XP. Musimy się przedtem jeszcze upewnić, czy w BIOS-ie ustaliliśmy odpowiednią kolejność bootowania: pierwszym napędem, z którego ma być podejmowana próba uruchomienia systemu, powinien być napęd krążków CD/DVD. 2. Czekamy chwilę na załadowanie setupu Windows XP. Następnie w menu Zapraszamy do programu instalacyjnego wybieramy opcję Instalacji (klawisz [Enter]), a pomijamy wariant naprawy systemu Windows XP (klawisz [R]) - wbrew temu, co na pierwszy rzut oka wydaje się w tej sytuacji bardziej odpowiednie. 3. W następnym kroku instalator przeszuka dysk i znajdzie dotychczasową instalację Windows. Dopiero teraz wybieramy opcję naprawy systemu - klawisz [R]. Musimy się uzbroić w cierpliwość, bo czeka nas 20-30 minut reinstalacji. Po zakończeniu tego procesu wyjmujemy płytę Windows XP z napędu i restartujemy komputer."
Powrót do góry

mateusz885
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 Post autora tematu 21 Gru 2008 01:05   

Nie stety, instalator nie reaguje na komendę "R"
Powrót do góry

Piotras_C
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Ciechocinek

Post#8 21 Gru 2008 01:48   

mateusz885 napisał:
Nie stety, instalator nie reaguje na komendę "R"

Skoro tak twierdzisz.

To może tak:

Uruchamiasz konsolę odzyskiwania i dajesz polecenie chkdsk /p a następnie exit. Wiele razy mnie pomogło.

Albo przywrócenie kopii rejestru z przed awarii przy pomocy konsoli odzyskiwania. Procedura jest trochę zakręcona dlatego wykonaj koniecznie kopię ważnych danych i rejestru przed podjęciem tych kroków.

Po uruchomieniu konsoli będąc w katalogu WINDOWS utwórz katalog, który będzie później potrzebny np. tmp wydając komendę "md tmp" (nazwa może być inna).
Następnie kasujemy aktualny rejestr systemowy wydając następujące komendy:
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\system
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\software
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\sam
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\security
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\default

Teraz kopiujemy pierwotną wersję rejestru, którą WINDOWS tworzy podczas instalacji.
c:\WINDOWS>copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config
c:\WINDOWS>copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config
c:\WINDOWS>copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config
c:\WINDOWS>copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config
c:\WINDOWS>copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config

Teraz wpisujemy exit i <enter> komputer się uruchamia ponownie (jak po świeżej instalacji).
Teraz będziemy kopiować aktualniejszy rejestr.
Uruchom komputer w trybie awaryjnym.
Potrzebne nam kopie rejestru są ukryte w katalogu "System Volume Information". Dostęp do niego jest zabezpieczony nawet przed administratorem dlatego musimy dodać sobie uprawnienia.
Dla XP Prof i partycją NTFS:
Mój komputer -> dysk C: -> Narzędzia -> opcje folderów w zakładce Widok odznacz: Ukryj chronione pliki... oraz Ukryj rozszerzenia znanych typów plików oraz dodajemy zaznaczenie przy: Pokaż ukryte pliki i foldery.
Teraz Dysk lokalny C: i klikamy prawym przyciskiem na katalog System Volume Information wybieramy Właściwości i zakładkę Zabezpieczenia (jeżeli jej nie ma to powinien być już dostęp), klikamy Dodaj i wpisujemy administrator i klikamy Sprawdź nazwy następnie OK i dodajemy zaznaczenia przy wszystkich pozycjach w kolumnie Zezwalaj.
Dla XP Prof i Home i partycji FAT32 wystarczy zmiana w opcjach folderów.
Dla XP Home i partycji NTFS uruchamiamy wiersz polecenia i wpisujemy:
cacls "c:\System Volume Information" /E /G nazwauzytkownika:F

Przechodzimy do katalogu System Volume Information i wyszukujemy katalog (_restore...) zawierający punkty przywracania z datą, która nas interesuje. Wchodzimy do niego i wybieramy najnowszą kopię (RPnr) wchodzimy do niego a następnie do snapshot. W folderze tym znajduje się potrzebna kopia rejestru. Kopiujemy pliki:
_REGISTRY_MACHINE_SAM
_REGISTRY_MACHINE_SECURITY
_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
_REGISTRY_USER_.DEFAULT
do katalogu, który utworzyłeś w konsoli odzyskiwania (C:\WINDOWS\tmp).
Ponownie uruchamiasz konsolę odzyskiwania i kasujesz pliki rejestru:
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\system
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\software
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\sam
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\security
C:\WINDOWS>del c:\windows\system32\config\default

a następnie kopiujesz rejestr z katalogu tmp:
C:\WINDOWS>copy c:\windows\tmp\_registry_machine_security c:\windows\system32\config\security
C:\WINDOWS>copy c:\windows\tmp\_registry_user_.default c:\windows\system32\config\default
C:\WINDOWS>copy c:\windows\tmp\_registry_machine_software c:\windows\system32\config\software
C:\WINDOWS>copy c:\windows\tmp\_registry_machine_sam c:\windows\system32\config\sam
C:\WINDOWS>copy c:\windows\tmp\_registry_machine_system c:\windows\system32\config\system

teraz exit i powinien uruchomić się system z ustawieniami jak w dniu utworzenia kopii rejestru w punkcie przywracania.

Powodzenia i pamiętaj o kopii bezpieczeństwa przed zabawą z rejestrem!
Powrót do góry

mateusz885
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 Post autora tematu 22 Gru 2008 00:24   

Po wykonaniu próby z chkdsk /p system nawet się nie ładuje, od razu pojawia się czarny ekran z napisem:
"Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.
Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.
Sprawdź ścieżkę oraz dysk.
Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz
w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje
na temat konfiguracji dysku."
Powrót do góry

tronic1
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Police, Alesund-Norwegia

Post#10 22 Gru 2008 00:33   

Jak masz możliwość to podłącz dysk do innego komputera jako drugi i sprawdź co z nim nie tak.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Gru 2008 00:33   

Powrót do góry

mateusz885
Poziom 19
Poziom 19

Post#11 Post autora tematu 23 Gru 2008 13:30   

Mam go podpiętego w komputerze, pracuje cały czas na jednej maszynie, jedynie wypinam ten dysk szajsunga 6GB na którym mam tymczasowy system jak próbuje odzyskać właściwy system. Mam dostęp do danych i nie zauważyłem jakiejś niewłaściwej pracy, miałem kopie całego folderu "WINDOWS" na drugiej partycji i przeniosłem ją na partycję systemową zmieniając nazwę właściwego folderu na "findows". Teraz przy starcie widzę pierwotny ekran wyboru trybu pracy systemu, który się pojawiał na początku przygody, ale zaraz wskakuje drugi
"Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.
Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.
Sprawdź ścieżkę oraz dysk.
Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz
w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje
na temat konfiguracji dysku."

Konsola odzyskiwania widzi dwa zainstalowane systemy na partycji C:

@edit
Można po prostu wykonać formatowanie partycji systemowej, zainstalować system i potem jakoś przywrócić jego ustawienia korzystając z kopii owej partycji systemowej, która jest w folderze znajdującym się na drugiej partycji? (skopiowałem po prostu wszystko z partycji systemowej na drugą partycję jeszcze przed zabawą z poleceniem chkdsk /p)

@edit
Dyszczek po formacie i instalacji windowsa i innym pierdołek chodził wczoraj dobrze, dziś już się obraził i po załadowaniu się do pulpitu mija chwila i restartuje sie komputer....
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Windows XP prof nie wstaje, restartuje sie przy uruchamianiu
Strona 1 z 1