Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak wymienić klocki hamulcowe

marian-48 28 Mar 2004 03:17
  • #1 28 Mar 2004 03:17
    marian-48
    Poziom 21  

Chcę wymienić zużyte klocki hamulcowe ( przód ) w Matiz'ie. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Bardzo pomógłby mi szczegółowy rysunek tego całego urządzenia.

• #2 28 Mar 2004 07:58
    Bzzz
    Poziom 17  

klocki kosztuja około 37zł.WAMOTa

Troszke temat nie związany z elektryka.

Nie wiem jak to jest dokładnie w Matizie ,ale postaram się cos przybliżyć.

1.podnosisz auto. podkładasz pod koła klocki jakieś drwniane żeby ci się nie stoczył.
    2.zdejmujesz koło
    3.bedziesz widzial cały zacisk zapewne z tłoczkiem i przewody doprowadzające płyn hamulcowy.nie odkrecaj zadnych przewodów bo bedzie cię czekło odpowietrzanie.
    4.w moim bolidzie są zawleczki i kliny, które trzymają zacisk w optymalnym położeniu.zdejmij je.zdejmij zacisk.uważając na przewody aby ich zbytnio nie wyginać bo pekną.
    5.po zdjeciu zacisq wymieniasz klocki.wczesniej przetrzyj je na betonie zapobiegnie to piszczeniu.
    6.składasz w odwrotnej kolejności .
    7.zakladasz koło
    8.druga strona do wymiany.
    9.test hamulców

• #3 28 Mar 2004 12:58
    marian-48
    Poziom 21  

4.w moim bolidzie są zawleczki i kliny, które trzymają zacisk w optymalnym położeniu.zdejmij je.zdejmij zacisk.uważając na przewody aby ich zbytnio nie wyginać bo pekną
    ===============================================
    ..dzięki za informacje, ale cały problem tkwi właśnie w tym co napisałeś wyżej. Jak dobrać się do klocków, czy trzeba coś odkręcać aby unieść uchwyt łącznie z klockami?
    Naprawdę przydałby się jakiś rysunek.

• #4 28 Mar 2004 14:08
    Marekzenio
    Poziom 20  

Na bolcach pradopodobnie masz zawleczki zabezpieczające (oprócz tych na klockach) wyjmij je psiknij dobrze WD40 albo czyms od rdzy i wal młotkiem az wyjdą te bolce. Po tym zabiegu klocki same powinny wyjsc.
    Nie naciskaj hamulca po wyjeciu klocków.Jesli nowe klocki nie będą chciały wejsc podwaz czyms cylinderki bo mogą być zapieczone.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty