Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 28 Gru 2008 18:20
    motyr
    Poziom 14  

Witam

Ostatnio moja lodowko-zamrazarka przestala poprawnie dzialac, a mianowicie nie dziala czesc lodowki. Zamrazarka jest OK. Silnik z tylu slychac ze dziala, ale niestety nie chlodzi. Prosze o pomoc. Dodam ze lodowka byla zakupiona w Wielkiej Brytani, ale podobny model to C238. Czekam na odpowiedz co mozna by z tym zrobic.

• #2 28 Gru 2008 18:36
    krzysztof-u2
    Poziom 17  

Jeśli agregat działa a lodówka nie chłodzi to znaczy że jest ubytek płynu.

• #3 28 Gru 2008 19:16
    motyr
    Poziom 14  

ale ja zadnego wycieku nie zauwazylem, a przygladalem sie uwaznie. Wyczytalem na forum ze jak wycieka plyn to powinny byc jakies oleiste plamy, a tu nic.

• #4 28 Gru 2008 19:41
    eeban
    Specjalista AGD

Jesli zamrażarka działa a chłodziarka nie to do sprawdzenia czujka parownika chlodziarki >>>użyj funkcji szukaj

jesli brakuje gazu to pada pierwsza zamrazarka w tym typie !

• #5 29 Gru 2008 18:30
    motyr
    Poziom 14  

No i siadla zamrazarka ... miga tylko czerwona lampka.

• #6 29 Gru 2008 20:59
    eeban
    Specjalista AGD

motyr napisał:
    No i siadla zamrazarka ... miga tylko czerwona lampka.

kup nową to już szmelc a moduł wystaw na allegro :D

• #7 29 Gru 2008 21:05
    motyr
    Poziom 14  

No wlasnie juz tak zrobilem, wlasnie zamowilem nowa lodowko/zamrazarke Hotpoint FF200EG z piecioletnim ubezpieczeniem, mam nadzieje ze przyjdzie przed Nowym Rokiem. No a co do wystawiania modulu na allegro to raczej odpada bo ja jestem w UK, no chyba ze jest ktos chetny na ten modul to moge odsprzedac.

• #8 21 Mar 2009 13:43
    motyr
    Poziom 14  

sprawdziłem termistor NTC ktory byl pod pianka i rzeczywiscie byl uszkodzony (rezystancja 6k przy temperaturze pokojowej). Wymienilem termistor na nowy 2.2k, lecz niestety lodowka nie dziala prawidlowo. wewnatrz komory na tylnej sciance jest szron i scianka jest dosyc zimna, natomiast juz blizej srodka komory termometr wskazuje +9,5 stopnia. Zamrazalnik wogole nie chlodzi, a wrecz przeciwnie jest w nim cieplej niz na zewnatrz. Dodatkowo slychac takie dziwne szumienie w rurkach, ale kolega Eeban powiedzial mi na GG ze to jest normalne i ze oznacza ze jest czynnik chlodzacy w rurkach.

Moze ma ktos jakis pomysl na to.

• #9 21 Mar 2009 14:14
    eeban
    Specjalista AGD

motyr napisał:
    sprawdziłem termistor NTC ktory byl pod pianka i rzeczywiscie byl uszkodzony (rezystancja 6k przy temperaturze pokojowej). Wymienilem termistor na nowy 2.2k, lecz niestety lodowka nie dziala prawidlowo. wewnatrz komory na tylnej sciance jest szron i scianka jest dosyc zimna, natomiast juz blizej srodka komory termometr wskazuje +9,5 stopnia. Zamrazalnik wogole nie chlodzi, a wrecz przeciwnie jest w nim cieplej niz na zewnatrz. Dodatkowo slychac takie dziwne szumienie w rurkach, ale kolega Eeban powiedzial mi na GG ze to jest normalne i ze oznacza ze jest czynnik chlodzacy w rurkach.

Moze ma ktos jakis pomysl na to.

ubytek czynnika >>>jest go za mało

• #10 29 Kwi 2009 22:24
    motyr
    Poziom 14  

Temat uwazam za zakniety. Lodowka na zlomie.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty