Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Telewizja z Liveboxa-problem z podłączeniem.

rakietaskate 29 Dec 2008 13:18
 • #1 29 Dec 2008 13:18
  rakietaskate
  Level 8  
  Helpful post? (0)
  Cześć wam. Mam taki problem. Dostałem ten livebox od TP, no i chciałem podłączyć tą telewizje. W instrukcji pisze żebym podłączył dekoder z liveboxem kablem Ethernet. Tylko że livebox tego kabla nie widzi. Kabel jest na 100% dobry. Może ktoś wie jak się z tym uporać? Z góry dzięki. [/b]
 • #2 29 Dec 2008 13:42
  -emwu-
  Level 12  
  Helpful post? (+1)
  witam,
  męczyłem się z tym w sobotę ;/
  mi zadziałało dopiero gdy WYŁĄCZYŁEM w panelu sterowania LiveBoxa usługę TV przez ADSL, bo inaczej tak jak tobie ciągle wywalało komunikat o braku podłączenia kablem ethernet.
  Zaloguj się na LB (192.168.1.1 user pass) i zmień tam to ustawienie TV przez ADSL, LB zrobi restart, poczekaj chwile, zrób restart tego śmiesznego tunera i powinno załapać.
  Powodzenia!
 • #3 29 Dec 2008 18:30
  rakietaskate
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (+1)
  Też to robiłem, tylko jak to robię to pod spodem jest komunikat:
  Uwaga: Do żółtego gniazda Ethernet nie jest podłączony żaden kabel (dla jasności kabel jest w gnieździe :P ).
  Robiłem to co mówisz kilka razy i za każdym razem to samo. Pokombinuje jeszcze tu w ustawieniach, może coś źle zainstalowałem.... :?:
 • #4 29 Dec 2008 20:58
  markonedj
  Level 22  
  Helpful post? (0)
  A z TV korzystasz przez zestaw satelitarny czy poprzez łącze ADSL ?
 • #5 29 Dec 2008 22:13
  rakietaskate
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  No satelitę mam do tego :|
 • #6 29 Dec 2008 22:53
  markonedj
  Level 22  
  Helpful post? (0)
  A próbowałeś podłączać tuner przez to czerwone gniazdo ethernet? Bo żółte służy do odbioru tv poprzez ADSL i tak jest domyślnie ustawione. Żeby poprzez to gniazdo łączyć się z netem trzeba wyłączyć odpowiednią opcję w panelu konfiguracyjnym (jak napisał kolega -emwu-).

  Z tego co wiem to tuner wymaga liveboxa tylko do połączenia z netem w celu pobrania konfiguracji dla siebie, natomiast odbiór tv odbywa się normalnie poprzez satelitę.
  Rozumiem że z liveboxem jest wszystko ok tzn jest synchronizacja i jest połączenie z internetem ?
  Dlatego spróbuj połączyć tuner przez to czerwone gniazdo. Napisz jak Ci poszło.
 • #7 30 Dec 2008 01:24
  patryk_mirek
  Level 18  
  Helpful post? (0)
  markonedj wrote:
  Z tego co wiem to tuner wymaga liveboxa tylko do połączenia z netem w celu pobrania konfiguracji dla siebie, natomiast odbiór tv odbywa się normalnie poprzez satelitę.

  Za przeproszeniem - co ty p...olisz? z jakiej satelity?
  "tuner" wymaga liveboxa jako źródła sygnału -obraz jest przesyłany bodajże w formie strumienia mpeg2, a to o czym piszesz to mi wygląda na sharing (a my nie o tym mówimy)

  Z tego co pamiętam to w liveboksie są dwa gniazdka:
  ethernet i do tunera -pamiętam tylko tyle, że raz podłączalem taki zestaw, udało mi się ale ile ja się z tym namęczyłem...

  Co do kabla - może to głupio zabrzmi... ale podłącz kabel odwrotnie (zamień miejscami końcówki) poza tym zwróć uwagę jakim kablem łączysz -bo kabel może być prosty lub skrosowany - i oba mogą być poprawne elektrycznie...

  Anyway -najlepiej jest podłączać kable, które dostałeś wraz z zestawem z liveboksem.
  ponadto przejrzyj dokładnie instrukcję - jeśli dobrze pamiętam to właśnie dało się wyłączyć odbiór tv przez adsl i drugi port był używalny jak zwykły port ethernet, pod który można podpiąć np komputer - może właśnie tak jest u Ciebie?
 • #8 30 Dec 2008 17:43
  markonedj
  Level 22  
  Helpful post? (0)
  Ale kolega nerwowy jest :D

  Jeśli odbiór tv nie odbywa się poprzez satelitę to po co ją dodają do zestawu :?: I dlaczego kolega rakietaskate ją dostał. Chyba nie dla tego że mają zapas w magazynach:D Więc co Ty p***lisz :!::?:
  Tu masz dokładny opis z czego się składa ten zestaw NEO & TV

  Jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj.
 • #9 30 Dec 2008 19:14
  rakietaskate
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  Przez te drugie gniazdo też nie działa. Ale wiecie co podejrzewam. Może w mój region albo do mnie (nie wiem jak to działa) nie został wysłany sygnał, i satelita go nie odbiera i przez kabel nie przepływają żadne informacje no i livebox go nie widzi. Trochę takie dziwne myślenie, ale zadzwonię do tego ich serwisu i spytam czy ten sygnał na pewno jest do mnie wysłany.
 • #10 30 Dec 2008 20:00
  markonedj
  Level 22  
  Helpful post? (0)
  To nie do końca tak jak myślisz.

  Sygnał ADSL do Ciebie przychodzi z centrali albo jakiejś szafy wyniesionej (ONU) po linii telefonicznej - tak jak przy zwykłej neostradzie. Jeśli zostałeś skrosowany na odpowiedni port na DSLAM to po podłączeniu kompa do liveboxa powinien Ci hulac net. To jest tak jak przy liveboxie na neostradzie !.
  Natomiast sygnał tv odbierasz tak jak zwykłą satelitę. Tuner potrzebuje połączenia z netem nie do odbioru tv tylko do pobierania konfiguracji, aktualizowania softu itp.

  Po prostu w niektórych rejonach Polski infrastruktura tp (kable) jest w zbyt kiepskim stanie i zbyt słaba żeby puszczac TV po linii telefonicznej to wymyślili że dadzą abonentowi satelitę z tunerem (do odbioru tv) i modem (do łączenia się z netem) żeby przeciętny kowalski mógł korzystac jednocześnie z internetu i telewizji cyfrowej.
 • #11 31 Dec 2008 09:52
  patryk_mirek
  Level 18  
  Helpful post? (0)
  A to w takim razie przepraszam - ja się spotkałem jedynie z takim 'tunerem' który ssie sygnał tv przez adsl'a a o innych nawet nie słyszałem.

  ps. Może być jeszcze trzecia możliwość
  Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś w promocji dodawali zestaw cyfry+ do neostrady i może dalej tak robią w niektórych regionach?
  (ale po co wtedy łączenie tunera z liveboksem jak do tunera zazwyczaj kartę się wkłada i to wystarczy...)
 • #12 01 Jan 2009 11:17
  ciastex
  Level 23  
  Helpful post? (0)
  po podpięciu satelity do żółtego portu odpowiednio skonfigurowanego albo do prtu czerwonego powinien pojawić się TEST i ściągać sie aktualizacja dekodera z internetu. co sie pojawia na ekranie TV ?
 • #13 01 Jan 2009 11:24
  Łukasz6
  Level 16  
  Helpful post? (0)
  A dzwonili do ciebie że usługa jest aktywna? bo po kupnie oni po kilku dniach uaktywniają to dopiero i wtedy można go instalować.Wciśnij kilka razy naprzemian niebieski i żółty przycisk na pilocie i zobaczczy jest tam Ip bramy liveboxa
 • #14 01 Jan 2009 14:16
  rakietaskate
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  No w tv pisze że kabel nie jest podłączony do liveboxa, w komputerze tak samo. Ale nikt do mnie nie dzwonił i mi nie mówił, że coś uaktywnili, czy to konieczne? Bez sygnału livebox może nie widzieć kabla?
 • #15 02 Jan 2009 11:05
  534631
  Removed  
  Helpful post? (0)
  Sprobuj podłączyc ten livebox i dekoder kablem USB,
  NA dekoderze pod wejsciem Ethernet jest usb, jest ono w tej samej ramce co ethernet i podpisana jest Livebox, czyli mozna USB, na liveboxie tez znajdziesz usb, tylko bedziesz musial miec kabel usb z dwustronna wtyczka.
 • #16 02 Jan 2009 14:09
  rakietaskate
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  Ale livebox i dekoder są daleko =] Zresztą takich rzeczy nie podłącza się raczej USB, USB ma chyba mały przepływ tych danych. Zresztą nie robią takich długich kabli USB (6m). Pisze wyraźnie że dekoder musi być podłączony kablem ETHERNET.
 • #17 02 Jan 2009 16:02
  markonedj
  Level 22  
  Helpful post? (0)
  rakietaskate wrote:
  Bez sygnału livebox może nie widzieć kabla?


  Bez sygnału jakiego ADSL czy satelitarnego :?: Bo jeśli chodzi o sygnał ADSL, livebox powinien widziec kabel od tunera. Livebox to tylko router z modemem, więc nie potrzebuje sygnału z sieci WAN żeby widziec urządzenia (tuner) podłączone do jego sieci lokalnej.

  A jeśli masz na myśli sygnał satelitarny to może to byc ta przyczyna, że nie działa. Aczkolwiek to są tylko moje przypuszczenia, więc nie chciałbym się zbytnio w tej kwestii wypowiadac :D

  A co do głównego problemu w tym temacie, to jak napisał patryk_mirek:

  sprawdź dobrze kabel którym łączysz tuner i livebox

  P.S. Tak w ogóle, to masz aktywne połączenie z internetem przez liveboxa :?:
 • #18 02 Jan 2009 18:34
  rakietaskate
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  Połączenie satelitarne. Kabel jest dobry. Livebox podłączony do internetu.
 • #19 04 Jan 2009 13:04
  rakietaskate
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  Hahahaha.... :DSłuchajcie ;] Dzwoniłem do tego całego TP. Nie uwierzycie. Powiedzieli mi że nie mają mojej umowy, mają mnie w komputerze ale kurier ni oddał im umowy i nie wysłali do nas jakiegoś sygnału. Co to jest?:?: Moim zdaniem mogli mi coś przynajmniejniej powiedzieć.:!: Nie wiem czy to przez to tego kabla nie widać, ale myślę że to może być to. Coraz bardziej nie lubię tej całej Telekomunikacji Polskiej. :cry:
 • #20 10 Nov 2012 10:00
  marioen
  Level 1  
  Helpful post? (0)
  -emwu- chodzi o to żeby zmienic z ADSL (Za pośrednictwem sieci telefonicznej) na
  FTTH (Za pośrednictwem sieci światłowodowej)??????

  Dodano po 21 [minuty]:

  dodam że moje menu LB jest białe z szara górą nie tak jak tu http://www.orange.pl/kid,4002234823,id,4002235283,title,konfiguracja-modemu-Livebox,helparticle.html
  Search 4 million + Products
Browse Products