X

Polsat cyfrowy "mini"+monoblok.

30 Dec 2008 18:18 STstachc
  • #1 30 Dec 2008 18:18
    stachc
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Witam mam pytanie czy dekoder polsatu mini będzie współpracował z konwerterem monoblok chodzi o 13 i 19 stopni.Czy w nenu jest taka funkcja przestawienia ,czy jest możliwość ustawienia listy jeżeli tak to bardzo proszę o odpowiedz.
  • Helpful post
    #2 30 Dec 2008 18:25
    matzg
    Level 35  
    Helpful post? (+1)
    Witam , TU znalazłem instrukcję obsługi .
  • #3 30 Dec 2008 19:25
    stachc
    Level 29  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za podpowiedz , czy Port DISEqC ustawić na Port 2 ? a satelita ? 15 strona instrukcji( możliwość jest jedna).
  • #4 30 Dec 2008 19:47
    bogdanzieba
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Chcesz Monoblocka założyć na czaszę Cyfrowego Polsatu czy masz jakąś większą?
  • #5 30 Dec 2008 19:49
    stachc
    Level 29  
    Mam 105 cm.
  • #6 30 Dec 2008 19:51
    bogdanzieba
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    stachc wrote:
    Mam 105 cm.

A to ładna antenka moim zdaniem Monoblock powinien zadziałać na tym dekoderku ale poczytaj jeszcze instrukcję.
  • #7 30 Dec 2008 20:26
    matzg
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    stachc wrote:
    Dziękuję za podpowiedz , czy Port DISEqC ustawić na Port 2 ? a satelita ? 15 strona instrukcji( możliwość jest jedna).

Musisz sprawdzić zacznij od HB port1,Astra port2 lub odwrotnie.
  • #8 30 Dec 2008 21:26
    marko762
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Monobloki z reguły dostosowane są do konkretnego rozmiaru czaszy antenowej. Czy współpraca z czaszą 105 będzie odpowiednia musi Pan ustalić na podstawie danych monobloka, producent powinien określić do jakich wymiarów może być stosowany.
    Osobiście jestem zwolennikiem 2 konwerterów "zgranie" ich z czaszą zajmuje chwilę ale nie wymaga to przecież konieczności poprawek w przyszłości. Jednocześnie istnieje możliwość rozbudowy zestawu np na ASTRĘ 28,2°E.
    Osobiście posiadam taką konfigurację na 3 satelity z przeł. 4 pozycyjnym.
    Wracając do pytania posiadam samsunga "CP" DSB305, sprawdzałem osobiście Echostara 717A oraz stare wersje SAGEM-a i Thomsona. Wszystkie posiadają możliwość sterowania przełączników DiSEqC (pracowały z GOLDEDITION). Z pewnością i "mini" będzie pracował z takowym. Jeszcze jedna przewaga w porównaniu z monoblokiem to możliwość łatwej jego wymiany w przypadku niewłaściwej współpracy.
    Pozdrawiam.
  • #9 30 Dec 2008 21:30
    bogdanzieba
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Panie kolego marekbogdankaszyński a co jest ciekawego na ASTRA 28,2 E?
  • #10 31 Dec 2008 08:27
    BeteNoire
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Monoblock bez problemu współpracuje z dekoderem Mini, wystarcza mu sygnał z anteny 80cm.
  • #11 31 Dec 2008 19:15
    zxvt
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    nie pamiętam jak jest teraz ale jeszcze krótki czas temu nie dostępna była opcja automatycznego wyszukiwania kanałów z innych satelit trzeba było wszystkie transpondery z astry wpisywać ręcznie
    w nowszych modelach się da tylko nie wiem czy zależy to od modelu czy wersji oprogramowania
  • #12 31 Dec 2008 19:22
    BeteNoire
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Soft dekodera Mini od tamtego czasu przeszedł 2 czy 3 aktualizacje. W instrukcji opcje oznaczone gwiazdką znaczyły: "Opcje dostępne w późniejszych wersjach oprogramowania".
  • #13 01 Jan 2009 18:30
    marko762
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    bogdanzieba wrote:
    Panie kolego marekbogdankaszyński a co jest ciekawego na ASTRA 28,2 E?

Proponuję SATKURIER z dokładnym wykazem stacji.
    Głównie brytyjskie programy dla dzieci, z logo ZONE..., kanały filmowe. BBC niestety nieodbieralne na antenach 90 cm (wiązki punktowe na Anglię).
  • #14 01 Jan 2009 19:39
    tenap
    Spec od TV
    Helpful post? (0)
    Monoblok nie będzie pracował poprawnie z czaszą 105cm, zaprojektowany jest do czasz 85-90cm.
  • #15 02 Jan 2009 16:55
    marko762
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    tenap wrote:
    Monoblok nie będzie pracował poprawnie z czaszą 105cm, zaprojektowany jest do czasz 85-90cm.

To już o tym pisałem by zaiteresowany Kolega zorientował się w posiadanym przez siebie egzemplarzu, może posiada jakiś model z szerszym rozstawem do takich anten jak 105cm.
    Jak nie to pozostaje wymiana czaszy na odpowiednią lub rozwiazanie z zabudową do posiadanej anteny konwerterów z przełącznikiem osobno.
    Pozdrawiam.
  • #16 02 Jan 2009 17:48
    stachc
    Level 29  
    Witam ponownie .Zamontowałem inną czaszę 80cm polsat HD +Monoblock single i centralnie ustawiam na 13 E to widzi Sirius 4 4.8E, jeżeli zamienię miejscami na uchwycie nie widzi 19.2E , a jeżeli ustawię centralnie na astrę to mija lekko 13 stopni.Jeżeli przybliżę konwerter o 4 cm do czaszy to widzi 13 i 19,2 stopni ale sygnał jest słaby. Jaki typ konwertera trzeba zastosować , czy lepiej zastosować zeza ?
  • #17 02 Jan 2009 19:41
    zxvt
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    monoblok całkowicie wystarczy trzeba tylko poprawnie ustawić antene i konwerter
  • Helpful post
    #18 03 Jan 2009 11:32
    marko762
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    stachc wrote:
    Witam ponownie .Zamontowałem inną czaszę 80cm polsat HD +Monoblock single i centralnie ustawiam na 13 E to widzi Sirius 4 4.8E, jeżeli zamienię miejscami na uchwycie nie widzi 19.2E , a jeżeli ustawię centralnie na astrę to mija lekko 13 stopni.Jeżeli przybliżę konwerter o 4 cm do czaszy to widzi 13 i 19,2 stopni ale sygnał jest słaby. Jaki typ konwertera trzeba zastosować , czy lepiej zastosować zeza ?

A co tu kombinować?!!!!
    Monobloki ustawia się na satelitę "H-B 13°E", łapiąc w uchwyt anteny lewy konwerter tegoż monobloka (patrząc na niego od przodu). Jeżeli odbiór "H-B" jest prawidłowy, oczywiście należy prawidłowo skonfigurować sygnały DiSEqC w manu tunera, odbiór Astry 19,2°E powinien nastąpić niejako w sposób automatyczny.
    W jaki sposób u Pana przy ustawieniu na 13°E widzi 4,8°E nie mam pojęcia, zapewne albo ma Pan źle ustawioną czaszę , albo jakaś częstotliwość z menu tunera dla Siriusa pokrywa się z tą z H-B.
    Proponuję ponownie ustawić antenę, może Pan spróbować ustawić czszę przy pojedynczym konwerterze na "H-B", a w drugim etapie zamienić konwerter pojedynczy na monobloka i wówczas dokonać konfiguracji w menu tunera dla ODBIORU Z 2 SAT.
  • #19 05 Jan 2009 16:26
    stachc
    Level 29  
    Witam ponownie , wina była po stronie konwertera wymieniłem w sklepie na inny od innego producenta i teraz widzi 13E i 19.2E. Problem jest jeszcze jest taki że muszę w chodzić w menu i przestawiać raz na H-B następnie na Astrę w zależności co chcę oglądać. Próbowałem wszystkie możliwe opcje w dekoderze MINI, czy ten dekoder nie nadaje się ?
  • #20 05 Jan 2009 19:54
    marko762
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Niech Pan dokładnie poczyta instrukcję, pkt dotyczący instalacji i ustawienia anteny.
    http://www.cyfrowypolsat.pl/obrazki/rozne/dekoder_MINI_cyfrowego_polsatu_instrukcja_wyd3.pdf
    Powodzenia
  • #21 27 Jan 2009 09:58
    mao2
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Może ktoś zainteresowany tematem podpowie jak ustawić w dekoderze mini,żeby sygnał był jednocześnie z HB i Astry tzn.podłączyłem monoblock i kiedy wejde w ustawienia sygnał mam albo z HB albo z Astry.Nie mogę ustawić tak,zeby był jednocześnie z dwóch satelit.Próbowalem chyba już wszystkich ustawień w dekoderze i nic.
  • #22 27 Jan 2009 11:30
    matzg
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Witam,włącz disaqC i ustaw porty disaqC...pod HB port1 pod Astre port2
  Search 4 million + Products
Browse Products