Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Neostrada tv + satelita/ dekoder shd 85 "brak sygnału&q

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> SAT Początkujący -> Neostrada tv + satelita/ dekoder shd 85 "brak sygnału&q
Autor
Wiadomość
stingah
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wrocław

Post#61 04 Lip 2009 23:33   

Re: Neostrada tv + satelita/ dekoder shd 85 "brak sygna

Ja mam jeszcze dziwniejszy problem: otóż dekoder ładnie przechodzi wszystkie etapy na początku, aktualizacje i tak dalej, ale gdy dochodzi do testu instalacji anteny - wyświetla brak sygnału. Ok, myślę sobie coś nie tak z anteną (chociaż Polsat działa jak żyleta), wchodzę w menu -> wybór satelity -> HotBird --> sygnał na zero, nic nie pokazuje, ani jednego paska. ALE jak wyjdę do menu głównego i wcisnę na pilocie ten czarny klawisz z 9 kwadracikami, włączają mi się normalnie kanały! Pomimo tego iż 'formalnie' nie ma sygnału, nie znajduje nic z poziomu menu, kanały są, a każdy z nich nazwany "NULL", nie można wyświetlić listy, nic nie można zrobić oprócz przełączania tych kanałów i zmiany głośności ;). A odbierają normalnie, bez żadnych zakłóceń... Więc dlaczego dekoder nie odnajduje tego sygnału i nie przechodzi testu instalacji satelity? Usługa oczywiście w pełni aktywowana, już z 5 razy do nich dzwoniłem ;).
Powrót do góry

Karolus2603
Poziom 2
Poziom 2

Post#62 01 Gru 2009 16:07   

A ja mam jeszcze inny problem. Mam wszystko podłączone lecz na ekranie TV nic mi sie nie pojawia. Wiecie moze co moze byc?
Powrót do góry

dzac4
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: Mazowieckie

Post#63 01 Gru 2009 22:16   

Tych problemów narasta.
Dla mnie to bubel a nie telewizja.
Co zrobić... oddać usługodawcy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Gru 2009 22:16   

Powrót do góry

TomPL
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Olsztyn

Post#64 02 Gru 2009 12:00   

dzac4 napisał:
Tych problemów narasta.
Dla mnie to bubel a nie telewizja.

dzac, takie "odkrywcze" uwagi to mógłbys sobie darować
choć oczywiście sposób opisania problemu przez Karolusa aż prosi sie o taka reakcję :D
Powrót do góry

_Luky_
Poziom 1
Poziom 1

Post#65 10 Gru 2009 18:15   

Zainstalowałem kilka zestawów sat od ORANGE. Podstawą do bezproblemowej instalacji i użytkowania jest PRAWIDŁOWE założenie i DOKŁADNE ustawienie anteny oraz podłączenie koncentryka. Kolejnym krokiem jest podłączenie LB do linii zsynchronizowanie i dopiero wtedy włączenie dekodera ..... przejście konfiguracji i ot co.
90% problemów leży po stronie instalacji (niestety ta usługa w TP wymaga wiekszej komplikacji w połączeniach niż np w Ntv).
W razie kłopotów polecam procedurę .... reset dekodera (przycisk na panelu - przytrzymać), wyłączyć dekoder z prądu, wyłączyć LB. Włączyć LB zsynchronizować włączyć tuner.
Sam tuner po aktywacji nie wymaga do pracy podłączenia do internetu czy nawet LB, wystarczy router lub switch.
Powrót do góry

Kazik78
Poziom 2
Poziom 2

Post#66 11 Gru 2009 19:33   

Ewa, przez to ze nie zapoznalas z umowa, a tym bardziej z oferta (tu sa dokaldne warunki http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telewizja/?eShopPortalId=Goo1) wine zrzucasz na dostawce... oczywiscie, tak jest najlatwiej...
Powrót do góry

pawuł
Poziom 1
Poziom 1

Post#67 19 Gru 2009 18:23   

mam problem po podłączeniu dekodera pojawia sie logo orangei nastepnie błąd:
type error 1406 variable stbreadmoralitylevel is not function type
!-0019: errorno filename 189 [handle boot process
from no filename: 1.5[start boot process]
from no filename:4.2[controller start]
from no filename:3[anonymous()] Czego to może być przyczyna i jak tą usterke naprawic??
Powrót do góry

adamo0077
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: okolice Poznania

Post#68 02 Sty 2010 19:24   

Witam! Mam problem z dekoderem od TPSA. Dekoder nie wykrywa żadnych kanałów. Posiadam też drugi taki sam dekoder z TP i ten działa, wykrywa zasięg HOT BIRD. Przekładałem karty i nić to nie daję. Antena jest ustawiona dobrze bo na jednym łapie a na drugim takim samym dekoderze nie łapie zasięgu. Co jest przyczyną? Dekoder uszkodzony?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2010 19:24   

Powrót do góry

irek19
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: daleko od szosy

Post#69 02 Sty 2010 23:35   

Wygląda na uszkodzony, no chyba że coś przestawiłeś w menu dekodera.
Powrót do góry

adamo0077
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: okolice Poznania

Post#70 02 Sty 2010 23:57   

ale co tam idzie niby przestawić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2010 23:57   

Powrót do góry

rstrelau
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wejherowo

Post#71 03 Sty 2010 03:06   

Witam, może ktoś podrzuci co jest przyczyną, że po prawidłowej instalacji i konfiguracji tuner odbiera tylko kanały niekodowane, podstawowej paczki -zero. Dużo się o tym pisze , jednak konkretnej porady nie ma. Czy kartę trzeba aktywować ? Pozdrawiam
Powrót do góry

irek19
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: daleko od szosy

Post#72 03 Sty 2010 11:42   

A w takim przypadku wykonaj dzyń, dzyń do Centrali TP, i powiedżą w czym masz problem.
Powrót do góry

ravikjab
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Lubawa

Post#73 29 Sty 2010 23:36   

Witam wszystkich.
Mam problem z prawidłowym podłączeniem TV z neostrady. Dekoder podłączony prawidłowo, przeszedł aktualizację bez problemów, jednak przechodząc do wyszukiwania programów nic nie znajduje. Pomyślałem źle ustawiona antena, w opcjach dekodera tvSDH 85 znalazłem opcje gdzie jest prezentowany poziom sygnału i tu nic nie wyświetla. Więc zacząłem kręcić antena ale bezskutecznie. Gdzieś w necie wyczytałem że ten poziom sygnału odświerzany jest przez dekoder co 1 min więc graniczy to z cudem żeby dobrze ustawić antene na dekoder. Zakupiłem wiec miernik Satellite Finder SM10-00 (http://www.rtvwieczorek.pl/komentarz-70.html) ale po podłączeniu go i włączeniu dekodera wskazenie "idzie" na max co wskazywałoby że sygnał jest maksymalny. Co dziwne zmiana regulacji pokrętłem nie powoduje żednej zmiany prezentowanego wyniku. konwerter to KONWERTER SHARP SINGLE 0,2 db HDTV model: BS1R9EL100A poziom wzmocnienia 60dB (http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&id=1244).
Czy ktoś spotkał się z takim problemem, co może być przyczyną że nie można ustawić prawidłowo anteny, czy trzeba zastosować jakiś dodatkowy tłumik 5dB. W instrukcji jest napisane że jeśli konwerter LNB ma duże wzmocnienie ponad 60dB pomiędzy konwerter a miernik podłączyć zewnętrzny tłumik o wartości 5dB. Nie mam takiego tłumika a mój konwerter ma równe 60dB. Sam nie wiem czy trzeba czy też nie a problem jest gdzie indziej.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry

dzac4
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: Mazowieckie

Post#74 29 Sty 2010 23:41   

Zamów fachowca do anteny a tłumik zostaw w spokoju!:D
Jeżeli czegoś nie potrafisz to forum cię nie nauczy!
Powrót do góry

fajny5
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Piotrków Tryb.

Post#75 29 Sty 2010 23:48   

Witam. Jaki Masz komunikat na TV?.
Powrót do góry

ravikjab
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Lubawa

Post#76 29 Sty 2010 23:56   

Komunikat to brak sygnału lub źle ustawiona antena sat.

Zastanawia mnie dlaczego ten miernik wskazuje max zakres. Sprawdzałem u sąsiada na Cyfrowym Polsacie, miernik działa dobrze, reaguje na regulacje pokrętłem (zmienia się wartość na mierniku). Nie wiem jaki on ma konwerter :(. Czy przewód może mieć na to wpływ. Kupiłem zwykły przewód antenowy, na jakimś forum wyczytałem że z grubszą żyłą główną daje lepszy sygnał (nawet z 60 na 90 %).
Proszę o opinie.
Pozdrawiam
Powrót do góry

matzg
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Zielona Góra (Siedlisko)

Post#77 30 Sty 2010 00:17   

Witam,miernik pokazuje max sygnał ale jakiego satelity?Aby poprawnie ustawić antenę na HB trzeba poprawnie ustawić azymut,elewację oraz skos na konwerterze Link .Oczywiście kabel dobrej jakości i poprawnie założone złącza "F".
Proponuje jednak wezwać "fachowca" kogoś kto się na tym zna,bo spędzisz cały dzień(albo kilka dni)nad ustawieniem anteny a efektu nie będzie widać.( po za katarem ;) )
Pozdr.
Powrót do góry

grabek_radek
Poziom 18
Poziom 18

Post#78 12 Lut 2010 20:04   

a gdzie w tym dekoderze mozna ustawic czestotliwosc oscylatora lokalnego dla dolnego i gornego pasma ?? jest jakas dobra instrukcja do tego dekodera ??
Powrót do góry

Bimbus
Poziom 1
Poziom 1

Post#79 08 Sie 2010 14:43   

witam, u mnie problem wygląda tak, że w po uruchomieniu (w wielkich bólach) i działaniu dekodera przez parę dni, teraz po podłączeniu do prądu dekoder nawet nie zaskakuje do widoku loga orange, tylko na wyświetlaczu dekodera na przemian miga mi napis "init" i żółta lampka. czy ktoś mógłby mi z tym pomóc?
Powrót do góry

gracjan2010
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łodż

Post#80 08 Sie 2010 15:26   

Witam. Zgłoś usterkę dekodera do TP.
Powrót do góry

gryzon15
Poziom 2
Poziom 2

Post#81 04 Wrz 2010 17:35   

U mnie zapali się pomarańczowa lampka, zgasnie i zero reakcji. Nic sie nie wyswietla. Wogóle sie nie włącza
Powrót do góry

jumbo8
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: katowice

Post#82 04 Wrz 2010 19:53   

Jeżeli Lan i sygnał z czaszy są OK, to tylko (j.w.) trzeba się zgłosić do TP (wymiana na sprawny).
Powrót do góry

obcypl
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: przemyśl

Post#83 24 Lis 2011 21:17   

Re: Neostrada tv + satelita/ dekoder shd 85 "brak sygnału&q

Podpinam się pod temat bo mam podobny problem
Zamontowałem antene zgodnie z instrukcją na dachu budynku. Podalączyłem dekoder zgodnie z instrukcją dekoder sie zaktualizował , wprowadzilem dane haseł dostępu itd oraz skonfigurowałem satelite na hotbrida, w opcji zasilanie konektora dalem z dekodera - dekoder szuka programow jednak nic nie znajduje wyświetla sie komunikat : sprawdz połączenie z satelitą , w opcjach pokazujących moc i jakość sygnału dekoder nic nie wykrywa, sprawdzałem napięcie wy z gniazda antenowego dekodera jest 0. Moje pytanie czy napiecie wy z wyjścia na konektor nie powinno być juz przy zalączeniu dekodera? czy 0 napięcie wskazuje ze jest on uszkodzony?

pozdrawiam
Powrót do góry

andpol 33
Poziom 20
Poziom 20

Post#84 24 Lis 2011 21:39   

Możesz spróbować " uratować " tak:Link Jeżeli nie poskutkuje, to dekoder do wymiany. Zakładam, że antenę masz ustawioną prawidłowo?
Powrót do góry

reseller86
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Gliwice

Post#85 06 Lut 2012 17:20   

A ja mam takii problem: Zaktualizowałem dekoder, podłączyłem antenę( na razie nie jest ustawiona w ogóle, na ziemi leży) ale trwa tylko test "Test instalacji anteny" I na dole ekranu pisze żeby nie naciskać żadnych klawiszy.

I mam pytanie, jeśli nie mam ustawionej dobrze anteny to pomimo tego powinno mnie odesłać do jakiś ustawień ręcznych, czy zawsze będzie napis "Brak sygnału z anteną"?
I najlepsze jest to, że jak żółte gniazdo jest przeznaczone domyślnie pod TV i jak podłączyłem do żółtego dekoder to nie było sygnału z liveboxem(2.0.) a w czerwonym i zielonym już był.

Pytam się bo nie chce się bawić w ustawianie anteny jak się okaże że konwerter mi nie działa.
Powrót do góry

matzg
Poziom 22
Poziom 22

Post#86 06 Lut 2012 17:38   

Aby sprawdzić konwerter antena musi być poprawnie ustawiona...
Powrót do góry

reseller86
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Gliwice

Post#87 06 Lut 2012 17:54   

No ok, dzięki :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lut 2012 17:54   

Powrót do góry

bawarka2012
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: toruń

Post#88 05 Wrz 2012 22:54   

Proszę pomózcie mi z telewizją.
Wszystko mam podpięte jak należy a ciągle wyskakuje mi komunikat brak sygnału.
Niestety mąż wyrzuciał ulotki z instrukcją i płytą montażu anteny - może coś przegapiliśmy.
kabel jest nowy, tv przez adsl wyłączona, hdmi podpięte nawet przyjechał pan z relacomu i sprawdzał antenę i mówił że nie odbiera tej satelity co powinna ale próbowaliśmy wszelakich ustawień anteny i nic.nie wyświetla żadnej zielonej kreski na częstotlwościach co mam dalej zrobić- anteny nie mogę przestawić z innej strony domu .gdzie się pomyliłam? może jest coś zepsute?pomóżcie proszę
Powrót do góry

matzg
Poziom 22
Poziom 22

Post#89 06 Wrz 2012 10:24   

Proponuję wezwać instalatora SAT który sprawdzi i poprawnie ustawi antenę na HB.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> SAT Początkujący -> Neostrada tv + satelita/ dekoder shd 85 "brak sygnału&q
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  123