X
  • #1 01 Jan 2009 17:37
    Ziomgrom
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Witam wszystkich.

Ostatnio w grudniu mój brat skanował avastem komputer. Avast znalazł około 300 wirusów różnych typów.Brat nie znając się za bardzo na komputerach usunął wszystkie nawet te zainfekowane z Systemu.
    Po ponownym uruchomieniu komputer się włączył i zaraz wyłączył i tak bez przerwy.
    Próbowałem różnych sposobów na uruchomienie tego komputera np. F8 lub tryb awaryjny lecz to nic nie pomogło. w końcu spróbowałem zainstalować windowsa od początku lecz instalacja nie mogła się uruchomić z płyty.

Proszę o doradzenie jak uruchomić Instalacje Windowsa XP Professional z płyty.

Podczas uruchamiania kompa nie ma przycisku pozwalającego uruchomić ręcznie instalację.
  • #2 01 Jan 2009 17:42
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (+1)
    Płyta jest bootowalna ? Poprawnie ustawiłeś bootowanie z płyty w BIOS-ie?
    http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html
  • #3 01 Jan 2009 17:44
    krzyżak
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Ziomgrom wrote:

.
    Próbowałem różnych sposobów na uruchomienie tego komputera np. F8 lub tryb awaryjny lecz to nic nie pomogło. w końcu spróbowałem zainstalować windowsa od początku lecz instalacja nie mogła się uruchomić z płyty.

Proszę o doradzenie jak uruchomić Instalacje Windowsa XP Professional z płyty.

Wejdź do biosu i ustaw bootowanie cd/dvd jako pierwsze wtedy będziesz mógł naprawić/przeinstalować system.
    Pzdr
  • #4 01 Jan 2009 17:50
    Ziomgrom
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    hmm nie za bardzo wiem o co chodzi z tym "bootowniem"
    jakby ktoś mógł mnie naprowadzić gdzie to jest.
  • #5 01 Jan 2009 17:57
    wmaniek123
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Musisz wejść do biosu i poszukać opcji ustawiajacej kolejnosc bootowania systemu i tam zmienić, aby na początek kożystał z napędu dvd/cd

Pogrzeb w opcjach biosu napewno się coś znajdzie. Gotowej kolejności nie dostaniesz bo każy bios jest inny(przynajmniej w różnym sprzęcie)
  • #6 01 Jan 2009 17:59
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (+1)
    W biosie Advanced BIOS Features - First Boot Priority i tu zmień na CD.
  • #7 01 Jan 2009 18:00
    Ziomgrom
    Level 9  
    no tak ustawiłem na cd lecz nadal się nie uruchamia.
  • #8 01 Jan 2009 18:01
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Możliwe,że płyta z systemem nie jest bootowalna. Opis jak taką stworzyć:
    http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=19204
  • #9 01 Jan 2009 18:24
    Ziomgrom
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (-1)
    dowiedziałem się od ojca że płyta jest bootowalna i że kiedyś w ten sposób działała.Nie jest możliwe żeby byla zapsuta bo pare dni temu z tej własnie płyty instalowałem koledze xp wiec czy jest jakis inny sposob niz wlasnie ten first boot device ?
  • #10 01 Jan 2009 18:27
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Ziomgrom wrote:
    instalacja nie mogła się uruchomić z płyty.

Proszę opisać co wg kolegi oznacza. Czy w odpowiednim momencie kolega naciska cokolwiek na klawiatorze aby potwierdzić bootstrap z płyty CD?
  • #11 01 Jan 2009 18:30
    Ziomgrom
    Level 9  
    nie ma w tamtym kompie czegos takiego,jak potwierdzanie bootstrapa z plyty. instalacja moze sie jedynie uruchomic sama z plyty .
  • #12 01 Jan 2009 18:31
    radek310
    Level 15  
    Helpful post? (-1)
    Wyciągnij dysk i idź do kumpla podłącz do jego kompa ten dysk i skopiuj Windowsa potem zainstalujesz go na swoim PC
  • #13 01 Jan 2009 18:33
    jankolo
    Helpful post? (0)
    Ziomgrom wrote:
    nie ma w tamtym kompie czegos takiego,jak potwierdzanie bootstrapa z plyty. instalacja moze sie jedynie uruchomic sama z plyty .

Nie pojawia się na dole ekranu napis "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD"?
  • #14 01 Jan 2009 18:36
    Ziomgrom
    Level 9  
    heh a innego sposobu nie ma ?

Dodano po 2 [minuty]:

jankolo nie ma czegos takiego. Plyta moze sie tylko sama z siebie uruchomic, i z tego co wiem kiedys dzialala wlasnie w ten sposob.
  • #15 01 Jan 2009 18:38
    radek310
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Zanieść do serwisu można.
  • #16 01 Jan 2009 18:38
    jankolo
    Helpful post? (0)
    Ziomgrom, czy instalowałeś kiedykolwiek samodzielnie system Windows XP, ale tak od początku do końca?
  • #17 01 Jan 2009 18:50
    Ziomgrom
    Level 9  
    tak jakolo jakies 5 razy od poczatku do konca , na tamtym kompie tez i plyta sie sama uruchamiala

Dodano po 9 [minuty]:

a czy inny profli bez instalacji czy naprawiania systemu by dzialalo ?
  • #18 01 Jan 2009 22:39
    radek310
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj zresetować bios wyciągając bateryjkę lub poprzez zresetowanie odpowiednią funkcją w biosie, następnie ustaw bootowanie tak jak to opisał kolega tronic1 i spróbuj jeszcze raz. Do upartych i odważnych świat należy!!!!!
  • #19 02 Jan 2009 12:14
    stachu121
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    moze poprostu stacja CD jest zepsuta. nie widzialem jeszcze kompa na ktorym w celu włączenia instalacji systemu nie pisze " Dowolny klawisz .... itd"
    Poprostu musisz przestawic w biosie kolejnosc bootowania na cd/dvd i ma dzialac.
  • #20 02 Jan 2009 12:49
    Ziomgrom
    Level 9  
    radek310 wrote:
    Spróbuj zresetować bios wyciągając bateryjkę lub poprzez zresetowanie odpowiednią funkcją w biosie, następnie ustaw bootowanie tak jak to opisał kolega tronic1 i spróbuj jeszcze raz. Do upartych i odważnych świat należy!!!!!

Zrobiłem tak już wczoraj ale nic nie pomogło.

Dodano po 4 [minuty]:

Jak uruchomić instalacje Windowsa XP Professional z płyty?
    zobaczcie jest ustawione tak jak na zdjeciu moze dzieki temu wam cos przyjdzie na mysle . wydaje mi sie ze jest dobrze ustawione.

Dodano po 11 [minuty]:

mhm, jeszcze po kilku nieudanych próbach włączania trybu awaryjnego pojawia się taki komunikat:
    "axast! detected unauthorized modification of this program file(C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe)

Continuing can be dangerous. run the program anyway?
  • #21 02 Jan 2009 13:06
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Ustawione jest poprawnie. Podłącz napęd na jednej taśmie z dyskiem twardym ustawiając go na slave. Oczywiście masz 100% pewność,że płyta,którą posiadasz jest bootowalna? Jeśli nie to wcześniej podałem link do opisu jak taką płytę przygotować.
  • #22 02 Jan 2009 13:17
    Ziomgrom
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    tak mad_ed plyta jest na 100% bootowalna niedawno w ten sposob z niej korzystalem.
  • #23 02 Jan 2009 13:20
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    W takim razie spróbuj podłączyć tak jak pisałem.
  • #24 02 Jan 2009 13:31
    Ziomgrom
    Level 9  
    podlaczone i nic ...
  • #25 02 Jan 2009 13:40
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Boot other device spróbuj ustawić na disabled.
  • #26 02 Jan 2009 13:56
    Ziomgrom
    Level 9  
    nic z tego:(
  • #27 02 Jan 2009 14:02
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Podłącz inny napęd jeśli masz możliwość.
  • #28 02 Jan 2009 15:45
    Ziomgrom
    Level 9  
    nie mam innego napedu. Ale plyte jak i napęd podlaczylem do innego komputera i `wszystko chodziło jak miało chodzic
  • #29 02 Jan 2009 17:42
    marek003
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Dwie rzeczy.
    1. Ponieważ miałeś kupę wirów proponował bym przed zainstalowaniem windy stworzyć od nowa partycje a przynajmniej wcześniej sformatować dysk. (np. uruchamiając kompa z czystej płyty z systemem i jakimś programem do zarządzania partycjami np. part.exe)

2. jeżeli nie pojawia się napis "dowolny klawisz spowoduje rozruch z CD.." lub podobny po angielsku tzn że płyta nie jest przez CD czytana na początku. I nie mamy co się spierać. Nie zainstalujesz windy jak nie uruchomisz instalatora z CD.

a) Czy przy wychodzeniu z biosa wciskasz "save" czyli zapisz konfigurację?
    b) Czy słyszysz przy starcie rozruch płyty i co się dzieje w tym czasie na ekranie?
    c) czy płyta jest botowalna? aby to sprawdzić włóż płytę do drugiego kompa ze startem z cd i uruchom. Powinien się włączyć wybór naprawy systemu i konsoli odzyskiwania - ty daj exit.

Zdarza się też, że czytnik zawodzi - spróbuj podmienić czytnik CD.
  • #30 02 Jan 2009 20:59
    stachu121
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Ja bym proponował po prostu pożyczyć od kogoś na 100% sprawny napęd podłączyć go osobną taśmą, ustawic w BIOS'ie start TYLKO z CD/DVD i format dysku.
    Po tylu wirusach nie wiadomo jakie strzępy zostały z danych na dysku.
  Search 4 million + Products
Browse Products