Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 01 Sty 2009 21:10
    marcin126p
    Poziom 8  

Witam. Mam problem z sformatowanie komputera kolegi, a chodzi mi o to ze mam jakiś stary bios i nie wiem jak uruchomić proces instalacji Windowsa ;/.
    Podłączyłem nawet dysk z tego komputera do swojego sformatowałem u mnie wszystko działało a mam nowszy bios (Awardbios?) przełączyłem z powrotem ten dysk do komputera kolegi i jak włączam to ramy normalnie się ładują wszystko ok ale pozniej taki myślnik miga i nie przestaje i na tym wszystko się kończy. Pomóżcie

• #2 01 Sty 2009 21:13
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

marcin126p napisał:
    mam jakiś stary bios

Zaniósłbym go do muzeum techniki. Może przyjmą, jeżeli ten BIOS jest jakiś.
    Oczekuję na podanie informacji. W przeciwnym razie usune temat z forum.

• #3 01 Sty 2009 21:23
    marcin126p
    Poziom 8  

wszystko co jest napisane przy wejściu w bios amej górze ROM PCI/ISA BIOS (P6BAP-AP) CMOS SETUP UTILITY AWARD SOFTWARE, INC

Nie wiem jak uruchomić proces instalacji Windowsa

• #4 01 Sty 2009 21:28
    Largini
    Poziom 10  

Kolego podaj dokładna konfigurację komputera bo określenie jakiś to mi nic nie mówi. Jeżeli przedtem był tam zainstalowany system to nie koniecznie wiek biosu ma tu znaczenie. A ten myślnik to może być wina tego ze nie wykrywa dysku lub masz uszkodzony cd rom. Nie napisałeś czy ustawiałeś botowanie w bios nawet te stare biosy maja taka funkcje. I sprawdz czy bios wykrył dysk i cd rom.

• #6 01 Sty 2009 21:34
    marcin126p
    Poziom 8  

jankolo napisał:
    Proszę przeczytać chociażby ten wątek:
    http://komputery.katalogi.pl/Instalacja_systemu_Windows_XP-t46168.html
    PS.: jaka to siła potężna zabroniła koledze zrobić tak:
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=jak+zainstalowa%C4%87+Windows+XP&lr=

ja potrafię instalować Windowsa tylko ze ten komputer nie czyta mi CD

Dodano po 53 [sekundy]:

a czy CD może być połączone tą samą taśmą co dysk ??

• #7 01 Sty 2009 21:34
    Largini
    Poziom 10  

STANDARD CMOS SETUP sprawdz tam czy bios wykrył dysk i cd rom.
    BIOS FEATHURES SETUP tam ustaw first bot device jako cd rom
    potem save&exit setup i powinno ruszyć

• #8 01 Sty 2009 21:37
    marcin126p
    Poziom 8  

Largini napisał:
    Kolego podaj dokładna konfigurację komputera bo określenie jakiś to mi nic nie mówi. Jeżeli przedtem był tam zainstalowany system to nie koniecznie wiek biosu ma tu znaczenie. A ten myślnik to może być wina tego ze nie wykrywa dysku lub masz uszkodzony cd rom. Nie napisałeś czy ustawiałeś botowanie w bios nawet te stare biosy maja taka funkcje. I sprawdz czy bios wykrył dysk i cd rom.

była zainstalowana Vista Home Basic. A jak sie ustawia kolejnosc botowania w tym BIOSIE ??

• #9 01 Sty 2009 21:40
    Largini
    Poziom 10  

Tak można tylko trzeba zworkę w cd-rom przestawić z master na slave

Dodano po 2 [minuty]:

Largini napisał:

Już to ci napisałem czytaj uważne to co piszeę

• #10 01 Sty 2009 21:50
    marcin126p
    Poziom 8  

Largini napisał:

W BIOS FEATHURES SETUP nie ma takiego czegoś jak first bot device

• #11 01 Sty 2009 21:57
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

marcin126p napisał:
    W BIOS FEATHURES SETUP nie ma takiego czegoś jak first bot device

To proszę wziąć do ręki podręcznik płyty głównej i poszukać sobie, na której zakładce BIOS-u ta funkcja się znajduje. jeżeli kolega nie ma podręcznika, to proszę SAMODZIELNIE ściągnąć go z serwera producenta płyty. Przypominam, że regulamin forum na temat samodzielności też się wypowiada. Cytuję:
    Cytat:
    16. Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników. Nie będą akceptowane wszelkie formy lenistwa, i roszczeniowego charakteru prezentowane przez użytkowników.

• #12 01 Sty 2009 21:57
    Largini
    Poziom 10  

A w CHIPSET FEATHURES SETUP sprawdzałeś???

• #13 01 Sty 2009 22:08
    marcin126p
    Poziom 8  

Largini napisał:
    A w CHIPSET FEATHURES SETUP sprawdzałeś???

sprawdziłem wszystkie możliwe i nic takiego nie ma ;/

Dodano po 1 [minuty]:

a może być też procesor spalony ??

• #14 01 Sty 2009 22:18
    Largini
    Poziom 10  

sprawdź w Standard Smos setup czy bios wykrył dysk i cd-rom. Zrób zdjęcie tego co się pojawia przy starcie komputera. Funkcja bootowania jest w każdej płycie głównej tylko trzeba ją znaleźć w odpowiednim menu.

• #15 01 Sty 2009 22:24
    mat_ed
    Poziom 43  

Gdybyś miał spalony procesor to nic byś nie zrobił,nie mówiąc już o tym,że komputer w ogóle by się nie włączył. Opcja bootowania musi być, trzeba ją tylko znaleźć. Nie podałeś nawet jaką masz płytę główną a to by ułatwiło sprawę. Być może masz także możliwość wywołania Boot Menu - spróbuj np. klawiszem F11 zaraz przy starcie. I napisz jaką masz tą płytę główną.

• #16 01 Sty 2009 22:25
    709989
    Usunięty  
  • #17 02 Sty 2009 12:09
    stachu121
    Poziom 19  

klawisz F2 przy starcie lub DEL wywoluje bios a przyczyna jest to ze poprostu moze stacja CD nie dzialac. probuj na innej moze sie uda a jak nie to szukaj dalej. i nic dziwnego ze nie uruchomil sie windows jak zainstalowales go u siebie i podpioles dysk do innego kompa : inna plyta gł. i windows inne sterowniki zainstalowal.

• #18 02 Sty 2009 12:29
    mmm777
    Poziom 29  

Wszyscy mówią o CD - a czy przypadkiem płyta to nie DVD?

• #19 02 Sty 2009 13:33
    Largini
    Poziom 10  

mmm777 napisał:
    Wszyscy mówią o CD - a czy przypadkiem płyta to nie DVD?

Chyba kolega rozróżnia płytę CD od DVD.
    Win XP zazwyczaj jest na płycie CD. W poście było napisane ze przedtem była tam Vista więc ten komputer zapewne ma napęd DVD.

• #20 02 Sty 2009 15:14
    marcin126p
    Poziom 8  

Adamm0 napisał:
    W starych BIOS'ach AWARD'u opcje bootowania masz zazwyczaj w BIOS FEATURES SETUP albo coś podobnego i dalej BOOT SEQUENCE , gdzie wybierasz z czego ma bootować , nie ma możliwości aby takiej opcji wcale nie było , chyba że nie wykrywa rzeczywiście cd-romu .
    Po za tym mógłbyś napisać dokładnie co to za płyta , bo sama informacja z BIOS'u to trochę powierzchniowe dane daje .

Myślę to będzie płyta ECS P6BAP-AP , jednak nie jestem pewien , po za tym jak pojawia Ci się ten "myślnik" to może coś pisze przed tym ?

Dzieki kolego zbootowałem kompa wszystko działa
    Wielkie Dzięki

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty