Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Targa Visionary XP-210 Dysk twardy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Targa Visionary XP-210 Dysk twardy
Autor
Wiadomość
Kyouraku
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 04 Sty 2009 11:58   

Witam. Mam problem ze zdiagnozowaniem usterki, mianowicie prędkość odczytu danych z dysku jest bardzo wolna, czasem wręcz nie możliwa. W niektórych miejscach(odczytu/zapisu) dysk wydaje dźwięk typu "pyk...pyk...pyk", moim zdaniem chodzi o porysowane talerze, lecz nie mam pojęcia jak to mogło się stać. Jest jeszcze jedno coś nie mam pojęcia czy w nim jest dysk 2,5" czy 3,5" rozkręcałem obudowę lecz nie mogłem sobie poradzić z wymontowaniem dysku w celu wymiany. Mógłbym prosić o jakiś poradnik jak to zrobić?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2009 11:58   

Powrót do góry

remiqeu
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Jaworzno

Post#2 04 Sty 2009 15:14pomocny post - solucja   

Re: Targa Visionary XP-210 Dysk twardy

Witaj
nie miałem do czynienia z t tym laptopem ale chyba nie potrzebnie rozkręcasz całą obudowę. Dysk Twardy w laptopie to element wymienny. Jedyne zabezpieczenie to z reguły jakaś wkładka z boku i śrubka lub jeszcze klipsy na sprężynach więc popatrz dobrze do spodu laptopa. Powinna być jakaś klapka z opisem HDD.
Zobacz znalazłem płytę główna z tego laptopa i zauważ w którym miejscu jest HDD umiejscowiony.
Może CI to pomoże.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

tyriel
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: krakow

Post#3 04 Sty 2009 16:23   

cykanie i problem ktory tu opisujesz wskazuje na bad sectory proponuje sprawdzic dysk hddtune ew zrobic defragmętacje zalecam tez sprawdzic w menadzeze urzadzen jak jest ustawiona jego praca: dma czy pio.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2009 16:23   

Powrót do góry

Kyouraku
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 04 Sty 2009 17:45   

Używałem HDD Regeneration znalazło bad sectory ale po tym wciąż jest pykanie. Jeżeli dobrze pamiętam to w miejscu w którym na tym ss'ie jest hdd u mnie jest moduł ze slotami PCMCIA(chyba tak było)
Powrót do góry

tyriel
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 04 Sty 2009 17:56   

obawiam sie ze tutaj pomoze ci juz tylko wymiana dysku hddregenerator usówa badsektory ale glowica i tak zwalnia w tym miejscu i nic juz tego nie zmieni.
Powrót do góry

Kyouraku
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 04 Sty 2009 18:19   

No ja w sumie już się nawet na to nastawiłem ;] tylko nie mogłem znaleźć dysku w odubowie;/ Tylko byłbym bardzo szczęśliwy gdyby jednak mój portfel na tym nie ucierpiał ;]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2009 18:19   

Powrót do góry

tyriel
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 04 Sty 2009 18:52   

niestety w twoim przypadku musisz kupic nowy jak chcesz szybkiej bezawaryjnej pracy no chyba ze chcesz zalatac sprawe na chwile to wytnij miejsca gdzie byly bady z uzywanej partycji ale to tymczasowe i bardzo zwodne.
Powrót do góry

Kyouraku
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 Post autora tematu 04 Sty 2009 19:35   

w jaki sposób można to zrobić? Znalazłem dokładnie opisany ten sam problem na tym forum, chodzi dokładnie o coś takiego chociaż mi nie zależy na odzyskaniu danych lecz na uratowaniu dysku(jeżeli jest to w ogóle możliwe;/) Link
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Targa Visionary XP-210 Dysk twardy
Strona 1 z 1