Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?
Autor
Wiadomość
JCoder
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 05 Sty 2009 17:32   

Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?

Hej,

ukradziono mi telefon Sony Ericsson W890i. Czy łatwo jest w nim zmienić numer IMEI? W sensie, czy jeśli go NIE zablokuję, to są szanse, że złodziej sprzeda telefon komuś bez zmiany IMEI i będę mógł namierzyć telefon*?
Słyszałem, że w nowych telefonach zmiana IMEI jest trudna i nieopłacalna, ale wolę zapytać na właściwym forum. Bo jeśli to faktycznie prawda, to może jest jakaś nadzieja, że odnajdę telefon...

*) przez znajomych pracujących w telekomach
Powrót do góry

tino2003
Moderator - GSM
Moderator - GSM

Miasto: Podkarpacie

Post#2 05 Sty 2009 17:37   

Re: IMEI czy trudno zmienić

Telefonu nawet jak nikt nie zmieni numeru imei to nie namierzysz bo nie ma takiej możliwości dla zwykłego śmiertelnika.
Zgłoś kradzież bo to jedyne co możesz zrobić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2009 17:37   

Powrót do góry

JCoder
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 05 Sty 2009 18:43   

Re: Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?

Kradzież już zgłosiłem, numer sprawy dostałem.
Ale policja nie może bez nakazu prokuratora wystąpić o dane dot. mojego telefonu i mojej karty SIM. A żeby miec nakaz prokuratora, to koleś musiałby mnie pobić przy kradzieży a wyjął mi telefon "pokojowo". Ewentualnie zadzwonić na policję z tego telefonu i powiedzieć, że jest gdzieś bomba.

A co do namierzania telefonu - technicznie mogę Ci od ręki namierzyć dowolny numer w Plusie/Orange/Erze mając MSISDN delikwenta na bazie triangulacji (kilkadziesiąt - kilkaset m). Po prostu mamy końcówkę systemu LBS każdego operatora u siebie w firmie, na potrzeby VAS. I pewnie niejedna firma ma. W razie wyższej konieczności, jeśli będę znał jego MSISDN mogę tego użyć. Uzyskanie MSISDN karty wsadzonej do aparatu o zadanym IMEI jest możliwe u operatora, o ile tylko choć raz się do sieci zalogował - cóż muszę tylko trochę pomęczyć jeszcze znajomych z uczelni zatrudnionych tamże.

Jak widzisz najsłabszym ogniwem tego planu jest to, że złodziej może przeprogramować IMEI. A wtedy d***a.
:cry:

To jak, w tym modelu robi się to tak prosto jak zdjęcie simlocka, czy byle dres/licealista/serwis nie da rady?
Powrót do góry

pit08
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 05 Sty 2009 18:51   

Dres / licealista w żadnym wypadku, serwis tez nie bo zmiana imei jest w Polsce nielegalna i karana polskim prawem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2009 18:51   

Powrót do góry

arem
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Lubaczów

Post#5 05 Sty 2009 18:52   

jak komuś nie żal , trzech czy czterech lat spędzania za kratkami - tyle kosztuje zmiana IMEI w polskim prawie - to jest nienormalny. Tak szybko , nie znajdzie frajera z urządzeniem i odpowiednią wiedzą , do wykonania tej operacji , wśród ludzi zajmujących się serwisowaniem telefonów komórkowych.
Powrót do góry

Lawarov
GSM Product Supporter
GSM Product Supporter

Miasto: Shenzhen

Post#6 05 Sty 2009 20:32   

Zmiana IMEI w przypadku kiedy klient nie potrafi udokumentować iż telefon jest jego własnością jest jak współudział w kradzieży - jest również popieraniem tego typu poczynań (złodziejstwo, kradzieże)

Każdy szanujący się serwisant na pewno tego nie zrobi :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2009 20:32   

Powrót do góry

TxT
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: podkarpackie -krosno -jasło -rzeszów

Post#7 06 Sty 2009 01:44   

w890 to jest A2 i na dzien dzisiejszy nie mozliwosci zmiany imei
Powrót do góry

szirs
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: tarnow

Post#8 06 Sty 2009 10:28   

a co ci tak chodzi po glowie ta zmiana imei mzoe chcesz sie dowiedziec jak to sie robi ???? mzoe to ty chcesz przeprowadzic taki zabieg hmmm cos mi to podejrzane jest heheheh uwierz mi nikt dla paru groszy nie bedzie ryzykowal pozdra.
Powrót do góry

Chris_W
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Siedlce

Post#9 06 Sty 2009 10:49   

Przerobienie programowe imei to jedno - drugie to nalepka pod baterią. Nie wiem czy policja sprawdza również nalepki - podejrzewam, że tak. Wtedy do przeróbki potrzebny jest 'dawca' nowego numeru imei - w postaci jakiegoś trupa. Przekładamy obudowę/płytę główną/nalepkę i z 2 sztuk robimy jedną. Inaczej jeśli 'soft' imei jest inny niż na nalepce (a jeden z nich jest kradziony) jest to dowód zmiany imei.
Powrót do góry

JCoder
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 Post autora tematu 06 Sty 2009 12:24   

TxT napisał:
w890 to jest A2 i na dzien dzisiejszy nie mozliwosci zmiany imei

No, dzięki. Pocieszyłeś mnie. W takim razie złodziej nie ma wcale tak dużych szans w tym przypadku. Zresztą koleżanka, która mieszka na warszawskiej Pradze powiedziala też, że kolesie raczej wywalają sima z komórki, czasem zdejmują simlocka i wkładają jakiegoś prepaida. W takim razie jest sens męczyć znajomych z Polkomtela ;)

Swoją drogą, jaka jest szansa, że prokuratura zajmie się taką sprawą? Ten telefon w salonie plusa kosztuje ponad 1 tys. zł, w necie najtaniej znalazłem za 650 zł. Nie jest to jakaś bardzo mała rzecz i mogliby się trochę wysilić.

Dodano po 5 [minuty]:

szirs napisał:
a co ci tak chodzi po glowie ta zmiana imei mzoe chcesz sie dowiedziec jak to sie robi ???? mzoe to ty chcesz przeprowadzic taki zabieg hmmm cos mi to podejrzane jest heheheh uwierz mi nikt dla paru groszy nie bedzie ryzykowal pozdra.

Po cholere miałbym zmieniać imei? Po cholere miałbym ryzykować kupno kradzionego telefonu, skoro stać mnie na nowy? Hehe, a akurat komisariat jest na mojej ulicy i często się kręcą po okolicy.

Jestem tylko wkurzony, że miałem fajny telefon przez miesiąc a teraz nie mam. I chciałbym żeby mnie ktoś pocieszył...
Powrót do góry

Chris_W
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Siedlce

Post#11 06 Sty 2009 12:35   

JCoder napisał:
I chciałbym żeby mnie ktoś pocieszył...

Zabraci ci 'po dobroci' telefon, to co zrobisz jak znajdziesz winnych - tych co ci zabrali? Tylko nie bierz nowego/innego telefonu bo znowu ci zabiorą. I załóż dobre wygodne buty - jak nie zechcą 'używać dobroci' to trzeba się jakoś ewakuować.
Powrót do góry

JCoder
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 06 Sty 2009 15:35   

Ci co zabrali najprawdopodobniej telefonu już nie mają, tylko komuś opylili. A co zrobię jak się dowiem? Pójdę z MSISDN, numerem SIMa i danymi z LBS na policję - po prostu zgłoszę dodatkową poszlakę w sprawie. Problem w tym, że oni bez pozwolenia z prokuratury nie mogą męczyć operatorów o te dane, a jak nie mają tych danych, to i niewiele mogą zrobić poza sprawdzaniem komisów i ewentualnie legitymowaniem napotkanych dresów. Mając namiary z dokładnością do kilkuset metrów wysłać patrol w odpowiednie miejce i sprawdzać każdego nie jest za to dla nich dużym problemem. Zadzwonić pod ten numer i zrobić prowokację też mogą.
Powrót do góry

xsoft1
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Starogard Gdański

Post#13 06 Sty 2009 15:44   

Kolego JCoder.
Prawda jest taka,że policja nawet nie kiwnie palcem aby tego telefonu i tych kolesi szukać.Niska szkodliwość społeczna.Jeśli chłopcy na czymś wpadną i będą mieli fona przy sobie,to jest szansa,że któryś z policjantów to sobie skojarzy.
Też mi kiedyś skradziono telefon i w końcu dałem sobie z tym spokój.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2009 15:44   

Powrót do góry

tino2003
Moderator - GSM
Moderator - GSM

Miasto: Podkarpacie

Post#14 06 Sty 2009 15:44   

Temat wyczerpany, jak autor będzie miał coś do dodania proszę o info na PW.
Zamykam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?
Strona 1 z 1