Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 05 Sty 2009 16:32
    JCoder
    Poziom 8  

Hej,

ukradziono mi telefon Sony Ericsson W890i. Czy łatwo jest w nim zmienić numer IMEI? W sensie, czy jeśli go NIE zablokuję, to są szanse, że złodziej sprzeda telefon komuś bez zmiany IMEI i będę mógł namierzyć telefon*?
    Słyszałem, że w nowych telefonach zmiana IMEI jest trudna i nieopłacalna, ale wolę zapytać na właściwym forum. Bo jeśli to faktycznie prawda, to może jest jakaś nadzieja, że odnajdę telefon...

*) przez znajomych pracujących w telekomach

• #3 05 Sty 2009 17:43
    JCoder
    Poziom 8  

Kradzież już zgłosiłem, numer sprawy dostałem.
    Ale policja nie może bez nakazu prokuratora wystąpić o dane dot. mojego telefonu i mojej karty SIM. A żeby miec nakaz prokuratora, to koleś musiałby mnie pobić przy kradzieży a wyjął mi telefon "pokojowo". Ewentualnie zadzwonić na policję z tego telefonu i powiedzieć, że jest gdzieś bomba.

A co do namierzania telefonu - technicznie mogę Ci od ręki namierzyć dowolny numer w Plusie/Orange/Erze mając MSISDN delikwenta na bazie triangulacji (kilkadziesiąt - kilkaset m). Po prostu mamy końcówkę systemu LBS każdego operatora u siebie w firmie, na potrzeby VAS. I pewnie niejedna firma ma. W razie wyższej konieczności, jeśli będę znał jego MSISDN mogę tego użyć. Uzyskanie MSISDN karty wsadzonej do aparatu o zadanym IMEI jest możliwe u operatora, o ile tylko choć raz się do sieci zalogował - cóż muszę tylko trochę pomęczyć jeszcze znajomych z uczelni zatrudnionych tamże.

Jak widzisz najsłabszym ogniwem tego planu jest to, że złodziej może przeprogramować IMEI. A wtedy d***a.
    :cry:

To jak, w tym modelu robi się to tak prosto jak zdjęcie simlocka, czy byle dres/licealista/serwis nie da rady?

• #4 05 Sty 2009 17:51
    pit08
    Poziom 28  

Dres / licealista w żadnym wypadku, serwis tez nie bo zmiana imei jest w Polsce nielegalna i karana polskim prawem.

• #5 05 Sty 2009 17:52
    arem
    Poziom 39  

jak komuś nie żal , trzech czy czterech lat spędzania za kratkami - tyle kosztuje zmiana IMEI w polskim prawie - to jest nienormalny. Tak szybko , nie znajdzie frajera z urządzeniem i odpowiednią wiedzą , do wykonania tej operacji , wśród ludzi zajmujących się serwisowaniem telefonów komórkowych.

• #6 05 Sty 2009 19:32
    Lawarov
    GSM Product Supporter

Zmiana IMEI w przypadku kiedy klient nie potrafi udokumentować iż telefon jest jego własnością jest jak współudział w kradzieży - jest również popieraniem tego typu poczynań (złodziejstwo, kradzieże)

Każdy szanujący się serwisant na pewno tego nie zrobi :)

• #7 06 Sty 2009 00:44
    TxT
    Poziom 23  

w890 to jest A2 i na dzien dzisiejszy nie mozliwosci zmiany imei

• #8 06 Sty 2009 09:28
    szirs
    Poziom 13  

a co ci tak chodzi po glowie ta zmiana imei mzoe chcesz sie dowiedziec jak to sie robi ???? mzoe to ty chcesz przeprowadzic taki zabieg hmmm cos mi to podejrzane jest heheheh uwierz mi nikt dla paru groszy nie bedzie ryzykowal pozdra.

• #9 06 Sty 2009 09:49
    Chris_W
    Poziom 35  

Przerobienie programowe imei to jedno - drugie to nalepka pod baterią. Nie wiem czy policja sprawdza również nalepki - podejrzewam, że tak. Wtedy do przeróbki potrzebny jest 'dawca' nowego numeru imei - w postaci jakiegoś trupa. Przekładamy obudowę/płytę główną/nalepkę i z 2 sztuk robimy jedną. Inaczej jeśli 'soft' imei jest inny niż na nalepce (a jeden z nich jest kradziony) jest to dowód zmiany imei.

• #10 06 Sty 2009 11:24
    JCoder
    Poziom 8  

TxT napisał:
    w890 to jest A2 i na dzien dzisiejszy nie mozliwosci zmiany imei

No, dzięki. Pocieszyłeś mnie. W takim razie złodziej nie ma wcale tak dużych szans w tym przypadku. Zresztą koleżanka, która mieszka na warszawskiej Pradze powiedziala też, że kolesie raczej wywalają sima z komórki, czasem zdejmują simlocka i wkładają jakiegoś prepaida. W takim razie jest sens męczyć znajomych z Polkomtela ;)

Swoją drogą, jaka jest szansa, że prokuratura zajmie się taką sprawą? Ten telefon w salonie plusa kosztuje ponad 1 tys. zł, w necie najtaniej znalazłem za 650 zł. Nie jest to jakaś bardzo mała rzecz i mogliby się trochę wysilić.

Dodano po 5 [minuty]:

szirs napisał:
    a co ci tak chodzi po glowie ta zmiana imei mzoe chcesz sie dowiedziec jak to sie robi ???? mzoe to ty chcesz przeprowadzic taki zabieg hmmm cos mi to podejrzane jest heheheh uwierz mi nikt dla paru groszy nie bedzie ryzykowal pozdra.

Po cholere miałbym zmieniać imei? Po cholere miałbym ryzykować kupno kradzionego telefonu, skoro stać mnie na nowy? Hehe, a akurat komisariat jest na mojej ulicy i często się kręcą po okolicy.

Jestem tylko wkurzony, że miałem fajny telefon przez miesiąc a teraz nie mam. I chciałbym żeby mnie ktoś pocieszył...

• #11 06 Sty 2009 11:35
    Chris_W
    Poziom 35  

JCoder napisał:
    I chciałbym żeby mnie ktoś pocieszył...

Zabraci ci 'po dobroci' telefon, to co zrobisz jak znajdziesz winnych - tych co ci zabrali? Tylko nie bierz nowego/innego telefonu bo znowu ci zabiorą. I załóż dobre wygodne buty - jak nie zechcą 'używać dobroci' to trzeba się jakoś ewakuować.

• #12 06 Sty 2009 14:35
    JCoder
    Poziom 8  

Ci co zabrali najprawdopodobniej telefonu już nie mają, tylko komuś opylili. A co zrobię jak się dowiem? Pójdę z MSISDN, numerem SIMa i danymi z LBS na policję - po prostu zgłoszę dodatkową poszlakę w sprawie. Problem w tym, że oni bez pozwolenia z prokuratury nie mogą męczyć operatorów o te dane, a jak nie mają tych danych, to i niewiele mogą zrobić poza sprawdzaniem komisów i ewentualnie legitymowaniem napotkanych dresów. Mając namiary z dokładnością do kilkuset metrów wysłać patrol w odpowiednie miejce i sprawdzać każdego nie jest za to dla nich dużym problemem. Zadzwonić pod ten numer i zrobić prowokację też mogą.

• #13 06 Sty 2009 14:44
    xsoft1
    Poziom 13  

Kolego JCoder.
    Prawda jest taka,że policja nawet nie kiwnie palcem aby tego telefonu i tych kolesi szukać.Niska szkodliwość społeczna.Jeśli chłopcy na czymś wpadną i będą mieli fona przy sobie,to jest szansa,że któryś z policjantów to sobie skojarzy.
    Też mi kiedyś skradziono telefon i w końcu dałem sobie z tym spokój.
    Pozdrawiam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty