Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?

Main Page -> Forum Index -> GSM -> GSM Utility ->Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei? Post new topic  This topic is locked 
Author
Hide the left column
Show left column Message
JCoder
Level 8
JCoder
Level 8
Post#1 05 Jan 2009 16:32  Topic author   

Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?

Hej,

ukradziono mi telefon Sony Ericsson W890i. Czy łatwo jest w nim zmienić numer IMEI? W sensie, czy jeśli go NIE zablokuję, to są szanse, że złodziej sprzeda telefon komuś bez zmiany IMEI i będę mógł namierzyć telefon*?
Słyszałem, że w nowych telefonach zmiana IMEI jest trudna i nieopłacalna, ale wolę zapytać na właściwym forum. Bo jeśli to faktycznie prawda, to może jest jakaś nadzieja, że odnajdę telefon...

*) przez znajomych pracujących w telekomach

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
tino2003
Moderator - GSM
Helped: 1339
Post rating: 156
tino2003
Moderator - GSM
Post#2 05 Jan 2009 16:37    

Re: IMEI czy trudno zmienić

Telefonu nawet jak nikt nie zmieni numeru imei to nie namierzysz bo nie ma takiej możliwości dla zwykłego śmiertelnika.
Zgłoś kradzież bo to jedyne co możesz zrobić.

Helpful post? + 0
Back to top
JCoder
Level 8
JCoder
Level 8
Post#3 05 Jan 2009 17:43  Topic author   

Re: Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?

Kradzież już zgłosiłem, numer sprawy dostałem.
Ale policja nie może bez nakazu prokuratora wystąpić o dane dot. mojego telefonu i mojej karty SIM. A żeby miec nakaz prokuratora, to koleś musiałby mnie pobić przy kradzieży a wyjął mi telefon "pokojowo". Ewentualnie zadzwonić na policję z tego telefonu i powiedzieć, że jest gdzieś bomba.

A co do namierzania telefonu - technicznie mogę Ci od ręki namierzyć dowolny numer w Plusie/Orange/Erze mając MSISDN delikwenta na bazie triangulacji (kilkadziesiąt - kilkaset m). Po prostu mamy końcówkę systemu LBS każdego operatora u siebie w firmie, na potrzeby VAS. I pewnie niejedna firma ma. W razie wyższej konieczności, jeśli będę znał jego MSISDN mogę tego użyć. Uzyskanie MSISDN karty wsadzonej do aparatu o zadanym IMEI jest możliwe u operatora, o ile tylko choć raz się do sieci zalogował - cóż muszę tylko trochę pomęczyć jeszcze znajomych z uczelni zatrudnionych tamże.

Jak widzisz najsłabszym ogniwem tego planu jest to, że złodziej może przeprogramować IMEI. A wtedy d***a.
:cry:

To jak, w tym modelu robi się to tak prosto jak zdjęcie simlocka, czy byle dres/licealista/serwis nie da rady?

Helpful post? + -1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
pit08
Level 28
Helped: 100
Post rating: 4
pit08
Level 28
Post#4 05 Jan 2009 17:51    

Dres / licealista w żadnym wypadku, serwis tez nie bo zmiana imei jest w Polsce nielegalna i karana polskim prawem.

Helpful post? + 0
Back to top
arem
Level 39
Helped: 403
Post rating: 45
arem
Level 39
Post#5 05 Jan 2009 17:52    

jak komuś nie żal , trzech czy czterech lat spędzania za kratkami - tyle kosztuje zmiana IMEI w polskim prawie - to jest nienormalny. Tak szybko , nie znajdzie frajera z urządzeniem i odpowiednią wiedzą , do wykonania tej operacji , wśród ludzi zajmujących się serwisowaniem telefonów komórkowych.

Helpful post? + 0
Back to top
Lawarov
GSM Product Supporter
Helped: 23
Post rating: 4
Lawarov
GSM Product Supporter
Post#6 05 Jan 2009 19:32    

Zmiana IMEI w przypadku kiedy klient nie potrafi udokumentować iż telefon jest jego własnością jest jak współudział w kradzieży - jest również popieraniem tego typu poczynań (złodziejstwo, kradzieże)

Każdy szanujący się serwisant na pewno tego nie zrobi :)

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
TxT
Level 23
Helped: 28
TxT
Level 23
Post#7 06 Jan 2009 00:44    

w890 to jest A2 i na dzien dzisiejszy nie mozliwosci zmiany imei

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
szirs
Level 13
Helped: 8
szirs
Level 13
Post#8 06 Jan 2009 09:28    

a co ci tak chodzi po glowie ta zmiana imei mzoe chcesz sie dowiedziec jak to sie robi ???? mzoe to ty chcesz przeprowadzic taki zabieg hmmm cos mi to podejrzane jest heheheh uwierz mi nikt dla paru groszy nie bedzie ryzykowal pozdra.

Helpful post? + 0
Back to top
Chris_W
Level 35
Helped: 178
Post rating: 44
Chris_W
Level 35
Post#9 06 Jan 2009 09:49    

Przerobienie programowe imei to jedno - drugie to nalepka pod baterią. Nie wiem czy policja sprawdza również nalepki - podejrzewam, że tak. Wtedy do przeróbki potrzebny jest 'dawca' nowego numeru imei - w postaci jakiegoś trupa. Przekładamy obudowę/płytę główną/nalepkę i z 2 sztuk robimy jedną. Inaczej jeśli 'soft' imei jest inny niż na nalepce (a jeden z nich jest kradziony) jest to dowód zmiany imei.

Helpful post? + +1
Back to top
JCoder
Level 8
JCoder
Level 8
Post#10 06 Jan 2009 11:24  Topic author   

TxT wrote:
w890 to jest A2 i na dzien dzisiejszy nie mozliwosci zmiany imei

No, dzięki. Pocieszyłeś mnie. W takim razie złodziej nie ma wcale tak dużych szans w tym przypadku. Zresztą koleżanka, która mieszka na warszawskiej Pradze powiedziala też, że kolesie raczej wywalają sima z komórki, czasem zdejmują simlocka i wkładają jakiegoś prepaida. W takim razie jest sens męczyć znajomych z Polkomtela ;)

Swoją drogą, jaka jest szansa, że prokuratura zajmie się taką sprawą? Ten telefon w salonie plusa kosztuje ponad 1 tys. zł, w necie najtaniej znalazłem za 650 zł. Nie jest to jakaś bardzo mała rzecz i mogliby się trochę wysilić.

Dodano po 5 [minuty]:

szirs wrote:
a co ci tak chodzi po glowie ta zmiana imei mzoe chcesz sie dowiedziec jak to sie robi ???? mzoe to ty chcesz przeprowadzic taki zabieg hmmm cos mi to podejrzane jest heheheh uwierz mi nikt dla paru groszy nie bedzie ryzykowal pozdra.

Po cholere miałbym zmieniać imei? Po cholere miałbym ryzykować kupno kradzionego telefonu, skoro stać mnie na nowy? Hehe, a akurat komisariat jest na mojej ulicy i często się kręcą po okolicy.

Jestem tylko wkurzony, że miałem fajny telefon przez miesiąc a teraz nie mam. I chciałbym żeby mnie ktoś pocieszył...

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Chris_W
Level 35
Helped: 178
Post rating: 44
Chris_W
Level 35
Post#11 06 Jan 2009 11:35    

JCoder wrote:
I chciałbym żeby mnie ktoś pocieszył...

Zabraci ci 'po dobroci' telefon, to co zrobisz jak znajdziesz winnych - tych co ci zabrali? Tylko nie bierz nowego/innego telefonu bo znowu ci zabiorą. I załóż dobre wygodne buty - jak nie zechcą 'używać dobroci' to trzeba się jakoś ewakuować.

Helpful post? + +1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
JCoder
Level 8
JCoder
Level 8
Post#12 06 Jan 2009 14:35  Topic author   

Ci co zabrali najprawdopodobniej telefonu już nie mają, tylko komuś opylili. A co zrobię jak się dowiem? Pójdę z MSISDN, numerem SIMa i danymi z LBS na policję - po prostu zgłoszę dodatkową poszlakę w sprawie. Problem w tym, że oni bez pozwolenia z prokuratury nie mogą męczyć operatorów o te dane, a jak nie mają tych danych, to i niewiele mogą zrobić poza sprawdzaniem komisów i ewentualnie legitymowaniem napotkanych dresów. Mając namiary z dokładnością do kilkuset metrów wysłać patrol w odpowiednie miejce i sprawdzać każdego nie jest za to dla nich dużym problemem. Zadzwonić pod ten numer i zrobić prowokację też mogą.

Helpful post? + 0
Back to top
xsoft1
Level 13
Helped: 5
Post rating: 1
xsoft1
Level 13
Post#13 06 Jan 2009 14:44    

Kolego JCoder.
Prawda jest taka,że policja nawet nie kiwnie palcem aby tego telefonu i tych kolesi szukać.Niska szkodliwość społeczna.Jeśli chłopcy na czymś wpadną i będą mieli fona przy sobie,to jest szansa,że któryś z policjantów to sobie skojarzy.
Też mi kiedyś skradziono telefon i w końcu dałem sobie z tym spokój.
Pozdrawiam.

Helpful post? + 0
Back to top
tino2003
Moderator - GSM
Helped: 1339
Post rating: 156
tino2003
Moderator - GSM
Post#14 06 Jan 2009 14:44    

Temat wyczerpany, jak autor będzie miał coś do dodania proszę o info na PW.
Zamykam

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  This topic is locked     Main Page -> Forum Index -> GSM -> GSM Utility -> Skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?
Page 1 of 1

Similar topics to skradziono mi telefon czy trudno zmienić w nim imei?

Imei w Samsungu D600. Jakim programem można zmienić Imei? (3)
IMEI w Nokii 3100! Jak zmienić? Zablokowany IMEI. (4)
Skradziono mi telefon nokia e 65 jak go odnaleźć? (12)
SE G502 - czy można w nim zmienić diody podświetlające ? (4)
Samsung SGH-R210S. Czy da się w nim zmienić gry, menu? (1)
Sprawdzanie czy telefon był kradziony-poszukuje WWW z IMEI (30)
c62 v16 wykręcony imei. Czy można naprawić IMEI? (1)
sony cd5 - imei czy jest program do naprawy imei (2)
Jak zmienić IMEI w S45 ??? (30)
Alcatel BE1 - jak zmienić IMEI (6)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.074 seconds