X

Golf 3 - skrzynia biegów

heniekk59 07 Jan 2009 09:58
  • #1 07 Jan 2009 09:58
    heniekk59
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Golf 3 poj.1,4 1994r. Mam taki objaw: wyje mi chyba docisk lub coś w skrzyni. Jak nacisnę na pedał sprzęgła to przestaje. Co do wymiany? Podobno skrzynia biegów ale chcę się upewnić. I jakie koszty?
  • #2 07 Jan 2009 10:27
    Jan Miś
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Sprawdż poziom oleju w skrzyni biegów. Jeżeli dobry, to hałasuje łożysko na wałku sprzęgłowym w skrzyni.
  • #3 07 Jan 2009 10:29
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Weź do ręki łapę sprzęgła i odciągnij w przeciwnym do normalnej pracy kierunku przy zapalonym silniku, jak ucichnie to łożysko oporowe, jak nie to łożyska wałka skrzyni
  • #4 07 Jan 2009 10:34
    karapaka
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    moim zdaniem to wyje któryś z wałków w skrzyni podobne objawy miałem w nissanie, odgłos byg głośniejszy im większe obciążenie, sprzegło i łożysko byś słyszał na wolnych obrotach takie dziwne rzeżienie mi za naprawe skrzyni wycenili 800+ plus koszt cześci zrobiłem sam za cene 2 łożysk na wałku w skrzyni nie pamietam których biegów, wbrew pozorom jak sie przekonałem skrzynia to bardzo proste urządzenie duzo prostsze od silnika
  • #5 07 Jan 2009 10:51
    MakroSerwis
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Najbardziej prawdopodobne usterki w tych skrzyniach, to:
    1. Zużyte łożysko wałka sprzęgłowego, trzeba je wymienić zanim się zablokuje i obróci w obudowie,
    2. Łożysko igiełkowe koła zębatego piątego biegu - dostęp przez boczną pokrywę, bez wyjmowania skrzyni.

Przyczyna jednej i drugiej usterki - mało oleju.
  Search 4 million + Products
Browse Products