Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Kompresor srubowy.

Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives ->Kompresor srubowy. Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
Nikodemon
Level 12
Post rating: 11
Nikodemon
Level 12
Post#1 10 Jan 2009 21:55  Topic author   

Kompresor srubowy.

Witam

Zastanawiam sie nad zakupem lub skonstruowaniem kompresora srubowego. Moj obecny Allegrowy szajs + dodatkowy zbiornik LPG nie wyrabia zasilajac piaskarke kabinowa. Zalezy mi na ciszy (mala powierzchnia warsztatu, nie ma gdzie dziada schowac zeby nie halasowal) oraz na wysokiej wydajnosci bo obecnie dluzej czekam na nabicie butli niz piaskuje. Przegladalem oferty sprzedazy kompresorow nowych i uzywanych ale ceny zabijaja.

Zastanawiam sie czy jest szansa zbudowac solidna maszyne wywalajac z obecnej sprezarki silnik tlokowy i zamiast niego wstawiajac kompresor Eaton stosowany jako doladowanie powietrza w Mercedesie CLK, mam kilka sztuk, w tym M62 ze sprzeglem elektromagnetycznym, jest on tez najwiekszy, montowany do silnikow 2.3. Max. obroty jakie wytrzymuje to 14 tysiecy, ma wlasny zapas oleju, w silniku laduje bodajze 0,6 bara.

Czy taki kompresor ma szanse napompowac w odpowiednio krotkim czasie blisko 100 litrowy zbiornik i utrzymac w nim stale cisnienie rzedu 6-8 bar podczas piaskowania?

A moze ktos wie gdzie mozna kupic tanio kompresor srubowy zdatny do uzytku ktory ma wysoka wydajnosc powietrza (rzedu 500l) a jednoczesnie nie pobiera 30kW z sieci?
Wszelka pomoc mile widziana.

Pzdr

PS: Nie wiem czy dobrze wybralem dzial, jezeli nie to prosilbym o przeniesie do odpowiedniego.

Pisownia. Proszę poprawić ! [Akrzy]

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad

Back to top
Aleksander_01
Level 39
Helped: 606
Post rating: 155
Aleksander_01
Level 39
Post#2 10 Jan 2009 22:12    

Re: Kompresor srubowy.

Coś mi się wydaje że z tego pomysłu nic nie będzie (zbyt mała wydajność, za małe ciśnienie, wytworzony do innych celów).
Zajmowałem się pneumatyką przez kilka lat. Do piaskowania idealnie nadaje się kompresor śrubowy (praktycznie stałe ciśnienie na wyjściu, brak pulsacji powietrza, przy odpowiedniej regulacji minimalna delta). Są w sprzedaży małe śrubówki które odpowiadalyby Twoim wymaganiom, tylko cena....niestety element śrubowy jest cholernie drogi (produkowany tylko przez kilka firm). Jeżeli widziałeś pompę śrubową to będziesz wiedzial skąd bierze się ta cena. Sam takiej nie zbudujesz.
Na pw podam firmę z którą wspólpracowalem, są jedni z tańszych w Polsce (oczywiście jakość bez zarzutów).

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad

Back to top
Moulder
Level 23
Helped: 22
Post rating: 18
Moulder
Level 23
Post#3 11 Jan 2009 10:10    

Kolego mylisz pojęcia, jakiej wydajności potrzebujesz, to co podałeś 500l rozumiem że dotyczy pojemności zbiornika sprężonego powietrza. Wydajność to objętość w czasie.

Minimalna moc silnika na każde 10 m3/h przy ciśnieniu 10bar to 1kW. Czyli do sprężarki o wydajności 90m3/h było by to 9kW. W rzeczywistości kompresor śrubowy o takiej wydajności jest napędzany silnikiem 11kW.
Taka sprężarka napompuje zbiornik 500l do 10 bar w czasie 200s (3 min i 18 s).

Niedawno był u nas fantasta kupił od mojego ojca mnie sprężarkę WE53 (w oryginale silnik 37kW). Pomysł miał taki żeby sprężarkę przerobić na 1 stopniową. Wydajność po takim zabiegu wzrosła by z 300m3/h do 450m3/h i do napędu zamontować silnik jakiś tam "S" o mocy 12KM :D:D

Ta sprężarka od Mercedesa ma ogromną wydajność rzędu kilkuset m3/h ale mały spręż (ciśnienie) i nic z tego nie wyjdzie.

Kupno kompresora śrubowego to tylko kwestia pieniędzy. Dostępność na rynku jest duża, zarówno na wtórnym.

Do piaskowania zbiornik sprężonego powietrza nie jest potrzebny.

Helpful post? + 0
Back to top

Ad
Ad

Back to top
kuba_guzik110
Level 1
kuba_guzik110
Level 1
Post#4 13 Feb 2009 11:47    

Chętnie od pana kupie tego eatona m62 proponuję cene 1300zł jeśli jest pan zainteresowany prosze pisac na maila kuba_guzik110(malpa)wp.pl lub dzwonić 508109280 lub gg 5460003

Helpful post? + 0
Back to top
Mariuszczs
Level 19
Helped: 6
Post rating: 9
Mariuszczs
Level 19
Post#5 13 Feb 2009 11:57    

Musisz wiedzieć jaką wydajność potrzebujesz do pistoletu czy piaskarki cisnieniowej ( czego używasz w tej kabinie )
Powiedzmy że będzie to 500 l/min więc szukasz kompresora z taką wydajnością. Zbiornik nie ma znaczenia.
Jeśli to 500l/min to malutka śrubówka za silnikiem max 5kW.

Helpful post? + 0
Back to top
Breżniew
Level 21
Helped: 51
Post rating: 16
Breżniew
Level 21
Post#6 13 Feb 2009 21:26    

Widziałem gdzieś na zdjęciach taka sprężarkę do piaskowania wykonana z pompy podciśnieniowej od beczki rolniczej asenizacyjnej napędzanej silnikiem od malucha. Nie wiem jaka to ma wydajność ale może taką właśnie pompę warto poszukać. Cena na pewno mniejsza od śrubowej.

Helpful post? + 0
Back to top
gadem
Level 16
Helped: 1
Post rating: 7
gadem
Level 16
Post#7 17 Feb 2009 10:28    

Mylicie koledzy pojęcie kompresora śrubowego z kompresorem rotacyjnym

Helpful post? + 0
Back to top
Akrzy74
Admin Elektroenergetyka
Helped: 301
Post rating: 91
Akrzy74
Admin Elektroenergetyka
Post#8 17 Feb 2009 18:47    

W związku z brakiem zainteresowania autora, oraz niezastosowanie się do p. 6 regulaminu- temat ląduje w koszu.

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Kompresor srubowy.
Page 1 of 1

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.073 seconds