Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kompresor srubowy.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Kompresor srubowy.
Autor
Wiadomość
Nikodemon
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 10 Sty 2009 22:55   

Kompresor srubowy.

Witam

Zastanawiam sie nad zakupem lub skonstruowaniem kompresora srubowego. Moj obecny Allegrowy szajs + dodatkowy zbiornik LPG nie wyrabia zasilajac piaskarke kabinowa. Zalezy mi na ciszy (mala powierzchnia warsztatu, nie ma gdzie dziada schowac zeby nie halasowal) oraz na wysokiej wydajnosci bo obecnie dluzej czekam na nabicie butli niz piaskuje. Przegladalem oferty sprzedazy kompresorow nowych i uzywanych ale ceny zabijaja.

Zastanawiam sie czy jest szansa zbudowac solidna maszyne wywalajac z obecnej sprezarki silnik tlokowy i zamiast niego wstawiajac kompresor Eaton stosowany jako doladowanie powietrza w Mercedesie CLK, mam kilka sztuk, w tym M62 ze sprzeglem elektromagnetycznym, jest on tez najwiekszy, montowany do silnikow 2.3. Max. obroty jakie wytrzymuje to 14 tysiecy, ma wlasny zapas oleju, w silniku laduje bodajze 0,6 bara.

Czy taki kompresor ma szanse napompowac w odpowiednio krotkim czasie blisko 100 litrowy zbiornik i utrzymac w nim stale cisnienie rzedu 6-8 bar podczas piaskowania?

A moze ktos wie gdzie mozna kupic tanio kompresor srubowy zdatny do uzytku ktory ma wysoka wydajnosc powietrza (rzedu 500l) a jednoczesnie nie pobiera 30kW z sieci?
Wszelka pomoc mile widziana.

Pzdr

PS: Nie wiem czy dobrze wybralem dzial, jezeli nie to prosilbym o przeniesie do odpowiedniego.

Pisownia. Proszę poprawić ! [Akrzy]
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 10 Sty 2009 22:55   

Powrót do góry

Aleksander_01
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kielce

Post#2 10 Sty 2009 23:12   

Re: Kompresor srubowy.

Coś mi się wydaje że z tego pomysłu nic nie będzie (zbyt mała wydajność, za małe ciśnienie, wytworzony do innych celów).
Zajmowałem się pneumatyką przez kilka lat. Do piaskowania idealnie nadaje się kompresor śrubowy (praktycznie stałe ciśnienie na wyjściu, brak pulsacji powietrza, przy odpowiedniej regulacji minimalna delta). Są w sprzedaży małe śrubówki które odpowiadalyby Twoim wymaganiom, tylko cena....niestety element śrubowy jest cholernie drogi (produkowany tylko przez kilka firm). Jeżeli widziałeś pompę śrubową to będziesz wiedzial skąd bierze się ta cena. Sam takiej nie zbudujesz.
Na pw podam firmę z którą wspólpracowalem, są jedni z tańszych w Polsce (oczywiście jakość bez zarzutów).
Powrót do góry

Moulder
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: LBN

Post#3 11 Sty 2009 11:10   

Kolego mylisz pojęcia, jakiej wydajności potrzebujesz, to co podałeś 500l rozumiem że dotyczy pojemności zbiornika sprężonego powietrza. Wydajność to objętość w czasie.

Minimalna moc silnika na każde 10 m3/h przy ciśnieniu 10bar to 1kW. Czyli do sprężarki o wydajności 90m3/h było by to 9kW. W rzeczywistości kompresor śrubowy o takiej wydajności jest napędzany silnikiem 11kW.
Taka sprężarka napompuje zbiornik 500l do 10 bar w czasie 200s (3 min i 18 s).

Niedawno był u nas fantasta kupił od mojego ojca mnie sprężarkę WE53 (w oryginale silnik 37kW). Pomysł miał taki żeby sprężarkę przerobić na 1 stopniową. Wydajność po takim zabiegu wzrosła by z 300m3/h do 450m3/h i do napędu zamontować silnik jakiś tam "S" o mocy 12KM :D:D

Ta sprężarka od Mercedesa ma ogromną wydajność rzędu kilkuset m3/h ale mały spręż (ciśnienie) i nic z tego nie wyjdzie.

Kupno kompresora śrubowego to tylko kwestia pieniędzy. Dostępność na rynku jest duża, zarówno na wtórnym.

Do piaskowania zbiornik sprężonego powietrza nie jest potrzebny.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 11 Sty 2009 11:10   

Powrót do góry

kuba_guzik110
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Białystok

Post#4 13 Lut 2009 12:47   

Chętnie od pana kupie tego eatona m62 proponuję cene 1300zł jeśli jest pan zainteresowany prosze pisac na maila kuba_guzik110(malpa)wp.pl lub dzwonić 508109280 lub gg 5460003
Powrót do góry

Mariuszczs
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Dąbrowa

Post#5 13 Lut 2009 12:57   

Musisz wiedzieć jaką wydajność potrzebujesz do pistoletu czy piaskarki cisnieniowej ( czego używasz w tej kabinie )
Powiedzmy że będzie to 500 l/min więc szukasz kompresora z taką wydajnością. Zbiornik nie ma znaczenia.
Jeśli to 500l/min to malutka śrubówka za silnikiem max 5kW.
Powrót do góry

Breżniew
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: NOE

Post#6 13 Lut 2009 22:26   

Widziałem gdzieś na zdjęciach taka sprężarkę do piaskowania wykonana z pompy podciśnieniowej od beczki rolniczej asenizacyjnej napędzanej silnikiem od malucha. Nie wiem jaka to ma wydajność ale może taką właśnie pompę warto poszukać. Cena na pewno mniejsza od śrubowej.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 13 Lut 2009 22:26   

Powrót do góry

gadem
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kampinos

Post#7 17 Lut 2009 11:28   

Mylicie koledzy pojęcie kompresora śrubowego z kompresorem rotacyjnym
Powrót do góry

Akrzy74
Admin Energoelektronika
Admin Energoelektronika

Miasto: Wielkopolska

Post#8 17 Lut 2009 19:47   

W związku z brakiem zainteresowania autora, oraz niezastosowanie się do p. 6 regulaminu- temat ląduje w koszu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Kompresor srubowy.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.138 seconds

elektroda.pl temat RSS