X

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

Pamek 11 Jan 2009 14:48
  • #1 11 Jan 2009 14:48
    Pamek
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam mam taki problem gdyż przy logowaniu Windowsa wyskakuje mi blue screen:
    UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME
    z błędem:
    Quote:
    STOP : 0x000000ED (0x82342B98,0xC0000006,0x00000000,0x00000000)

:cry:

Co to może oznaczać i jak to naprawić ?

Miał ktoś z was może kiedyś taki problem :?:
    Proszę o pomoc .
    Z góry dziękuje
  • #2 11 Jan 2009 14:50
    K!lleR
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Rozmontowała się partycja. Proszę użyć opcji "szukaj" temat był już poruszany.
  • #3 11 Jan 2009 14:51
    Pamek
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jak to rozmontowała się partycja ? :/
  • #4 11 Jan 2009 14:52
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Temat SETKI razy poruszany, zacznij od tego:
    http://support.microsoft.com/?kbid=297185&sd=RMVP

Jesli nie pomoze. Pobierz,uruchom i wklej screen'y z HDTune - WSZYSTKIE zakladki. Sterowniki wszystkie poprawnie zainstalowane? Mam takze na mysli te do plyty glownej.

Ponadto przedstaw konfiguracje komputera uwzgledniajac zasilacz - marka i moc.
  • #5 11 Jan 2009 14:59
    Pamek
    Level 11  
    Znalazłem jakiś tam temat z podobnym i tak było napisane aby włożyć płytkę z WINDOWS XP i ustawić bootowanie płytki w BIOSE. To akurat mam ustawione. Mam płytkę i na laptopie co teraz pisze z niego nagram na płytkę system tylko teraz moje pytanka:
    1. Czy muszę od nowa instalować system i czy utracę wszystkie dane.
    2. Jak mam poprawnie nagrać ten system na płytkę bo mam Windows MX na płytce i ustawione mam bootowanie wszystko ok tylko że jak pisze pod tabelka Booting Cd/DVD to nic nie wyświetla się instalator tylko uruchom system normalnie, tryb awaryjny itp. :/
  • #6 11 Jan 2009 15:02
    K!lleR
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Należy włożyć płytę z Windows XP i zbootować z niej. Po przekopiowaniu plików do pamięci należy wcisnąć klawisz R. Na koncie administratora wpisać fixmbr i enter, powinno pomóc.
  • #7 11 Jan 2009 15:04
    Pamek
    Level 11  
    wkładam płytkę i coś tam pisze pod tabelką booting Cd/DVD ale potem już jest tak jak pisałem wyżej czyli można wybrać tylko Uruchom system windows normalnie, tryb awaryjny, z obsługą sieci i z wierszem poleceń

Edit: Zbotować to znaczy co zrobić mam ?
  • #8 11 Jan 2009 15:07
    K!lleR
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Uruchomić instalację Windows oraz wcisnąć R czyli naprawa (konsolowa).
  • #9 11 Jan 2009 15:10
    Pamek
    Level 11  
    ale mi się instalacja nie uruchamia a jak naciskam F4 to wyskakuje na czerwonym tle pod tym F2:Setup i F11:Boot Menu takie coś:
    !!!!!!!!!! IDE DRIVES INSTALLATION ERROR !!!!!!!!!!!!!
    For best reliability & performance, please change the stand alome slave drive to master. System Halt...
  • #10 11 Jan 2009 15:28
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Pamek wrote:
    ale mi się instalacja nie uruchamia a jak naciskam F4 to wyskakuje na czerwonym tle pod tym F2:Setup i F11:Boot Menu takie coś:
    !!!!!!!!!! IDE DRIVES INSTALLATION ERROR !!!!!!!!!!!!!
    For best reliability & performance, please change the stand alome slave drive to master. System Halt...

Wiec prawidlowo ustaw napedy/dyski w komputerze:
    http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/konfiguracja_napedow_ide/
  • #11 11 Jan 2009 15:45
    Pamek
    Level 11  
    Tak ja to na pewno zrobię... :/:cry:

Za 10min zeedytuje i napiszę jak mam teraz ustawione

Edit: Ja mam tak:

1st. CD/DVD-0:TSSTcorpCD/DVDW SH-S182M
    2nd. IDE-0:SAMSUNG SP1654N
    3rd. CD/DVD-0:TSSTcorpCD/DVDW SH-S182M
    4th. Disabled

W 1 miałem Floppy czy jakoś tak i mówili abym zmienił żeby 1 było CD/DVD więc zmieniłem. A gdy się ładuje jak nic nie naciskam to po tabelką (chodzi mi jak wsadze płytkę z Windowsem XP) pisze Searching CD\DVD i cos tam na końcu ok i potem wiadomo już co czyli uruchamia się w jakim mam trybie odpalić komputer.

Bardzo proszę o pomoc.
  • #12 11 Jan 2009 16:28
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Pamek wrote:

Zapewne zwora na dysku przełożyła się sama albo dysk sam się przepiął na inną taśmę.
  • #13 11 Jan 2009 16:32
    Pamek
    Level 11  
    jankolo wrote:
    Pamek wrote:

Zapewne zwora na dysku przełożyła się sama albo dysk sam się przepiął na inną taśmę.

Możliwe...

Jak tą całość naprawić ??
  • #14 11 Jan 2009 16:42
    K!lleR
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Twardy dysk proszę ustawić na MASTER a napęd optyczny na SLAVE. Sprawdzić dokładnie taśmę IDE lub wymienić na inną.
  • #15 11 Jan 2009 17:06
    Pamek
    Level 11  
    Jak to ustawić??
  • #16 11 Jan 2009 17:13
    K!lleR
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Z tyłu dysku oraz CD/DVD są zworki UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME które trzeba ustawić tak jak napisano.
  • #17 11 Jan 2009 22:07
    Pamek
    Level 11  
    K!lleR wrote:
    Z tyłu dysku oraz CD/DVD są zworki UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME które trzeba ustawić tak jak napisano.

Wiem że to jest ale ja nie mogę u siebie tego znaleść. Gdzie to tak dokładniej szukać?
  • #18 11 Jan 2009 22:09
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Zworki szukaj na dysku twardym. Na nim takze bedzie naklejka z rozpiska ustawienia zworek, masz ustawic dysk na master.

Ponadto w pierwszej wypowiedzi podalem link do strony z opisem konfiguracji napedow ide ale widze,ze Tobie nawet nie chcialo sie tam wejsc.
  • #19 12 Jan 2009 16:37
    Pamek
    Level 11  
    mat_ed wrote:
    Zworki szukaj na dysku twardym. Na nim takze bedzie naklejka z rozpiska ustawienia zworek, masz ustawic dysk na master.

Ponadto w pierwszej wypowiedzi podalem link do strony z opisem konfiguracji napedow ide ale widze,ze Tobie nawet nie chcialo sie tam wejsc.

Wszedłem lecz nie jestem na tyle kumaty aby to zrobić...
  • #20 12 Jan 2009 16:44
    K!lleR
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    W zależności od producenta dysku ustawia się zworki. Zamieszczam zdjęcie poglądowe.

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME
  Search 4 million + Products
Browse Products