Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Monitorowanie sieci wi-fi

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Monitorowanie sieci wi-fi
Autor
Wiadomość
psternik
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: warszawa

Post#1 Post autora tematu 11 Sty 2009 21:22   

Witam.
Od jakiegoś czasu chciał bym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób na sprawdzenie cz ktoś mi się nie podłącza pod moje wifi. A mianowicie czy są może jakieś darmowe programy które monitorują sieć własną wifi w celu pokazania jacy użytkownicy korzystają obecnie z połączenia?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2009 21:22   

Powrót do góry

WMichał
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Ostrów Wielkopolski

Post#2 11 Sty 2009 21:39   

Re: Monitorowanie sieci wi-fi

Oczywiście, że są takie programy. Możesz regularnie monitorować, w jaki sposób użytkownicy korzystają z sieci i co się w niej dzieje i sprawdzać czy z sieci nie korzystają osoby nieautoryzowane, które
uzyskały do niej dostęp w nielegalny sposób. Jest to jednak bardzo trudne zagadnienie. Masz włączony w swojej sieci firewall i adresy MAC, komputerów, które mają mieć dostęp do sieci, to już w bardzo dużym stopniu chroni przed niepowołanym dostępem.
Powrót do góry

kemys
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Kraków

Post#3 11 Sty 2009 22:44   

Jaki masz router? W panelu administracyjnym powinny być gdzieś logi oraz/albo aktualny status połączeń. np. w D-link tak jest
Powrót do góry

psternik
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 13 Sty 2009 07:15   

Ja mam linksysa wrt54g v8,jeśli ktoś wie jak sprawdzić logi?
Będę wdzięczny.
WMichał a jakim programem mogę monitorować sieć wifi aby mieć podgląd co się dzieje w mojej sieci?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2009 07:15   

Powrót do góry

WMichał
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Ostrów Wielkopolski

Post#5 13 Sty 2009 15:39   

Programy na przykład: Ettercap NG, Ethereal (obydwa freeware, zarówno na windows jak i linux'a). Nie są to proste programy. Ich użytkowanie wymaga pewnej wiedzy od użytkownika na temat sieci komputerowych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2009 15:39   

Powrót do góry

psternik
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 13 Sty 2009 22:33   

Ok sprawdzę.Ettercap NG jest pod lunuxa, sprawdzę na początek Ethereal 0.99 i sprawdzę czy to jest to o co mi chodzi.Jak znasz jakieś programy pod winda xp,viste które monitorują ruch w sieci wi-fi typu logowanie użytkowników(na tym mi bardzo zależy) czy coś ściągali,co ile,kiedy z jakiego ip,mac,itp to bardzo bym prosił
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#7 13 Sty 2009 22:57   

Jeśli masz dostęp do routera to możesz śledzić podstawowe informacje w logach routera, ew. zainstaluj jakiś alternatywny soft, np. Tomato.

Jeśli chcesz śledzić ruch w sieci bez uczestnictwa routera, musisz mieć komputer z kartą WiFi i któryś z w/w snifferów.

Przede wszystkim zabezpiecz sieć - WPA-PSK + filtrowanie MAC + wyłączenie rozgłaszania SSID (ale z tym ostrożnie, bo może wręcz ułatwić atak) + ograniczenie mocy nadajnika WiFi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2009 22:57   

Powrót do góry

psternik
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 Post autora tematu 14 Sty 2009 06:45   

A więc mam sieć kodowaną WPA2, założone hasło na dostęp do sieci ( i to nie krótkie) zmieniłem standardowe hasło w ruterze. Wiem że co człowiek zabezpieczył człowiek może odbezpieczyć. Może ktoś wie jak sprawdzić logi w linksys wrt54g?
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#9 14 Sty 2009 06:57   

Np. do WAG354G logujesz się:
http://192.168.1.1
Podajesz użytkownika, hasło, wchodzisz w opcję Security i klikasz na View Logs.

Pewnie i u Ciebie jest podobnie.
psternik napisał:
...Może ktoś wie jak sprawdzić logi w linksys wrt54g?