Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Monitorowanie sieci wi-fi

psternik 11 Sty 2009 20:22
  • #1 11 Sty 2009 20:22
    psternik
    Poziom 2  

Witam.
    Od jakiegoś czasu chciał bym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób na sprawdzenie cz ktoś mi się nie podłącza pod moje wifi. A mianowicie czy są może jakieś darmowe programy które monitorują sieć własną wifi w celu pokazania jacy użytkownicy korzystają obecnie z połączenia?

• #2 11 Sty 2009 20:39
    WMichał
    Poziom 31  

Oczywiście, że są takie programy. Możesz regularnie monitorować, w jaki sposób użytkownicy korzystają z sieci i co się w niej dzieje i sprawdzać czy z sieci nie korzystają osoby nieautoryzowane, które
    uzyskały do niej dostęp w nielegalny sposób. Jest to jednak bardzo trudne zagadnienie. Masz włączony w swojej sieci firewall i adresy MAC, komputerów, które mają mieć dostęp do sieci, to już w bardzo dużym stopniu chroni przed niepowołanym dostępem.

• #3 11 Sty 2009 21:44
    kemys
    Poziom 10  

Jaki masz router? W panelu administracyjnym powinny być gdzieś logi oraz/albo aktualny status połączeń. np. w D-link tak jest

• #4 13 Sty 2009 06:15
    psternik
    Poziom 2  

Ja mam linksysa wrt54g v8,jeśli ktoś wie jak sprawdzić logi?
    Będę wdzięczny.
    WMichał a jakim programem mogę monitorować sieć wifi aby mieć podgląd co się dzieje w mojej sieci?

• #5 13 Sty 2009 14:39
    WMichał
    Poziom 31  

Programy na przykład: Ettercap NG, Ethereal (obydwa freeware, zarówno na windows jak i linux'a). Nie są to proste programy. Ich użytkowanie wymaga pewnej wiedzy od użytkownika na temat sieci komputerowych

• #6 13 Sty 2009 21:33
    psternik
    Poziom 2  

Ok sprawdzę.Ettercap NG jest pod lunuxa, sprawdzę na początek Ethereal 0.99 i sprawdzę czy to jest to o co mi chodzi.Jak znasz jakieś programy pod winda xp,viste które monitorują ruch w sieci wi-fi typu logowanie użytkowników(na tym mi bardzo zależy) czy coś ściągali,co ile,kiedy z jakiego ip,mac,itp to bardzo bym prosił

• #7 13 Sty 2009 21:57
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli masz dostęp do routera to możesz śledzić podstawowe informacje w logach routera, ew. zainstaluj jakiś alternatywny soft, np. Tomato.

Jeśli chcesz śledzić ruch w sieci bez uczestnictwa routera, musisz mieć komputer z kartą WiFi i któryś z w/w snifferów.

Przede wszystkim zabezpiecz sieć - WPA-PSK + filtrowanie MAC + wyłączenie rozgłaszania SSID (ale z tym ostrożnie, bo może wręcz ułatwić atak) + ograniczenie mocy nadajnika WiFi.

• #8 14 Sty 2009 05:45
    psternik
    Poziom 2  

A więc mam sieć kodowaną WPA2, założone hasło na dostęp do sieci ( i to nie krótkie) zmieniłem standardowe hasło w ruterze. Wiem że co człowiek zabezpieczył człowiek może odbezpieczyć. Może ktoś wie jak sprawdzić logi w linksys wrt54g?

• #9 14 Sty 2009 05:57
    Robert B
    Poziom 43  

Np. do WAG354G logujesz się:
    http://192.168.1.1
    Podajesz użytkownika, hasło, wchodzisz w opcję Security i klikasz na View Logs.

Monitorowanie sieci wi-fi

Pewnie i u Ciebie jest podobnie.
    psternik napisał:
    ...Może ktoś wie jak sprawdzić logi w linksys wrt54g?