X

Co ma wpływ na szybkość komputera oraz internetu...

14 Jan 2009 10:25 SEsebaele22
  • #1 14 Jan 2009 10:25
    sebaele22
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Witam, tak jak w temacie jakie elementy mają wpływ na szybkość komputera oraz internetu?
  • #2 14 Jan 2009 10:30
    chudybyk
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Pieniążki. ;-)
    Tak sobie pozwolę na żarcik.
  • #3 14 Jan 2009 10:41
    marcing27
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Pieniążki.Czym lepszy komputer tym lepiej chodzi,a internet jak masz jakąś słabą radiówke to też ci nie będzie dobrze śmigał.
  • #4 14 Jan 2009 10:44
    badboy84
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    chudybyk to bardzo trafne spostrzeżenie. :)

Na szybkość internetu ma wpływ chyba dostawca i to jaką się zamówi opcję.
    A na wydajność komputera wpływa procesor, pamięć (nie tylko ilość ale też rodzaj), dysk twardy (podobnie jak pamięć, nie pojemność tylko interfejs, ilość cache'u) no i płyta główna w większym lub mniejszym stopniu. Przy grafice 3D dochodzi do tego karta graficzna.
    No w sumie wszystko :) to jest takie oczywiste że mam wrażenie że sobie żarty robisz tym tematem.
  • #5 14 Jan 2009 10:46
    wd40
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Najszybsze komputery mają w Stanach, ale tam jest 60Hz w sieci, a w Polsce tylko 50Hz. ;)
  • #6 14 Jan 2009 11:56
    Removed
    Helpful post? (0)
    No i ważny jest jeszcze zasilacz ;). Zły zasilacz - przegrzewa się dysk - dysk spowalnia.
  • #7 14 Jan 2009 12:02
    Ptolek
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    E tam 60Hz, jak ja sobie podłącze komputer pod 3 fazy to dopiero śmiga.
    A jak ktoś ładuje system operacyjny z pendrive'a to jeszcze na szybkość komputera ma wpływ szybkość portu USB i model pendrive'a :)
    No i w znaczącym stopniu na szybkość (wydajność) pracy z użyciem komputera wpływa używany system operacyjny.
  • #8 14 Jan 2009 12:10
    badboy84
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    kpitan wrote:
    No i ważny jest jeszcze zasilacz ;). Zły zasilacz - przegrzewa się dysk - dysk spowalnia.

Dysk się może przegrzewać od zasilacza? :roll:
  • #9 14 Jan 2009 12:34
    Removed
    Helpful post? (0)
    badboy84 wrote:
    kpitan wrote:

Ot - za wysokie napięcie ;). Podłącz sobie jakąś ATmegę czy coś pod wyższe niż nominalne napięcie i zobacz co się stanie ;).
  • #10 14 Jan 2009 13:14
    marcing27
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Zaczynacie pisać trochę nie na temat.Najpierw napisz kolego sebaele22 jaki masz komputer i jaki internet to wtedy zobaczymy jaki masz problem.
  • #11 14 Jan 2009 14:38
    Chris_W
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    badboy84 wrote:
    kpitan wrote:

Może, jak znajduje się obok.
  • #12 14 Jan 2009 15:45
    marcing27
    Level 16  
    Helpful post? (-1)
    Jeżeli wam się przegrzewa to załóżcie dodatkowy wentylator żeby nie przegrzewał wam się dysk i sprawa załatwiona,Dysk się nie przegrzewa i komputer szybciej chodzi.
  • #13 14 Jan 2009 19:19
    darkghoust
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Wystawiłem dysk twardy za okno. Nie powinien już się przegrzewać :D :D :D
  • #14 14 Jan 2009 19:27
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    darkghoust wrote:
    Wystawiłem dysk twardy za okno. Nie powinien już się przegrzewać :D :D :D

Yyyy... a możesz podać adres gdzie mieszkasz :?::idea: 8)
  • #15 14 Jan 2009 19:38
    Digitron
    Level 21  
    Helpful post? (-1)
    Temat mnie zabił! ;]

Ja za to chłodze CPU,GPU,zasiłke i HDD ciekłym azotem (-196st C) metodą : wiadro i chlup, jak procesor zagrzeje się do -150st C to znów wiaderko i chlup....
  • #16 14 Jan 2009 20:41
    Wind_93
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Digitron: Nie myślałeś, żeby zrobić przedłużacz gniazda pod procka? Najlepiej taką na pająka, bo małe straty :) I potem do wiadra na stałe. A.. i jeszcze czy wiadro masz metalowe czy plastikowe? wiesz.. przewodność cieplne :D
    Ja mam przedłużacz do proca zrobiony ze skrętki głośnikowej, i procek wstawiony do lodówki. Tylko ten kabel 500*2,5mm2 idzie mi przez korytarz, i nie wiem czy nie ma tam za dużego spadku napięcia, bo idzie po schodach w dół ;/
    Co wy na to, żeby lodówkę postawić przy kompie? i całą jednostkę do lodówy, i kabelki bokiem.
  • #17 14 Jan 2009 20:46
    Digitron
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Lodówka - lód - woda - BUM ?:lol:

Hmm, wiaderko plastikowe....
  • #18 14 Jan 2009 21:45
    wąsaty
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    A ile koledze średnio wychodzi wiaderek na godzinę? :lol:
  • #19 14 Jan 2009 22:03
    kapq
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Moim zdaniem na szybkość działanie wpływa dobry prąd! Rok temu był dobry ale teraz się zepsuł i zamula mi kompa ;/
  • #20 15 Jan 2009 02:40
    Artur k.
    Admin grupy audio
    Helpful post? (0)
    kapq wrote:
    Moim zdaniem na szybkość działanie wpływa dobry prąd! Rok temu był dobry ale teraz się zepsuł i zamula mi kompa ;/

Sinusoida się pogięła? :D
  • #21 15 Jan 2009 15:22
    Chris_W
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Utyła i nabrała 'brzucha'.
  • #22 15 Jan 2009 17:07
    luke666
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Czy jak zagnę kabel od internetu to informacje będa zwalniały na zakrętach i będę miał wolniejszy internet?

(tak na poważnie to usłyszałem takie zdanie od osoby, która montuje monitoringi, instalacje elektryczne?).
  • #23 15 Jan 2009 17:22
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Tak jak masz za długi kabel na odcinku switch-komputer to masz większe pingi. Przypomina mi się stary temat o pingach klawiatury po długości kabla. Dotyczył graczy w Diablo2 :D. Był nawet link do bardzo ciekawego tematu na jednym z for D2 gdzie rozwodzili się nad skracaniem kabla od klawiatury w bardzo dosadny sposób. Do dziś między znajomymi ten tekst wymiata :D.
  • #24 15 Jan 2009 17:39
    zbyrek
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Tnij k.... k.... kabel tnij. :D

To na pewno przez to, że kolega ma kable w izolacji czerwonej a nie zielonej i się pakiety boją mandat dostać.
  • #25 16 Jan 2009 15:45
    arkady25
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Ptolek wrote:
    A jak ktoś ładuje system operacyjny z pendrive'a to jeszcze na szybkość komputera ma wpływ szybkość portu USB i model pendrive'a :)
    No i w znaczącym stopniu na szybkość (wydajność) pracy z użyciem komputera wpływa używany system operacyjny.

Ja mam nowy system operacyjny i net mi śmiga jak gupi. A jak ktoś oszczędza na systemie to nie ma co się dziwić.
  • #26 16 Jan 2009 18:48
    Removed
    Helpful post? (0)
    arkady25 wrote:
    Ptolek wrote:

Ja mam nowy system operacyjny i net mi śmiga jak gupi. A jak ktoś oszczędza na systemie to nie ma co się dziwić.

Eeee tam, ja mam stary(windows 2003) i śmiga tak samo jak na Viście(która jest FAJNA i jurz).

Ortografia celowa
  • #27 16 Jan 2009 19:24
    Digitron
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Artur k. wrote:
    kapq wrote:

Sinusoida się pogięła? :D

No a u mnie k***a elektrownia dalej podaje 220V....i zakichane 49 (G)Hz

No i PC mi zamula ale komputer mniej się grzeje.....

luke666 - no wiesz ja słyszłem podobny tekst tylko że..... od montera sieci w biurach....

"...jeśli kabel biegnie pod górę, transfer spada, jeżeli w dół - transfer rośnie..." w związku z tym szef owego biura zamówił firmę która rozkuła mu pół biura, no bo net by zwalniał, nastepnie tamten położył kable i net nie zwalniał....

Sytuacja zdażyła się naprawdę....
  • #28 16 Jan 2009 19:42
    Chris_W
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Jest faktem że pogięte kable mają niższe parametry przesyłowe (chodzi o ethernet).
  • #29 16 Jan 2009 20:14
    Removed
    Helpful post? (0)
    Chris_W wrote:
    Jest faktem że pogięte kable mają niższe parametry przesyłowe (chodzi o ethernet).

Raczej ciekawostką. Wątpie by przy obecnych prędkościach miało to ZAUWAŻALNY wpływ
  • #30 16 Jan 2009 20:26
    Afcht
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Ja trzymam kompa w piekarniku ustawionym na 350 stopni daje mi to 600% więcej mocy.
Similar topics to co ma wpływ na szybkość komputera oraz internetu...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products