Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Hamulce przednie tarczowe - nierówno "biorą".

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Hamulce przednie tarczowe - nierówno "biorą".
Autor
Wiadomość
kemor1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Tarnów

Post#1 Post autora tematu 14 Sty 2009 11:49   

Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz. Mam problem z hamulcami przednimi w Punto 1.1 S. Prawy hamulec nie cofa i cały czas jedzie się na hamulcu (jechało bo teraz stoi) a lewy nierówno bierze. Przy wymianie klocków na nowe stwierdziłem, że wewnętrzne klocki (prawy i lewy) są "jak nowe", a zewnętrzne cienkie jak listek. Czy wystarczy rozebrać cylindry i wyczyścić je z wymianą gumek uszczelniających ?
Proszę o radę w tej sprawie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2009 11:49   

Powrót do góry

bslaw
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Supraśl

Post#2 14 Sty 2009 12:01   

Re: Hamulce przednie tarczowe - nierówno "biorą".

Nie wiem jak to jest konkretnie rozwiązane w Punto, ale wszelkie objawy wskazują na to, że masz unieruchomione zaciski hamulcowe. Względem osi obrotu tarczy hamulcowej powinne "pływać".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2009 12:01   

Powrót do góry

kemor1
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 14 Sty 2009 12:07   

Jeśli chodzi Ci o to że cały korpus nie przesuwa się, to tak nie jest. Chodzi bardzo lekko, czyli "pływają". Za to tłoczek w prawym kole po wyjęciu klocków nie wymaga blokowania przed "wyskoczeniem, a wcisnąć się go nie da wcale.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2009 12:07   

Powrót do góry

bslaw
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Supraśl

Post#4 14 Sty 2009 12:14   

Drastycznie nierównomierne zużycie klocków w jednym zacisku świadczy o tym, że jednak nie pływają ...
Czy masz pomysł na posmarowanie tłoczka? Używałem (z różnym skutkiem) płynu hamulcowego lub smaru silikonowego z teflonem. Oczyszczony tłoczek powinien dać się bezboleśnie ręką, chociaż kiedyś musiałem użyć ścisku stolarskiego ...
Powrót do góry

kemor1
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 14 Sty 2009 12:27   

Mechanik samochodowy ze mnie straszny. Do tej pory mój kontakt ze samochodem polegał głownie na jego eksploatacji. Wnioskuję z postu "bslaw", że całość trzeba rozebrać, wypolerować tłoczki i cylinder, wymienić gumki, zmontować wszystko do kupy, zalać układ płynem hamulcowym i odpowietrzyć. A co z tym "pływaniem". Chodzi o tą część korpusu która jednocześnie pełni rolę "zawiasu" umożliwiającego wyjęcie klocków ? Tam też są jakieś gumki, które też pewnie trzeba wymienić i pod które trzeba nałożyć to smarowidło. Czy dobrze zrozumiałem ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2009 12:27   

Powrót do góry

bromhit
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Chrosna

Post#6 14 Sty 2009 17:02   

Zamontuj zacisk bez klocków i wszystko dokręć, wtedy sprawdź czy zacisk przesuwa się na boki. Jak nie to coś zatarte albo skrzywione.
Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#7 15 Sty 2009 01:04   

Witam
Jak są zużyte klocki to znaczy od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Jeśli bardziej zużyty jest od strony wewnętrznej / cylinderka/ to znaczy że zatarciu uległ tłoczek zacisku jeśli odwrotnie to system przesuwny. Sprawdź prowadnice Kocków czy czasem nie są zardzewiałe i nie zapieczone z klockami. Jeśli nigdy nie wymieniałeś uszczelniaczy w zaciskach to się lepiej za to nie zabieraj. Możesz jeszcze spróbować rozruszać ten tłok jeśli to on jest zatarty. Z jednej strony klocek a od strony tłoka gruba zbrojona guma i pompować pedałem hamulca tłok powinien się wysuwać a guma będzie go z powrotem wciskać, ten sposób działa powiedzmy w 80% przypadków. Jeśli jest pęknięta osłonka to niestety regeneracja lub zakup innego zacisku, w zależności od stopnia korozji tłoka
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Hamulce przednie tarczowe - nierówno "biorą".
Strona 1 z 1