X

Jaki piecyk gazowy polecacie.

jacek66s 14 Jan 2009 18:02
  • #1 14 Jan 2009 18:02
    jacek66s
    Level 2  
    Helpful post? (+2)
    Jaki piecyk jednofunkcyjny polecacie do kupienia? Żeby był oszczędny, w miarę tani i dobry.
  • #2 17 Jan 2009 19:27
    tc
    Level 16  
    Helpful post? (+2)
    jeśli gazowy to tylko kondensacyjny
  • #3 17 Jan 2009 19:36
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    To trzy różne kociołki...A poważnie to wybierz taki,do którego będziesz miał serwis w okolicy.Dobra cena i rozsądna jakośc to np.deDietrich.

Dodano po 1 [minuty]:

Ale stylistycznie to się popisałem...
  • #4 17 Jan 2009 20:54
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze
    Helpful post? (+1)
    Do jakiego domu, czy mieszkania ma być zastosowany ?
  • #5 17 Jan 2009 23:05
    jacek66s
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Mieszkanie w bloku i do ogrzewania wody tylko do kąpieli w łazience. Mam na oku piecyk Vaillanta za ok.1150zł serwis na miejscu.
  • #6 18 Jan 2009 10:44
    serwisant73
    Helpful post? (0)
    To dobry wybór.
  • #7 20 Jan 2009 23:01
    adboss
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Oczywiście sugeruję wersję na baterie/zapłon/
  • #8 21 Jan 2009 18:16
    Luckyzi
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    1.
    Tak sie zastanawiam junkers to dobry piecyk ? glownie chodzi o niezawodnosc, niemam wiekszego rozeznania tak wiec prosze o pomoc. Raczej gazowy wchodzi w gre , elektryczny duzo drozej wychodzi nie?
    2.
    Tak sie zastanawiam moze to glupie pytanie ale jesli ktos niema w domu piecyka boilera , to placi wiecej za podgrzanie wody spodzielni czy innej instytucji ? Jak to dziala wlasnie ?
  • #9 25 Jan 2009 12:59
    Grześko
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Jeśli można to podepnę się do tematu i też zadam pytanie/pytania.

A mianowicie na co (oprócz ceny - oby nie była za wysoka :? i pobliskiego serwisu) zwrócić uwagę przy wyborze pieca/ogrzewacza przepływowego?
    I wyrobów jakich firm należałoby się wystrzegać, a jakie byście Panowie polecali?!

Mam na myśli urządzenie o zapłonie elektronicznym/bateryjnym (bez płomyka dyżurnego i bez turbinki), które służyłoby do ogrzewania wody używanej w łazience i w kuchni (mycie i zmywanie) w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym [u mnie - max. dwa punkty odbioru i będzie współpracował z bateriami mieszającymi (jeżeli ma to jakieś znaczenie)].
  • #10 25 Jan 2009 21:41
    mirrzo

Helpful post? (+1)
    Ktoś tu kiedyś napisał na tym forum: "jak grzać wodę, to tylko Junkers..."
  • #11 26 Jan 2009 00:34
    bro2004
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Już kiedys pisałem i o to i temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1198191&highlight=
    Serwis i części tańsze na pewno niż Junkers.
  • #12 26 Jan 2009 09:36
    12gucio
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Popieram zdanie krecik151 "termet dobry bo NASZ krajowy"
  • #13 26 Jan 2009 20:58
    andrzej lukaszewicz
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Mam pytanie do autora- na ile osób ma ten piecyk zapewnić CWU?
  • #14 26 Jan 2009 21:59
    mirrzo

Helpful post? (0)
    Istotą sprawy jest odległość przesyłania ciepłej wody, a nie jej ilość.
    Wydajność termy gazowej jest taka: 11 l/min x 60 minut x 24 godz = 15840 litrów - to na dobę
    TERMET również jest super wyborem
  • #15 10 Feb 2009 12:57
    marbo55
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ja użytkuje NECKARA od dwóch lat. Jego największą zaletą jest cena. Kosztował niecałe 700. Na razie ziała bezawaryjnie. Zasila kuchnie (przez ścianę) i łazienkę (prysznic, umywalka). Nie mam baterii termostatycznych, bo szkoda nerwów przy przepływowych piecykach. Uważam że do mieszkania w bloku nie trzeba niczego droższego.
  • #16 18 Feb 2009 00:34
    n.kamil
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam

Ja tez przewiduje wzmiane piecyka gazowego w mieszkaniu (tylko do cieplej wody).
    Rozmawialem z kilkoma gazownikami i kazdy poleca cos innego.
    Oczywiscie wszyscy polecaja piecyk z zaplonem bateryjnym.
    Jeden gazownik poleca Ariston argumentujac tym ze ów Ariston ma element wodny (głowica czy jakos tak, fochowcy beda wiedzieli ;) )
    wykonany z tworzywa a nie z mosiadzu, "lepszość" polegac ma na tym ze na tworzwie nie bedzie odkladal sie kamien (a woda w moim miescie jest bardzo twarda).
    Inni mowia ze Ariston jest slaby, tylko nie podaja zadnego konkretnego argumentu.
    Prosze o komentarz

A co powiecie na to ze tylko jeden na czterech gazownikow powiedzial ze powinno sie zalozyc filtr na przylacz gazowy do piecyka?

Dziekuje za wypowiedzi
    Pozdrawiam
    Kamil
  • #17 24 Apr 2014 20:29
    lukns
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam!Chciałem odnowić temat gdyż padł mi piecyk junkersa i muszę zakupić nowy.Mógł by ktoś polecić jakiś model?Piecyk do bloku w łazience + zlew w kuchni za ścianą . Chciałbym się w 1000 zł zmieścić.
  • #18 24 Apr 2014 20:48
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    Kolego co prawda wrdp11-2b w tych pieniążkach nie kupisz, lecz możesz kupić np. Maxi Power WP 11B - nowa odsłona Junkersa-jest to następca Neckara.
  • #19 24 Apr 2014 20:54
    lukns
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Super!Zadzwonię jutro i pozdrowię :D Dziękuje i pozdrawiam.
  • #20 27 Apr 2014 16:53
    Pawlo-3102
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Do 1000 zł zawsze wieszałem Eurotermy lub Ferroli.W konfiguracji nieduża łazienka + zlew dawały radę.Koszt do 700 zł - jak na razie są bezawaryjne i powinny przeżyć Junkersy że o Vaillantach nie wspomnę (porażka-nie polecam).
  • #21 27 Apr 2014 18:52
    serwisant73
    Helpful post? (0)
    Pawlo-3102 wrote:
    jak na razie są bezawaryjne i powinny przeżyć Junkersy że o Vaillantach nie wspomnę
    Ciekawa konkluzja...
    I Vaillant porażka??? To mi światopogląd zburzyło... A jakieś konkrety na poparcie tych śmiałych tez?
  • #22 27 Apr 2014 19:09
    Pawlo-3102
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Vaillant? Pomijając sikające już nawet po 2 latach nagrzewnice to padające notorycznie serwomotory.Znajomek zajmuje się serwisowaniem podgrzewaczy i mniej więcej mam pogląd na to co się sprawdza.Przy Junkersach ponoć nie ma tyle zabawy ale podobno też nie działają tyle ile by się można po nich spodziewać.Jestem sam zaskoczony faktem że Ferrolki działają bezproblemowo-bo nie spodziewałem się tego po podgrzewaczach za 600 zł.
  • #23 27 Apr 2014 19:31
    serwisant73
    Helpful post? (0)
    A ja z własnego doświadczenia- jeszcze w Polsce- do Vaillantów nie chodziłem wcześniej, jak po 6-8 latach... Pomimo wody, która w naszym pięknym kraju daleka jest od standardów europejskich. Tu, w wersjach na rynek niemiecki, przy serwisie na tutejszym poziomie to żywotność średnia 10 lat. A jakość tych na tutejszy rynek i tych na Polskę aż tak się nie różni.
    Co do Junkersa, to zawsze był czołówką tego segmentu i długo jeszcze się to nie zmieni.
  • #24 27 Apr 2014 19:36
    Pawlo-3102
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    U mnie (czyli woj. śląskie i okolice) Vaillanty mają złą sławę.Możliwe że to jakość wody a może poszły jakieś wadliwe serie-ale naprawdę trudno przekonać kogoś do zakupu podgrzewacza tej marki.Zresztą znajomy serwisant powiedział mi że znajomemu nie poleci bo jak to określił "to dziadostwo".Gdy pierwszy raz to powiedział to mnie bardzo zdziwiło bo facet jest,powiedziałbym nie tylko instalatorem/serwisantem ale nawet fanem marki :)
  • #25 27 Apr 2014 20:00
    serwisant73
    Helpful post? (0)
    Cóż... Nie ma sensu się licytować. Co by nie mówić logo króliczka jeszcze długo będzie na ,,górnych" półkach leżeć.
  • #26 27 Apr 2014 20:13
    Pawlo-3102
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Nie wyssałem tej opinii z palca (nawet zależałoby mi na instalowaniu Vaillantów-miałbym dobre ceny od wspomnianego znajomego)to są opinie użytkowników/instalatorów/serwisantów.W naszych okolicach Vaillant kojarzy się z płaceniem za markę.Jeśli chodzi o rynek domków z napiętym budżetem-jest przegrany-tu teraz rządzi DeDietrich/Buderus.
  • #27 27 Apr 2014 21:20
    serwisant73
    Helpful post? (0)
    Taaa.. W kraju też w Dietrichu ,,robiłem". Tutaj jakby go nie widać...
  • #28 27 Apr 2014 22:27
    Pawlo-3102
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Ceny.MCR III można kupić za 3600 zł.Robi furorę.Jak i ile to podziała-nie wiem.Jasne, produkuje też fajne kociołki jak MCA ale zainteresowanie jest głównie tymi najtańszymi.
  • #29 28 Apr 2014 19:20
    serwisant73
    Helpful post? (0)
    MCR faktycznie jest raczej w tyle ale z tych, które pamiętam, wszystkie śmigają beż większych sensacji. Dają radę. Ogólnie scheda po Remecha raczej w dobrym kierunku się rozwija.
  • #30 29 Apr 2014 15:19
    Zbigniew Rusek
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Ja bym polecił Junkersa. Są chyba najlepsze (Vaillant to też marka, ale uchodzi za nieco gorszy). Wielkość, w zależności od tego, czy to duża wanna (jak naprawdę duża, to WRDP14-2B), czy też niezbyt duża wanna lub prysznic (WRDP11-2B). Tam zespół wodny jest z tworzywa, nagrzewnica z czystej miedzi (nie polewana cyną), więc dobrze przewodzi ciepło, zapłon - bateryjny (baterie wystarczają na długo, jeśli są dobre - alkaliczne). Ja mam Junkersa od ponad 3 lat i nie było nawet wymiany baterii (są oryginalne - widać były w dobrym gatunku).
  Search 4 million + Products
Browse Products