Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 14 Sty 2009 23:29
    slodki01
    Poziom 9  

Hej mam taki problem probuje podlaczyc keybord YAMAHA SPR270 do kompa poprzez kabel MIDI ,ale jak juz podlacze to niechce grac.sciaglem sobie virtualne organy MIDITZER i chce pograc na nich po przez keyborda.ale jak podepne to jest taki objaw ze jak nacisne klawisz na keybordzie to w programie tez sie wcisnie i jest dzwiek ,ale kiedy puszcze klawisz na keybordzie to na programiu edalej jest wcisniety.i jeszcze jedna sprawa.ten kabel MIDI (kupilem na allegro) na na srodki taka puszke czarna i sa tam 3 diody.1-czerwona sygnalizuje polaczenie usb.2-niebieska sygnalizuje polaczenie MIDI..powinno byc tak ze za kazdym razem jak sie wcisnie klawisz ma keybordzioew to ta dioda niebieska powinna mignac.u mni owszem mignie ale jak wcisne drugi raz klawisz to juz niemignie ,dopiero za kilka sekund mignie.,dziala jakby z opuznieniem .i tak samo jest z programem MIDITZER kiedy jest podlaczony keybord.wie ktos moze jak si eto ustawia zeby dobrze gralo?W keybordzie sa jakies ustawienia MIDi ale jest to w jezyku angielskim i nieiwien o co to chodzi w tyym a szukalem instrukcji w jezyku polskim w necie ale niema jest yylko w angielskim.prosze o pomoc.aha powiem tez ze kabel midi mam na usb ,moze przez to tak waryjuje?

Moderowany przez K!lleR:

Temat postu poprawiłem. W temacie nie używamy: pomoc, problem, help itd. Regulamin punkt 11.1

• #2 15 Sty 2009 01:39
    Pytong
    Poziom 32  

Może głupie pytanie. Nie masz midi na karcie dźwiękowej?

• #3 15 Sty 2009 18:05
    slodki01
    Poziom 9  

mam ale jakos to dziwnie dzila

• #4 15 Sty 2009 22:10
    Pytong
    Poziom 32  

No to czemu nie używasz kabla din > midi tylko tej przejściówki na usb?

• #5 15 Sty 2009 22:23
    slodki01
    Poziom 9  

mam tylko kabel usb.mozesz cos doradzic?

• #6 16 Sty 2009 00:47
    Usunięty
  • #7 16 Sty 2009 23:00
    slodki01
    Poziom 9  

karte mam REATLECK AC97
    kom procesor Athlon XP 2000+ 1.7 GHz 512RAM
    a druga karte zainstalowana dzwiekowa to mam Creative Audio PCI

Dodano po 1 [minuty]:

jurto zrobie zrzut ekranu i bede testowal ten monitor

Dodano po 4 [minuty]:

ale na karcie Creative nic sie nie dzieje.tylko na REatlecku cos gra.wiec Creative mam odlacvzona

• #8 09 Lis 2009 18:48
    Piotrek04058
    Poziom 8  

Witam :)
    przepraszam, że odświeżam stary temat ale mam właściwie identyczny...
    Mam keyboard Yamaha PSR-E323 i chcę go podłączyć do komputera kablem MIDI-USB... tak jak pisał autor tematu tak i u mnie po wciśnięciu i puszczeniu klawisza w keyboardzie odpowiednik tego klawisza w programie (MyOrgan) pozostaje wciśnięty :/... na kablu znajduje się transmiter z trzema diodami, czerwona od strony usb świeci cały czas, niebieska od strony midi świeci i mruga jak wcisnę klawisz na keyboardzie ale potem (tak samo jak autor tematu) muszę odczekać kilka sekund... jest jeszcze na środku transmitera zielona dioda która ogóle nie świeci...
    Prosz Was o pomoc bo ja już nie mam pomysłów... cały dzień dzisiaj "grzebałem" w konfiguracji programu MyOrgan i w keyboardzie i nic nadal nie działa tak jak bym sobie tego życzył... jeśli możecie to proszę o pomoc, podsunięcie jakiegoś pomysłu...

• #9 23 Gru 2010 23:05
    Moander
    Poziom 1  

A wiec tak. Odświerze ten temat. Mam ten sam problem z klawiszem Yamaha PSR 195. Oczywiscie posiadam jeszcze dwa kontrolery MIDI USB ale 4 oktawowe a moj PSR ma 5, czasem by się przydał. Nigdy ni emoglem go podlaczyć. Jako że jestem muzykiem, informatykiem pomine problemy z komputerem itp.

To nie jest tylko jeden problem. Wydaje mi się ze MIDI w tych klawiszach działa, od kiedy przeczytałem pare tematow na różnych forach dotyczacych różnych modeli klawiszy Yamahy. Zawsze to samo. NMie ważne czy Kabel MIDI/USB czy normalny. Klawisz reaguje, dziala. po podłaczeniu interfejsem MIDI USB działa wszystko. tak jak u użytkowników w tym temacie. Ale czas reakcji. keyboard wysyła tylko 1 przerwe na raz, w dodatku jest to około 5 czy 6 sygnałów na sekundę. po wcisnieciu klawisza potrzeba chwilki by móc go puścić aby wysłal kolejny sygnał. Rozumiecie? jezeli wcisniesz i szybku puscisz sygnał nie zostanie wysłany i dźwiek się nie zakończy. Interfejs midi działa w klawiszu. Problem nie dotyczy tylko jednej maszyny lecz wielu starszych typów ktore jednak w jakiś sposób chyba trzeba aktywować.
    Co ciekawe po przełaczeniu klawisza w tryb CHord, taka jedna opcja dzieląca klawisze nad wie czesci z jedną w chordach pod melodie. I ta jedna oktawa (najnizsza) wtedy zaczyna wysylać pelne sygnały do komputera. Wiec coś tu moze byc nie tak z ustawieniami samego Klawisza.

Ktoś zna moze odpowiedź na te pytanie?

• #11 08 Wrz 2014 22:35
    slodki01
    Poziom 9  

Zmiana kabla na lepszy pomogła. Ten stary byl jakis ferelny.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty