Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbas na dwóch GDN-30-550-8 AE

Vobed 17 Sty 2009 03:43 8339 41
  • Witam chcę się pochwalić swoim wyrobem Mój jeden Subbas na dwóch głośnikach GDN 30-550-8 AE stxa strojony na 35-42 Hz (powierzchnia membran 18 calowego głośnika jest taka sama co powierzchnia membran dwóch 12 calowych głośników,). Obudowa ma 100 litrów. Bass reflex prostokątny 3.5cm na 50cm na głębokość 15 cm. Subbas pierwsza klasa. Sprawdza się w plenerze. Jeden głośnik ma 400 wat rms i 95dB i 8 ohm. W obudowie są dwa głośniki połączone równolegle co daje 3dB więcej i tworzy subbas 4 ohm 98dB i 800 wat rms AES(moc znamionowa nie na 1h i nie moc muzyczna). Polecam robić tego typu subbasy, dwa głośniki w jednej obudowie wtedy je można łączyć równolegle i otrzymać większą moc i niższy bass. Daję fotki.

Subbas na dwóch GDN-30-550-8 AE Subbas na dwóch GDN-30-550-8 AE Subbas na dwóch GDN-30-550-8 AE

Fajne!
  • #2 17 Sty 2009 09:00
    Skipior
    Poziom 20  

Witam,
    Projekt nie jest zły, ale wykonanie liche...

Proponuję solidne i dokładnie wykonanie paczki, następnie obić ją w materiał wykończeniowy dla paczek estradowych ( ciemny grafit - nie ten z castoramy itp.!! ).

Zastanawiam się czy nie dałeś zbyt małego litrażu. Dwie 12" w 100 litrach za nisko nie zejdą, ale to Twój projekt, może tak chciałeś ;)

Wykończ to jakoś ładnie i daj kratę...

PS. I jak to ma być a'la estrada to od razu wywal te niby gniazda i daj speakony!

• #3 17 Sty 2009 09:57
    Pioso
    Poziom 14  

" strojony na 35-42 Hz " hmm to ile w końcu ;P? Nie wiem czy Twoja teoria, że łączenie równolegle zwiększa bas jest prawdziwa.. :P A czym napędzasz :) ?

• #4 17 Sty 2009 12:01
    kapitan planeta
    Poziom 28  

Daje rade w plenerze...tytuł piosenki można rozpoznać ale do dawania rady to jeszcze mu bardzo daleko twoje wymagania są niskie jak będziesz czuł jak byś dostawał z kopa w klate a portki będą ci fruwały przy nogawkach i jak będziesz zasysał powietrze i zauważysz że wchodzi do płuc skokami to będziesz mógł powiedzieć że daje rade

Wykonanie nie najlepsze bo widze że dorwałeś jakiś mebel kleiłeś pewnie wikolem a ten klej nie łączy laminatu i gdyby nie śruby to by się rozleciał pewnie brzęczy jak diabli. Dla mnie całkowicie niezgodnie ze sztuką pod każdym względem wykonana paczka

Ale na domówki będzie jak trzeba pod warunkiem że masz do tego wzmacniacz odpowiedni, a jaki właśnie masz wzmacniacz?

• #5 17 Sty 2009 12:31
    -Maciej_
    Poziom 21  

wykonanie faktycznie pozostawia wiele do życzenia... nie mogę się dopatrzeć bass-reflexu gdzie on jest??

• #6 17 Sty 2009 12:44
    Vobed
    Poziom 10  

Sub jest uszczelniony od wewnątrz silikonem. Sub schodzi bardzo nisko nawet przy piosenkach rapowych z bardzo niskim basem,i nie ma możliwości by wypluło głośniki bo to było już wielokrotnie sprawdzane przy różnych piosenkach, sub strojony bardzo nisko na 38 Hz po prostu gra bardzo miękko. Krate mam czarną do niego i dlatego z przodu ma dziórki po wkrętach, przykręcam do niego krate kiedy go daje na jakieś imprezy. Napędzam go wzmacniaczem w domu o małej mocy bo tylko 2x120 wat rms i czasami wzmacniacz nie ma siły go ciągnąć, Na plenerze grał przy wzmacniaczu 2x300wat rms, oczywiście było to na polowie siły tego wzmacniacza bez żadnych podbić basów, werbel ładny bass miękki,czuć w klacie, przy połowie sub dostał tylko 2x150 wat rms= 300 wat rms. Zrobiłem go z desek czarnych pilśniowych o grubości 18mm kupionych w nomi, za czarne deski zapłaciłem w nomi 70zł. Nie ma żadnych świstów w subbasie bo jest wszystko uszczelnione od środka. Robiłem go na wzór JBLa SR4719X daje fotke JBL SR . Bass Reflex jest pionowy pomiędzy dwoma głośnikami, jego wymiary to 3.5cm na 50cm.

Subbas na dwóch GDN-30-550-8 AE

• #7 17 Sty 2009 12:51
    marian133
    Poziom 36  

Vobed napisał:
    Polecam robić tego typu subbasy, dwa głośniki w jednej obudowie wtedy je można łączyć równolegle i otrzymać większą moc i niższy bass

Tak,to prawda,ale dlaczego zrobiles paczke z tych glosnikow? 15" kosztuje tylko 20zl wiecej a roznica kolosalna. No i moim zdaniem 100L to tez za malo.

Dodano po 4 [minuty]:

Vobed napisał:
    werbel ładny

To masz go podlaczonego bezposrednio bez crosa ze werbel slyszysz?

• #8 17 Sty 2009 14:30
    Vobed
    Poziom 10  

Nie mam go podłączonego do żadnego crosowera, jest tylko wzmacniacz i subbas. Przy dwóch 15 calowych a 12 calowych nie ma prawie żadnej różnicy, jest ale mała. Miałem do wyboru albo na dwóch 12 calowych albo na dwóch 18 calowych a 15 cali nie wchodziły w gre. Tylko ciekawe gdzie ja te 18 calowki bym trzymał bo chyba nie w małym pokoiku bo mam i tak w nim za malo miejsca a 2x12 cali to subbas poręczny zawsze wszedzie go można zabrać i waży tylko 30 kilo no i mało miejsca zajmuje. Gdybym mial brać dwie 15 calowki to wolalbym 2x18 cali

• #9 17 Sty 2009 15:22
    marian133
    Poziom 36  

Vobed napisał:
    Nie mam go podłączonego do żadnego crosowera, jest tylko wzmacniacz i subbas. Przy dwóch 15 calowych a 12 calowych nie ma prawie żadnej różnicy, jest ale mała.

hehe,powodzenia. A ja bym wolal 2 paczki na 2x 15" niz jedna na 2x 18",dlaczego? w tej samej klasie cenowej 2x 15" wypada lepiej. Jesli nie masz crosa to wogole nie mozesz sie wypowiadac o dzwieku.

PS. te glosniki nie wygladaja mi na STX...przynajmniej nie na te nowe GDN-30-550

• #10 17 Sty 2009 15:32
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Cytat:
    Przy dwóch 15 calowych a 12 calowych nie ma prawie żadnej różnicy, jest ale mała.

rotfl.... Nie ma prawie zadnej roznicy? Hah.. dobre...
    Co do za subbas skoro leci pelnym pasmem.... strojenie za niskie, obudowa wykonczona tak sobie... ogolnie takie sobie ;]

Dodano po 3 [minuty]:

PS> subbas na "estrade" a jaki terminal :D

• #11 17 Sty 2009 17:26
    kapitan planeta
    Poziom 28  

czuje bas na klacie-dobre :D nie wkręcaj dramaturgi

w plenerze przy 300W (jednej trzeciej mocy znamionowej) gdzie jeszcze te głośniki nawet nie grają poprawnie przy takiej mocy i to w BR Stary jak czujesz bas na klacie z takim wzmakiem dawaj na prawdziwy plener to palpitacji serca dostaniesz albo urwie ci ręce jak poczujesz bas
    http://pl.youtube.com/watch?v=XHEv5AS6kEU

Ps biorąc pod uwage twój domowy wzmacniacz "panasonik" trzy razy za słaby do tych głośników to rzeczywiście nie ma większej różnicy między 2x 15" 2x18 a 2x12 nawet niebędzie wielkszej różnicy między 8x18" a 1x12" bo i tak masz tylko 150 W

• #12 17 Sty 2009 17:59
    lord_blaha
    Poziom 33  

Szkoda tej szafeczki, co tą ją rozwaliłeś, żeby to zbudować....
    Głośniki lecą Ci pełnym pasmem, w źle policzonej i złożonej obudowie, ciągnięte za słabym wzmacniaczem- jaka idea przyświecała Ci podczas konstrukcji? Co chciałeś osiągnąć?

• #13 17 Sty 2009 18:53
    Vobed
    Poziom 10  

Już pisałem że to nie szafka tylko kupione deski pilśniowe czarne z nomi, poczytaj sobie moje wszystkie posty w tym temacie. Obudowa jest idealnie wyliczona i uszczelniona i na pewno mój sub gra większym basem od twoich głośników

• #15 17 Sty 2009 20:02
    lord_blaha
    Poziom 33  

Vobed napisał:
    Obudowa jest idealnie wyliczona i uszczelniona i na pewno mój sub gra większym basem od twoich głośników

A to mnie rozbawiłeś... A skąd wiesz, jakie ja mam głośniki?

• #16 17 Sty 2009 23:25
    -Maciej_
    Poziom 21  

kolego Vobed Twoja konstrukcja jest niżej przeciętna i nie pisz w ciemno że gra lepiej od tego co ktoś posiada ponieważ są tu osoby które mają po 5kw i więcej na basie:)
    Jeśli twierdzisz że Twoja paczka jest idealnie wyliczona to pokaż choćby wykresy z programów symulacyjnych:)

• #17 17 Sty 2009 23:50
    djsuchy
    Poziom 20  

Symulacje... ja proszę o rzeczywisty pomiar ;)

Konstrukcja śmieszna. Autorze... Który to już twój nick? Już chyba 100raz chcesz udowodnić że Twoje 2x12" jest prze cudne i wszyscy mają brać z Ciebie przykład...

Szkoda słów...

• #18 18 Sty 2009 01:12
    Vobed
    Poziom 10  

Z wami to taka głupia gadka jest, nie dość że jeszcze go świetnie wykonałem to jeszcze wam nie pasuje i jeszcze nie chcecie mi wierzyć że jest dobrze zestrojony, sprawdzcie to na waszych programach, obudowa 100-110 litrów i dwa głośniki 12 calowe. Pole basu reflexu ma 165cm2 na głębokość 15cm. Na allegro sprzedają obudowy 50 litrowe do jednego glosnika 12 calowego i tam pole bass reflex jest 75cm2 na 15cm głębokości strojone na 40Hz

• #19 18 Sty 2009 02:10
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ostrzegam Autora, jeżeli tak będzie wyglądała dyskusja to temat zamknę.

• #20 18 Sty 2009 06:31
    -Maciej_
    Poziom 21  

Nie wiem czy coś zrobione z czarnej płyty meblowej z widocznymi wkrętami można nazwać świetnym wykonaniem... ani to na konstrukcję estradową nie wygląda ani na domową... polecam obicie tego brzydala kocem bo ta płyta z wkrętami tak przykręconymi że widać co jest pod okleiną jest straszna...
    kolega nawet nie wie jak ta konstrukcja sprawdziła by się przy pełnej mocy a zachwala ją pod niebiosa.Szkoda słów.

Pozatym czy to napewno ten głośnik:
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=3&vSubPage=548&vItemDB=itemdb
    bo mi to wygląda na starą wersję gdn-30-300-x

• #21 18 Sty 2009 07:46
    psia_koncówa
    Poziom 15  

Swoją drogą to wykonanie jest typu 3 ,0.-6, ale skoro ładnie gra to ok bo jedynym zastosowaniem jest Twój pokoik i myślę że nie będziesz nasz katował natężeniem basu bez crossa, sorry ale biegunki od tego mozna dostać.
    Ogólnie cieszę sie że jeszcze ktoś robi paczki a nie bazuje na sklepach.
    Bo kiedyś koleś przyszedł do mnie i z głupim uśmieszkiem mówi mi że takich paczek z takimi dużymi głośnikami od dawna nie produkują na dodatek w we włochatym kocu, Boteraz miniwieże z marketu mogą to samo.
    Nic mu nie odpowiedziałem , ALE.....
    Życze ci miłych wrażeń przy palpitacjach szafek.

• #22 19 Sty 2009 20:20
    Vobed
    Poziom 10  

W pokoiku wszystko skacze, mini wieże moga to samo hehe, ludzie się kierują mocą muzyczną głośników a nie znamionową. Także nie wiedzą że im większa powierzchnia membrany i duże xmax tym efekt basu jest potężniejszy. Pochwalcie się swoimi głośnikami i subbasami- moge sie założyć że mało kto ma lepszy od mojego

Moderowany przez joy_pl:

Ostrzegałem teraz kolega dostaje ostrzeżenie za łamanie regulaminu w punkcie 10.8.

• #23 19 Sty 2009 20:54
    psia_koncówa
    Poziom 15  

[quote="Vobed"]Pochwalcie się swoimi głośnikami i subbasami- moge sie założyć że mało kto ma lepszy od mojego

Panie DYI znaczy tu mniejwięcej tak :jesli sobie sam zrobiłeś to sam sobie słuchaj a nie wychwalaj swych wypocin.

Nie wiem z kąd tyle samozadowolenia i agresji do userów którzy mają coś do powiedzenia, i posłuchania , zapraszam do mnie z zatyczkami lub stoperami i własnymi mp3.
    1,6kW peavey + eminence chcą w końcu się rozkręcić.
    Nie wspominając o reszcie.
    :P
    Jesli macie foty pokażcie mu co to jest wykonanie paczek.

Moderowany przez joy_pl:

Użytkownik dostał już ostrzeżenie, proszę nie komentować Jego wypowiedzi.

• #24 19 Sty 2009 21:03
    gófer
    Poziom 34  

Możesz wpaść też do mnie, 2kW ładnie Cie rozgości ;)
    Ale to nie miejsce na przechwalanki.
    Wg. mnie paczki są brzydkie, w sensie wykończenie. Głośniki są ok, co nie zmienia faktu że to przeciętna konstrukcja.
    Acha, i prosiłbym moderatora o usunięcie z pierwszego z pierwszego posta tekstu o tym że dwa głośniki w jeden obudowie dają niższy bas bo to zaniża poziom tego forum, a mam nadzieje że ktoś tu dba o to.

• #25 19 Sty 2009 23:15
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Konstrukcja odwalona na szybkiego. Jeśli jest zapasową jak w domu braknie basu to ok. Jednak jeśli mówimy o estradzie, to radze najpierw nagłaśniać na ogrodzie.
    Na kolumnę radzę położyć choć by czarny koc z allegro, albo skaj.

• #26 19 Sty 2009 23:37
    Vobed
    Poziom 10  

Wiadomo że subbas na dwóch 15 czy 18 calowych głośnikach stx byłby dwa razy lepszy no ale ja nie mam zamiaru robić koncertu w domu czy na małym plenerze, i tym subem 2x12cali mogę chatę rozwalić, daję go także na małe plenery i małe kluby i basu jest aż za dużo. A wy mi wyskakujecie z nagłośnieniem na wielkie plenery na kilkanaście tysięcy ludzi.

Obudowa jest czarna to czego chcieć więcej, rączki są idealne terminal też, wszystko zrobione jak należy. A nałożenie kocu by popsuło wygląd suba.

• #27 20 Sty 2009 00:13
    marian133
    Poziom 36  

Vobed napisał:
    i tym subem 2x12cali mogę chatę rozwalić, daję go także na małe plenery i małe kluby i basu jest aż za dużo. A wy mi wyskakujecie z nagłośnieniem na wielkie plenery na kilkanaście tysięcy ludzi.

Cos mi sie zdaje ze masz nie wiecej niz 16lat a w tematyce audio "siedzisz" od tygodnia.

• #28 20 Sty 2009 00:14
    DjDaniel11
    Poziom 27  

Nie rozumiem jednej rzeczy. Jak możesz zachwalać swoją kolumnę "że jest idealna" skoro sam dałeś przykład, lepiej wykończonego i wyliczonego JBLa na którym się wzorowałeś. Zapewniam cię, że jest dużo osób na tym forum, które by zrobiły taki subwoofer jak produkuje JBL"bez najmniejszego problemu", a nawet dużo lepszy. Dla tych osób, nie liczy się zarobek, czy opinia kolegów. Niektórzy tym żyją, jest to ich pasją, i potrafią spędzić wiele nocy nieprzespanych na liczeniu i dopracowywaniu sowich "zabawek".

PS: Jeśli twoja konstrukcja ma grać jako subwoofer, to chociaż dołóż do niego filtr (crossover) który odetnie inne częstotliwości, a zostawi sam "bas".

• #29 20 Sty 2009 00:35
    Vobed
    Poziom 10  

DjDaniel nigdy nie dam crosovera( filtr dolnoprzepustowy), Ja uwielbiam nie tylko bass, ale gruby głos wydobywający się z głośników, dobry werbel, a z samych nadstawek takiego czegoś nie będzie a na dobre nadstawki nie mam zamiaru wydawać kilku setek.

Marian 16 lat miałem 9 lat temu. Mam 25 chłopcze, od dawna się interesuje głośnikami ale nie na co dzień tak jak wy i z dużymi przerwami a wykonałem subbas i chciałem się nim pochwalić że wyśmienicie daje czadu.

• #30 20 Sty 2009 00:44
    marian133
    Poziom 36  

Vobed napisał:
    DjDaniel nigdy nie dam crosovera( filtr dolnoprzepustowy), Ja uwielbiam nie tylko bass, ale gruby głos wydobywający się z głośników, dobry werbel, a z samych nadstawek takiego czegoś nie będzie a na dobre nadstawki nie mam zamiaru wydawać kilku setek.

Te glosniki ktore zastosowales daje sie do nadstawek,wystarczy do nich d800 ciety na 1,5Khz i juz masz kolumny ktore graja calym pasmem i nikt ci nie powie ze to nie sa nadstawki. Jesli Ty nie dajesz filtra na tego "suba" to to nie jest sub!!! i kazdy kto sie zna bedzie tak mowil!!!

Vobed napisał:
    Marian 16 lat miałem 9 lat temu. Mam 25 chłopcze

Wiec jestes moim rowiesnikiem a zachowujesz sie jak 16-latek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME